Frisbee

zoe · 369155

alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #1710 : 11 November 2008, 19:26:42
A sem kje napisal, da smo bli kdaj v šoli? Nikoli nismo bili v šoli.

Pazi, nisem kritiziral kar je napisala Sara, ravno obratno, vprašal sem povezavo, obenem vem, da preko foruma ni enostavno, obenem pa moje vprašanje ni kvantna fizika.
Ti si mi odgovorila in mi je sedaj jasno oz. sem celoto uspel skupaj povezati.

LeeLoo je do sterilizacije vedno vse nosila nazaj, kot to počne Ayya že cel čas, ne delam s klikerjem, vleče rada. Vem pa kako sedaj povezati vse skupaj da jo ponovno naučim.

Hvala ful obema za pomoč, odgovora in čas.

Aleš, ti noben v pasji šoli ni svetoval kaj naredit? :-\
Tako preko foruma ni enostavno... Je pa kar je napisala Sara kar dobro... more ps dojet da je fuuul dobr (se pravi super nagrada) če nekaj nosi za tabo (za začetek).
Tudi če naredi le 2 koraka proti tebi je za nagrado... sčasoma pa si potem bolj zahteven... Delaš s klikerjem? Se rada vleče? A ti samo frizbija ne nosi? al nobene igrače?




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1711 : 11 November 2008, 19:37:39
Aleš, nism te nič napadla... sm mislila da hodite v šolo (k si mi napisal danes)...
Ne razumet da sm te kej kritizirala al pa kej... Vem da tudi ti nisi sare.

Prinašanje je pomoje nekaj, kar je z leti težje naučit. To je najboljše če se dela z mladičkom in seveda tudi najlažje.
Mogoče je Leeloo dobila občutek da ko ti nazaj prinese stvar, da jo potem Ayyi daš... in ti mogoče zato noče več nosit.
Če se ji splača nazaj nosit, ti bo nosila nazaj. Zdej morš samo najdt motivacijo.
Če bi delal s klikerjem bi jo mogoče lažje naučil... zato sem tudi vprašala.

Vsekakor bi bil moj nasvet da delaš oz. popravljaš prinašanje sam z njo (brez da je Ayya zravn)... mogoče v njej vidi konkurenco. Vsekakor pa če rada vleče razne cufe, se da to fino popravit. Povezava= če prinese, se vlečeta (kar je za njo žur). To lahko delaš tudi doma... in za začetek obvezno na manjši razdalji... najprej čisto blizu, potem vedno dlje... Ko ti nosi nazaj je vmes (med nosenjem) tudi "komanda" prinesi (ali kar želiš imeti za ukaz). In seveda ko prinese (tudi če ti bo spustila pol metra stran) je na koncu ful igra in nagrana. Lahko tud s hrano nagradiš (če ima recino ful rada hrano).

Bi ti pa svetovala da tudi Ayyo treniraš na isti način, tudi če ti trenutno nosi vse lepo.

Vsekakor pa je to lažje v živo povedat in tudi pokazat... ;)

lp



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #1712 : 11 November 2008, 19:41:39
alesh666, vprašaj Renato v KD Fido, kje je kupila eno tako puščico, v katero daš brikete, in s tem psa naučiš prinašanja. Kolikor se jaz spomnim gre nekako tako, da psu daješ najpre briketke, samo iz puščice. to delaš nekaj časa. in potem pes dojame, da iz pučice dobi briket. Vržeš puščico, najprej lahko bolj na kratko, in če ti prinese, dobi zmeraj briket iz puščice.
Nekaj takega, je.

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #1713 : 11 November 2008, 19:52:50
Thanks za tale nasvet, ampak gor poznam 2 človeka, pa še to ne po imenu, Fidota "uporabljam" praktično samo zato, da lahko tja hodim z LeeLoo in Ayyo, namreč takrat ko jaz hodim ni nikogar (zjutraj, opoldne, po 15-16 uri), namreč delam čisto zraven, živim pa v Kranju.

A.

alesh666, vprašaj Renato v KD Fido, kje je kupila eno tako puščico, v katero daš brikete, in s tem psa naučiš prinašanja. Kolikor se jaz spomnim gre nekako tako, da psu daješ najpre briketke, samo iz puščice. to delaš nekaj časa. in potem pes dojame, da iz pučice dobi briket. Vržeš puščico, najprej lahko bolj na kratko, in če ti prinese, dobi zmeraj briket iz puščice.
Nekaj takega, je.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1714 : 11 November 2008, 19:57:16
Cacy žal v vseh pasjih šolah ni tako rožnato.  :'(  ::) Meni je bilo rpinašanje prvič razloženo (pa odpoklic tudi), če izuzamem frizbi tečaj) na letošnjem bbh-ju, pri Rivinem letu in pol. Pa je res super način tako da po tem mi sedaj uspe.

Alesh med tem ko se oddaljuješ in ona teka h tebiposkušaj bit čim bolj atraktiven, mahaj z rokami, poskakuj (tehnično precej težko izvedljivo ampak pri psu ZAŽGE  :o) in s čim bolj ekscentrično vabljivim glasom kliči (js uporabljam "nesi nesi nesi"). In tako Riva zdaj počasi povezuje da to pomeni da mora dotičen predmet prinest k meni ;) Ko pa pride k tebi kot sem rekla :
klik če klikaš (ampak pri meni se to ni obneslo pri tej vaji ker enostavno preveč časa uzame)
takoj začni s hvaljenjem (ja, bravo!!!) in vleči..(še vedno se premikaš ritensko nazaj)..ko vidiš da je najbolj "odpuljena" spusti in takoj vabi nazaj....ponavljaj ponavljaj ponavljaj...par minut (2-3)

Upam da sem bila jasna ;). Sicer pa se na tekmi najbrš vidimo..lahko tam kašno debato vrževa

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #1715 : 11 November 2008, 20:01:08
Ehh Manca, veš da te nisem tko vzel :-) da si me napadla, ne seri :-)

Sporočim rezultate dela z LL čez nekaj časa!

Thanks za nasvete!

A.

Aleš, nism te nič napadla... sm mislila da hodite v šolo (k si mi napisal danes)...
Ne razumet da sm te kej kritizirala al pa kej... Vem da tudi ti nisi sare.

Prinašanje je pomoje nekaj, kar je z leti težje naučit. To je najboljše če se dela z mladičkom in seveda tudi najlažje.
Mogoče je Leeloo dobila občutek da ko ti nazaj prinese stvar, da jo potem Ayyi daš... in ti mogoče zato noče več nosit.
Če se ji splača nazaj nosit, ti bo nosila nazaj. Zdej morš samo najdt motivacijo.
Če bi delal s klikerjem bi jo mogoče lažje naučil... zato sem tudi vprašala.

Vsekakor bi bil moj nasvet da delaš oz. popravljaš prinašanje sam z njo (brez da je Ayya zravn)... mogoče v njej vidi konkurenco. Vsekakor pa če rada vleče razne cufe, se da to fino popravit. Povezava= če prinese, se vlečeta (kar je za njo žur). To lahko delaš tudi doma... in za začetek obvezno na manjši razdalji... najprej čisto blizu, potem vedno dlje... Ko ti nosi nazaj je vmes (med nosenjem) tudi "komanda" prinesi (ali kar želiš imeti za ukaz). In seveda ko prinese (tudi če ti bo spustila pol metra stran) je na koncu ful igra in nagrana. Lahko tud s hrano nagradiš (če ima recino ful rada hrano).

Bi ti pa svetovala da tudi Ayyo treniraš na isti način, tudi če ti trenutno nosi vse lepo.

Vsekakor pa je to lažje v živo povedat in tudi pokazat... ;)

lp



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #1716 : 11 November 2008, 20:02:58
Čist jasna, ful hvala.

Meni pač določene stvari vidim niso jasne, posledično vem zakaj, ker pač nismo hodili v šolo, določene stvari so prišle same od sebe, npr. pri LeeLoo "pusti" ukaz, vrže iz gobca karkoli ima, hrano, igračo, nima veze kaj, tudi ko je brikete, vrže iz gobca... kako sem to dosegel? Nimam pojma...

Cacy žal v vseh pasjih šolah ni tako rožnato.  :'(  ::) Meni je bilo rpinašanje prvič razloženo (pa odpoklic tudi), če izuzamem frizbi tečaj) na letošnjem bbh-ju, pri Rivinem letu in pol. Pa je res super način tako da po tem mi sedaj uspe.

Alesh med tem ko se oddaljuješ in ona teka h tebiposkušaj bit čim bolj atraktiven, mahaj z rokami, poskakuj (tehnično precej težko izvedljivo ampak pri psu ZAŽGE  :o) in s čim bolj ekscentrično vabljivim glasom kliči (js uporabljam "nesi nesi nesi"). In tako Riva zdaj počasi povezuje da to pomeni da mora dotičen predmet prinest k meni ;) Ko pa pride k tebi kot sem rekla :
klik če klikaš (ampak pri meni se to ni obneslo pri tej vaji ker enostavno preveč časa uzame)
takoj začni s hvaljenjem (ja, bravo!!!) in vleči..(še vedno se premikaš ritensko nazaj)..ko vidiš da je najbolj "odpuljena" spusti in takoj vabi nazaj....ponavljaj ponavljaj ponavljaj...par minut (2-3)

Upam da sem bila jasna ;). Sicer pa se na tekmi najbrš vidimo..lahko tam kašno debato vrževa




n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1717 : 11 November 2008, 20:04:15
...eno tako puščico, v katero daš brikete, in s tem psa naučiš prinašanja. Kolikor se jaz spomnim gre nekako tako, da psu daješ najpre briketke, samo iz puščice. to delaš nekaj časa. in potem pes dojame, da iz pučice dobi briket. Vržeš puščico, najprej lahko bolj na kratko, in če ti prinese, dobi zmeraj briket iz puščice...

tole puščico sem jaz kupila v Arotu v stražišču (proizvajalec Karlie). Drugače je pa, pri ne preveč vztrajnih psih, uporabna katerakoli puščica, ki se dobro zapne.
Se pa dobijo tudi frizbiji s podobnim sistemom, da lahko vanje skriješ hrano. Proizvajalec je pomoje tudi Karlie.

lp Nina


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1718 : 11 November 2008, 21:46:19
Tudi jaz imam tako, je pa od Hunterja.In ful pali...moja je dokaj hitro pokapirala,da ji jaz dam priboljšek ven.Saj lahko pa v kako navadno cunjo nafilaš priboljške in mečeš.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1719 : 15 November 2008, 19:54:46
Evo en super filmčk... Best of Finals... http://pl.youtube.com/watch?v=1vV0dGNWezY



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1720 : 19 November 2008, 09:40:28
Si ne morem kaj, da naju ne bi malo pohvalila - no, Luma  ::) Končno je začel spet lepo prinašati frizbije v roko (kot je nekoč že znal  >:D), samo še s spuščanjem imava malo težav, ampak jih odpravljava. Skratka - jeeee  :o Delava sicer na precej krajše razdalje kot zadnjič na tekmi, ampak predvsem zato, ker v naši bližnji okolici res ni prav nobenega primernega prostora. No, važno, da je napredek  8)



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1721 : 19 November 2008, 09:58:19
Pridna Gaja in Lum!!  :D :D :D
Vse se da!  ::) Le tako naprej! 8)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1722 : 19 November 2008, 18:35:13
Bravo Lum!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1723 : 19 November 2008, 19:15:44
Brav Lum! Kar tako naprej!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1724 : 21 November 2008, 15:17:36
V kinologu je bil objavljen tale članek:

http://shrani.si/f/2Y/li/tpDB2mU/mozaik51.tif


lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1725 : 21 November 2008, 16:57:00
Jaz vidim samo eno stran...kdo je avtor? Cudno, da niso pogovorili z nami, ki se aktivno ukvarjamo s tem športom- Maja, a mi lahko narediš fotokopijo?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1726 : 21 November 2008, 16:59:47
Tudi jaz sem gledala kdo je avtor, pa nič ne piše. Se mi je pa čudno zdelo, da niso nobenega od nas vprašali. Mogoče pa niso vedeli ali pa kaj podobnega. Lahko naredim fotokopijo. Pošlji mi naslov na zs. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1727 : 21 November 2008, 18:54:49
Mogoče pa niso vedeli ali pa kaj podobnega.

KZS ze ve, da se ukvarjamo s tem sportom. Samo ocitno je lazji ignorantski odnos, kot pa da bi bilo treba se kdaj kaj sofinancirati  ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1728 : 21 November 2008, 18:57:35
če pa frisbee ni uradno priznan s strani KZSja  ::) (saj mogoče je še bolje tako :P)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1729 : 21 November 2008, 19:04:22
No mi bi se lahko potrudili in ustanovili kakšen klub. Ideja, ki smo jo že omenjali.

Komentarji? Jean?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1730 : 21 November 2008, 19:25:14
Vsekakor je treba ustanoviti društvo. KZS pa ne rabimo in je bolje, če smo popolnoma samostojni in neodvisni od njih. Moje mnenje.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1731 : 21 November 2008, 23:27:04
Sem slišala da so na 4fun tekmo bili napoteni iz revije Moj pes... So bili tam? kje kdo govoril z njimi?
Očitno se zanimajo, tako da mogoče ne bi bilo slabo, če se jih povabi na kak trening... za reklamo "športa"  ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1732 : 22 November 2008, 08:50:45
Nisem nobenega videla tam od mojpes.



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1733 : 22 November 2008, 16:44:23
od kje si pa to slišala?
jaz nisem nobenega zasledila :-\


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1734 : 24 November 2008, 20:18:42
Znanka iz tega foruma mi je rekla, da jih je napotila v Tivoli...
Jim je ona malo pokazala frizbije in so bili navdušeni, tako da naj bi se potem iz njihovega piknika, odpravili v Tivoli do 4fun tekme...
Očitno jih ni bilo, ali pa so le gledali iz daljave ;)



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1735 : 25 November 2008, 12:34:07
očitno  ;D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1736 : 25 November 2008, 19:32:05
Danes me je novinarka iz moj pes kontaktirala po mejlu. Verjetno se bomo dobili enkrat naslednji teden.



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #1737 : 26 November 2008, 11:47:26
če pa frisbee ni uradno priznan s strani KZSja  ::) (saj mogoče je še bolje tako :P)

Sigurno je bolše tak, ker drugače bi rabo za tekmo v frizbiju izpit B-BH. Sej ne da je narobe imet izpit, samo ...


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1738 : 26 November 2008, 12:04:50
jaja saj točno to sem imela jaz v mislih  ::) (saj ne rečem... pes mora biti pri vseh takih, skupinskih zadevah skuliran in normalno vodljiv... ampak bbh na žalost ni 100% realen pokazatelj tega)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #1739 : 26 November 2008, 18:24:47
Predstavljam vam novo zvezdo slovenskega frizbija :P :D
http://www.youtube.com/watch?v=5BjGuj_lo78