Frisbee

zoe · 369117

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1320 : 02 Julij 2008, 15:44:09
http://www.eurodiscdogs.com/index.php?id=37

Klikni na "roller".

Drugace od opisa se mi zdi da imas faj frisbee dog!  ;D Ga bi rada videla v zivo.




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1321 : 02 Julij 2008, 16:19:07
Jean hvala, mogoče pa se prideva jeseni kaj v Ajdovščino pokazat. On je že super, če jaz ne bi bila tolk nesposobna  ::)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1322 : 02 Julij 2008, 16:46:56



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1323 : 02 Julij 2008, 18:42:47
Jean kdaj pa boste imeli spet tečaj frizbija v Ajdovščini, me vsak dan bolj priteguje da bi se kaj več naučila, čeprav nimam ravno pravega psa za to, a se mi zdi da dokler ima veselje zakaj pa ne


maja72

  • Gost
Odgovori #1324 : 02 Julij 2008, 18:57:20
Ana, filmček, na katerega ti je dala link Jean, je s tegale DVD-ja:


Če ti je OK, da je v nemščini, ti ga lahko pošljem. Ta je res začetniški in če daš sliko na televizijo, se vse zelo zelo lepo vidi; pri vseh vajah so razložene tudi najpogostejše napake. Jaz sodim med velike antitalente za metanje  :-[, ampak če kje, potem pri frizbiju velja, da vaja dela mojstra. Čim več meči sama, brez psa, frizbi naj te spremlja povsod, pa uspeh ne more izostati. Jaz včasih med branjem še frizbi v roki vrtim; to so vaje, ki nam jih je Verča kazala na seminarju. Res dobiš filing za težo frizbija, čutiš veter, ki frizbi dvigne - no, in s tem filingom pridejo tudi čisto drugačni meti.

Meni se to zdi eden najlepših pasjih športov in te absolutno podpiram, da to počneta z Maršijem ;).



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1325 : 02 Julij 2008, 19:20:45
Maja72 bi bila zelo vesela DVD- ja
Sicer imam sedaj neprave frizbije, moram enkrat se dobit z vami da sprobam, kateri bi bil najboljši zame in za Maršija. Ali pa če mi lahko priporočate kakšni so najboljši, posebno ker ima Marši kar močan ugriz  :-\
Sedaj malo vadiva s temi, sam so res bolj tako http://www.minizoo.si/artikli/karlie---daynight-frisbie/241/, bolj za filing kako ga mora ujeti

 :D :D jaz pišem račune in vrtim frizbi v roki al pa ga metlejm v luft, kar tako malo, sam pol nastane problem ko me Marši vidi s frizbiji in takoj prileti zraven in bi kar mel akcijo  :D

Mene je on totalno presenetil, ker resnično dela take obrate v zraku, ki si jih pri nemški dogi res nisem predstavljala da so sposobni, da me včasih pošteno stisne kako se lahko polomi. Pa tudi če mu ne vržem frizbi, bo on kar tako malo lupinge delal  ::)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1326 : 02 Julij 2008, 21:38:58
Jean kdaj pa boste imeli spet tečaj frizbija v Ajdovščini, me vsak dan bolj priteguje da bi se kaj več naučila, čeprav nimam ravno pravega psa za to, a se mi zdi da dokler ima veselje zakaj pa ne

Tecaj bomo imeli spet jeseni, seveda ce imam dovolj tecajnikov. Vabljeni! Med tem casom si lahko pomagas z DVD od maje72.

Z nami ze trenira Cane Corso Domino--zakaj pa ne nemska doga? Vazno, da ima(ta) veselje.  ;D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1327 : 02 Julij 2008, 21:42:58
No mogoče se pa res prijaviva, sicer bolj za veselje kot zares  ;) , seveda če me ne potegne toliko da zaplavava še v kake tekmovalne vode  :D :D :D


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1328 : 03 Julij 2008, 09:12:58
Aja pa imava še frizbi competition standart, ampak se mu že kar precej pozna uporaba Marshallovih zob  :-\ , frizbi je bil sicer kupljen za Runota ker rad prinaša, ampak si ga je Marši kar prisvojil, tako da ga uporablja več ali manj on, kar se mu pa tudi pozna.
Moram pa rečt da z vsakim dnem lepše ulovi frizbi, ga ne zagrabi s polno silo.
Pri metuljčku je še posebej previden  :D


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #1329 : 03 Julij 2008, 09:37:43
Pri Gucciju - ki je ravno tako nemška doga (80kg) se je najbolje obnesel jawz - vse ostalo smo hitro zmetali v koš.


Lp, Ivana


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1330 : 04 Julij 2008, 14:30:50
Mogoče je že kje napisano,a vseeno.A obstaja kak DVD v angleščini ali pa kakšni videi s prikazom enostavnih metov?
Tudi jaz moji mečem malo frizbi tako za hec,pa bi tudi rada znala metat,ker ga ima ful rada...
Tudi ni ravno primerna za kake vratolomne akcije,ampak kake enostavne mete bi pa lahko za zabavo delale.

Ana,meni so svetovali za Lono Jawz,pa je res trpežen...Po moje je za začetnike dovolj dober,predvsem je pa res neuničljiv.Zaenkrat ;)



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1331 : 04 Julij 2008, 15:00:07
seveda obstaja... Tukaj je opis, če mi pa na privat sporočilo zaupaš svoj naslov, ti pa lahko kopijo naredim in ti jo pošljem po pošti.

lp nina


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1332 : 05 Julij 2008, 23:03:35
A mi lahko kdo pove kje bi lahko dobila jawz frizbije


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1333 : 05 Julij 2008, 23:06:55
Ana... Pasji.net

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1334 : 05 Julij 2008, 23:11:03
 :-[ Maja hvala Pa sem vedla da sem jih nekje vidla  :-[


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1335 : 07 Julij 2008, 10:49:12
Spet jaz, ti frizbiji so me čist not potegnili  :D :D

Eno vprašanje, če naju slučajno tolk potegne da bova kdaj šla na kašno tekmo. Marši ko ulovi frizbi in teče z njim do mene, frizbija ne izpusti takoj ampak s tistim frizbijem lovi drugega in včasih v skoku prvi frizbi izpusti in ulovi drugega, včasih pa s prvim frizbijem ulovi drugega in mi potem prinese oba. A je to na tekmovanju šteto kot napaka ali ne.

Ker če se že greva to, želim da delava stvar prav  ;)

Hvala za odgovor



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1336 : 07 Julij 2008, 10:58:46
Vsekakor je dobro, da se psa nauči da frizbi spusti na ukaz.
Pri mini-distancu imaš na voljo samo en frizbi (ki naj ga pes prinese do vodnika v čim krajšem času), pri freestayleu pa je več frizbijev na voljo, tako da tukaj ni panike, če ga ne spusti takoj. Važno je da naslednji met ujame ;)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1337 : 07 Julij 2008, 11:13:17
Vsekakor je dobro, da se psa nauči da frizbi spusti na ukaz.
Pri mini-distancu imaš na voljo samo en frizbi (ki naj ga pes prinese do vodnika v čim krajšem času), pri freestayleu pa je več frizbijev na voljo, tako da tukaj ni panike, če ga ne spusti takoj. Važno je da naslednji met ujame ;)

saj res - a mora na mini-distancu prinesti čisto v roke ali ga lahko spusti prej? Oz, ali je napaka, če mu vmes pade iz gobca (ja, Lum je pač štorast  ::)) in ga pobere in prinese?



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1338 : 07 Julij 2008, 11:18:29
Ne, ni napaka če ga spusti po ulovu oz. če mi pade vn na poti nazaj, lahko ga pobere in teče naprej do vodnika... ulov mora biti dobr in jasen (ne da se ne ve, al se mu je odbilo iz gobca al je spustu).
Če pes spusti frizbi na poti nazaj, gre lahko vodnik po frizbi sam. Tudi če mu ga ne prinese čisto do roke. Se pa tako zgubi veliko časa...



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1339 : 07 Julij 2008, 11:22:16
Ne, ni napaka če ga spusti po ulovu oz. če mi pade vn na poti nazaj, lahko ga pobere in teče naprej do vodnika... ulov mora biti dobr in jasen (ne da se ne ve, al se mu je odbilo iz gobca al je spustu).
Če pes spusti frizbi na poti nazaj, gre lahko vodnik po frizbi sam. Tudi če mu ga ne prinese čisto do roke. Se pa tako zgubi veliko časa...

Aha, hvala. Ne, sej Lum ga običajno spusti malo pred roko, ker se ne more odločiti, kako bi ga preprijel, da bi mi ga lepše dal  8). Sem pa ravno včeraj ugotovila, da bom morala še veliiiiko metat, ker je en kolega samo prijel frizbi in je ta letel, kot pri meni še nikoli ne  :-[  Eh  ::)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1340 : 07 Julij 2008, 11:25:37
Cacy hvala, načeloma ga spusti če mu rečem spusti, včasih pa še zatrmari in če vidi da mu drugega ne bom vrgla, me bo s prvim mal izvival, ampak potem je pa druga pesem  :D



culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1341 : 07 Julij 2008, 11:39:21
Vsekakor je dobro, da se psa nauči da frizbi spusti na ukaz.
Pri mini-distancu imaš na voljo samo en frizbi (ki naj ga pes prinese do vodnika v čim krajšem času)

gulu; Ker je Casperju frizbi tako zelo zelo velik motiv, sploh ni rabil veliko časa, da je stvar zakapiral. Če je frizbi prehitro spustil iz gobčka, sem enostavno čakal (kot ukopan) toliko časa, da mi ga je prinesel. Za nagrado je seveda dobil nov met  ;)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1342 : 07 Julij 2008, 13:22:38
gulu; Ker je Casperju frizbi tako zelo zelo velik motiv, sploh ni rabil veliko časa, da je stvar zakapiral. Če je frizbi prehitro spustil iz gobčka, sem enostavno čakal (kot ukopan) toliko časa, da mi ga je prinesel. Za nagrado je seveda dobil nov met  ;)


Ja ja, saj to že prakticiramo, ma vseeno mu dostikrat pade. Nikoli ga ne poberem jst, vedno počakam, da ga dobim v roke in potem šele vržem, ampak pri Lumu je vmes dostikrat ta njegova štorastost, ker mu res ne pade nalašč  ::) (če vidim, da ga nalašč spušča prej sem itak huda  >:D), ampak je tako nestrpen, da zaj***. Sploh če je že malo zmatran.  ::)



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #1343 : 07 Julij 2008, 13:28:28
Vsekakor je dobro, da se psa nauči da frizbi spusti na ukaz.
Pri mini-distancu imaš na voljo samo en frizbi (ki naj ga pes prinese do vodnika v čim krajšem času), pri freestayleu pa je več frizbijev na voljo, tako da tukaj ni panike, če ga ne spusti takoj. Važno je da naslednji met ujame ;)

Kaj pa če je tako vztrajna, da ujame naslednjega ko ima še prvega v gobcu.  ::) No sej na tem že delamo z ukazom "spusti" samo včasih mi je pa prav smešna.  ;D

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1344 : 09 Julij 2008, 21:36:00
Nezadržno se bliža 26.julij, ko odpotujemo v Prago :). Jean, cacy, mayča in ostale. Kaj trenirate?
Predlagam, da se vsi skupaj (če je le mogoče) čimprej zopet nekje dobimo, pa da vidimo, kako smo kaj pripravljeni in da  seveda malo potreniramo  ;). Najbolje nekje v Ljubljani, kot je že enkrat predlagala Jean. Midva s Casperjem sicer po malem vadiva skoraj vsak dan, če le ni prevroče  >:( ;). Kako nama gre, boste pa videle :D. Jean, mogoče tudi v Portorožu. Te obvestim pravočasno ;)



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1345 : 09 Julij 2008, 22:46:58
cultoooooo - imas že izbrano muzikoooo?? ;D

Jaz sem se zdaj dokončno odločila in imam že nastudiran hmmm, slabooo polovico  :-[
delala bom pa na soundtrack od Mission:Impossible  8) kaj praviš a?  :D  Z Bri bova tajni agentki slovenske frizbi ekipe!  :D
Jaz sem zato da se dobimo :o


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1346 : 10 Julij 2008, 08:55:37
Jaz sem tudi za srecanje/trening. Lahko pri nas v Ajdovscini, ampak mislim da za ostale je bolje nekje v Ljubljani. Ce ne na kaksnem poligonu, pa v npr. Tivoliju.

Bomo imeli predstavitev dogfrisbeeja v Portorozu v soboto 12.7, ki jo organizira KD Portoroz. Vec stvari bodo pokazali--poslusnost, ples s psom, agility itn. Vse skupaj zacne ob 9. na travniku pri igriscih za tenis. Vabljeni!



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1347 : 10 Julij 2008, 09:11:51
No včeraj smo dobili jawza, zaenkrat dva, potem bomo pa videli kako se bo obnesel. Mislim da ni potrebno omenjati da je navdušen nad tem frizbijem ( nad katerim pa ni  :D )


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1348 : 10 Julij 2008, 11:25:37
Mi bomo danes malo potrenirali...
sem pa za to, da se nasledni teden dobimo vsi skupaj, pa magar res v Tivoliju :o ;D



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1349 : 10 Julij 2008, 12:16:31
Maja zakon musko si si izbrala!   ;D ;D Le kdo ti jo je pomagu najdit?  8) 8) :P ;D