Kuža in morski prašiček

Aron · 2106

Aron

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
: 24 Oktober 2007, 09:11:30
Pozdravljeni

se opravičujem če je tema že načeta, vendar nisem našla nič kar bi mi odgovorilo na moje vprašanje. Doma imamo 3 mesečnega zlatega prinašalca in čez kakšen teden mi bodo starši prinesli nazaj morskega prašička, ki ga imam že 3 leta, sem ga pa za nekaj časa nesla k staršem, ker sem se bala da ne bi radovedni Aron dobil kaj po smrčku, saj je moj prašiček zelo nagajiv in se ne boji nobenega, če pa preveč drzaš vanj, te takoj uščipne za prst (Arona bi pa lahko za smrček) :D
Ali je kdo imel že kakšno izkušnjo z sobivanjem teh dveh kosmatincev v isti hiši? Aron je namreč notri v hiši, ker imamo zunaj bolj malo vrta oz. nič, saj je bivši lastnik vso travo zacementiral ??? Tako da ne bi imel od bivanja na vrtu tako ali tako nič :-\

Hvala lepa vsem za odgovore



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1 : 24 Oktober 2007, 17:13:24
Sicer nimamo morskih prašičkov imamo pa zajčke. In ko jih je Riva prvič srečala  je bila pribljižno tolko stara kot tvoj Aron. Najprej sm jih spoznavala preko ograje, potem ap počasi tudi brez, ampak moraš bit stalno zraven, saj se lahko hitro zgodi da se znajde tvoj prašiček v njegovem gobčku ali pod tačko, pa ne zato, ker ga bi rad pojedel ampak ker se hoče igrat z njim, tako da jas zdaj raje držim malo distasnce, saj je enga prav grdo udarila s taco ko se je želela igrat (hja, če 20 kilska zverina udari po 1 kg teškem zajčku   ::) )
pa še ena slikca (sicer skozi ograjo ma je)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2 : 24 Oktober 2007, 17:27:24
Moja psica in prašiček še nista bila veliko skupaj, a ko sem ji ga pokazala, je bila čisto navdušena in ga je samo prelizala  ::) Prašiček je bil iz strahu bolj pri miru.

Probaj tako da prašička držiš v roki in ga pokažeš psu, pa boš videla kakšna bo reakcija obeh. Veliko sreče  ;)



Aron

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 24 Oktober 2007, 18:08:49
Hvala lepa vsem za odgovore in res lepe slike svojih štirinožnih prijateljev :) Bom poskusila tako kot ste mi predlagali.



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #4 : 11 Januar 2008, 20:43:04
Ojla!

Jaz ti lahko pomagam. Mislim vsaj...
Naš gordon (lovska pasma!) ni do nedavnega še nikoli videl morskega prašička. Ampak, ko pa ga je pa...

 Bilo je tako, da je moja soseda prinesla svojega morsija ven, na travo... In naš ( star 1 leto) je pa bulil in si mislil: ,,Kaj za vse na svetu pa naj bi ta krompir na štirih zobotrebcih delal tu? in kaj sploh je to?''
No, po nekaj minutah prepričevanja je moja soseda končno dala morsija v košaro (navadno pleteno košaro) in mi ga podala preko ograje. Naš bučman je bil seveda navdušen nad 'kva-pač-to-je' in začel ovohavat morsija. Naj povem, da ta morsi ni bil plašen (malo že, ampak res čisto malo) in je tudi sam začel vohati našega Zara.Po nekaj minutah je bil morsi prelizan od glave do konca krempljev in verjetno vesel kot še nikoli.
Končno sva se s sosedo odločile, da bova dale morsija ven iz košare. Bilo je prav hecno za videti, kako sta se lovila (Zar malega in obratno). Ta-veliki-bučman je ta-malega-norca malo dregnil s smrčkom, da je ta poskočil.
Na koncu (ko sva morskega prašička nesle domov) je pa Zar tulul, tulil in tuli.
Kaj moreš: FRIENDS 4EVER.  ;D  8)  :P  8)  ;D

 Saj sem tudi slikala, samo kaj, če pa slik (razen, če jih mam na netu) ne vem objaviti. Še pridejo.  :-[

Drugače pa ti svetujem, da morskega prašička ne daš psu takoj pod nos. Naj ga najprej pogleda od daleč. Zagotovo ga bo tudi zavohal. Čez čas se bo navadil na njegov vonj in takrat ju lahko zbližaš. Vendar pazi, da morsi ne bo prestrašil psa in obratno. Pa tudi vedno ko bosta skupaj ju imej na piki. Pa ne zato, da ga pes ne bi ugriznil (no, tudi zato) ampak bolj pomembno je, da ga ne pohodi oz. poči s taco. Malega bo ful bolelo.
Aja, ne boj se, če bo kuža polizal morsija. To dela zato, ker ga ima rad in ne zato, ker mu je všeč okus.  ;)
Pa tudi ne božaj samo morsija, ko bosta skupaj s kužkom. Pes bo tako mislil, da je morsi pomembnejši in bo postal ljubosumen. Namesto tega rajši oba (lahko tudi malo pretirano) hvali, samo pazi, da ju ne pohvališ za njune bedarije. Mislim, da veš, kaj bo sledilo...  ::)
Upam, da ti bo to kaj pomagalo.

Lp
 :) Mia in Zar  :)

P.S.: 'Krompir na štirih zobotrebcih' NI žaljivka za tvojega morskega prašička, tako sem samo poimenovala sosedinega MP, ki je malo bolj debel. Enako je z 'ta-mali-norc'.

+1

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


repek

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 Januar 2008, 10:11:30
Mia+Zar super opis!
Sem nardila tko kot si rekla, pa res deluje!
P.S.: Moj MP je tud tak krompir.

Lp
Brina



fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 Februar 2013, 18:22:29
Pri meni je tako, da sem najprej imela 2 morski prašički in sedaj imam psa. Takoj, ko sem psa prinesla domov sem jih predstavila na sedežni tako, da jih je prevohal. Pujsi sta plašni in se ga bojita nekako imata "rešpekt" pred njim, čeprav jih dam vsak večer za nekaj minut skupaj na sedežno. Drugače pa jih imam v ločenih nadstropjih, da niso prosto skupaj.

*Amor Vincit Omnia*