Lap-Top, Prenosnik

TYASHY · 9686

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
: 01 Oktober 2007, 19:09:57
Oj!
Jaz si kupujem računalnik  :D Ker se v eh stvareh Laik(upam, da se prav napisala...)  bi rabila pomoč... Mi lahko odgovorite nekaj vprašanj?  :)
1. Kje lahko dobim roza računalnik?
2. Kje lahko dobim dober (macov, aplov(a ni to ena in isto? ali ker drug) lap-top
3. Jaz se mislila kontaktirati sorodnike(mislim, da so neki z Dedijem v sorodu) v Nemčiji, ker pravijo da je tam tehnika poceni...  ;D
4. Moje osnovno potrebe so, prostor za dovolj slik, mogoče kak filmček, luštkano bi bilo če bi bil roza barve(  :-[ ) pa dobra grafična kartica za igranje igric itd..  :) Pač srednje osnovne potrebe za najstnika  :D
Pa še malo o programih:
1. A ima kdo Windows Vista Ultimate?  :)
Podvprašanja navezana na Visto:
1. A je zakomplicirana za uporabljat?
2. A je res, da je vsaka malenkost laho''usodna'' in potem(super) je treba VSE formatirati  :'(  ???
3. Bi se dalo dobiti kakšne screenshoote od Viste, ozadje  itd..(ampak ga jaz ne znam naredit  >:( :-[ ) Uh, sem se razpisala o vsem drugem samo računalniku ne  >:(
Lp,Tjaša
Hvala za vse odgovore že vnaprej!  :-* :-* :-*  :)
Lp,Tjaša



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 01 Oktober 2007, 23:11:39
OK sem sama kupovala rač. tako da ti lahko malo pomagam... pa naj me kdo popravi če je narobe :P
1. roza rač.? ne gledat na barvo, v vsakem primeru imaš lahko kajjazvem kakšno roza nalepko gor, roza ozadje, roza torbo...
2.To se skoraj povsod v da dobit. Je pa baje ena i-shop al nekej na to foro,  se pravi prodajajo samo apple firmo :) je pa tako, da pri macu plačaš firmo-se pravi apple, in se najdejo boljši računalniki za pol njihove cene...
3. Mogoče je malo ceneje, vendar stane poštnina, pa še vsa navodila imaš v nemščini... pa tudi garancijo se tam uveljavla...
4. Ja odloči se... pravijo da so rač. za igrice nadražji, ker rabiš najboljšo opremo... mogoče je v tem primeru bolje kupiti namizni rač.:)
5. Jaz imam visto ja. Meni se zdi ful pregledna, sicer me brat vedno opozarja z napakami, ki jih ima vista, vendar meni zaenker vse deluje ok, tako da večjih problemov še nisem imela. Ozadje pa to si pa itak sam nastaviš... Za uporabo pa ni zakomplicirana, sploh ne ;)

evo tole je bilo bolj na hitro,

lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 01 Oktober 2007, 23:33:49
TYASHY samo ena opombica.. Ce mislis nabavit jabucka (Apple-a) lahko pozabis na Windows Visto, zato ker ima Apple svoj operacijski sistem, ki se mu rece Mac OS, in zato windowsi na teh racunalih ne pridejo v postev. Kot tudi mnozica ostalih programov narejenih za windowse. Tako da ce bos hotela kakrsenkoli program, bos morala iskati za Mac-a.

Priporocam ti raje kaksno drugo firmo  ;) Ceprav po zunanjosti ga ni cez crnega appla s plavo osvetljenim jabuckom zadi na monitorju  :P ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #3 : 01 Oktober 2007, 23:55:30
Vista ni nič ekstra grozno problematična. Jaz jo imam, pa nimam nekih blaznih problemov. Nič več kot prej na xp-jih. Pazi le katero edicijo vzameš, ker nimajo vse istih programov, veliko standardnih programov, ki so običajno kompatibilnih z wind. pa še prilagajajo. Jaz imam s tem še največ problemov.

Drugače mi je pa všeč, pa še to kar je zame novega mi je zelo uporabno, ravno tako Office 2007. Se mi zdi, da je po izgledu to veliko bolj verzija za ženske. :)
Pozorna moraš biti le na to, da imaš dovolj rama in druge sistemske zahteve, ker spomina pa res požre ogromno in v štartu moraš imeti več prostora, kot običajno.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 02 Oktober 2007, 14:57:34
Jaz imam lap-topa že 4 leta, pa mi še zaenkrat (tok, tok) še ni nobenkrat pokvaril. Tako, da sem zelo zadovoljna z njim. Ponavadi pa se prenosnik ne razlikuje od običajnega računalnika, razen v tem, da lahko prenosnik prenašaš okoli.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5 : 02 Oktober 2007, 15:50:21
No jaz imam že kar kilometrino pri lap topih. Doma ima eno trenutno Toshibo ter enega IBM-a.
Takole ti bom rekla:
- barva sploh ni pomembna (večina jih je itak črnih ali sivih), važno je kaj računalnik sestavlja
- če bi ponovno kupovala bi glede na ceno in konfiguracijo definitivno izbrala Toshibo, Maci so enostavno predragi za to kar nudijo
- moj prvi Lap top je bil iz Italije in je bil cenejši zaradi povračila davka. Zdaj mislim, da bistvene razlike v cenah ni, če pa imaš sorodnike se vsekakor pozanimaj za točno določen modil ceno in jo primerjaj
- Vista je zelo prijazno okolje in ni komplicirano tudi za začetnike
- glede 'sesuvanja' lap tpoa pa takole - meni se do sedaj ni sesul niti eden. Če pa pomislim na stacionarca, je razlika več kot očitna.

Seveda je cena odvisna od vzetega RAMA, grafične kartice, diska, procesorja, itd... Kajti za filme, slike je fino da imaš veliko trdega diska, RAMA, in dobro grafično kartico.

Če pa izrecno želiš Maca, potem je v BTC trgovina, kjer jih prodajajo. Glede Viste in Maca je pa že ovčka napisala. To ne gre ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #6 : 02 Oktober 2007, 16:25:38
Koliko denarja imaš namen porabit za prenosnik  ???, ker tu je tko, kolikor daš toliko dobiš  ;)

Alba se strinjam, TOSHIBA je zakon, tut jst mam Toshibin prenosnik serije A 200, kul zadeva, in draga tudi  ::)

Vista je narejena zelo uporabniku prijazno, sploh če maš zdej XP, pol se boš tut v Visti hitr znajdla, ker je zelo podobno, da bi se pa kaj sesuvalo je pa larifari, men dela odlično, me pa jezi da je treba office 2007 dokupit, zato sem se odločil za zastonj alternativo Open office  ;)

MAC-e uporabljajo ( baje ) novinarji, zakaj pa nebi vedu. Drugače pa jaz že dalj časa študiram, da bi prešaltal na LINUX OS

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 02 Oktober 2007, 16:31:12
TYASHY samo ena opombica.. Ce mislis nabavit jabucka (Apple-a) lahko pozabis na Windows Visto, zato ker ima Apple svoj operacijski sistem, ki se mu rece Mac OS, in zato windowsi na teh racunalih ne pridejo v postev. Kot tudi mnozica ostalih programov narejenih za windowse. Tako da ce bos hotela kakrsenkoli program, bos morala iskati za Mac-a.

Priporocam ti raje kaksno drugo firmo  ;) Ceprav po zunanjosti ga ni cez crnega appla s plavo osvetljenim jabuckom zadi na monitorju  :P ;)

Lp..

Na Apple-ovem prenosniku imaš lahko inštalirane tudi Windowse, kar sem videla na lastne oči. Vendar je zadeva taka, da je okvir samega ekrana operacijski sistem Apple-a, znotraj tega pa imaš potem lahko Windowse. Za moje pojme izredno nepraktično in grdo. Vendar se da ;)

Druga stvar - Apple meni osebno ni prav nič všeč razen na izgled, cena je zelo visoka in za ta denar se da dobiti marsikaj drugega. Za moje pojme je laptop z jabučkom samo za šminkerat. Sama imam Dellov laptop in sem z njim zelo zadovoljna, ga ne menjam. Za približno 1000€ dobiš že super mašinco za kar nekaj časa. Moj dela kot urca že leto in pol, brez težav tok tok.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 02 Oktober 2007, 16:54:26
Oj!
Pripravljena sem dati okoli 1200 € :) Po vašem pisanju pa potem res nebi več Maca  ;)
Lp,Tjaša



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 02 Oktober 2007, 17:02:18
Jaz sem na koncu izbirala med toshibo in acerjem... zmagal je acer( pa še to zato, ker bi na "moj" model toshibe čakala več kot mesec- najmanj!)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 02 Oktober 2007, 17:11:05
Oj!
Kaj pa HP-ji? Meni so tile všeč: http://h10010.www1.hp.com/wwpc/si/sl/sm/WF25a/1090729-1124071-1124071-1124071-12434424-12398310.html
                                          http://h10010.www1.hp.com/wwpc/si/sl/sm/WF25a/1090729-1124071-1124071-1124071-12434426-80583847.html
                                           http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_1058_078409_Acer_Aspire_5310-301G8_C-M_520

                                           http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_1058_076423_Acer_Aspire_5632WLMi_T5200
                                          http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_741_704090_TOSHIBA_Satellite_PRO_A120-10K
                                          http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_741_707144_TOSHIBA_Satellite_PRO_L40-135_T2130To je to  :-[
Lp,Tjaša



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 02 Oktober 2007, 18:53:31
jst mam tud Acer-ja in glede na to da laufa 24 ur na dan, ni blo nobenih težav....se pa vsekakor splača dat mal več dinarčkov, čeprav se dandanes dobi dobr laptop že za solidne denarce, sploh za najstnike kot si sama rekla!



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 02 Oktober 2007, 19:57:51
Hmmm... da še jaz podam svoje mnenje ;D.
1. Jaz sem videl če sm 1 roza lap-top, pa še to je bil bolj "zahec" kot ne.
2. Mi imamo tudi Toshibo Tecra A8 in je super za 1200€ ;). Acer-jev bi se jaz bolj kot ne izogibal, HP je pa tam nekje v rangu toshibe (vsaj po mojih izkušnjah :) ).
Kar se pa tiče igric in viste to za zdaj še ne gre najbolj skupaj, ker ne podpira veliko igric visto. Mislim pa da bi ti Vista Bussines čisto zadostovala. Drugače pa je meni vista zelo dobra, čeprav je nimam.




kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #13 : 02 Oktober 2007, 20:45:05
Kar se pa tiče igric in viste to za zdaj še ne gre najbolj skupaj, ker ne podpira veliko igric visto. Mislim pa da bi ti Vista Bussines čisto zadostovala. Drugače pa je meni vista zelo dobra, čeprav je nimam.

Meni so do sedaj čist vse igrce delale na Visti, starejše in tut najnovejše, razen tistih, ki imajo res velike strojne zahteve, to pa ni odvisno od OS, ampak od procesorja in grafične kartice  ;)
Tudi mi ni jasno zakaj Vista biznis, saj ti kot dijaku, ali študentu nč ne koristi, za nas je najbl Vista home, ker je prlagojena domači in ne poslovni rabi.

No, če bi jaz kupoval lap, bi skoraj gotovo kupil tega  ::)
http://www.teal.si/si/page/detail/gitm/683

Pravi prenosni mišičnjak, s super grafiko, ogromnim trdim diskom, ugodno ceno in dve leti garancije  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 02 Oktober 2007, 20:54:57
tisto z rač. rangi. naj bi bili delli acerji in toshibe v višjem, vsaj po mojih podatkih( in podatkih 2 računalničarjev) pa še kakšen HP. Čeprav po pravici povedano so mi skoraj vsi HP-ji grdi :-[ in nepraktični :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 02 Oktober 2007, 21:12:46
Na Apple-ovem prenosniku imaš lahko inštalirane tudi Windowse, kar sem videla na lastne oči. Vendar je zadeva taka, da je okvir samega ekrana operacijski sistem Apple-a, znotraj tega pa imaš potem lahko Windowse. Za moje pojme izredno nepraktično in grdo. Vendar se da ;)

Ok no, pustmo take podrobnosti  :P Na vsakem operacijskem sistemu se da met se kaksnega zravn (vmware rulz  ;)), ampak si malo omejen z delom, ki ga zelis opravljati, kajti v osnovi ti se vedno laufa tvoj primarni OS. Pa tudi, za postavitev tega moras imet kar nekaj racunalniskega znanja (lahko recem, da nekaj pojma imam, ampak je mene tudi malo zafrkavalo postavit na windowse skozi vmware se linux zraven), tako da, za kaksne nepoznavalce to ravno ni  :P


p.s.
sorry za offtopic  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 02 Oktober 2007, 21:56:56
JAz mam firmo dell, pa sem čisto zadovoljna! ;D ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #17 : 03 Oktober 2007, 08:42:34
Glede HP velja mogoče napisati, da poznam 3 ljudi, katerim se je pokvaril in se ni dal popraviti. V kolikor si pripravljena dati 1200€ dobiš dobrega. Predlagam Toshibo, imam jo že 4 leta, dela non stop in ni nobenih težav. Tudi Dellovi pa na koncu koncev niso slabi.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_741_707144_TOSHIBA_Satellite_PRO_L40-135_T2130 tale se mi zdi kar ok :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #18 : 03 Oktober 2007, 13:22:43
Jaz imam tole Toshibo: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_741_702011_TOSHIBA_SATELLITE_A100-785_T2350 in nisem prav preveč zadovoljna z njo. Na živce mi gre, ker nima vgrajenega mikrofona  :). Vista mi je bila všeč, vendar je računalnik delal prepočasi, sedaj imam xp-je in je ok.
Prej sem uporabljala očijevo Toshibo in sem bila ful navdušena nad njo.
Drugače mi je pa še vedno najboljši macbook: http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&mco=7B723640&node=home/shop_mac/family/macbook
Nekaj znancev ga ima in ga zelo pohvalijo. Všeč mi je, ker je majhen, ker imaš lahko na ekranu odprtih več oken in lahko bereš z vsakega, pa še bi se našlo. Vseeno pa je kar težek za nošenje.
Po lepoti pa mi je še vedno najboljši tale:http://cgi.ebay.de/Apple-iBook-G3-blueberry_W0QQitemZ130157711874QQihZ003QQcategoryZ4602QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Škoda, da jih ne delajo več.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #19 : 03 Oktober 2007, 15:17:21
Glede HP velja mogoče napisati, da poznam 3 ljudi, katerim se je pokvaril in se ni dal popraviti. V kolikor si pripravljena dati 1200€ dobiš dobrega. Predlagam Toshibo, imam jo že 4 leta, dela non stop in ni nobenih težav. Tudi Dellovi pa na koncu koncev niso slabi.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_741_707144_TOSHIBA_Satellite_PRO_L40-135_T2130 tale se mi zdi kar ok :).

Na tem računalniku igrce ne bodo delale, prešvoh procesor in integrirana grafična kartica, to je lap-top za poslovno uporabo  ;)

Lejca_  pri tebi je isti slučaj, treba je samo izklopit nekatere funkcije ( olepšave ), pri Visti pa dela bp.

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #20 : 03 Oktober 2007, 15:30:35
Kasakea ja najbrž imaš prav, jaz ga ne uporabljam toliko za igrice, temveč v poslovne namene. Ni čudno da se mi dopade ;).

Najlažje je, če se z nekom, ki se spozna na detajl pogovoriš kakšen procesor in grafično rabiš imeti in potem iščeš lap top.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #21 : 03 Oktober 2007, 15:36:21
Jaz imam Toshibin laptop doma in Visto gor, pa nimam nobenih blemov in tudi računalnik mi ne dela počasi, zaenkrat sem zelo zadovoljna z njim. Je pa res da sem dala veliko povdarka na procesor, grafično kartico, itd... Pač je treba vedeti za kaj hočeš računalnik imet  ;) ;)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #22 : 04 Oktober 2007, 10:52:11
No... jaz lahko rečem da Acer dela dobro ... sedaj že dobre pol leta uporabljam TravelMate 8200 in res nobenih problemov ... seveda se hitrost delovanja na bateriji občutno zmanjša ampak še vedno brez problema "prežveči" tudi zahtevne aplikacije. Pa še za pogledat je dosti prijeten :D

Lp, Črt



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 23 Marec 2008, 18:24:32
Oj!
A ima kdo izkušnje z Linuxom? Ga lahko opiše, prednosti, slabosti...
Lp, Tjaša



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #24 : 25 Marec 2008, 14:59:45
Tyashy: Emmm Linux je izredno širok pojem, Linuxov (oz. izpeljav le tega - distribucij) obstaja malo morje, mislim da imamo celo slovenci eno svojo; poslovenjeno.

Prednost Linuxa je v njegovi stabilnosti (če je distribucija dobra) in učinkovitosti delovanja, pa še odprtokoden je, kar pomeni da lahko z dovolj znanja narediš svojo lastno Linux distribucijo. Slabosti napram MS Win pa počasi izginjajo, uporabniški vmesnik je pri nekaterih distribucijah zelo dodelan, ravno tako se je postopek inštalacije programov in iger že drastično poenostavil, tudi programje in igrovje (dobro no, igric je še vedno veliko manj kot na PCju) se že dobi za vse potrebe, tako da nekega trdnega argumenta za NEuporabo linuxa ni več. Smo pa ljudje taki, da neradi menjamo nekaj na kar smo navajeni, pa čeprav se moramo ob izidu vsake nove verzije MS Win veliko veliko naučiti na novo  :-[

Lp, Črt



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #25 : 25 Marec 2008, 18:00:52
Zanimivo, da ste vsi zadovoljni z Visto, pri nas jo ima sestra na laptopu in meni (in vsem ostalim doma) je grozna ::) ful kontra-intuitivna, pocasna, da ne govorimo o tem, da je bil racunalnik dva meseca na servisu, ker se je sam od sebe resetiral vsakic, ko mu kaj ni pasalo (in se je izkazalo, da je to nastavitev v Visti, ampak ne mi ne serviserji tega niso pogruntali...). Meni ne sede prevec.

battito animale


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #26 : 25 Marec 2008, 18:17:29
Na Visto moraš gledat, kot na neko futuristično miselno igro, ki te zaposli za dolgo časa, tako je brskanje po netu kako bi odpravil kakšno napako ali pomanjkljivost prav zabavno in poučno  :D :D :D,  ne smeš se predat in pustit, da serviserji služijo na račun tvojega neznanja  ;)


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 25 Marec 2008, 18:18:24
 :D :D :D :D :D :D se mi pa res da ja :D :D :D :D Jaz hocem, da sistem postavim in dela 8)
(sploh pa je se v garanciji :P)

battito animale


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #28 : 25 Marec 2008, 18:23:20
(sploh pa je se v garanciji :P)

Pripravljaj se na čas, ko ne bo več v garanciji  :P

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #29 : 25 Marec 2008, 19:36:34
Meni je tudi vista za bruhat. Na mojem rač. jo imam že cca. 5 mesecev in še vedno pojma nimam kako naj jo uporabljam ??? ::) Pa nisem ravno računalniški runkelj, ampak mi res ne potegne. Tako da če se le da in je frej Črtov računalnik vse delam na njegovem, ker ima XP-je :-[ ::)