Ko te nihče ne posluša...

Alya · 1523

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 30 September 2007, 09:35:56
Ok,nevem če spada v to temo,zato jo prestavite.
Ena prijateljicadobi za roj. dan yorkija.Že 100x sem ji rekla da yorki ni primeren za začetnike,je trmast še bolj kot ona in si še stavka o njem ni prebrala.
Potem pa enkrat na mojem rojstnem dnevu:
Sošolec je izzival Chappija in kasneje ko je bil v sobi je ga spet začel "dražit",pa je pes (normalno da)začel lajat in renčat nanj.Pa še to bolj tako tako...
Nato pa se ona in še ena priatlca stisneta v kot in se mi dereta naj ga ven zaprem,češ da še koga ne napade.
Lepo vas prosim,sem jaz kaj rekla ko sem poleg njihove 30kilogramske mrcine skoraj brez prsta ostala,ona pa,mi je takrat dejala:
"saj bi se samo igral." >:( Še pogledala ga nisem,kar iz nenada je blo.(star je okoli 5 let)
Potem pa enkrat naslednjič začne da ona dobi yorkija itd....
Jaz jo vprašam kako je prišla na to pasmo pa je rekla da je v reviji videla sliko pa da gre na razstavo da ga še v živo vidi.(na zaradi karakterja ::))
Potem pa je ona druga prjatlca rekla:"upam da ne bo tako napadalen kot Aljin",in kaj je ovrnila:
"Ne,ne moj bo lepo vzgojen..."
Takrat mi je skoraj prekipelo.Da bo ona meni govorila da je Chappi nevzgojen,pa še pojma nima o yorkijih,vzgoji,negi,šolanju...
Sploh me ne posluša da je karakter pomemben ne pa videz...
Ok zdaj pa neham,ker je verjetno itak nesmiselno da sem temo odprla. :-[
Če imate kakšen podoben primer ga kar tukaj objavite.

Lp Alja



LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Oktober 2007, 14:42:42
Moj prijatelj je najprej hotel maltežana, čez par dni se je odločil za samojeda(ki pa tudi ni nevem kako lahko vzgovljiv), seveda samo zaradi videza, sem mu veš čas govoril kako je imeti psa(sam ga sicer nimam ampak več vem o vsej tej zadevi kot on), ko mi je odgovoril naj neham pridigati, čez nekaj časa na nekem forumu(nevem katerem točno), ko se mu je pred tem nekaj ponesrečilo v zvezi s psom( pes se ni poškodoval), pa je začel govorit da ni njegova krivda, da ni vedel kar bi moral,seveda pa sem mu jaz med 'pridigo' vse razložil o tistem, enako je bilo pri akvarijskih ribah, govoril sem mu da ne sme dati sumatranke k pajčolankam(zlatkam), on pa med tri pajčolanke vseli 2 sumatranke, seveda se še zdaj vidi pogrizene repe pajčolank, ampak jaz sem to prvi opazil, ko sem bil pri njemu, on mi je rekel da sploh ni opazil pogrizenih repov.
V glavnem :D, nisi edina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2 : 06 Oktober 2007, 16:00:50
Glede tele teme.
Naj vsak razčisti po svoje.
Nočem nobenih provokacij ali česa podobnega zganjat, ampak Alya- koliko pojma o špicih si imela ti , ko si dobila Čapija? In o vzgoji, šolanju, prehrani ?
Če mi je spomin dober, smo še v tvoji temi razglabljali o tem, da ni dobro kupit psa na hhojladri, saj si v dobrem tednu zamenjala precej pasem. Prav tako je bil Čapi v zčetku hranjen s ceneno hrano, zato prosim- ni treba kritizirat nevednih- jim raje pomagamo ane.
Ni treba zato odpreti nove teme, ker smo bili morda nekoč tudi sami taki.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 07 Oktober 2007, 10:24:24
Ja,no.Zagotovo več kot ona. ;)
Pa ne mislim nič škodoželjnega,upam le da se bo prav odločila,in kolikor jo poznam sklepam da yorki ni prava izbira.
Ja,o hrani in tem res pojma nisem imela da je škodljiva.Če se ne bi na forum vključila bi ga verjetno še zdaj s tem hranili,tako da še tukaj HVALA.
Ja,precej pasem sem zamenjala kot praviš-v tednu.Pri prvih dveh treh pasmah sem tudi jaz gledala na videz.
Pozneje na forumu bolj na njihove potrebe in karakter.
Za špica lahko rečem da je prava pasma zame saj zadostuje mojim "potrebam" in z njegovim karakterjem sem več kot zadovoljna.
Nimam nič proti da boste zdaj še dalje debatirali da nisem nič prebrala,moj pes nima rodovnika(a imate kaj proti mešancem?)in da o vzgoji,hrani,zdravju...pojma nisem imela.Pa saj zato je forum-vsak izrazi svoje mnenje.Če sem se malo preveč "pametno" izrazila se opravičujem.

Lp Alja



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Oktober 2007, 11:57:09
Ja,no,marsikdo marsičesa ne ve pred nakupom psa. Upajmo da ima vsaj malo bolj "naučene" starše,ki bojo pomagali pri vzgoji in ostalem.
Jaz takim ponavadi priporočim forum,naj si malo preberejo,predvesem naj jim še kdo drug kaj pove, da nisem samo jaz una "pametna"  ;).
Tukaj je lep "primerek" Alya,ki mislim da je kar precej odnesla s tega foruma.

Imamo mi ene družinske kolege,ki so si tudi tako izbirali psa. Pasem je bilo več,vse manjše,ker pač živijo v bloku. Na koncu so se odločili za maltežančka,ki pa sploh nima takega karakterja kot piše v marsikateri knjigi in kot jih poznajo oni. Ampak zdaj ko psa poznajo v nulo jim je prav super skupaj. Res da se bolj oni njemu prilagajajo kot ona njim ampak če je njim tako všeč... ::)

Še eno vprašanje...pisala si da je to njihov prvi pes (da so začetniki) in kasneje da ti je njihov pes skoraj odgriznil prst. Torej že imajo psa?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #5 : 07 Oktober 2007, 12:10:48
Tisto s prstom-pes je od one druge. ;)

Lp Alja



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #6 : 07 Oktober 2007, 15:05:50
Sem pa dobila odgovor...  ::)
Naj najprej vsak razčisti svoje stvari, potem pa kritizira druge.
Tole se mi pa zdi čisto preveč napihnjeno.
Kaj veš, morda bo pa dobra lastnica.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #7 : 10 Oktober 2007, 22:59:22
Mja,pupe,tako je-kako bo človek skrbel za psa je za moje pojme več ali manj odvisno od njegovega posluha za pasje potrebe kot pa od izkušenosti.
Sama moram priznat,da sem Gajo tudi vzela na hojladri-pa nama ni čisto nič hudega. Sicer sem razmišljala dolgo časa o tem,ampak ko sem zagledala oglas,je bila zvečer že pri meni ena mala kepica-isti dan. Potem pa....
Sem bila pač dojemljiva in sem hotela za njo samo najboljše,pa čeprav nisem imela nič kaj dosti izkušenj. Pasem sicer nisem menjala,ker sem si itak želela mešanca,tako da tukaj ne morem govorit o primerni izbiri karakterja-sama praktično nisem vedela kaj sem dobila-nekako sem se ujela in zdaj sva kjer sva.
Alya,žal nimaš druge,kot da ponudiš svojo pomoč,mogče malo potežiš in upaš,da te bodo vsaj malo upoštevali.
Je pa res,da so ljudje ki psa oz.živali preprosto ne bi smeli imet,ampak to je že čisto druga tema.