Frisbee

zoe · 369051

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #540 : 05 Januar 2008, 19:46:24
Aja se ta podatek za tiste, ki pripravljajo freestyle program: cas zacne iztekati, ko vrzes prvi frisbee v zrak, ne takrat, ko zacne igrati glasba Tako si lahko privoscis 5-10 (maksimalno 15) sekund uvoda, z elementi dogdancinga in podobno, preden zacnes zares.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #541 : 05 Januar 2008, 19:49:20
Jean, trenutno sem prek MSNja na vezi z Bianko. V skupini so lahko 4 psi, ne glede na velikost (s, m, l).
Monika se lahko odloči ali bo med Junior ali navadnimi tekmovalci.

Glede plačila pa še poizveduje  ;D.

Sem še kaj pozabila?


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #542 : 05 Januar 2008, 19:52:37
uf... :-[..midve z bri imave ravno 12sek uvoda...priblizn...pol pa vržem prvi frizbi...

a če imas več, si dikvalificiran?  :-\


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #543 : 05 Januar 2008, 19:54:40
Saj je ne iščem  :P. Jo že imam, pa imam pod izvajalcem napisano samo številko  :D.
Haha. Aja. Pol pa nič.  ;D

Veliko sreče vsem, ki boste tekmovali... :)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #544 : 05 Januar 2008, 19:55:04
Bianka je napisala glede Junior tekmovanja takole: she run open run and if she is good, she can get prize as junior, and in open too. Ni ravno slovnično, ampak za 15 letno madžarko je super  ;D.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #545 : 05 Januar 2008, 20:05:46
uf... :-[..midve z bri imave ravno 12sek uvoda...priblizn...pol pa vržem prvi frizbi...

a če imas več, si dikvalificiran?  :-\

Ne, ne.  ;) 12 sekund je vredu po mojem. Nekje sem brala da naj ne bilo vec kot 15 sekund, samo zato, da se ne bi tekma prevec vlekla. Drugace po mojem je lepsje, ce je nek uvod, ceprav jaz ponavadi ga nimam, ker ne znam. Mogoce tokrat bomo delali nek uvodni trikec, odvisno od glasbe. Mi boste svetovali.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #546 : 05 Januar 2008, 20:09:55
Ce gremo vsi, imamo dovolj za dve ekipi. Kaj bo ekipni tek posebej kot individualni? Bo in agility in jumping? Pa stejejo najboljse trije, tako kot na nasih tekmah, ali kako?

Bom se jaz vprasala organizaterja glede Juniorja. Monika pravi, da je 100% za to, da gre. Ce pa slucajno pride kaj vmes, bi lahko jaz z Olivio, seveda ce organizaterji dovolijo take last-minute spremembe.



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #547 : 06 Januar 2008, 11:19:53
No pa se malo "off topic". Tole sem danes nasla na netu ... A ni mali car! :o
http://youtube.com/watch?v=a3-ozDWCL0I



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #548 : 06 Januar 2008, 12:17:40
Da še jaz malo off topic prilepim obljubljene slike  ;D








If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #549 : 06 Januar 2008, 12:20:16
Nic ni off topic, saj je topic tukaj frisbee!

YouTube mi ne delal, ampak mislim, da sem drugje videla ta posnetek--ce se ne motim, je sin od Rona Watsona.

Lepe slike! Kateri pes je ta? Kje ste igrali?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #550 : 06 Januar 2008, 12:44:30
Hehe, je off topic glede na vaše poste ko se menite za tekmo  :D  pa malo motimo dogajanje hihi

Am meni tudi ne dela link, sem pozabila napisat xD


A za psa mene sprašuješ?   :-[

Ribi, Staffordshire Bull Terrierka, teden ali dva nazaj sem spraševala kateri frizbi bi bil za njen gobec najbolj primeren  ;D   se frizbi za zdaj še kar dobro drži, edino rob je grozen  :-\  a bi lahko spilila s čem?  Ker ji je zadnjič malo kri tekla.
Drugače pa smo frizbi prvič sprobali kar v celem snegu, na nekih bregih nad Dravogradom  ;D    Ribi je bila prav grozna, sploh ni dala miru če je videla frizbi  ::)   za minuto si jo lahko umiril samo tako da si frizbi v sneg zakopal  ;D  mir je trajal pa dokler ga ni našla  ::) ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #551 : 06 Januar 2008, 12:55:56
Ribi je bila prav grozna, sploh ni dala miru če je videla frizbi  ::) 

Moj je tud tak  :D Kot da bi borderja dal med ovce

Fajn slike, zgleda kot da bo poletela na ta drugi. ;D  Kolk ma pa ta frizbi premera? Pa rob tud mene muči.. Mal je zgrižen in si Buda preseka uzad gobca med spodnjo in zgornjo čeljustjo



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #552 : 06 Januar 2008, 13:00:06
Nekaj strani nazaj je bilo napisano, da je za Superherota fino, če se mu rob pobrusi. Verjetno se lahko enako naredi tudi Jawzu :) Vzameš šmirgl papir in zbrusiš, kar te moti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #553 : 06 Januar 2008, 13:07:58
Moj je tud tak  :D Kot da bi borderja dal med ovce

Fajn slike, zgleda kot da bo poletela na ta drugi. ;D  Kolk ma pa ta frizbi premera? Pa rob tud mene muči.. Mal je zgrižen in si Buda preseka uzad gobca med spodnjo in zgornjo čeljustjo

Hehe, ma Ribi je čist nora sam da ma kdo kaj v roki.. karkoli, sam da je približno podobno nečemu za metat  ;D  a je to snežena kepa alpa 3-metrski kol, ji je čist vseeno  ;D


Navaden Jawz je, ta velik.. Ne vem točno kolk ma premera  :-\ 22?




Bomo probali z šmirkl papirjem  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #554 : 06 Januar 2008, 13:13:13
Tako kot Zoe pise. Lahko tudi odrezas kaksne spicke z nozem. Pri nasih moram predvsem paziti, da pravocasno neham, preden pride do poskodbe. Oli se pogosto vgrize v jezik, Lyra dobi zulj. Mogoce pri Ribiju je bil tudi sneg faktor--frisbee je najbrz bolj trd v nizkih temperaturah, lahko da je bil kriv tudi sam sneg/led (ki je lahko oster). Sicer ni nic kaj tako groznega, moji bi kar naprej igrali tudi ko tece malo kri, ocitno jih ne boli prevec, ampak jaz rajsi prej odneham. Scasoma se pes tudi navadi, dobi bolj utrjena usta in izkusjne ga ucijo, kako je treba loviti tako, da ne pride do poskodbe.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #555 : 06 Januar 2008, 14:14:19
A vi pse kej ogrevate, preden začnete s treningom? Pa kake vaje so najboljše?



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #556 : 06 Januar 2008, 14:22:55
Ja jst ponavadi naredim krajši sprehod do mesta kjer treniram, pes se malo nateče, opravi svoje potrebe, pol pa ko pridem tja, kak prostor, levo in desno pa začnem z ravnimi meti. Šele nato grem na trikce.

Jst sm že precej poškodovana od 2 dni treningov :-\ Jst ne vem zakaj je moj ps tak psiho :-\
Določenih trikov sploh delat ne morm, ker preveč boli ko se s polnim šusom zabija, odbija ipd. :(
Da o učenju novih trikov ne govorim...
Težko bo naštudirat dober program :'(



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #557 : 06 Januar 2008, 16:51:15
A vi pse kej ogrevate, preden začnete s treningom?

Ja, obvezno. Ca. 10-15 minut sprehajanja, med tem casom jaz razsmiljam o tem, kaj bomo vadili. Ponavadi ko pridem na frizbi poligon, dam obe psici na prostor medtem ko jaz vadim mete (20-40x). Po vsakih 10 metih, ju poklicem in mi pomagata pobirati frisbije (ko so ze na tleh). Potem delam nekaj krajsih metov in flipov, potem vadim nek trikec oz. kombinacijo. Izmenicno, s vsako psico posebej (razen ko namensko vadim skupno, ker razmisljam o skupnem nastopu). Veckrat ima psica pavzo vmes--pociva in gleda, medtem ko delam z drugo ali sama vadim samo mete.

cacy, keep it simple.  ;) A imas kaksno zascito za telo? (hrbet, nogo...). Kaksne skoke delata?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #558 : 06 Januar 2008, 22:00:55
cacy, jaz pri odrivu (ko se pes odrine od noge iz zaleta) uporabljam več hlač  :D. Trenutno pomaga  ;). Npr. za trik polet čez mene od spredaj, se odrine od moje noge + ponavadi še rame. Ampak zgoraj ni tak problem, ker se v bistvu samo naprej potegne. Na nogo pa prileti s polno silo in se odrine.
Polet čez hrbet iz strani (od zadaj itak noče) zunaj ni problem, ker mam bundo oblečeno  :D. Pa več ali manj z zaleta kar čez poleti, brez odriva s hrbta  ::). Vsaj kadar je frizbi nizko.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #559 : 06 Januar 2008, 22:54:58
Jean, ponavadi samo obleke... ampak kaka čelada in kej za hrbet ne bi škodovalo ::)
Delava zdej čez hrbet iz strani (ker mi je lažje metat frizbi), pa še to sem zdej drugače naredila, da nima toliko zaleta. Pa tudi pri skoku čez prednjo nogo se ponavadi odrine od noge :-\
In pri npr. slalomu med nogami, se mi zaletava v piščali (mam precej modric)... Enkrat se je zaletel vame ko je šel čez noge (passing) in to tok, da me je zbil po tleh in je Mojca že skor rešilca klicala ker je tok počlo (jst pa sm se smejala/jokala po tleh in ji nism mogla povedat da je vse ok, hehe je blo smešno) ;D
Ne resno, precej je štorast tale moj Bode, pa tudi histeričen, tako da dvomim da se da karkoli izboljšat (glede mojih poškodb) :-\

petrca, mene tud čez hrbet zeloo boli, pa imam debelo bundo, pulover pa še ene 3 majce ::) mogoče sem samo jst tako mehkužna :-\ Lohk pa greve en dan skupaj na kak travnik pa ti probaš z Bodejem, da vidmo če te bo bolelo :P (al je problem res v meni :D)
recimo danes sem imela 4 hlače pa imam čez celo stegenjsko mišico črto (prasko) ::)

ok, bolš da neham jamrat :D



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #560 : 06 Januar 2008, 23:34:28
Evo najin trening...
Predno gledate samo opozorim, da je začetek 2x, ker v prvo sm pozabla frizbi vrzt... in da je na koncu malo zmešnjave (pa pri 8ki kiks, pa pri preletu čez sprednjo nogo k se jst pol zviram tm me je poprasku po celem stegnu). V ta program bi rada dala še nekaj različnih metov (tudi na tleh da sem, a žal vreme ni naklonjeno da bi se po tleh metala :D)
Komentarji in ideje zaželjene...
A muska paše? Mogoče bi imela za nastop ta komad, ker je živahen ;D
Aja pa v zakup vzemite to, da šele 2 dni treniram tale program (in seveda ni izpiljen) ;D
na koncu manjka malo lepši priklonček za publiko

http://youtube.com/watch?v=Czo1oYdMt30

lp



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #561 : 07 Januar 2008, 07:29:47
cacy...dej še ti mal pleš zraven  :o. Ne tako pribito stat  :P. Sej to tud mene matra, ampak zdej poskušam delat na tem, da bi tud jst bolj migala  ;).
Kako ti grejo kaj meti pod nogo, med nogo, za hrbtom, ...? Poskusi še te vključit, pa bo par metov več. Glede ležečega položaja pa najbolš da si prineseš kak armafleks in deko. Dokler je bil sneg suh in ni deževalo, sm se jst kr tko na tla ulegla. Zvečer seveda, ker je drugač pri nas za blokom preveč folka. Že s samimi meti in 6 frizbiji si bog-si-ga-vedi-kaj mislijo o men.

Če prideš na tekmo v Gornjo, bova tam probale  ;). Prevzamem Bode-ja za par metov in skokov na lastno odgovornost  :o.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #562 : 07 Januar 2008, 08:33:48
cacy, koook sta huda!
Pa glede na to da šele 2 dni tole trenirata!  :o :o :o

Meni je super.  8)
Jaaaa, dej še ti pleš zraven, tko kot je petrca rekla. :P  :D

Vaju pridem pogledat v živo!  :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #563 : 07 Januar 2008, 10:52:11
Petrca, zaenkrat sem skoncentrirana na psa in mete, bom probala še kaj dodati svojih gibov malo kasneje :-[ čeprov ne vem če ne bom znjimi pokvarla programa pol :D
Na posnetku je en met med nogami že... amapk za hrbtom pa težko pomoje mečem, če sm oblečena kot medved :D Bom ta vikend na razstavi probala trenirat malo po tepihu.
Armaflexa pa nimam :-\ hvala za idejo.
Idej mam še ful, sam se bojim da je mal prepozn se zdej začet učit :D Bomo vidl...

A muska bo pa vredu?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #564 : 07 Januar 2008, 11:34:40
V službi žal nimam zvočnikov, tko da o muski težko kej rečem .

Kaj pa roller...bi prišel v tvojem programu kje v poštev?

Jst sem trenirala in sestavljam program iz naslednjih trikcov, metov, skokov: slalom med nogami, osmica med nogami, obrat levo, obrat desno, pleši, roler, med za hrbtom, med pod nogo, med pod stegnjeno nogo, butterfly, navaden met, met vstran (prvi met na cacy-nem filmčku), skok čez stegnjeno nogo, skozi in met nazaj, skok čez hrbet, skok čez mene od spredaj, flipi. Trenutno vse tole kombiniram v program  ;D.


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #565 : 07 Januar 2008, 17:08:00
cacy...ful fajn!  :o
sploh ni tko zelo dolgočasno in vsakdanje...vbistvu je men prov VŠEČ! :o

jaz imam sicer neki posnet...samo mi pa takrat Bri fuuul slabo lovila frizbije :-\..bom probala dal link gor  ::)



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #566 : 07 Januar 2008, 20:36:13
ekola! tudi jaz sem se potrudila in sestavila filmčk skupaj...vendar moram počakat na cacy, bo ona dala gor na net  ::) Hvala!

no tolk da vam že kar zdaj napisem zraven, da se ne boste drzal za glavo, kolk nama ne gre  :D
skratka, takrt nama res ni šlo, sploh ujemanje frizbijev (deloma jaz kriva, ker nisem dobro metala zaradi mokrih frizbijev od snega)...

to kar boste videli oziroma kar sem želela pokazat je okviren plan, kaj točno naj bi uporabila notri...
vse skupaj bi jaz to zelo naštudirala, tako da bi se npr. začetni 4 flipi ujemali z 4mi vzkliki v pesmi, tako da bi res mnogo bolje izpadlo. to pomeni, da bi mogla res nastudirat kako dolge mete Bri metat, da pride še pravočasno nazaj do mene  ;D

no to so le moje želje...če nama ne bo uspelo bova pač plesali dalje in se zabavali  :P

aja na koncu je nekaj več skokov čez mene, zato ker so mi ful všeč, sicer niso ratali vsi (najlepši je tretji), bomo to definitivno uporabili notri  ;D
drugače sem tudi dvakrat dala notri met pod nogo, ker prvi ni uspel, drugi je pa fenomenalen  :D...prav tako mi je zelo lepo uspel met stoje pod dvignjeno nogo (tako lepo naravnost je švrknil) :D :D :D

no tko...zdj pa upajmo da bo cacy kmal dala gor link!

aja..uporabljala sem pa kar 5 frizijev, kot je tudi tam dovoljeno, nimam pa enake vrste ::) sej to ni nič narobe, jean?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #567 : 07 Januar 2008, 21:19:36
Cacy, odlicno!  :o Bom kar po anglesko komentirala (nisem mogla prej, ker dopoldne sem trenirala agi, potem sem imela tecaj v Sezani, potem nekaj casa nisem imela dostopa do interneta).

Bode does a really good scoot--that reverse move through your legs. His flips are also incredible, in both directions--do more. I agree with petrca that you could make your own body movements a little more dynamic. Not necessarily dancing, just use more of your body when you throw. You're standing very still and only a small part of your arm is moving. Use more shoulder, upper body, legs, hips...The part where you spin while Bode rolls is really nice--I'd suggest a few more teamwork moves like that.

Is he launching off your leg? I couldn't quite tell because your back was to us in that frame...Are you trying to do overs, or vaults? Both are good, but it needs to be clear to Bode what you're asking for. Lyra always wanted to do overs when I was trying to teach her vaults, Oli is just the opposite--she goes for the contact. I would suggest you develop an over with Bode where you go lower to the ground and extend your left leg out. You can actually get down on your right knee. If he's still slamming into your leg, you could try just sitting on the ground. Give him a distinct command for it (I use "over" for my English-speaking dogs), which is different from the command for the vault (I use "touch", and also position the frisbee in such a way that the dog has to launch off a body part in order to reach it).

Another thing that Bode is really good at (did you teach him this?) is bringing the frisbee almost all the way back to you before dropping it and going for the next one. That makes disc management MUCH easier--especially since under Skyhoundz you can only have 5 frisbees. So you never run out of frisbees and you don't have to break up your routine to go chasing all over the field for them.

I think you could throw a little more frequently, don't wait quite so long in between. I think I counted about 14 throws (not including a take, which I don't think was planned anyway--Bode was being a thief!  :D). I've got about 25 in mine (though I haven't timed it yet, so i don't know if I'll fit all of them in). Since this is your first competition I don't think you should rush and start throwing frisbees madly; it's good to take some time to set up, and your success rate will be higher that way. But Bode is following you really well, I think you could throw a little sooner and get another 4-5 throws into the routine.

I love the music (Monika will, too--she's the one who introduced me to the song). In an American venue you might have problems because of the word motherf#$!in' ("Contestants must choose music that is suitable for a family audience") but I doubt it will be a problem in Europe.

If you like we can practice a few things together in Radgona if the weather's not too grozno.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #568 : 07 Januar 2008, 21:21:42

aja..uporabljala sem pa kar 5 frizijev, kot je tudi tam dovoljeno, nimam pa enake vrste ::) sej to ni nič narobe, jean?


I don't think it's against the rules, no, at least at this competition, but it's a problem for many dogs since they prefer one model over another, and ignore the ones they don't like. But if Bri is going after all of them, it shouldn't matter.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #569 : 08 Januar 2008, 01:01:16
Evo od Mayče filmček  ;)
http://youtube.com/watch?v=weHAuBUX0q8

sam mayča ne vela da si ga tko rezala  :P