Frisbee

zoe · 369190

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1680 : 13 Oktober 2008, 21:14:36
3 Balujeve z frisbijom

Kasneje še filmček pride..

Noro!!
Meni pa izgledajo taki lenivci :-[



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1681 : 13 Oktober 2008, 23:30:45
Friese, za majhne pse pridejo v poštev pup frizbiji. Tule imaš na voljo 3 različne: klik

Urša, Balu je pa pravi skokec :o

Tisti, ki vadite freestyle, kako ste izdelali koreografijo in izbrali glasbo?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1682 : 13 Oktober 2008, 23:40:08
Na listek sm si napisala vse povezave trikci + različni meti, ki so mi najbolj všeč in iz katerih lahko nadaljuješ v nekaj novega...

Potem pa izbiraš glasbo, ki se najbolj ujema s tabo in tvojim psom....in jaz imam v glavi vsaj približno kakšen začetek bi rada (umirjen, udaren, neki vmes...) in potem to iščem. Sicer pa izbira muzike sploh ni tako lahka zadeva  ::)

Fino je, če imaš v programu kak del koreografije tako zastavljen, da se vsaj malo ujema z ritmom glasbe...in tu pride ven izvirnost in edinstvenost vsake ekipe!  :D 


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1683 : 14 Oktober 2008, 09:16:50
Friese, vidim da je tvoja gospodična še mlada... definitivno bi svetovala da začneš s platnenimi frizbiji in seveda z igro (brez metov)...
Skoke odsvetujem dokler pes ni vsaj 1 leto star, pa še takrat je veliko odvisno od samega psa, ali je sposoben ali ne...

lp



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1684 : 14 Oktober 2008, 11:20:38
Mene pa nekaj drugega zanima, kar se glasbe tiče. Pa ne da bi kakorkoli težila ali kaj takega.
Ampak zanima me, glede na naš genialni SAZAS (ki želi imeti vedno in povsod popis pesmi, ki so se predvajale/pele - tudi tisto, kar se prepoje ob taborniškem ognju), kako so te formalnosti urejene pri takih nastopih (frisbee freestyle, freestyle, heel to music...).

kar se pa mini frisbeejev tiče... se dobijo tudi taki, v velikosti kot recimo krožniček za kavo... in na moje presenečenje (glede na velikost) še dokaj solidno letijo. :)

lp nina


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1685 : 14 Oktober 2008, 12:46:06
hmm...to sem tudi jaz se spraševala...samo očitno v tujini ni nekih problemov, ker do sedaj ni bilo treba nič vnaprej javiti katero pesem od katerega izvajalca imaš za nastop... :-\


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #1686 : 14 Oktober 2008, 14:26:56

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1687 : 14 Oktober 2008, 16:46:18
kar se pa mini frisbeejev tiče... se dobijo tudi taki, v velikosti kot recimo krožniček za kavo... in na moje presenečenje (glede na velikost) še dokaj solidno letijo. :)

Jaz sem Nadji, ki ima shippperko, naročila 1x zelo majhne frizbije. Kaj dosti večji od krožnika za kavo niso bili. Naročila sem jih preko nemške spletne strani www.frisbeeshop.org .


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1688 : 14 Oktober 2008, 22:02:15
Na listek sm si napisala vse povezave trikci + različni meti, ki so mi najbolj všeč in iz katerih lahko nadaljuješ v nekaj novega...

Potem pa izbiraš glasbo, ki se najbolj ujema s tabo in tvojim psom....in jaz imam v glavi vsaj približno kakšen začetek bi rada (umirjen, udaren, neki vmes...) in potem to iščem. Sicer pa izbira muzike sploh ni tako lahka zadeva  ::)

Fino je, če imaš v programu kak del koreografije tako zastavljen, da se vsaj malo ujema z ritmom glasbe...in tu pride ven izvirnost in edinstvenost vsake ekipe!  :D 

Aha, se bom lotila sestavljanja ;D Pa nujno si moram omislit nek ščitnik za stegna, drugače bom zaradi vaultov polna modric ::)

hvala!

Še filmček:
http://uk.youtube.com/watch?v=qDWOyKwCQus

Super filmček! Mu frizbije tudi že kaj mečeš v zrak?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1689 : 14 Oktober 2008, 22:43:19
Aha, se bom lotila sestavljanja ;D Pa nujno si moram omislit nek ščitnik za stegna, drugače bom zaradi vaultov polna modric ::)

Čaki da začneš back-vaulte delat :P :P :P :D

Drugače ti kar sestavi, pa boš pol na kakem treningu pokazala (bom radio prnesla, ti pa musko), pa ti bomo še kej svetovali ;)



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #1690 : 16 Oktober 2008, 14:01:27
Oi!

Zoe hvala! Frisbi mu včasih mečem..nevem kako ga navadit da bi skočil.. :-[ in ne ujame ga vedno, včasih mu "uspe" :-[

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1691 : 17 Oktober 2008, 16:36:24
Na filmčku zelo lepo skače. Probaj se najprej naučit metat brez psa in potem, ko boš metala zanesljive mete, začni še z Balujem :) Pa pomoje je bolje če začneš s krajšimi meti, za dolge ne vem, če bo dovolj hiter.

Če sem kaj kiksnila ali pozabila, me prosim ostali, ki se na to bolj spoznata popravite in dopolnite :-[

Tukaj je pa en filmček Japonske ekipe: http://www.youtube.com/watch?v=TZtNdR9l1dE&feature=related meni imajo ful dobre gibe :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #1692 : 17 Oktober 2008, 16:55:54
Tu sem našel še en film:

http://www.youtube.com/watch?v=EB_FKeGvnvY&feature=related

pravi fanatik, sploh ko pes stoji na njegovi nogi.... :o

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1693 : 17 Oktober 2008, 17:11:47
Mamma mia!
Super so!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1694 : 18 Oktober 2008, 04:13:32
Tu sem našel še en film:

http://www.youtube.com/watch?v=EB_FKeGvnvY&feature=related

pravi fanatik, sploh ko pes stoji na njegovi nogi.... :o

Jaz sem jih danes videla v zivo  :o. Mark Muir je tukaj z Rocketom in Gipperjem.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1695 : 25 Oktober 2008, 21:31:29
A je še kdo imel težave s tem, da pes ne spusti frizbija, če je daleč stran? Ginny ga vedno prinese do mene in ga tam spusti. Nekako se mi dozdeva, da ne razume (še), da mora na povelje frizbi spustiti tudi, če je 10 metrov stran od mene.

V glavnem, če je kdo imel podobno težavo, bom vesela nasveta :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1696 : 25 Oktober 2008, 22:40:43
Z Nelly sem imela jaz isti problem, ko sem jo hotela naučiti "around the world"... to je, ko ji na neki razdalji mečes 4 zaporedne frizbije v krogu...

Vglavnem, jaz sem začela tako delati, da sem tekla zraven in istočasno od nje zahtevala da spusti frizbi (nisem stala na miru, ker drugače prinese frizbi do mene ::))
da pa je še hitreje popustila frizbi, sem ji hkrati iz roke mahala z drugim frizbijem (in seveda tekla stran od nje) - sem se precej natekla ja!  :D

in potem ko je prvič spustila frizbi stran od mene, in hkrati potem ujela naslednjega, sem jo nagradila z igro  ;D

Upam, da ti bo kej pomagalo  8)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1697 : 28 Oktober 2008, 21:39:40
Mayča, hvala. Bom nekako tako probavala pa bom videla kako bo šlo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1698 : 11 November 2008, 12:26:40
Termini za tekme na Ceškem so že določeni in objavljeni:

http://www.discdog.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=238&Itemid=39

18-19/4 - Olomouc - Freestyle + Super MiniDistance (pořadatel: Kirican Olomouc, bodové maximum: 400 bodů)

23-24/5 - Nymburk - Super MiniDistance, DogDartbee, Quadruped, TimeTrial (pořadatel: ZKO Nymburk, bodové maximum: 400 bodů)

27-28/6 - Brno - Mistrovství ČR (Czech Championship) - Freestyle + Super MiniDistance (pořadatel: ??? Brno, bodové maximum: 400 bodů)

11-12/7 - Ústí nad Labem - Freestyle + Super MiniDistance + seminář Sabine Bruns a Marcus Wolff (pořadatel: Jakub Štýbr + TV Lyra, bodové maximum: 400 bodů)

17-18/10 - Dvůr Králové nad Labem - Finále Českého poháru - Dog Chow DiscDog Cup 2009  - Super MiniDistance, DogDartbee, Quadruped, TimeTrial (pořadatel: Jakub Štýbr + KK Nový Svět, bodové maximum: 400 bodů)




mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1699 : 11 November 2008, 14:05:11
Jean, kako je z evropskim prvenstvom 2009? Bodo kvalifikacije ali ne? Če bodo, kje in kdo jih bo organiziral?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1700 : 11 November 2008, 14:12:13
Kolikor vem (od Alenke), bodo, ja. Ne vem se katere tekme so kvalifikacijske, baje da bo vsaj ena na Polskem, v Wroclawu.



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #1701 : 11 November 2008, 14:22:05
Kdo ve kako izgleda tale seminar: seminář Sabine Bruns a Marcus Wolff  (11 -12/7) ?



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #1702 : 11 November 2008, 15:36:31
lucky u :-) jaz imam obraten primer... LeeLoo mi spusti na ukaz karkoli, kjerkoli, kadarkoli... a prinesi... ubi me... ni šans...

A je še kdo imel težave s tem, da pes ne spusti frizbija, če je daleč stran? Ginny ga vedno prinese do mene in ga tam spusti. Nekako se mi dozdeva, da ne razume (še), da mora na povelje frizbi spustiti tudi, če je 10 metrov stran od mene.

V glavnem, če je kdo imel podobno težavo, bom vesela nasveta :)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1703 : 11 November 2008, 15:46:19
Kdo ve kako izgleda tale seminar: seminář Sabine Bruns a Marcus Wolff  (11 -12/7) ?

Vprašaj Jean, ona je bila že 2x na 5-dnevnem seminarju in ju ne more prehvalit ;D

Aleš, a nimaš prinašalke :P ti psi znajo od rojstva to :P če so prinašalci :P



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #1704 : 11 November 2008, 15:48:12
@cacy: LOL, moja je defektna potemtakem :-D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1705 : 11 November 2008, 16:29:10
lucky u :-) jaz imam obraten primer... LeeLoo mi spusti na ukaz karkoli, kjerkoli, kadarkoli... a prinesi... ubi me... ni šans...


Najboljš, da si za en čas zamenjava psa. Ti mojo naučiš spuščanja, jst pa tvojo prinašanja ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1706 : 11 November 2008, 16:55:42
Alesh..sem imela podoben primer (oz prevečkrat še imam  ::))..pa sem to začela zadnje 14 dni dokaj uspešno odpravljat) Delaj na čisto kratke razdalje..40-50 cm, takoj ko ga ulovi pa se začni ritensko odmikat (tečt) in jo klicat k sebi. To pri Ri pali ;)..ko te ulovi oz. dohiti pa jo pohvali, lahko s hrano, ali (pri naju uspešneje) vlečenje ;). Ko se vlečeta ji spusti, potem jo nazaj pokliči itd. Upam da se nisem preveč zapletla  :-[  ::)...če je potrebno še kakšno pojasnilo pa povej ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #1707 : 11 November 2008, 19:07:31
hihihi, pomoje noben ne upa :-)

Najboljš, da si za en čas zamenjava psa. Ti mojo naučiš spuščanja, jst pa tvojo prinašanja ;D



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #1708 : 11 November 2008, 19:09:20
Ta del mi je jasen, samo kje vkomponiraš prinesi? Naj bi avtomatsko dojela?

Alesh..sem imela podoben primer (oz prevečkrat še imam  ::))..pa sem to začela zadnje 14 dni dokaj uspešno odpravljat) Delaj na čisto kratke razdalje..40-50 cm, takoj ko ga ulovi pa se začni ritensko odmikat (tečt) in jo klicat k sebi. To pri Ri pali ;)..ko te ulovi oz. dohiti pa jo pohvali, lahko s hrano, ali (pri naju uspešneje) vlečenje ;). Ko se vlečeta ji spusti, potem jo nazaj pokliči itd. Upam da se nisem preveč zapletla  :-[  ::)...če je potrebno še kakšno pojasnilo pa povej ;)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1709 : 11 November 2008, 19:14:21
Aleš, ti noben v pasji šoli ni svetoval kaj naredit? :-\
Tako preko foruma ni enostavno... Je pa kar je napisala Sara kar dobro... more ps dojet da je fuuul dobr (se pravi super nagrada) če nekaj nosi za tabo (za začetek).
Tudi če naredi le 2 koraka proti tebi je za nagrado... sčasoma pa si potem bolj zahteven... Delaš s klikerjem? Se rada vleče? A ti samo frizbija ne nosi? al nobene igrače?