bojecka

sims1 · 5533

sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 29 September 2007, 16:48:46
 Pozdrav vsem skupaj!
Sem nova na tem forumu, in imam en problemcek... :-\
vceraj sem dubila psico, pa zgleda da je nekdo moral grdo ravnati z njo.  >:(
Je sicer zelo prijazna, ampak tudi zelo prestrasena in bojeca.
Kako jo lahko spravim k sebi, razen tega da jo zelo razvajam.?????
Kakorsna koli pomoc bo prisla prav.

P.S. Aja,... kaksen nasvet za njeno ime?
lp, Sims



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 29 September 2007, 16:51:30
Glede na to, da se vsega boji je dobro, da jo počasi navajaš na stvari, ki jo plašijo in jo pohvališ, ko je pogumna. Ko pa se ustraši in se skrije med tvoje noge pa jo ignoriraš, saj če tega ne narediš bo mislila, da je dobro, če se boji.
Za ime pa najboljše, da opišeš njen karakter. Ne vem, mogoče Miša?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 29 September 2007, 16:55:52
Oj!
Ko se bo bala je na tolaži in čohaj, ker bo potem mislila, da je to prav(čohanje=pohvala :) ) Česa se pa posebaj boji? Če recimo poka potem se igrajta s kakšno trdo žogico in jo večkrat vrži k njej na tla (ne njej direktno pred nos ampak kakšne 3 metre stran)  in ko bo prišla k njej, jo ovohavala se je dotaknila(če imaš kliker) klikni in daj nagradico.  :) Meni sta fuuul Všeč imena Taja in Brina  :) Aja, mogoče še njen opis(ne v tej temi ampak v forumu PeSjanarsji se predstavijo in kakšne slikice za inspiracijo :P
Lp,Tjaša



sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 September 2007, 17:12:31
 Hvala za pomoc!
Slikice njene se zal nimam, njen karakter pa tut se ne morm opisat, k je vecinoma skos pri miru. Rada se crklja.
 Nic ne joka, nic ne laja,... Misa je lepo ime...



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #4 : 29 September 2007, 17:21:34
Kje si jo pa dobila? Kako pa kaj zgleda?Katera pasma pa je(če je mešanka,komu je vsaj prbl. podobna)?
Za imena pa še nevem moram počakat,da jo malo predstaviš,da si jo bom lahko bolj predstavljala.
Vso srečo.

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 September 2007, 17:37:18
 hey!
Dubila sm jo v zavetiscu. Nekdo jo je zapustil, sploh si ne morm predstavljat kako lahko to nekdo naredi??
Je mesanka, podobna je nemskemu ovcerju, ima mal dalsi vrat, pa kksnmu haskiju. Je srednje velikosti,ima srednjo dlako, je belo-sivo-crna.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #6 : 29 September 2007, 20:03:54
Hja, če si jo šele učiraj dobila je mogoče plašna zaradi novega okolja. Kot so ti že svetovali, počasi jo navajaj na stvari, z veliko pohvalami, priboljški, igro za vse kar bo storila pozitivnega. Za kazen pa nikoli ne uporabljaj sile! Koliko pa je stara in kolko časa je bila v zavetišču?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #7 : 29 September 2007, 21:34:31
Ne ji preveč priboljškov dajat pa tega.Počasi jo navajaj na stvari.Recimo ko jo na druge živali,
ne kar z njo v njih silit,če boš se bo prestrašila.Za vsako primerno vedenje ji dajej nagradice.
Ko npr. ne bo lajala na druge živali ji daj priboljšek,ko bo lajala ali pa počela kaj nezaželenega to ignoriraj.
Ne se dret na njo(še posebaj ne zdaj ko ji je še vse neznano in se  boji.)
in ne je silit k nečemu česar se boji oz. kaj noče.
To da je ne smeš udariti se samo od sebe razume.
Pokaži ji da je "odvisna" od tebe,naj nima igračk kar tako.Naj vidi da je igrača od tebe,in da je ne more dobiti od vsepovsod,
pač pa da si TI tista oseba,kateri zaupa in jo ima rada.
Ko bo lajala na kak predmet,tudi če iz strahu je ne pomirjat z božanjem in crkljanjem,
in nikakor je ne dvigovati,ker bo mislila da si z lajanjem prisluži crkljanje.
V tvojem naročju bo se samo še bolj "vzživela" saj bo vedela da je na varnem in visokem mestu-
torej da ji nihče ne more nič naredit,,in da jeona najmočnejša.
Kasneje priporočam da jo pelješ v šolo,in se veliko ukvarjaš z njo,še posebaj zdaj ko ji je še vse neznano.
Veliko uspeha in prijetnih trenutkov z tvojo pesjanko,pa komaj čakam slike. :)

Lp Alja



sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 01 Oktober 2007, 09:13:57
Dobro jutro!
 Najlepsa hvala za vse koristne nasvete. Kmalu bojo tut slike...
Kaj pa ce ji je nekdo nekaj naredu? Full mam tak obcutek
Boji se moskih, laja samo na moske ki imajo nekaj v roki, boji se ljudi oz, miomoidoco mnozico na sprehodu, 
boji se vode,drugace pa opazam, da je zelo rada zunaj, se kar nekako sprosti, kot da se boji zaprtih prostorov....
Glede na to da sva jo s fantom skupaj pripeljala domov, in da se zelo veliko tudi on igra z njo, se ga se vedno boji:(
Imam pa ime za njo... Dejsy ;D



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #9 : 01 Oktober 2007, 13:08:59
Dobro jutro!
 Najlepsa hvala za vse koristne nasvete. Kmalu bojo tut slike...
Kaj pa ce ji je nekdo nekaj naredu? Full mam tak obcutek
Boji se moskih, laja samo na moske ki imajo nekaj v roki, boji se ljudi oz, miomoidoco mnozico na sprehodu, 
boji se vode,drugace pa opazam, da je zelo rada zunaj, se kar nekako sprosti, kot da se boji zaprtih prostorov....
Glede na to da sva jo s fantom skupaj pripeljala domov, in da se zelo veliko tudi on igra z njo, se ga se vedno boji:(
Imam pa ime za njo... Dejsy ;D
Razlog za strah pred moški je lahko da je bil prejšni lastnik moški,ki ji je kaj naredil ali pa ji je kater koli moški kaj naredu.
Kako bi ta strah pregnali?Najbolje bo da prosite čim več oseb moškega spola da vama pomagajo.
Naj jo crkljajo,se z njo igrajo,ji dajejo priboljške...
Kasneje lahko poskusiš tudi da z nekim predmetom v roki pride moški do nje in z tem predmetom npr.(či ima rada krtačenje)jo krtači ali pa se z njo igra.
Samo predlog,vsekakor vredno poskusiti.Pa glede množic bi predlagala enako.
Je kar veliko psov ki "močnejšega spola" ne trpijo,upam da bo vam uspelo ta njen strah pregnati.
Kako pa se boji?Mislim,ali laj,je napadalne,ali se raje kam umakne...? ???
Aja,ime pa je lepo.Le način pisanja se mi ne dopade preveč,raje bi dala Daisy.;D :D :P

Lp Alja



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 01 Oktober 2007, 13:26:20
Oj!
Dejzi... Lepo ime  ;D  :-*  Psička mora začutiti, da niso vsi moški enaki... Recimo naj ji tvoj fant daje priboljške, ji da njeno najljubšo igračo SAMO on(nekaj časa) itd... Mogoče naj ji tudi on daje čimvečkrat posodo s hrano  :) Množica pa: najbrž ni socializirana, sedaj kmalu bo PeSjanarski kostanjve piknik...  :)
Lp,Tjaša



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 01 Oktober 2007, 13:28:33
Oj!
Dejzi... Lepo ime  ;D  :-*  Psička mora začutiti, da niso vsi moški enaki... Recimo naj ji tvoj fant daje priboljške, ji da njeno najljubšo igračo SAMO on(nekaj časa) itd... Mogoče naj ji tudi on daje čimvečkrat posodo s hrano  :) Množica pa: najbrž ni socializirana, sedaj kmalu bo PeSjanarski kostanjve piknik...  :)
Lp,Tjaša
Tudi to.Naj se čim več z njim ukvarja,dajanje hrane je tudi pomembno. :)

Lp ALja



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #12 : 01 Oktober 2007, 13:35:34
Imam pa ime za njo... Dejsy ;D


Ful dobro ime!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 01 Oktober 2007, 21:26:38
Hey!
Za napis imena sm bla tut sama v dilemi, sam slisi se pa full lepo 8)
Upam, da jo bo strah kmalu minil. Ko smo na sprehodu, in gre mimo skupina ljudi kar okameni,
ce bi se ji pa kdo rad priblizu, se pa skrije med noge, al pa zacne rencat.
lajala je pa samo enkrat, na naso sosedo, sam je imela v roki skarje za obrezavat grmovje.
Kaksen piknik je to?
 lahko noc......za danes;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #14 : 02 Oktober 2007, 12:50:11



sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 04 Oktober 2007, 22:17:33
hey!
z veseljem, bi prsla na piknik, sam sm ze zasedena ta vikend :'(
Sam tale nasa psicka je pa od hudica pametna.Ze cetrto noc, je prsla na postlo povedat da more na wc.
Danes je pa tok zivahna, pa skace naokol, pa copate, pa tepihe grize....
Je to mogoce, da se je tok hitr v okolje vzivela???
Prav sokirana sm.Ce je na dvoriscu odpeta sploh ne pobegne(zdaj ko se nima pasjaka), na sprehodu se sploh ne oddalji
(kjer ni ceste, ko je na plocniku bi pa kar na cesto sla)...
Vem, da so psi pametni, sam a so res tok?????



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 04 Oktober 2007, 22:28:33
Ponavadi psi iz zavetišč ali slabih razmer potrebujejo nekaj časa, da se vživijo. To je pač odvisno od vsakega psa posebaj. So pa ti psi zelo hvaležni novemu lastniku, ki jih je rešil in se nanj hitro navežejo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #17 : 05 Oktober 2007, 08:38:55
Psa ne spuščaj iz vrvice še vsaj en mesec. Vadi odpoklic in njen strah popolnoma ignoriraj. Bodi mirna in se obnašaj kot da te nič ne spravi iz tira.
Fant naj ne sili vanjo. Naj pusti, da psica prva vzopstavi stik. Lahko poskusi s hranjenjem iz roke. Na začetku ji jo lahko tudi meče kak meter  stran od sebe. Naj se usede na tla in naj nikar NE gleda psici v oči.
Če se ustraši kakega moškega zunaj, ga ti samo zelo prisrčno pozdravi in pojdi naprej. Če misliš, da lahko, mu daj roko in pojdi dalje. Psice niti ne poglej, ampak pusti ji prostor, da gre lahko mimo človeka dovolj daleč. Ne sili v njihovo bližino prehitro.

In vsekakor, psice ne razvajaj. Naj ima svoj red in tega se drži čimbolj kot je mogoče.

Še enkrat, psa NE spuščaj z vrvice. Ne poznaš je še dovolj dobro in lahko te preseneti tudi še po kakem letu skupnega bivanja. Ne dovoli si, da ti zbeži pod avto ali naredi kako neumnost, ki jo boš morala še dolgo časa odpravljati. Spuščaj jo samo v ograjenem prostoru ali vsaj z zelo dolgim štrikom, ki naj ga vleče za sabo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 05 Oktober 2007, 17:41:36
Hey!
Brez skrbi, da ne bi moje punce pustila kr tko na cesto, zivimo v taksni ulici, da mi nima kam pobgnit.... smo zadnja hisa v ulici (je slepa ulica). Moj fant ni problem, pac pa vsi ostali, in skupine ljudi....
Je pa full razlika, v roku enega tedna, odkar jo imam :D ;D 8)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #19 : 05 Oktober 2007, 20:17:02
Glih v tem je "problem" ker je ne poznaš ne veš kako bo odreagirala v miljontih situacijah, ki se lahko zgodijo tudi v slepi ulici. Boš vidla, kaj bo šele čez en mesec. Zna bit, da se ne bo nič več kaj posebej bala ali pa da bo pokazala čisto druge karakterne fore, ki jih nosi s sabo.

Ne govorim ti na pamet...

Psica se bo še spremenila in prilagajala in spoznavala vas in okolico, lahko tudi preizkušala svoje meje... Lahko pa tudi ne. Zato moraš bit korak pred njo. Lahko se tebi zdi kaka stvar samoumevna, pes pa odreagira čisto drugače, kot se pričakuje...

V glavnem ne dovoli si preveč. Ne govorim da se bo kaj zgodilo, ampak samo da se lahko. Lahko pa tudi nič...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #20 : 05 Oktober 2007, 23:44:23
Hey!
Brez skrbi, da ne bi moje punce pustila kr tko na cesto, zivimo v taksni ulici, da mi nima kam pobgnit.... smo zadnja hisa v ulici (je slepa ulica). Moj fant ni problem, pac pa vsi ostali, in skupine ljudi....
Je pa full razlika, v roku enega tedna, odkar jo imam :D ;D 8)


Živjo.

Mogoče jo je bilo strah samo na začetku, zaradi spremembe ... Vsekakor pa se ji že ni moglo goditi prav lepo, sicer ne bi končala v zavetišču. Verjamem, da ji bo pri tebi 1000x bolje, ampak resno upoštevaj Andrejin nasvet.

Čisto osebna zgodba:
Fantova mama se je lansko leto takle čas zaljubila v eno zapuščeno psičko. Super kužika - prijazna, pametna, ma vse. Jo je vzela in sta lepo začeli s skupnim življenjem. Samo kaj, ko ni upoštevala naših svaril (pa tudi sicer je precej nagnjena k pomanjkanju avtoritete  ::)) in je s psičko ravnala tako, kot s svojim starim kužkom, ki je z njo živel 12 let!
Napaka, seveda. Psička se ji je smilila, da bi jo morala imeti skoz, ko sta bili zunaj (pred hišo) na povodcu in jo je imela spuščeno, ograje pa ni. Tudi ona si je mislila, da se ji itak ne more zgoditi nič, ker tam ni avtomobilov. No, saj zgodilo se ji ni nič, je pa začela bežat. Verjetno je kaj od tega imela "v sebi" še od prejšnjih lastnikov, kjer je bila očitno prepuščena sama sebi, fantova mama pa tega ni pravočasno opazila (ali kar koli že) in je imela kar naenkrat veeeeeelik problem.
Skoraj čez noč (ne pretiravam!!!) je iz dokaj plašne psičke, ki se je svoje nove lastnice držala kot klop in ni niti pogledala drugih kužkov (smo bili na skupinskem sprehodu s 15 psi in je bila ful pridna), postala begavka, ki je nič ni moglo zaržati pri hiši, če pač njej ni pasalo. In je ni bilo tudi po ves dan, lastnico pa je gladko ignorirala.
Posledico si lahko misliš. Kljub mojemu nasprotovanju in predvsem hudemu trudu v pasji šoli, je lastnica psičko vrnila zavetišču, oziroma ji je prek zavetišča poiskala nove lastnike. In glej ga zlomka - psička pri njih ne bež, ker so ji to že od začetka preprečili in zelo pazijo da ne popustijo.
Ampak njim je bilo nekoliko lažje - od začetka so vedeli, v čem je problem in na kaj morajo paziti, ti (in moja "tašča") pa tega ne veš. Ker ne poznaš prejšnjih lastnikov. Zato moraš žal paziti na vse. Verjamem, da vama bo uspelo in da bo Dejsy super pesjanka, ampak po moje - čimprej v pasjo šolo (takoj, če gre, vsak teden se pozna) in bodi dosledna z njo, pokaži ji meje - tudi zato se bo počutila varneje in se bo bolj sprostila, verjemi. Spustila pa je tudi jaz nikakor ne bi - niti na domačem dovrišču - še nekaj časa. Potem pa, ob vaji odpoklica, postopno spuščanje. Pojdi v šolo  ;)

Oprosti, ker sem se toliko razpisala, samo se mi zdi, da je v mojem nakladanju skrit tudi odgovor (vsaj delen) na tvoje vprašanje. Ljudje smo taki, da nam pravila pašejo - če ne za drugo, zato, da jih lahko kršimo - in psi so prav taki. Če se hočeš ti zanest na svojega psa, se mora tudi on nate.

Koliko pa je psička stara?

Lep pozdrav, pa srečno!



sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 09 Oktober 2007, 19:40:40
Hey Hey!
 Sm opazila da je Daisy full pametna psicka, ki pa preizkusa svoje meje....
 Mam to sreco da (trenutno) poslusa samo mene, in mojo babico (ki skrbi zanjo
v casu ko sm v sluzbi). Opazila pa sm, da nobenga ne spusti blizu nas...
Hvala za nasvete( nc bat vse kar napisete vsi, ne jemljem kar tako), pridejo zelo prav!
Stara je 7 mesecev....



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #22 : 09 Oktober 2007, 19:42:50
Sm opazila da je Daisy full pametna psicka, ki pa preizkusa svoje meje....

Brez skrbi, da preizkuša tudi tvoje meje!  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 10 Oktober 2007, 13:34:36
Živjo!

Oglašam se zato, ker imam sama doma psičko iz zavetišča, ki ima za sabo milijon slabih izkušenj.
Ne mara moških, še posebej ne alkoholiziranih, ker jo očitno spominjajo na prejšnjega lastnika. Občasno se še vedno česa zelo prestraši ali pa jo zagrabi panika.
Moj nasvet... Delaj vse od začetka, kot da imaš mladiča. Pazi, da ne delaš prehitrih gibov, da ne povzročaš hrupa, ki bi jo lahko prestrašil. Prav tako je ne pomiluj in ne razvajaj preveč, ker za biti to dvorezen meč.
Vsekakor pa jo imej privezano in pod kontrolo! Tudi zato, ker ne veš, kako lahko nekaj v okolju nanjo vpliva glede na prejšnje izkušnje (ki jih, kot razumem, ne poznaš).
Pa veliko sreče.


sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 24 Oktober 2007, 10:11:31
hey!
Spet se javljam....sam zdej mam pa en drug problem :'( Nasa psicka se je ze cist navadla na novo zivljenje,  ;D
ubistvu se prevec... ampak, nevem zakaj zadnje case prevec brani kar je njeno. S tem mislim na mene, mojga fanta in babi, ki skrbi zanjo
v moji odsotnosti.Zazene se tudi na vse ki zivijo v hisi (na domace). Vceraj se je zagnala v mojo sestro(ki jo vidi vsak dan), ker
je stopila v mojo sobo, kjer Daisy tudi spi.
Kako naj se lotim tega problema? Naj jo hranijo? Peljejo na sprehod? Bozajo? kako?
Starsi so mi ze zaceli groziti da jo bom mogla na vrt preselt. Ce pa ne bo bols, pa celo odselt.
Kaj nej nardim?



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 24 Oktober 2007, 10:18:20
Dosti verjetno, da je to samo obdobje pubertete (saj je stara 7 mesecev,ne?). Psička se je najbolj navezala nate, zato te skuša branit pred vsem kar se njej zdi logično v tem obdobju. Bi rekla, da rabi samo čas... Mi smo tudi brezveze paničarli, pa je minila ta faza v par mesecih...

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


sims1

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 24 Oktober 2007, 10:35:39
V par mesecih????? V par mesecih bom jst ze brez psa :'( :'( :'(
Moj oce se noce sprijaznit s tem.(sicer je res tudi da je avto prevoznik, in da je samo med vikendi doma)
Najlepsa hvala za hitr odgovor. Se priporocam se naprej......



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #27 : 24 Oktober 2007, 11:29:30
Ne jemlji to samo kot fazo, ampak kot alarem 1. stopnje!
Psica nima kaj čuvat in pika. Če ne pomaga oster ne, jo odstrani s prizorišča. Domači naj ji tudi ukazujejo in jo seveda tudi nagradijo s hranco. Morate vspostavit red doma. Pes je zadnji vedno in povsod. Zadnji skozi vrata, zadnjega se pozdravi, ko se pride domov, zadnji je, vse kar hoče si mora zaslužit, ubogat mora vse. Vsi se lahko sprehajajo in sedijo na njenem ležišču, ona na drugih ne sme.

Vse privilegije, višje ležišle (kavč. postelja) si mora zalužit s tedni ali meseci lepega vedenja, če se pojavijo ponovno težave, privilegije odvzet.

Če boste zadevo ignorirali, lahko tudi napreduje. Lahko da je obdobje, ampak to ti je karakter tvojega psa. Ti moraš postavit meje dovoljenega. Psica je/bi morala biti po rangu najnižja v družini, ne pa da omejuje gibanje kobajagi "nadrejenih".

Lahko da preizkuša meje, ampak ti moraš biti tista, ki ji jih postaviš.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #28 : 24 Oktober 2007, 12:07:40
Jaz bi ti svetovala dobro pasjo šolo, kjer te bodo naučili kako delati s psičko ;) Če je zavetiščna pa toplo priporočam posebne šole/inštruktorje za zavetiščarje.
lp
T.

8)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 24 Oktober 2007, 12:22:25
Čim prej... ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P