Kaj pa klubsko (društveno) življenje?

Urška · 1863

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
: 01 Oktober 2007, 03:58:38
V današnjih norih časih je (vsaj meni) še kako pomembno, kako se počutim v društvu kjer šolam svojega psa in v njem prebijem kar en lep del svojega dragocenega prostega časa. Pomembno se mi zdi, kakšni smo ljudje v društvu in kako se med seboj razumemo, kako poteka komunikacija med nami in kako se se sporazumemo v primeru različnih mnenj. Enako težo ima zame tudi medsebojna pomoč pri treningih.

Na drugi strani pa sem mnenja, da mora imeti vsako društvo tudi svoje življenje, kjer se člani lahko družimo po treningih ali izven njih. Odidemo skupaj na trening na kakšen drug poligon, organiziramo piknik, nekajdnevni skupni trening, izlet ali športno aktivnost, izobraževanje...

Ob vsem tem mora biti v društvu pozitivna klima, zaradi katere se vanj člani z veseljem vračamo in ki omogoča kvalitetno delo. Vse to pa privablja tudi nove člane.

Zanima me, kako ste zadovoljni z društvi v katerih šolate svoje pse ali se udejstvujete v katerem od kinoloških športov. Prosila pa bi vas tudi za mnanje, kaj se vam zdi najbolj pomembno, kaj vam ni všeč, kaj bi spremenili, kaj pogrešate in kaj bi si najbolj želeli videti v društvih.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 01 Oktober 2007, 17:15:46
No, glasujete sicer ja, ampak komentarjev kaj bi si želeli videti v društvih, da bi se tam počutili bolj "doma" pa ni. Zadeva je mišljena zelo pozitivno, v smeri kako si vi predstavljate "društveno življenje" in s kakšnimi idejami bi se ga dalo izboljšati.

Osebno sem mnenja, da itak nikoli ni tako dobro, da se ne bi dalo kaj še izboljšati.  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 01 Oktober 2007, 20:33:19
Pomoje je to tudi malo odvisno od tečajnikov in z čim se tečajniki ukvarjajo. Sigurno se manj v klubu družijo tečajniki, ki recimo obiskujejo samo tečaj A ali B-Bh, ker pridejo tja 2x tedensko po eno ali dve uri na trening in je to to, kot pa tisti ki nekaj resno trenirajo ( več let recimo)... In najbrž se med sabo več družijo tisti, ki trenirajo isto stvar... recimo agilitaši z agilitaši, klasiki z klasiki in reševalci z reševalci, ker se tudi srečujejo z istimi problemi, obiskujejo iste tekme, seminarje itd..


Lp nina








kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3 : 01 Oktober 2007, 20:46:09
V našem klubu je odnos v bistvu zelo prijateljski kar mi je všeč, ampak jaz sem pač edina punca tam (razen kadar pride kakšna žena od tečajnikov  ::)  :D ), in sem tudi dosti mlajša od vseh, tako da nekega posebnega odnosa pač ni. Še zmeraj se imamo prav fajn, in se smejemo, včasih kdo prinese kaj za pojest ali popiti ( 8)). Drugače pa jaz osebno nimam nekih stikov z drugimi tečajniki tudi izven treningov.

Tako da na splošno sem zadovoljna z odnosi, lahko bi bil še kakšen toliko star kot sem jaz  ;D (no saj je še en fant ki je celo eno leto mlajši od mene ampak vseeno...)

In pa jaz pač pridem na trening samo 2x na teden  ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 05 November 2008, 09:23:52
V nasem drustvu smo se odlicno razumeli, dokler ni prisla ena zdraharica, ki je izredno tekmovalna in hinavska. Pogovarjala se je z vsakim posebej in pljuvala cez tiste, ki jih ni bilo zraven. O drugih tecajnikih si je zmisljevala zgodbice ces da se ne ukvarjamo s svojimi psi, da jih imamo po cele dneve zaprte, da jih maltretiramo itd.

Ker mi odnos v drustvu ni bil vec vsec (lastnica drustva je zdaj zacela "rekrutirat" to zdraharico za instruktorico), sem se odlocila, da grem v drugo drustvo.

Prej smo se v redu razumeli, s kaksnimi tecajniki se se zdaj dostikrat slisimo in vidimo, na treninge smo hodili po okoliskih jezerih. Kaksnih drugih aktivnosti pa nismo imeli..no razen novoletne vecerje :)