Frisbee

zoe · 368993

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #810 : 06 Februar 2008, 11:56:40
30.4. na Nizozemskem poznam, saj smo ga lansko leto doživeli  :o. Ampak mi smo ga spoznali samo v centru mesta in se seveda pridružili vsem "oranžnim". Druge barve itak v tistem času ne prodajajo  :D (hec hec, ampak povsod res izstopa oranžna).
Da imajo na ta dan še druge prireditve, nisem vedla. Itak so mi pa letos v službi prvomajske praznike že pred novim letom "polepšal"  >:(.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #811 : 06 Februar 2008, 11:59:51
Sem pa pisala na Nizozemsko, upam da kmalu dobim odgovor, glede tekmovanja 30.4., ki je pod USDDN pravili, me je zanimola če slučajno pustijo Jawze in če jih, potem sem skoraj 90% da bom šla.

Prava zavsojenka!  :o  :D Lepo je za videti. Somebody's obviously been bitten by the frisbee bug.

Glede Jakuba--se dogovarjava, da bi oni prisli k nam 4-6 aprila (petek, sobota, nedelja). Dvodnevni seminar in en dan tekmovanje. Se bom zanimala v nasem klubu, ce bi to slo (to je en teden pred naso agility tekmo). Vsekakor bo zunanja pomoc dobrodosla. Jakub pravi, da jim ni tezko spati v sotorih, ampak se mi zdi da bi bilo se malo mrzlo, zato bom iskala druge variante za prenocitev...mogoce v kaksni planinski koci v blizini?

Kot gostitelji bi probali pokriti njihove stroske s prijavnino za seminar in sponzorji. Kaksne ideje?

Stevilo udelezencev na seminarju bi bilo omejeno na 20 psov (drugi lahko gledajo, metajo in se tudi kaj naucijo). Stevilo tekmovalcev neomejeno v nedeljo--the more the merrier! Mislim, da bo minidistance (dve rundi) in se Dogdartbee. Nisem se probala tega, Cehi bodo to organizirali. Pravila tukaj:
http://www.hondenschool-ariekonings.nl/dog-dartbee/English/Game%20Rules.htm#DogDartbee

Vmes pa freestyle nastopi, ampak samo za zabavo in show--brez sojenja.

Ste za?



evva

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #812 : 06 Februar 2008, 12:01:51
No, da še jaz objavim filmček najinega freestyla: http://www.youtube.com/watch?v=5ai1XZA9McE
Sem dala gor kar 1. nastop ker je boljš posnet

LP Eva



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #813 : 06 Februar 2008, 12:08:32
Jean, ja čisto sem zasvojena :D

Ne resno, 25.4. sem na Nizozemskem, ker grem na poroko tja. Pa če sem ravno tam (da ne govorim da obožujem nizozemsko ane), lahko za kak dan podaljšam bivanje in grem na tole tekmo (če bodo jawzi dovoljeni)  :o
Se bom tudi pozanimala če bo agy tisti vikend slučajno, da grem še na agy ;D
Drugače dvomim da bi šla samo zaradi frisbeeja  ;D

Eva, kar daj oba programa ;D Oba sta dobra ;) tudi če se malo slabše vidi :)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #814 : 06 Februar 2008, 13:09:15
Jean jest sem za! Če lahko kej pomagam, kar povej.  Očtno bodo naši Bjčki 2 rojstni dan praznovali kar na frizbi izobraževanju!   :o ;D

Midve z Bebi se javiva, da pokaževa, kaj bova spacale v freestylu  ;D ;D

Eva bravo! Super sta ble!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #815 : 06 Februar 2008, 13:15:56
Jaz sem tudi za.  :o :o


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #816 : 06 Februar 2008, 14:11:52
Jaz sem tudi za  :o, Že s svinčnikom pišem na službeni koledar petek 4.4. frej  :D


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #817 : 06 Februar 2008, 14:24:21
Jean..če prav razumem bi blo to izobraževanje pri nas?? V klubu al kako? No če je to res..je v Ajdovščini en hotel (kjer pa nevem kako je s psi  :-\ , so pa tudi v gorici, v nekaterih je psom bivanje gotovo dovoljeno ;).

Pa še eno malo off uprašanje.....ta petek bomo imeli trening?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #818 : 06 Februar 2008, 14:31:56
Jean, a na frizbi seminar/izobraževanje lahko prideš brez psa?  :-[

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #819 : 06 Februar 2008, 14:47:32
Do sedaj še nikomur ni rekla, da ne sme priti brez psa  :D
Tako ali tako se mora vodnik naučiti metat. Svoje znanje pa potem lahko preizkusi še s psom  ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #820 : 06 Februar 2008, 14:51:03
Maja lej kaj je napisala...Stevilo udelezencev na seminarju bi bilo omejeno na 20 psov (drugi lahko gledajo, metajo in se tudi kaj naucijo)

Ti spadaš pod druge, ki lahko gledajo, mečejo in se učijo ;)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #821 : 06 Februar 2008, 14:57:40
Ooooo kul.  8)

Dons sem že čist zmedena od vsega.  :-[

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #822 : 06 Februar 2008, 16:16:25
Jean, jest sem tud zraven za seminar! Super ideja!



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #823 : 06 Februar 2008, 16:17:51
Citiraj
Jean, jest sem tud zraven za seminar! Super ideja

Enako

LP Anja
Naj album


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #824 : 06 Februar 2008, 16:27:10
jaz sem tudi za! 8)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #825 : 06 Februar 2008, 19:23:46
Mogoče kdo ve kaj več o TEJ spletni strani in tekmovanju, ki imajo napisanega 31.5. in 1.6.?


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #826 : 06 Februar 2008, 20:08:28
Jaz sem tudi za seminar, samo me zanima, če jaz spadam v 1. skupino z Wi ali je bolje da grem samo gledat oz. z njo ne delam?
Pa kateri dan bi bil seminar oz. ali je en seminar v 2 dneh ali 2 seminarja v 2 dneh? Da malo vidim kako to splanirat z mojimi plani tisti vikend v Avstriji... :-\

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #827 : 06 Februar 2008, 21:47:35
Tudi jaz sem čisto za seminar ;D


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #828 : 06 Februar 2008, 22:34:31
Malo vas bom zmotila...
Sem šla malo brat o frizbiju,pa je čisto preveč vsega.Zanima me pa predvsem to,kako naj mečem čimbolj varno za psa?Da ne bi trpela hrbtenica in tace.
Moja je bokserka,tako da nekih vratolomnih akcij ne bova izvajale,samo tako malo bi ji ga metala,da ji ravno ne mečem samo žogic :o
Imam pa Jawz-ovega,pa se mi zdi kar trd za lovljenje.Se ga se mi zdi kar malo boji :-[ A si vaši nič ne poškodujejo gobčkov?
Aha,pa koliko časa na dan je dobro metati,da ne pretiravam...



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #829 : 06 Februar 2008, 23:10:40
Jaz imam pa drugačno vprašanje..  Je katera morda še tukaj ki zbira naročila za frizbije?    :-[  Jaz nikjer ne morem dobiti Hyperflite SofFlite Pup frizbija  :(

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #830 : 06 Februar 2008, 23:21:44
No, na žalost >:( , se je  tudi pri Maji (ne samo pri Evi) pokazalo, kako so Madžari vse skupaj seštevali  >:( . Alena se je pritožila in bo morala Maja vrniti pokal za skupno uvrstitev.  >:( >:(

Rezultati so popravljeni. Maja je sedaj v skupnem četrta.






mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #831 : 07 Februar 2008, 00:47:29
ah ja...tudi napake se dogajajo!  :D

nisem zarad tega čisto nič razočarana - ker vem, da sem dala vse od sebe, in da je 4.mesto še zmeraj ZELO dober rezultat!!  :D :D :D ob vsej konkurenci Čehov, Poljakov in Madžarov!!  ::)  Še vedno ostajamo najboljše!! ;D




uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #832 : 07 Februar 2008, 07:06:00


  Jaz sem tudi zraven za seminar!


  Maja škoda za pokal  :'(  - važno, da ste uživale in jim pokazale, da slovenke niste kar tako!

 
  Lp



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #833 : 07 Februar 2008, 07:27:24
Sem šla malo brat o frizbiju,pa je čisto preveč vsega.Zanima me pa predvsem to,kako naj mečem čimbolj varno za psa?Da ne bi trpela hrbtenica in tace.

Psici meči nizke mete - take, da ji ne bo treba skakat. Drugega predloga nimam  :-[.


Imam pa Jawz-ovega,pa se mi zdi kar trd za lovljenje.Se ga se mi zdi kar malo boji :-[ A si vaši nič ne poškodujejo gobčkov?

Meni se zdi Jawz čisto dovolj mehak za psa. Če si mogoče mal bolj podrobno prebrala temo, si lahko zasledila, da večina uporablja Jawz frizbije.
Pri nas do poškodb zaenkrat (še) ni prišlo zaradi samega frizbija. Se je pa psica 2x v jezik ugriznila, do česar je prišlo tudi pri lovljenju žogic  ;D.


Aha,pa koliko časa na dan je dobro metati,da ne pretiravam...

Jaz mojima mečem po cca. pol ure do 1 ure dnevno, s premori   ;). Poleg tega se pa učimo še raznih kombinacij trikcev in metov.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #834 : 07 Februar 2008, 10:43:02
Alena se je pritožila in bo morala Maja vrniti pokal za skupno uvrstitev.  >:( >:(

Samo majhen popravek--se ni pritozila cehinja Alena (saj nima zakaj, ker je dobila pokal), ampak poljaki (Eva, Simon, Iwona), ker se je Iwoni delala krivica.

Kar se tice vrnitve pokala (ce bo sploh potrebno)...to morajo organizaterji urediti, ampak ce ne gre drugace pokal za tretjo mesto lahko Maja posreduje Aleni ko bodo cehi prisli na obisk.

Drugace pa itak vemo da ste vsi odlicno nastopali, pokal gor ali dol.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #835 : 07 Februar 2008, 21:25:35
petrca,hvala.

Saj moja itak nima navade v luft skakat...Tudi drugače ne rada preveč slkače-sploh pa ne v višino.
Ji mečem take nizke(se še malo mučim in trudim) in danes ji je celo uspelo ujet ga,preden je dol padel.
Ji je pa ful všeč in ga rada lovi,pol pa se jezi ko ga ne more pobrat ::)
Aha,si me potolažila,saj se mi je zdelo,da ni dovolj trd,da bi gobec poškodoval...Ji pa itak mečem bolj na kratko,da se ne zalaufa preveč.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #836 : 08 Februar 2008, 09:36:49

Jean, tale seminar v Avstriji, to ni prav deleč od Ljubljane ane? Mene bi vrjetno zanimalo tole 8)

Ca. 600 km. Je v Nemciji, ne v Avstriji, ampak ni dalec od avstrijske meje. Mogoce kaksno urico na jug od Munchna, ampak mi smo rajsi vozili po "scenic route", cez Dolomite. Oberammergau je se malo naprej od Garmisch-Partenkirchna. Izredno lepa pokrajina, sploh ce obozujes hribe tako kot jaz.

Drugace bosta Sabine in Marcus imela 5-dnevni seminar pri njih doma (v severni Nemciji, okolica Bremen, ce se ne motim), mislim, da bo na zacetku avgusta, ampak nimam podrobnosti. Voznja do tja je precej bolj dalec, stroski za seminar pa najbrz bi bili nizje. Verjetno lahko tudi kampiras, ni treba drago placati za hotel.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #837 : 08 Februar 2008, 09:38:14
ČESTITKE JEAN! :o :o :o



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #838 : 08 Februar 2008, 09:42:34
Jaz sem tudi za seminar, samo me zanima, če jaz spadam v 1. skupino z Wi ali je bolje da grem samo gledat oz. z njo ne delam?
Pa kateri dan bi bil seminar oz. ali je en seminar v 2 dneh ali 2 seminarja v 2 dneh? Da malo vidim kako to splanirat z mojimi plani tisti vikend v Avstriji... :-\

Po mojem lahko komot delas z Wi. Ti si itak ze profi z njo.  ;)

Trenutno se dogovarjamo, da bi bil dvodnevni seminar v petek in v soboto 4-5 aprila v SKD Ajdovscina, minidistance in dogdartbee tekmovanje in freestyle nastopi v nedeljo 6. aprila na nogometnem igriscu v Vipavi. Vec informacij kasneje.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #839 : 08 Februar 2008, 09:43:20
ČESTITKE JEAN! :o :o :o

 Hvala, ampak... Zakaj?  ???