Lizanje tačk

anča · 10233

anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
: 16 Oktober 2007, 18:04:03
Živjo!

Mene pa zanima nekaj...

Ko pridemo iz sprehoda, kjer si mečemo žogico, frizbije, se učimo trikcev, itd., si Bri ponavadi začne lizati tačke (predvsem zadnje). no, me zanima, ali to zaradi tega, ker sem jo umila z vodo in obrisala, ali pa morda zaradi kakšnih bolečin oziroma preobremenjenosti tačk? bi me moralo kaj skrbeti? ???

Če ima kdo podobne izkušnje pri vaših psih, prosim povejte!
Hvala!



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 16 Oktober 2007, 21:17:00
Nas si tudi lize tacke, ko pridemo s sprehoda.
Do zdaj nisem delala nobene panike, ker razumem to kot neke vrste umivanja oz. nanasanje svojega vonja.
Pa tudi kadar ga skopamo, si potem vedno prelize vse stiri.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 16 Oktober 2007, 21:56:47
Mislim da nimaš kaj skrbeti.Vsi psi ki jih poznam to počnejo.Kot je artichoka rekla;neke vrste umivanje,...

lp



anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #3 : 17 Oktober 2007, 08:48:19
ok!  ;D me veseli, da me nima kej skrbet!

hvala! ::)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4 : 17 Oktober 2007, 09:12:46
"anča", a spet paniko delaš?  :P :P ;) 8)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5 : 17 Oktober 2007, 13:31:16
Anča Bebika si tut tkole tačke liže... Pomoje ni nobene panike.  ::) Mogoče je pa to v familiji  >:D  ;D


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #6 : 17 Oktober 2007, 13:56:17
hihi!  :D

ja 5rca! skušam jo odgnati!  :P :P :P




hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 17 Oktober 2007, 19:09:51
Pozdrav!

Alessa dela isto, liže si zadnje tačke med blazinicami, pa sem vprašala enega veterinarja-patologa zakaj to počne, odgovor je bil da si umije tačke in se tako od sline hitreje posušijo, da se med blazinicami ne bi zaredile glivice.  ::) Ne vem mogoče je pa res.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 Oktober 2007, 19:47:33
Eno je lizanje zaradi higiene, drugo pa je lizanje, ko se pes medtem, poškoduje. Za kaj gre?


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #9 : 17 Oktober 2007, 23:01:02
Točno to. In obstajajo obsesivno kompulzivne motnje, katere se ne sme dopuščati, saj se kužki lahko poškodujejo, ker si preveč zližejo tačke, pride do vnetja kože, kasneje se to vse skupaj lahko zagnoji in potem se začne zgodba ponavljati, tako, da si v začaranem krogu - pes si non stop liže tačke, tačke so non stop vnete in koža se non stop gnoji. Tako, da je res potrebno ločiti med umivanjem in nezaželjenim lizanjem. Slednjega lahko povzoroči tudi stres.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 18 Oktober 2007, 10:01:49
Točno to. In obstajajo obsesivno kompulzivne motnje, katere se ne sme dopuščati, saj se kužki lahko poškodujejo, ker si preveč zližejo tačke, pride do vnetja kože, kasneje se to vse skupaj lahko zagnoji in potem se začne zgodba ponavljati, tako, da si v začaranem krogu - pes si non stop liže tačke, tačke so non stop vnete in koža se non stop gnoji. Tako, da je res potrebno ločiti med umivanjem in nezaželjenim lizanjem. Slednjega lahko povzoroči tudi stres.

Hmm, tole bo po vsej verjetnosti razlog pri moji starejši psici (zelo je navezana name in zadnje čase sem zaradi obveznosti zelo malo doma ali pa z mlajšo psico). Jutri greva k veterinarju, ker ne manjka dosti, da se lizano mesto odpre.

Zanimiv članek o neprestanem lizanju. Je v angleščini.
http://www.k911.biz/Petsafety/Licking.htm

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #11 : 18 Oktober 2007, 10:14:19
se mi je zdelo, da obstaja nekaj takega....zato sem tudi raje vprašala, ker nisem bila ziher do kje je meja dopuščanja lizanja tačk. ::)

na srečo Bri ne pretirava toliko, da bi lahko temu rekla obsesivna motnja...tako da verjetno res se poliže toliko, da se blazinice hitreje osušijo in dlaka okoli njih.  ;D




petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #12 : 19 Oktober 2007, 09:36:52
Pri nas si obe ližeta tačke, če so mokre. Tudi če so samo vlažne, je treba mal polizat. Mogoče mi skušata pokazat in povedat, da ju nism dobr obrisala  :D.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #13 : 20 Oktober 2007, 14:03:26
Pri nas je pa tole lizanje pomenlo neki drugega -  res, da si jih je lizal če so bile mokre, ampak potem sem pa enkrat sama pogledala zadevo..  Med blazinicami in krempeljčki je imel krvave kraste   :(    veterinarji spet niso bili nič kaj preveč od pomoči kaj naj bi ta zadeva bila - zdaj uporabljam šampon clorexy derm pa tut tisto peno, postrigla sem mu dlako vmes da je manj vlage.. gre malo na bolje.. aja, še tisto kremo Kuterid mu mažem gor, upam da bo pomagalo.
Te kraste pa tudi malo smrdijo, bi znale bit kake glivice mogoče  ???

lizanja pa absolutno ne pustim

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 20 Oktober 2007, 19:07:15
Kot zanimivost: zadnje čase sem veliko prebrala o diskospondilitisu in težavah v hrbtenici nasploh in je lizanje tačk, predvsem sprednjih lahko znak težav s hrbtenico.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #15 : 20 Oktober 2007, 23:42:56
Jana,tudi moja Lona si je ful lizala tačke in je isto kot tvoj imela vse rdeče vmes-ni še sicer do krvi,a ni dosti manjkalo...
Bilo  je pa od alergije...(oz. še je)Tvojemu se je popravilo?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #16 : 20 Oktober 2007, 23:44:23

Tačke so tudi malo smredele,obenem pa je imela še vneta ušesa,kar so pa povzročile glivice,tako da je mogoče to tudi na tačkah bilo od glivic.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #17 : 21 Oktober 2007, 14:06:12
sibila - mojemu se tole ponavlja že kakšno leto in pol..   nikol ni čist vredu. Jaz sumim glivice, ker malo smrdi.
Mažem in mažem.. je bolje.. pa mažem še dva mesca po tistem ko je ž čist vredu. Ko pa neham, vraga po enem tednu spet  :(

tudi mojemu so se enkrat vnela ušesa ko se je čohal s taco po njih  :-\  pa tele kraste so se mu pojavile še med zadnjimi in sprednjimi tacami (ob prsih oz. pri zadnjih na notranji strani stegen) pa ravno prejšnji teden sem opazila še pri gobčku (zaenkrat samo pol kvadratnega cm velika rdečina)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #18 : 21 Oktober 2007, 14:29:28
Ja,je kar podobno kot pri Loni.Se mi isto dogaja,malo je mir,pol pa spet...Samo pri meni je še z ušesi tak.
Jaz grem ta teden k homeopatu zaradi alergij in upam,da se bodo tudi tačke pol popravile in se bo vse nehalo pojavljati.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #19 : 21 Oktober 2007, 14:39:22
poročaj o rezultatih!   Upam na najboljše  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #20 : 24 November 2007, 14:09:36
No,se javljam z rezultati... :P
Kot sem že napisala je bilo to posledica alergij,da bi se ji prej pomirilo je dobila eno injekcijo res dragega močnega antibiotika(ampak je pomagalo).Kljub temu ji jaz po vsakem sprehodu umijem in posušim tačke,nato pa jih premažem z jodom-raztopina betadine in deluje.Na tvojem mestu bi poiskusila to z jodom,če še ni prehudo vneto.Lona je imela vmes med blazinicami  malo drugačno barvo in rahlo neprijeten vonj-kot po kvasu.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #21 : 24 November 2007, 17:45:53
Ja, pri nama še nič boljše  :-\  Teryju tudi med krempeljčki smrdi, ampak ima cele kraste zraven  :-\  naslednji teden grema k veterinarju (spet!) pa ni vrag, naj nek vzorec vzamejo pa pogledajo kaj to je, da ne bojo pametovali kr tk na pamet tako kot do zdaj  >:(

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/