Pasja užaljenost

Aron · 13742

Aron

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
: 25 Oktober 2007, 19:07:23
No tako se je zgodilo...danes sem mojemu zlatkotu dala svinjsko uho na katerega je nor in s katerim se zaposli za celo uro. In ker sem ga hotela premaknit, ker sem pospravljala sem se mu približala da ga bom pobožala in je začel name prvo renčat, kar drugače nikoli ne dela. Ko sem približevala mojo roko njegovemu gobčku je pa začel name poleg renčanja še napadalno lajat in se pripravljal v položal da me ugrizne. Ostala sem kot kamen, saj se mi to pri mojem 3-mesečnem ZP ni še nikoli zgodilo. Vem da so psi posesivni do hrane, ampak če bi mu vzela med jedjo skledo, ne reagira nikoli tako. Niti pri odvzemu igračke. Nisem vedela kaj naj naredim in sem pomislila kaj bo če bo to delal ko bo zrasel in bo 50-kg mrcina. Odločila sem se, da  grem do konca in vidim če me bo ugriznil ali mi samo grozi. Zraven sem mu seveda najprej skušala na miren način razložit, da je vse OK ampak ni pomagalo. Potem pa sem se znova približala in stvar se je ponovila. V tistem trenutku sem ga zgrabila za vratno gubo (to sem naredila prvič, saj ga drugače vedno pozitvno skušam vzgajati in nikoli s kakšno kaznijo). V tistem ko sem ga prijela (še dobro da sem ga ker je bil njegov gobec že na moji roki) je tako zacvilil in se vrgel na hrbet, jaz pa sem ga spustila in ga oštela in 15 min ignorirala. On je med tem skozi skakal za mano. No težava je v tem, da se že cel dan počutim zanič, ko se spomnim dogodka in najhujše je, ker se on že cel dan do mene obnaša hladno in me tudi po svoje ignornira. Ni tako vesel do mene kot ponvadi. Med tem je prišla na obisk mama in nanjo se je vrgel takoj, tudi na sprehod je šel z njo brez da bi me sploh pogledal. Ko je prišal nazaj domov pa je bil ponovno do mene ravnodušen, kar nikakor ni v njegovi navadi. Vem kako občutljivi so ZP zato se toliko sekiram.

ALI JE MOŽNO DA MI JE KAJ ZAMERIL IN DA IMA V SPOMINU DOGODEK IN DA ME ZDAJ NIMA VEČ TAKO RAD KOT PREJ? KOLIKO IN KAKO VPLIVAJO KAZNI NA PSA?

PROSIM ZA ODGOVORE KER SEM ČISTO OBUPANA. ČE BO OSTAL TAK NEVEM KAKO GA BOM DRUGIČ KAZNOVALA, SAJ ČASOPIS PO RITKI NE POMAGA NIČ OZ. MI TO NI VŠEČ, SPLOH MI KAZNI NISO VŠEČ, AMPAK TOKRAT JE BILO MALO PREHUDO, DA BI SE KONČALO BREZ KAZNI ZANJ. :'(



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Oktober 2007, 20:25:30
Hmm, mi smo imeli sicer manjšo pasmo,ampak je psica kar hitro "potegnila surlo" in se nekaj časa ni zmenila za nas. Nikoli je nismo nič grobo kaznovali ali kaj podobnega ampak že samo to,da smo jo npr. pustili doma in ni mogla z nami je bil višek in je bila užanjela lahko še 24 ur. Se je zavlekla nekam in tam ostala cel dan. Včaih se nam je celo malo "maščevala", enkrat se nam je tako polulala na MIZO  :D >:D. (pa na kavč,posteljo...)
Pri hrani pa tako..Če sem ji npr. ponudla košček salame in ji rekla da ne sme (fuj), potem ko sem rekla :"Zdaj pa lahko vzameš" ni hotela. Ni me niti pogledat več hotla,samo zato ker sem ji takrat rekla da ne sme ... ::) ??? :D

Imamo pa zdaj muco, ki se tudi dokaj hitro užali. Čeprav nekateri pravijo da mačke itak nimajo karakterja, jaz to njeno obnašanje razumem kot "zamero".
Če ona npr. spi na moji postelji in da jo odmaknem ker hočem prit do kovtra se začne dret name (neke čudne glasove spušča :D) in potem hoče takoj ven. Isto je ko prinesem mlajšega mačka not. Pride do mene, se neki zadere in potem gre takoj do vrat in trka da jo spustim ven. In potem vsj še 2 dni ne spi pri meni,pa magari da spi na tleh,sam pri meni ne. Niti pogleda me ne,niti za hrano me ne prosi...Malo je čudna  :P :D

Kazen pa more bit. (to še ne pomeni da ga moreš udarit) Ker čene bo kmalu on na vrhu in vsakič ko bo malo "surlo potegnu" boš ti skalala okoli njega in bo kamlu poštekau kako pritegnit pozornost. In bo to slej kot prej začel izkoriščat (naša je). Rajši naj bo kazen in bo naslednjič vedu da tega ne sme,pa tudi če je 1 dan užaljen. Boljše kot ta ostaneš brez prsta.




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Oktober 2007, 08:51:40
Prigovarjala si mu, da je vse OK? Super, pes je lahko zastopil, da je mega dobro, da se usaja.
Če bi meni to moj pes naredil, bi videl vse zvezde naenkrat. Enkrat samo in nikoli več.
Zdaj je odločitev na tebi. Pes odrašča in prvič se je "postavil zase". Boš to dovolila ali boš zadevo prekinila takoj?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #3 : 26 Oktober 2007, 10:25:57
Jaz sem samo enkrat kar močno usekala bernca pri starosti 3 mesecev, ker je zarenčal zaradi kosti. Od takrat ni problemov  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Oktober 2007, 10:56:18
tudi jaz sem svojo že prijela za "kožno gubo" in pritisnila ob tla, ker je v fazi menjavanja zobkov in misli, da lahko grize vse vključno z mojimi rokami in čevlji in ne vem kaj še vse. včasih ne zaleže, če malo zavpijem na njo, ker ona bi potem kar od daleč priletela in skočila v mene in me grizla, zato sem jo prijela in pritisnila ob tla, da se je malo umirila, potem pa sem šla in jo pustila samo. mislim, da je skapirala  :-[

...sledi svojim sanjam


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5 : 26 Oktober 2007, 12:23:30
Se popolnoma strinjam z Yo.

Pri vsakemu psu slej ko prej pride trenutek, ko misli, da lahko komandira. Pasja govorica je renčanje in ustrahovanje. Ko mu prvič kaj takega pride na misel (moji je že po dveh dneh skupnega bivanja), moraš ostro pokazat, da tega ne odobravaš. Najbolj zaleže kaka okol gobca. Pri večini psov je enkrat dovolj.

Užaljen je? Kar naj bo! Slej ko prej bo uvidel, da mu to nič ne koristi. Naj se ti ne smili. Sem prepričana, da se ti njemu nič ne smiliš. Prihodnjič naj si kost ZASLUŽI! Če zna kak ukaz, naj ga izpolni in potem šele kost. Samo pri vodji je samoumevno, da se vse dobi zastonj.


Kristinca & Florinca


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Oktober 2007, 13:02:05
Florinca, kaj pa v primeru, ko ena okrog gobca ne zeleže?

...sledi svojim sanjam


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 26 Oktober 2007, 13:12:59
.. potem zacnes razmisljat se o drugih moznostih.. npr. kako brez nasilja dopovedati mladicu, da se mu za žvake ni treba bati in da jih bo, takoj ko se bo lepo obnasal, dobil nazaj + zraven se kak posebno slasten grizljaj.. in pomislit, da bi bilo mogoce pametno, da si vzamemo cas ter zacnemo psa postopno trenirati v tej smeri toliko casa, dokler bo lepo tiho nam brez tezav prepustil žvako.. pri tem si roko zaščitimo z debelo delavsko rokavico ali podobnim, da ne izmikamo roke..

Da bi lažje začeli, mu na začetku damo nekaj manj privlačnega kot je svinjsko uho - mogoce kos suhega kruha.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 26 Oktober 2007, 13:17:21
Pri meni hrana ni problem, ker lahko po mili volji dajem zraven, vzamem stran, vzamem posodo, vzamem igračo, vzamem tist za čikat,...jo božam medtem ko je. bolj je bilo vprašanje glede tega, da grize vse kar ji pride v gobec in ji rečem ne, pa jo dam stran, pa spet, pa fuj, pa ne smeš, pa ne vem kaj še, po sem jo pa mal po gobčku, pa ni nič pomagal-zobki pač, upam, da se bo čimprej nehal.

...sledi svojim sanjam


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9 : 26 Oktober 2007, 13:37:55
Moja taktika v primerih, ko ni nič zaleglo, je bila izolacija za par minut in ignoranca.

Stvar je zgledala takole:

Ko mi je psica zlezla čez glavo (noben ne ni zalegel) sem jo zaprla v kopalnico (ničesar ne more uničit), jo pustila kako minuto, da se je ohladila, potem pa odprla vrata, da je šla ven in jo kakih deset minut popolnoma ignorirala. To pomeni, da je tud pogledala nisem. Ta "šola" je zalegla bolj od česar koli drugega. Psi rabijo bližino in da so sprejeti, da so del krdela. Ignoranca je zato ena hujših kazni. 


Da se razumemo:

Tisto okrog gobca je bilo potrebno samo enkrat, ko je renčala name (pa ne zaradi kosti). Ne mislim, da bi moral psu kar talat klofute. Nikakor ne.

Kristinca & Florinca


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 26 Oktober 2007, 13:49:34
Florinca, kaj pa v primeru, ko ena okrog gobca ne zeleže?

Če kaznuješ pravilno, primerno in pravočasno, zaleže.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 26 Oktober 2007, 13:50:41
jaz se sicer trudim na lep način, je pa enkrat dobila eno nežno okrog gobca, pa tud ni nič zelgl-verjetno je bila res prenežna in je mislila da jo božam :P moja učinkovita kazen proti grizenju je pa taka, da brez besed grem stran, ko naslednjič pridem jo pa tud kar ignoriram. še hujše pa je, da grem h Snoopyu, potem je pa vsa slatka ko pridem nazaj in niti ne potuhta ne, da bi grizla-do naslednjič :) jaz jo sicer ne morem nikamor zapret, ker je njena rezidenca na terasi.

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #12 : 26 Oktober 2007, 14:03:28
Tudi mene je pri treh mesecih taprvic presenetil z rencanjem, ko sem mu hotela vzet zvako. Bila sem tok sokirana, da nisem drugega naredila, kot da sem mu jo vzela (savsnil ni). Ko se je kmalu zgodba ponovila enkrat zunaj, ko je grizel palico, jih je pa fasal po gobcu, tako da od takrat, nikoli vec nobenega rencanja name..  ;)

Dejstvo je, da se rencanja za nobeno ceno ne tolerira. Kazen mora bit, in ce enostaven Ne ne zaleze, magar tudi ena okrog gobca.. Pa takrat ni nic bogi..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #13 : 26 Oktober 2007, 14:19:58
jaz jo sicer ne morem nikamor zapret, ker je njena rezidenca na terasi.

Vsak izgovor je dober, tud če ga je maček na repu prinesel.  ;)  Pa jo zapri v garažo, klet.

Kristinca & Florinca


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 Oktober 2007, 14:27:37
ja kwa ji bo pa to nucal, če jo iz terase nesem u garažo pa jo mal zaprem? k ma tam tooooooookkkkkkkkkk stvari, ki jih lahko uničuje :)

...sledi svojim sanjam


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #15 : 26 Oktober 2007, 14:46:02
Dina, ne dojameš kazni. Psa ne prosiš lepo, "no zdaj boš šla pa malo v garažo". Primeš za grivo in odvlečeš, pustiš za minuto, potem pa ignoriraš. To ne pomeni, da greš v hišo in problem rešen, ampak ostaneš z njo zunaj in ji ves čas obračaš hrbet. Kot bi hotla reči, "pejt stran, ne maram te". Pes si želi pozornosti, če mu to vzameš, se sigurno zasekira "kaj sem naredil narobe?"

Če misliš, da sama znaš bolje, tudi prav.


Kristinca & Florinca


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 26 Oktober 2007, 14:53:28
Delaj po svoje, samo otem ne jokat.  ::)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #17 : 26 Oktober 2007, 15:38:49
Aron, ne sekiraj se, ti samo ignoriraj, če bo hotu jest bo že prišu k tebi ;)

Moja je BILA tudi grozno zamerljiva. Ko sem jo prvič nadrla, ker je hotela nekaj sunit z mize, je več kot pol ure sedela s hrbtom proti meni in bulila v zid.  ::)
No, jaz pa v TV.
Na koncu je sama prišla do mene malo firbcat.

Važno je da ser obnašaš kot da male pošasti ni. On je tisti, ki se mora klanjat, ne ti.

Dina, poslušaj punci, ti ne bo slabo ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


NikitaMena

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 26 Oktober 2007, 17:00:33
Ha, vidim da se to pogosto digaja. Naša Lina je nad mano zarenčala samo enkrat ("mal" preveč sem se ji približala med hranjenem). Preden sem lahko reagirala naprej me je že hotela napasti (ne morš verjet kako hitre reflekse imaš ko je panika). Potem jo je oči prijel za kožno gubo in jo odvlekel (na precej grob način) ven in potem smo jo vsi morali nekaj časa ignorirati. Še 2 dni ni upala priti v hišo, čeprov smo jo klicali. Včasih je treba biti malo grob. Ampak pomaga. Ne renči več (jaz pa se ji tudi ne približujem ko ima pred sabo kaj (zanjo) okusnega ;))

Kar se pa zamere tiče je pa najboljši primer naš prejšni kuža Dixi. Zaradi svoje nerodnosti (in smole) je moral na operacijo kar 4x. Po vsaki operaciji, ko je prišel k sebi, nas ni hotel pogledat. Tudi če si seulegel na tla pred njega. Pomagal je šele piščanec na katerega je bil nor ;)

Vsak pes kdaj zameri tko da se ne sekiraj ;D




Papa,
Nika


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 26 Oktober 2007, 18:31:55
(jaz pa se ji tudi ne približujem ko ima pred sabo kaj (zanjo) okusnega ;))

Zakaj?


NikitaMena

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 27 Oktober 2007, 09:56:23
Nebom reskirala da bi ostala brez prstov :-[  (je malo bolj zaščitniška glede hrane in njenih stvari :-\)

Papa,
Nika


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #21 : 27 Oktober 2007, 13:21:41
Nebom reskirala da bi ostala brez prstov :-[  (je malo bolj zaščitniška glede hrane in njenih stvari :-\)

Če bi vedela kje v družini ji je mesto, ne bi bila.

Kristinca & Florinca


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 27 Oktober 2007, 13:25:24
Očitno niste rešili ničesar in je pes vaš šef. Da name zarenči, ko se približam hrani, bi videla vse zvezde. Resno. Ja, jebela, kaj ona skrbi za hrano, za keš, za familijo? Bi ji že dala vraga, pa naj se to bere kakorkoli že. Imam 2 psa, od tega enega precej zoprnega in nemogočega. Samo še vedno mu lahko tudi hčerka vzame hrano in ne sme p!"%ulirat. Kaj se potem sploh čudite, da v familijah prihaja do ugrizov in podobno? Saj psom to sami dobesedno dopuščate.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 27 Oktober 2007, 13:42:45
No torej: ali je nujno potrebno psu, ki renči na lastnika (ali celo res grize, ni bistvo) eno (ali več) pripeljati okrog gobca?
Ne sploh ne. Lahko gremo tudi po malo daljši a varnejši poti - začasno opustimo tiste stvari, ki povzročajo konflikte (recimo da mu ne jemljemo kosti, recimo da mu jih ta čas niti ne dajemo) ni si ustvarimo avtoriteto na povsem nenasilen in nekonflikten način (recimo tako, da dosledno upoštevamo tistih par navodil za lastnike gospodovalnih psov + začnemo s psom selati poslušnost + poskrbimo da pokuri odvečno energijo). Pri tem načinu je res najpogosteje uporabljena kazen time out (psa se zapre-priveže-da na prostor..-nekam, kjer se ne more z ničemer kratkočasiti in zabavati.

Če pa se že spravimo renčečega psa kloftat, potem ga je treba ubrisat v tistem hipu, pošteno in brez usmiljenja. In niti slučajno se ne ozirati na to, da zdaj je pa revček užaljen ali imeti potem slabo vest. Pes ni iz cukra in od ene focke ne bo razpadel (razen zelo redkih skrajno občutljivih osebkov, ki pa itak nikoli ne grizejo zaradi posesivnosti ampak kvečjemu zaradi strahu).
Goldenčki niti pod razno ne sodijo med občutljivčke, samci še prav posebej ne. Sodijo pa med tiste izjemne prefrigance, ki znajo bolje vzgajati svoje lastnike kot oni njih. A se ti ne zdi, da te tvoj goldenček prav lepo ovija okrog krempeljčkov? Je ugotovil, da ignoriranje lastnika dela čudeže....

+1


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #24 : 28 Oktober 2007, 08:02:25
Bravo Lanabela, mislim, da si zadela bistvo! Sploh zadnji odstavek.

Kristinca & Florinca


Aron

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 28 Oktober 2007, 08:23:28
No najprej hvala vsem za odgovore in izkušnje. Moram povedati, da je užaljenost trajala cel dan in da je zdaj vse ok. Moj je pač bolj trmaste sorte :D Od takrat ni name niti enkrat zarenčal, razen enkrat ko sva bila zunaj in sem mu skušala iz ust potegnit ven neko smet (moj pobira in je vse smeti, ki jih najde na cesti). Takrat sem se okorajžila in skušala ne bit pod stresom, da ne začuti da sem se ustrašila. In sem mu junaško porinila roko in odprla gobec in dala smet ven. Ni bilo nobene reakcije več in ker sem to potem večkrat naredila, dokler sva bila zunaj, se mi je normalno pustil.
Za tisti zadnji stavek pa da so ZP zelo prebrisani, se popolnoma strinjam. Zdaj mu čez dan ob vsaki priliki kažem in ga učim kdo je šef. Na lep način seveda, tako da ga vsakič ko se želi postavit zase podrem nežno na tla in ga obrnem na hrbet, tako da ima tace v zraku. To sem brala v knjigi PASJA INTELIGENCA, da je najbolj učinkovit način, da se psu pokaže kdo je vodja in to moraš delat dekler je še majhen in ga lahko podreš. Tako baje skapira za vedno kdo je šef in kdo ne. Piše, da če se ti pes vrže na hrbet da je to največja oblika podrejenosti, ki ti jo na ta način pokaže.

Če kdo ni prebral te knjige mu svetujem da jo prebere. Ti da za premislit.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #26 : 28 Oktober 2007, 17:14:34
Ah ja. Daj raje psa kloftaj in suvaj v rit, je do njega bolj prijazno. Z obračanjem na hrbet kar tako preventivno ga ne boš naučila nič, še najmanj to kdo je šef. V bistvu tovrstna kazen pride v poštev samo kadar pes naredi nek zelo hud izpad - recimo da se stepe z drugim psom ali napade kakšno žival. Takrat pa lahko psa treščiš ob tla in obrneš okrog. Drugače pa pasji vodje svojih podrejenih ne obračajo okrog, se pa občasno sami od sebe obrnejao, če hočejo pomiriti besnega šefa. Obračanje na hrbet je za psa ponižuječe, pa čeprav je nežno. V najboljšem primeru ga vzame za igro, v malo slabšem kot še eno lstnikovo muho ki jo je treba potrpeti, v najslabšem pa nesramneža ugrizne.
Knjiga Pasja iteligenca je sicer luštna za prebrat, ni pa vsega v njej jemati za veto. Navsezadnje, če se zelo ne motim je postavil za najbolj butaste pse basete.


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #27 : 28 Oktober 2007, 19:31:06
Zdaj mu čez dan ob vsaki priliki kažem in ga učim kdo je šef. Na lep način seveda, tako da ga vsakič ko se želi postavit zase podrem nežno na tla in ga obrnem na hrbet, tako da ima tace v zraku. To sem brala v knjigi PASJA INTELIGENCA, da je najbolj učinkovit način, da se psu pokaže kdo je vodja in to moraš delat dekler je še majhen in ga lahko podreš. Tako baje skapira za vedno kdo je šef in kdo ne.

Na ta način mu pokažeš da si zelo neuravnovešen šef, ki ni prepričan sam vase. Takega vodja si pes pač ne želi in ga bo slej ko prej poskušal nadomestiti.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 28 Oktober 2007, 19:34:19
Ja, no, kolikor sem jaz razumela iz sporočila, se pes zabava. Naredi p!"%arijo, ona ga nežno obrne naokrog in pes uživa. Dobesedno. Če bi šlo za merjenje moči, pač ne bi bil miren s tacami v luftu. Tu bodo še veliki problemi, se mi zdi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 29 Oktober 2007, 10:47:09
Jaz nisem tako skeptična, ampak res ni potrebno tako pogosto. Tega sploh ni treba počet, da te pes priznava. Lahko pa zelo škodu pasjemu spoštovanju do šefa.

Sej se bo punca še unesla.  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P