Frisbee

zoe · 369165

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #660 : 29 Januar 2008, 08:37:34
Jean, lahko objavim tudi tvoj in od Monike filmčk?

Moj lahko, ja. A si dvakrat posnemala? Ker me zanima, koliko boljse je Lyra lovila Jawz v primerjavi z Hero Extra. V nedeljo na kratkem treningu je tudi Jawz slabo ujela.  :-[

Moniko bom vprasala glede nejnega filmcka. Ne ve, ce bo sla v freestyle, Oli zelo hitro zacne krvaveti iz jezika.  :( In to pri vseh modelih frisbijev. Ce bo imela cas jutri po soli, jo bom sla iskati and bomo trenirali se enkrat, da vidimo, kako gre. Drugace od poletnega seminarja prakticno ni trenirala frisbija z Oli.



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #661 : 29 Januar 2008, 09:08:26
hihi! zelo sva drobni na filmčku  :D
Zdaj imava baje celo zaključek (po zaključnem skoku čez mene, se obe vrževa na tla in skupaj narediva en "obrni se") hahaha!  :D

Ma men je cela zabava tale frizbi ;D


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #662 : 29 Januar 2008, 09:13:53

mi2 z mojo kobilo nekaj sprobava nekajs frizbijom vendar psica čaka da frizbi pade na tle in mi ga potem prinese nazaj :-[ :-[.



Eva, to so ptičarji.  ;) Najprej mora na tla past, da prinesejo. Tudi ptic ne lovijo po zraku, a ne?  :D

Kristinca & Florinca


maja72

  • Gost
Odgovori #663 : 29 Januar 2008, 09:54:40
Hoj,
Najprej opravičilo, če ste podatek, ki me zanima, morda že kje navedle  :-[. Ali ima morda kdo Hyperflite Training DVD ter Hyperflite Training DVD to the book of Peter Bloeme Frisbee Dogs : how to raise, train and compete. Kopijo plačam po povzetju ali v zameno pošljem kakega od filmčkov o pasjem šolanju, ki jih imam (teh je pa kar precej, lahko linkam naslove ali napišem vsebine, če bi koga zanimala taka oblika izmenjave).

Za vse informacije se priporočam na [email protected] .
Imam pa flatcoated retrieverja in parson russell terierko, z obema delamo poleg canine freestyla zadnje čase tudi frisbee freestyle (po Urškini zaslugi; hvala, Urška). Ko bomo kaj znali, bomo pokazali na kakem filmčku, zaenkrat pa ČESTITKE vsem, ki tule objavljate filmčke, super ste! Meni je pri delu v pomoč zlasti tole http://www.k9disc.com/joom/; v rubriki Training je veliko zanimivih stvari.

HVALA za pomoč, pozdrav, Maja



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #664 : 29 Januar 2008, 10:05:14
Ali ima morda kdo Hyperflite Training DVD ter Hyperflite Training DVD to the book of Peter Bloeme Frisbee Dogs : how to raise, train and compete.

Jaz čakam na novo verzijo omenjenega drugega DVDja.
Če sem na spletni strani Hyperflite pravilno videla, je ta DVD (še) iz leta 1994. Nov DVD naj bi prišel ven že konec leta 2007, pa še vedno ni nič  :-\. Starega pa se zelo težko dobi, ali pa ne pošiljajo v SLO  :(.


maja72

  • Gost
Odgovori #665 : 29 Januar 2008, 10:18:19
Jaz sem nameravala kupiti tule - http://www.dogfrisbeeshop.be/
Imajo na zalogi in bi mi tudi poslali. Če ne enega ne drugega DVD-ja nimate, bom naročila, pa lahko kopije potem jaz distribuiram dalje, če bi bil kdo zainteresiran ...



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #666 : 29 Januar 2008, 10:19:50
Jaz en frisbee DVD imam, ampak ne vem kako je naslov  :-[. Bom doma pogledala. Ali pa če bo kdo drug, ki ga tudi ima, napisal  ;D.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #667 : 29 Januar 2008, 10:45:59



maja72

  • Gost
Odgovori #668 : 29 Januar 2008, 10:57:52
Jaaa, prav to sem jaz mislila  :o.
Jean, a se da nekako dogovoriti, da mi pošlješ kopijo na moj naslov, jaz ti pa v zameno lahko pošljem:

Attila Szkukalek: Pattes rythmees (super za freestyle figure, je pa v francoščini)
Learning about dogs: Cavaletti (super za vaje za zavedanje zadnjega dela, tj, za fleksibilnost pri skokih)
Learning about dogs: Whippits (vaje za samokontrolo)
Joanna Hill: The motivation movie
Take a bow wow; Bow wow take 2
The how of bow wow
The shape of bow wow
Turid Rugaas: Calming signals
Ivan Balabanov: Obedience without conflict
The Wildrose way retriever training



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #669 : 29 Januar 2008, 11:00:27
Jean, jst ne vem, al sm jst tok smotana al se je fotiču zmešalo :'( ??? >:(
Nažalost imam samo 1 posnetek vaju :'( sorry

http://www.youtube.com/watch?v=XibsickDoRA


Maja je sama kriva, da je šla tako deleč stran od "kamere"... Jst nism mogla za njo it pa radio držat... se opravičujem...

Na filmčku od Monice je pač vidno, da Oli ni želela lovit zaradi vročine...drugače sta kar vredu. A na freestyle pol ne gre ona?

Bliža se dan odhoda, jst pa vedno bolj nezadovoljna z najinim nastopom ::) :'(

Ej punce, ne pozabite s seboj vzeti Slovenian Dogs majčk  ;D



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #670 : 29 Januar 2008, 11:12:57
Drzim pesti za cim poljse nastope in zacetnisko sreco.  ;D



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #671 : 29 Januar 2008, 11:50:00
Ej punce, ne pozabite s seboj vzeti Slovenian Dogs majčk  ;D

ammm...kaj pa če nimamo tega?  ::) ma kdo za posodit? hihi!

Drugače sem se ti prov nasmejala cacy na filmčku od Jean in Lyre, ko se dereš 35SEKUND!!!, KONEEEECC, THEE ENDD!!!  :D :D :D prov spomnla sem se kolk smo se mel fajn! res tole srečanje je treba še ponovit Jean! ;D ;D ;D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #672 : 29 Januar 2008, 12:04:15
Jaaa, prav to sem jaz mislila  :o.
Jean, a se da nekako dogovoriti, da mi pošlješ kopijo na moj naslov, jaz ti pa v zameno lahko pošljem:

Attila Szkukalek: Pattes rythmees (super za freestyle figure, je pa v francoščini)
Learning about dogs: Cavaletti (super za vaje za zavedanje zadnjega dela, tj, za fleksibilnost pri skokih)
Learning about dogs: Whippits (vaje za samokontrolo)
Joanna Hill: The motivation movie
Take a bow wow; Bow wow take 2
The how of bow wow
The shape of bow wow
Turid Rugaas: Calming signals
Ivan Balabanov: Obedience without conflict
The Wildrose way retriever training

Bom poslala. Kar original, ker ne znam oz. ne morem ga kopirati. Lahko ti naredis kopijo pa mi vrnes original.

Mene bi zanimali tvoji, ja, posebej od Attila Szkukalek in o cavaletti. Si videla diskusijo na k9forumu o tem?

Maja, kje se nahajas? A prides mogoce na naslednji frisbi seminar (kadar bo)?


Mayca, vabljeni! Dokler ne zacne trava rasti lahko se treniramo na nasem pasniku pa morda se na travniku od sosedov (tam, kjer smo imeli minidistance). To se pravi se kaksen mesec ali dva.




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #673 : 29 Januar 2008, 12:16:14
Majča, ja edino od Jean nimam pesmi doma, pa nisem mogla čez dat original pesem... tako kot pri tebi ;D ker se na vseh filmčkih deremo zravn MINUTAAAAAA itd. ;D ;D

Jst sm zdele trenirala in morm rečt da me navdušenje kar mineva :-\ nič več mi ni všeč :'(



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #674 : 29 Januar 2008, 12:21:51
Cacy, daj sebi in Bodetu malo pavze, ker itak ne bos nic dosegla ce si zivcna in pod pritiskom. Ne pozabi prvega pravila frisbija: HAVE FUN! (drugo pravila je: Keep it safe). Jaz sem dozivela isto pred prvo tekmo v Pragi. Panika ("nisem pripravljena!"), nezadovoljstvo ("ni dovbolj dober!"), postala je work, work, work in ne fun, fun, fun. Sprosti se, uzivaj.

Mi gremo zdaj malo ven. Sonce sije, je topleje zunaj kot v hisi. Vzamemo par frisbijev in tenisko zogo, za zabavo in kondicjo.  ;)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #675 : 29 Januar 2008, 12:33:40
Jean, Maji lahko tudi jaz presnamem in pošljem (na službene stroške  :D), ona pa ti v zameno še vedno lahko posname željene posnetke  ;).
Nisem vedla, da imamo te DVDje tudi mi  :o, ker nikoli nisem bila pozorna na začetke napise  :D.


cacy, ti se pa sprosti in za čas pozabi na vse skupaj. Bolj, ko se boš matrala in bolj ko boš živčna, manj ti bo vse skupaj všeč. Meni se je npr. nekaj podobnega zgodilo v oddaji Dobro jutro. Vse je bilo naštudirano, na koncu pa se je zaradi drugačnega programa vse podrlo in sva metali tja "v tri dni". Al pa po tekmi v LJ, ko ni hotela lovit frizbijev na daljavo. Pač nekaj zimproviziraš, pa je. V vsakem primeru se bosta imela fajn  ;)


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #676 : 29 Januar 2008, 12:34:58
Nič obupat cacy! Mi gremo tja zabavat se - mogoče kej v agilityju dosežt(če rata komu) :D, frizbi gremo pa res za zabavo dat čez našo prvo tekmo! ;D

Midve z Bri sva bili danes tudi že na rolarjih zunaj, sva naredili krog Fužine-obvoznica-Letališka-Kajuhova-Zaloška-Fužine (cca.6-7km) in je bilo prav luštno! Tako malo za mojo in Brigitkino kondicijo! (se mi zdi, da sem bila jaz bolj zadihana kot Bri, ampak sva obe preživeli) :P

Z Bri bova imeli tudi danes non-frisbee dan, tako da se malo drugače razmigamo in tudi malo odpočijemo možgančke od teh frizbijev in metov in koreografije  8)

Fajn uživajte na soooončku ;D - jz grem pa zdj za knjige! :-\


maja72

  • Gost
Odgovori #677 : 29 Januar 2008, 12:40:53
Jean, petrca: Velja, HVALA!!! Moj naslov je Maja Ogrizek, Podlubnik 158, 4220 Škofja Loka. Povejta, kam pošljem Szkukaleka in cavaletti.
 
Jean, katero diskusijo točno si imela v mislih  :-[?

Da, bi prišla na naslednji frizbi seminar, pa se mi zdi, da ne bi bila edina s flatom ;). A si že kdaj videla flata, ko lovi frizbi  ::) :D. Tole je moj Bajk, ko lovi žogo, pri frizbiju pa so njegovi obrati samo še bolj potencirani: http://www.youtube.com/watch?v=0wdTqQJqXYU



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #678 : 29 Januar 2008, 12:44:45
Maja, Szkukaleka in cavaletti pošlji kar Jean. Jaz ti bom pa jutri poslala željeni frizbi DVD naprej  ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #679 : 29 Januar 2008, 13:18:11
Jst sm čist zmešana že :-[
Evo Jean vajin prvi filmček (drugačni frizbiji) :-[
http://www.youtube.com/watch?v=NPcreqxpkB4

Ma sej vem, važno je da se bomo zabaval... ampak vseeno imam malo "cold feet"  :D
Jean, boš vzela ti s sabo tisti ščitnik za hrbet?



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #680 : 29 Januar 2008, 13:25:20
Hoj,
Najprej opravičilo, če ste podatek, ki me zanima, morda že kje navedle  :-[. Ali ima morda kdo Hyperflite Training DVD ter Hyperflite Training DVD to the book of Peter Bloeme Frisbee Dogs : how to raise, train and compete.

Tole knjigo od Petra Bloema sem jaz kupila preko interneta v ZDA, vendar sem se odločila za elektronsko izdajo v pdf formatu, na koncu mi jih je pa še uspelo prepričat, da sem si knjigo downloadala z njihovega serverja, da mi ni bilo treba še poštnine plačat.
Knjiga je še na mojem računalu, tako da če jo katera želi, ji jo brez problema lahko pošljem na e-mail naslov.

lp Nina


maja72

  • Gost
Odgovori #681 : 29 Januar 2008, 13:30:13
n+n: Jaz bi ti bila zelo hvaležna, če mi lahko pošlješ na [email protected] Povej, kako se ti lahko oddolžim ... HVALA!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #682 : 29 Januar 2008, 13:44:32
Knjiga je še na mojem računalu, tako da če jo katera želi, ji jo brez problema lahko pošljem na e-mail naslov.

še meni, še meni  :o. e-mail je v profilu  ;)
so pa tudi meni obljubili elektronsko verzijo te knjige, ampak je še nisem dočakala  :(


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #683 : 29 Januar 2008, 13:49:59
Lahko še meni? Prosiiiiim! :)

e-mail: [email protected]  :)

Hvala.  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #684 : 29 Januar 2008, 13:52:46
Knjiga je še na mojem računalu, tako da če jo katera želi, ji jo brez problema lahko pošljem na e-mail naslov.

Lahko lepo prosim tudi meni?  ::)
Lepo plooooosiiim!  :-[

Hvala! :-*


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #685 : 29 Januar 2008, 14:01:56
Hehe, n+n najboljse da pocakas, in potem vsem kandidatom naenkrat posljes, da ne bos imela toliko dela z vsemi  :P :P No, seveda se jaz tudi javim za tole bookvico  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #686 : 29 Januar 2008, 14:03:37
Jaz tudi če lahko. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #687 : 29 Januar 2008, 14:24:55
Bom raje takole naredila, ker gmail nekaj protestira in traja celo večnost, predno pošlje vse skupaj  ???
Pa še skrbet mi ne bo treba, da sem na koga pozabila :)

http://shrani.si/f/B/Rt/2qkWkt7s/frisbeedogs3lowres.pdf

lp Nina


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #688 : 29 Januar 2008, 14:25:43
Jaz sem šele zdaj imela čas da sem pogledla vse filmčke  ::)  SUPER STEE!!   :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #689 : 29 Januar 2008, 14:28:13
n+n, Hvala! sem dobila na mail 8)