Frisbee

zoe · 369000

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #780 : 05 Februar 2008, 10:29:07
Saj midve tudi večinoma z Jawzi delava. Ampak sem opazila, da je Buffy načeloma vseeno katere firme so frizbiji. Samo da so iste barve. Roza so ji še posebej všeč  :D.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #781 : 05 Februar 2008, 10:30:36
Vsekakor bi bilo fino, če bi se tale šport malo bolj razvil. Jst zase lahko rečem da bi mi kak trening brez psa še kako dobro prišel, ker ne znam dobro metati (kar mi je tudi poljakinja rekla). Samo kje in kdaj bi pa to lahko trenirali pa ne vem. Neki smo se že menili, ampak to brez kakega KD v ozadju. Vsekakor pa je treba najprej tehniko osvojit, da lahko naprej treniramo.

Na tecaju imamo prvo polure samo metanje, brez psov. Tudi na seminarjih smo imeli recimo eno uro ali dve na dan samo za metanje, potem individualen trening s psom.

Kar se tice prostora, kmalu boste lahko kar zunaj, kjerkoli. Ravno to mi je vsec pri frisbiju, da ne rabis posebne opreme (razen frisbijev).

Pozimi ne bi bilo slabo rezervirati termin enkrat na teden v kaksni sportni dvorani.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #782 : 05 Februar 2008, 10:47:57
Ja bila je ena ZEEEELOOO luštna avstralka :o

Ja, Chuckie, black tri od cehinje Markéta. Bom povabila cehe na nek fun mnidistance tekmovanje in freestyle show v Slovenijo, upam da bosta Chuckie in Marketa prisla. Chuckie je bil 4. v time trialu.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #783 : 05 Februar 2008, 10:48:19
Petrca, glede evropskega... Midva delava z Jawzi in na evropskem niso dovoljeni, tako da vrjetno ne bova šla.

Sem šla brat pravila USDDN, kjer piše:

The only brands of discs allowed for use in USDDN qualifying divisions of competition are the Wham-O Fastback Frisbee disc, the Hyperflite K10, or the HERO (Type-235 model) and Hero 235 Xtra. However, dogs with a shoulder height of 15 inches or less are allowed to use any type of safe flying disc.


Če se ne motim, Jawz frizbiji spadajo med Hyperflite K10 frizbije  :-[  ----> KLIK


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #784 : 05 Februar 2008, 10:48:25
Ja bila je ena ZEEEELOOO luštna avstralka :o

Tam na otvoritvenem posnetu sem videla enega red merle, a je bil tisto avstralcek ali border? (na posnetku se res ne vidi dobro, ampak izgleda kot avstralcek ;))

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #785 : 05 Februar 2008, 11:04:44
Border. ;)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #786 : 05 Februar 2008, 11:17:12
petrca, mislim da so vseeno šteli tudi to če si frizbi le podal v gobček psu (brez letenja), vseeno pa mislim da si dobil več točk če je bilo nekaj leta (ne vem no, tako se meni zdi glede na rezultate).
Jumping tek je bil kar zapleten ja :-\
Glede mojih korakov, sem že na začetku govorila, da je prvi filmček šele prvi trening in da si morm najprej vse zaponit, predno kaj tvojega dodam. Res pa je, d asem zadnji večer se šele odločila za glasbo, ki sem jo slišala v četrtek zvečer in mi je dalča ful energije in tak dobr ritem ;D + sproščen nastop, ker nam je bilo važno da uživamo (ne rezultati), kar mislim da je bilo vidmo le pri naši ekipi ;D Zato sem še toliko bolj vesela, ker smo vse res uživale 8)
Glede jawza, kolikor jst vem je Jean rekla da lani ni bil dovoljen na evropskem. :-\ 

SG, v frizbiju nisem videla hrta, sta bila pa na agilityu 2 wippeta, sta bila res hitro, a če ni šlo naravnost (ovire) sta kaj hitro izgubila zanimanje. 50-60 metrov je veliko :o

Še tole je pri distancu pomembno, če pes ulovi frizbi v zraku (to pomeni da so vse 4 noge v zraku ko ujame), potem dobiš dodatnih 0,5 točke. ;D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #787 : 05 Februar 2008, 11:24:59
Border. ;)

Aha, hvala ;)  Krasen je..  :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #788 : 05 Februar 2008, 11:58:10
Glede jawza, kolikor jst vem je Jean rekla da lani ni bil dovoljen na evropskem. :-\ 

Kot sem brala naprej, so neke omejitve tudi pri teži frizbija  :(. Kakorkoli, midve jih imava dovolj in lahko tudi Hero uporabiva  :(.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #789 : 05 Februar 2008, 12:04:04
Fotke je Peter poslal Jean  :o






kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #790 : 05 Februar 2008, 14:33:08
Ja keri frizbiji pa so potem dovoljeni na evropskem?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #791 : 05 Februar 2008, 14:57:36
Wham-O Fastbacks, Hyperflite Competition Standard, and Hero:

http://www.usddn.com/freestyle.htm

9. The only brands of discs allowed for use in USDDN qualifying divisions of competition are the Wham-O Fastback Frisbee disc (Premium Weight, Flex, and Super Flex models), the Hyperflite K10 (Competition Standard, FrostBite models), or the HERO (Type-235 model) and Hero 235 Xtra. However, dogs with a shoulder height of 15 inches or less are allowed to use any type of safe flying disc.

Ampak to velja izkljucno za USDDN. Skyhoundz in UFO imata druga pravila.

Za lokalna tekmovanja ponavadi ne komplicarajo. Mi smo imeli Jawz na Stromovki (v Pragi), ceprav je bila tekma po USSDN pravilih.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #792 : 05 Februar 2008, 15:05:04
Nov filmček, tokrat agility tek ostalih 4 psov :)
http://youtube.com/watch?v=ShjS9htOINs



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #793 : 05 Februar 2008, 19:00:52
živijo!

Evo moj drugi nastop - hvala, cacy, ker si ga zopet dala na youtube  :-*
http://www.youtube.com/watch?v=gbhfnKNSEII


Ostalo moram še narediti  ::)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #794 : 05 Februar 2008, 19:20:17
NORO dobri filmčki, ve ste ble pa res MEGA   :o    pa se vidi kako je psom drselo na podlagi  :-\

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #795 : 05 Februar 2008, 22:48:37



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #796 : 05 Februar 2008, 23:01:43
Hihi, intervju  ;D

kok smešno ko nič ne razumem, samo tu pa tam kaka znana beseda - frizbi  8)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #797 : 05 Februar 2008, 23:05:51



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #798 : 05 Februar 2008, 23:09:55
AAaa!!  :o :o :o
Kako si pa našla tale posnetek, Jean??  ;D ;D ;D

Super!!  ;D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #799 : 05 Februar 2008, 23:24:17
Kako si pa našla tale posnetek, Jean??  ;D ;D ;D

Peter pridno posilja cisto vse v zvezi s tekmo.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #800 : 05 Februar 2008, 23:47:07
Waaaa super prispevk :D Še Bodeja se malo vidi, pa vse ostale naše :o hudo 8)

Jean, si dobila že uradne rezultate? so kje objavljeni?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #801 : 06 Februar 2008, 00:06:39
Nisem se videla rezultatov. Sigurno nas bo Peter obvestil, ko bodo objavljeni.

Moram zelo pohvaliti madzarske organizaterje. Na zacetku sem dvomila, da bi slo vse tako gladko, glede na tezave, kar smo imeli z dopisovanjem, in da je to za njih prvo taksno tekmo. So bili pa izvrstni. Mislim da bom tudi Petra povabila zraven, ko/ce organiziram fun tekmo tukaj.



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #802 : 06 Februar 2008, 00:11:24
jaz se strinjam, da so se madžari kot organizatorji res dobro izkazali na sami tekmi - sicer bi lahko malo več stvari prevajali v angleščino, ker nam marsikaj ni bilo takoj jasno, ampak v zaključku so se res izkazali!  :)


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #804 : 06 Februar 2008, 00:57:55
Če bi bilo ekipno tekmovanje bi Slovenija zihr zmagala :o :D
V freestylu je bila prva čehinja, potem druga jst, tretja maja in četrta eva :o pol na petem mestu pa spet čehinja :D ;D Super rezultati punce :o ;D



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #805 : 06 Februar 2008, 07:48:12
Moram zelo pohvaliti madzarske organizaterje. Na zacetku sem dvomila, da bi slo vse tako gladko, glede na tezave, kar smo imeli z dopisovanjem, in da je to za njih prvo taksno tekmo. So bili pa izvrstni. Mislim da bom tudi Petra povabila zraven, ko/ce organiziram fun tekmo tukaj.

Saj za frizbi smo si kar dobro dopisovali. Probleme smo imel za agility  ;D.
Peter mi še sedaj piše, tako da ostajamo v kontaktu  ;). Nekaj malega glede frizbi tekmovanj sem vam poslala že naprej. Nikoli pa ni odveč, če objavim še tukaj. Na vprašanje, če so frizbi tekmovanja nova na Madžarskem, je odgovor naslednji:

Yes, we organize some little local (club) competition in this year,
and we make two bigger: the first is in may, (where you will be not to
come unhappily) and the second is a real big-bang:
The presidents of SKYHOUNDZ organisation: Peter Bloeme and Jeff
Stanaway will be come to Hungary, and present 2 days seminar for
competitors, 2 days seminar for judges (and donate official
certifications), and judge in the Flydogs Chapionship after the
seminars. This is 5 days in June or July.
This is plan now, but we have the promise of Peter Bloeme.



Če bi bilo ekipno tekmovanje bi Slovenija zihr zmagala :o :D
V freestylu je bila prva čehinja, potem druga jst, tretja maja in četrta eva :o pol na petem mestu pa spet čehinja :D ;D Super rezultati punce :o ;D

Škoda, ker ni bilo na koncu še seštevka in nagrad po državah. Sigurno bi bile daleč pred drugimi  ;). ČESTITKE še enkrat vsem, ki ste šle.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #806 : 06 Februar 2008, 08:41:22
Here's some more information on the one in May:

http://pannonia.dogheart.hu/index-eng.htm

Jakub Stybr from the CR will be doing the frisbee seminar; I'm corresponding with him now about coming here, so you may not need to travel all the way to Hungary for it, though the other events listed (herding, flyball, agility, frisbee competition) are also very attractive.

The clinic with Peter Bloeme and Jeff Stanaway could be quite good.

If anyone is interested in a five-day seminar with Sabine Bruns and Marcus Wolff, they'll be doing one again in Oberammergau in August:

http://www.hotel-wolf.de/seminarkalender/kalenderstart.htm

Monika and I got a lot out of it last year, and we loved the location. Recommended.





cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #807 : 06 Februar 2008, 10:58:16
Ja če bi Jakub prišel kar k nam, bi bilo res super :o :o :o

Jean, tale seminar v Avstriji, to ni prav deleč od Ljubljane ane? Mene bi vrjetno zanimalo tole 8) Sploh ker je avgusta bolj mirno glede agilitya.
Nekam ful deleč mi pa ni za vozit se. Tudi tale Pannonia se mi zdi malo predaleč.

Sem pa pisala na Nizozemsko, upam da kmalu dobim odgovor, glede tekmovanja 30.4., ki je pod USDDN pravili, me je zanimola če slučajno pustijo Jawze in če jih, potem sem skoraj 90% da bom šla.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #808 : 06 Februar 2008, 11:34:16
Kot sem napisala že na agility forumu, je zame seminar v Nemčiji malo predrag  :-[.

cacy, katero tekmovanje je 30.4. na Nizozemskem? Jaz sem dobila info samo za tistega, ki je 5. in 6.4. (povezava) in na tem pustijo Jawz-e  ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #809 : 06 Februar 2008, 11:40:05
30.4. je na Nizozemskem kot dan državnosti pri nas. Ubistvu oni majo Kraljičin dan oz. nekateri pravijo temu tudi Oranžni dan.

Takrat je očitno tekma Queens Cup. http://www.queenscup.nl/

Ja res je seminar kar drag, ampak do avgusta je še daleč ;D Se bo treba še odločit ;D Mogoče dobim kakega sponzorja :D