Pasja užaljenost

Aron · 13743

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 29 Oktober 2007, 12:26:02
Če se ji pusti oibrniti okrog in v tem uživa je vse v najlepšem redu. Hudo bi bilo, če bi obračanje na hrbet vzel za žalitev in temu primerno odreagiral. Ampak saj je še mladiček, če sem prav razumela.


Aron

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 31 Oktober 2007, 21:28:38
NO VIDIM DA NISTE NAJBOLJŠE ODREAGIRALI NA MOJE POČETJE. :-[ MOJ KUŽA SE VEČKRAT DNEVNO PRED MANO SAM VRŽE NA HRBET IN ČAKA DA GA POČOHAM IN SE POIGRAM Z NJIM. MORDA RES NISEM IZBRALA NAJ. PAMETNEGA NAČINA ZA DOKAZOVANJE NADMOČI AMPAK SEM ŠELE NA ZAČETKU IN NIMAM VELIKO IZKUŠENJ Z VZGOJO PSOV. MOJ MALI JE ŽE ZDAJ TRMAST IN SE ŽELI VSAKE TOLIKO UVELJAVIT IN JAZ TO SKUŠAM TAKOJ ZAUSTAVIT IN GA POSTAVIT NA NJEGOVO MESTO. JAZ VZGOJO PSA NIKAKOR NE POVEZUJEM Z PONIŽEVALNIM ODNOSOM IN NASILNIM DOKAZOVANJE NADMOČI NAD NJIM. NIKOLI NE BI MOGLA PSU DATI BRCO V RIT IN GA ZAPRETI VEN, KOT STE TO NEKATERI PREDLAGALI. VEM DA POMAGA, ČE GA NEKOLIKO IGNORIRAŠ. KO NAREDI NEUMNOST, AMPAK ZAME SO TO SKRAJNI UKREPI. JAZ MOČNO VERJAMEM V POVEZANOST MED GOSPODARJEM IN PSOM, KI JE NA NEKI VIŠJI RAVNI. OBA SE MORATA ZAČUTIT IN PES MORA ZAČUTIT, DA JE NAREDIL NEKAJ NAROBE. KOT VSI STRAŠI NA ZAČETKU TUDI LASTNIKI PSOV (ZAČETNI) NAREDIMO NEKAJ NAPAK. JAZ SE TRUDIM, DA JIH NAREDIM ČIM MANJ. PRI MENI POMAGA DOMA ŽE TO, DA  MU REČEM PUSTI ALI FUJ ALI DA GA POGLEDAM V OČI IN Z MALO BOLJ OSRTIM GLASOM NAKAŽEM, DA POČETJE NI ZAŽELJENO. ZAENKRAT TO POMAGA. KO PA ME NE BO VEČ TAKO UPOŠTEVAL, BO DOBIL KAKO PO RITKI Z ČASOPISOM (NE Z ROKO).
PROSIM, ČE MI KDO NAPIŠE KAKO JE ON NAVAJAL PSA KDO JE GLAVNI? OZ. ČE JE IMEL KAKO SITUACIJO V KATERI SE JE NJEGOVO POČETJE OBNESLO?



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #32 : 01 November 2007, 10:21:58
Velike tiskane črke pomenijo, da se na nas dereš.

Jaz ti svetujem, da čimprej obiščeta kakšno dobro malo šolo, ker na tak način kot se nameravaš lotiti vzgoje, ti bo pes slej kot prej zrastel čez glavo. Z metanjem psa na hrbet (ne v igri ali za čohanje) in s pretepanjem s časopisom, ne boš nič dobrega dosegla.

Imam pol leta staro labradorko, ki je bila dominantna v leglu. Njej je samoumevno da sem glavna, ker se pač že od samega začetka ukvarjam z njo. Vsak dan 3x oz. zdaj 2x dela za svoj obrok (za vsak briket se mora potruditi), na sprehodih delava malo poslušnost, malo se igrava, malo jo pa pustim da vohlja okoli, če se ne oddalji preveč od mene. Če hoče kaj po svoje jo preusmerim ali ignoriram. Se nič ne kregava, ker se nimava za kaj  ;)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #33 : 01 November 2007, 15:45:59
Prosim ne uporabljaj velikih črk. To se bere kot, da vpiješ.  ;)

V temi Vzgoja mladička se je veliko pisalo tudi o tem, kako ustvariti odnos s svojim psom oz. kako mu v pasjem jeziku povedati kdo je šef. Malo pobrskaj po že odprtih temah.

Kristinca & Florinca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 02 November 2007, 17:55:47
Veliko o tem je že napisanega po forumu. Sicer se pa nič ne sekiraj. Važno je da se trudiš in si pripravljena na to, da se je treba ves čas učit. Vsi delamo napake. Nima veze koliko psov smo že imeli. Važna je doslednost, mirnost, stalnost, istočasno pa odločnost in iznajdljivost.

Sicer pa časopis ali roka... Nima veze. ;)
In res, tisto so na nek način skrajni ukrepi. Zato je po forumu težko svetovat o vzgoji. Najboljša je pasja šola, različna literatura, če te zanima, razni forumi in veliiiiko prakse. :)
Tu pa bolj teorija, miljon pristopov... na tebi pa je kaj boš iz nasvetov naredila in če ti sploh pridejo prav.

PS: Velike črke je težko brat.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Aron

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 03 November 2007, 17:56:15
Najprej se opravičujem za velike črke, ampak res nisem vedela, da imajo nek pomen  velike črke.Jaz slabo vidim in mi je lažje brat velike črke. Pa tudi pisat. Pardon vsem.

Hvala vsem za mnenja in nasvete. Sem mislila, da bo še kdo imel kakšno specifično zanimivo ali poučno situacijo o kateri je hotel pisat, zato sem odprla temo. Se opravičujem, če sem načela nekaj kar je že bilo predelano.

Pozdrav vsem :)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 07 November 2007, 13:43:25
No, pa je tudi mene doletela tista prava užaljenost. Zgodilo pa se je takole: pred dvema dnevoma smo šle z Dino na sprehod, ponavadi hodi lepo počasi, včasih kaj povohlja, drugače pa ni bilo problemov. Ker je za nama prišla sestra s Snoopyem je tamala na vsak način hotela k njemu, zato je začela grozno vleči. Najprej sem jo okregala, potem pa dala na teraso in jo ignorirala. Čeprav je hotela k meni sem se delala kot da je ni. Zvečer sem ji samo prinesla svežo vodo in hrano, brez besed. Včeraj pa smo imele malo šolo, ker se je mudilo sploh nisem opazila, da me ne čaka tako kot ponavadi (na balkonu), na hitro sem se oblekla in sva šli. V šoli pa jo nikakor nisem mogla prepričat, da bi me pogledala (ponavadi me je gledala direktno v oči, kot bi bila bog). Na ukaz "glej me" se sploh ni odzvala ali pa je namerno gledala stran ali pa celo ob tla. Ko sem jo hotela pogledati je odvračala pogled...uglavnem sem ugotovila, da se smrklja mula oz. je užaljena, ker sem jo kregala, potem pa še ignorirala. Zdaj mi je zelo hudo, vendar se ji ne nameravam "prilizovati", ker vem, da bo drugič to izkoristila. Mislite, da jo bo kmalu minilo? Kaj bi storili v takem primeru oz. ste že imeli takšen problem?

lp

...sledi svojim sanjam


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #37 : 07 November 2007, 14:34:01
Dina, bodi dosledna. Punca bo zelo hitro ugotovila, da se ji užaljenost ne izplača.

Kristinca & Florinca


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 07 November 2007, 14:36:24
Vem da moram biti in sem dosledna, samo pravim, da mi je full hudo, ker me že 2 dni niti ne pogleda in hodimo tako malo ena mimo druge :(

...sledi svojim sanjam


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #39 : 07 November 2007, 14:40:32
A tudi igrat se noče s tabo?

Kristinca & Florinca


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 07 November 2007, 14:43:32
Ne... :-\ Saj pravim, da me niti ne pogleda. Ko pridem gre kar nekam stran ali pa v kočo...ponavadi me je čakala, pa zjutraj prišla pogledat, ko sem šla v službo, zdaj pa nič.

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #41 : 07 November 2007, 14:45:47
Užaljeni NO... Sem mislila, da kaj takega ne more obstajati ;)  :o

Ne vidim pa smisla da si ji zvečer odnesla hrano in vodo brez besed. A te je že takrat ignorirala in si ti njo nazaj? Ker če ne, je to ignoriranje brez veze.

Ta zadeva je po moje nekaj drugega kot užaljenost od ostalih forumašev. Zdi se mi da se tukaj psica zgolj odziva na tvoje znake.
Ti se ne smeš drugače obnašat kot ponavadi, samo v psico ne sili. Če pa pride k tebi jo sprejmi, ker to pomeni, da ona tebe ne ignorira. Če pa oddajaš "slabo energijo" in se obnašaš drugače, psica ne more biti spoščena ob tebi, sploh pa ne v šoli...
In gleda stran ali v tla. A se je tudi kaj popraskala ali malo oblizovala? To so vsi znaki stresa.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #42 : 07 November 2007, 14:52:28
Ja kje pa piše, dajo moraš ignorirati za eno napako cel dan?


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 07 November 2007, 17:30:56
Mogoče ste me narobe razumeli...najprej-hrano in vodo sem ji prinesla, ne odnesla, vendar brez besed, ker sem jo ignorirala, ker je malo prej na sprehodu zganjala neumnosti in ji beseda ni zalegla. Ignorirala sem jo zvečer, ona pa potem mene še cel dan včeraj in tudi danes. Zdajle je sicer ubogala kar sem ji rekla, edino na povelje "glej me" še vedno ni nobenega odziva, pa tudi crkljati se noče. Torej, nisem jaz nje ignorirala cel dan, ampak ona mene že dva dni-od takrat ko sem jo kregala.

...sledi svojim sanjam


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #44 : 08 November 2007, 11:34:38
Psa kaznuješ, če ga, takrat ko naredi napako, ne pa pet minut ali pol ure ali pol dneva kasneje. Kaj pa je psica vedela zakaj se zvečer držiš nanjo, če ti je pa nagajala na sprehodu? Včasih se vprašam, če ni bila stara dobra klofuta na licu mesta za psa razumljivejša in manj stresna. Če ti je nagajala na sprehodu, potem je povsem nelogično, da jo ignoriraš kasneje doma.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 08 November 2007, 11:40:31
jah, stara dobra klofuta, praviš...če mi je pa težko psa udarit oz. še nobenega nisem in upam, da mi tudi ne bo treba.

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #46 : 08 November 2007, 11:44:22
Sej ni mislila, da jo moraš udarit no... Samo hotela je povedat, da je ignorianje naknadno, ko prideš domov zaradi nagajanja na sprehodu totalno mimo in zelo stresno za psa,k i se v bistvu niti ne zaveda zakaj to počneš. Sej ni čudno da te noče gledat v oči...

Bistvo: zarobantiš takrat ko je treba ali pa nič, ker itak ne vpliva, razen negativno. To je ista fora, kot če najdeš lužico ko prideš domov ali kaj uničeno... Ne moreš nič.

To je pa to... Preko napisanega se velikorat narobe razume.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #47 : 08 November 2007, 14:03:46
Kaj ste hecni. "Ignorirate" psa cel dan, ko pa se on ne zmeni za vas pa v jok in na drevo... :o

Sploh pa dvomim da je pes lahko užaljen!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 08 November 2007, 15:13:50
nisem jo ignorirala cel dan, samo konec. moja je čist živ dokaz kako je pes lahko užaljen.

...sledi svojim sanjam


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 08 November 2007, 19:37:58
Ja to je podobno, kot če bi jaz rekla, da imajo moje psice slabo vest kadar namenoma polijejo vodo v veži. Včasih so jo, jaz sem bila  huda ko sem prišla domov. In če so polile vodo zjutraj so kazale vse znake slabe vesti (tiste, ki imajo "slabo vest", nekatere se raje naredijo neumne) takrat, ko sem prišla domov, pa če je bilo to magari šele popoldne.
No, potem je pa prišlo tisto nesrečno deževje zadnjič in nam je voda pritekla v vežo. Ko sem prišla domov, so imele psice izredno "slabo vest". Torej -  jaz sem sklepala, da psice vedo, da ne smejo polivati vode in da se jaz razjezim zato, ker polijejo vodo,. Dejansko pa psice pojma niso imele, da je tisto, kar me razjezi njihovo obračanje posode. Ne. Jaz se razjezim, če je voda po tleh. Ne glede na to, kako pride na tla.


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #50 : 03 Januar 2008, 23:28:22
Glede posesivnosti do hrane, sem nekoc gledala nek dokumentarec o prevzgoji psov.
Tam so psa imeli zavezanega, pa mu je nekdo prinesel skledico s hrano. Pa so mu dali nekaj casa, da je jedel, potem pa se je nekdo priblizal, pes je rencal, tisti tip pa je z neko umetno roko na daljsi palici povlekel stran posodico.
Potem je vzel posodico in jo spet nesel k psu.

To so ponavljali dokler ni pes razumel, da ga ne nameravajo prikrajsati za hrano.


Glede uzaljenosti pa tako - po mojem se TI drugace obnasas do njea zaradi tvojega obcutka krivde in posledicno mislis, da te on ignorira. Zakaj ne napravis prvi korak?
Stopi donjega kot da se ni nic zgodilo, pogovarjaj se z njim kot bi se z dojenckom (visok glas - visok ne glasen) in bo razumel, da se zelis igrat. Z vrvjo se bo gotovo igral.

In se to - je lahko bit zunanja oseba, tako kot je lahko bit teta ali stric. Tete in strici te ne vzgajajo, te ne kaznujejo, ti samo prinasaj igracke in te crkljajo. Je veliko tezje biti stars. ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!