Tibetanski španjel [Tibetan Spaniel]

Tosy · 240020

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #120 : 25 Junij 2006, 21:54:49
Sicer pa samo še v tej temi poročam, da se je Tosy danes na PeSjanarskem Srečanju 'spreobrnila'. Ko sva šle potem sami na osamljen del Savinje je celo zaplavala in se z veseljem metala v mlake (po možnosti sicer blatne, ampak pustimo to... ;D ). Res me je izredno pozitivno presenetila. Čeprav jo je potem v Savinji odnesel tok (s 6 kilogrami si ni mogla kaj prida pomagati ;) ) in sem potem mogla zaplavati za njo, da sem jo ustavila in nesla v malo manj močan tok, je bila res super. :-*

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #121 : 26 Junij 2006, 18:34:24
Upam de tole vprašanje še ni blo postavljeno... A je čist vsak tibetanček ko se skoti 7unikat-se ne ve kakšen bo, ali obstajajo kartkodlake in dolgodlake-to se vidi pri tosi(kratka ušeska-dlaka) in pri nely(dolga dlaka-na ušeskih)...


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #122 : 26 Junij 2006, 20:22:57
V bistvu sem to že omenila njihovo neke vrste unikatnost, ki je popolnoma resnična. Jih pa ne delimo na kratkodlake in dolgodlake, ampak na manj, srednje, boljodlakane itd. Ponavadi so samčki bolj izrazito odlakani, samičke malo manj, ampak potem je vse skupaj ogromna loterija možnosti. Vse od barve naprej. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #123 : 26 Junij 2006, 22:09:03
Hm kolk je meni znano je TŠ  en in edini ni ne dolgodlak ne kratkodlak in ne kaj drugega.
Vsekakor ima TŠ srednje dolgo dlako, resice na nogah in na ušeskih pa so več kot zaželjene!
Vse ostalo dela genetika.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #124 : 26 Junij 2006, 22:16:19
O.K čist tko me je zanimalo...


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #125 : 27 Junij 2006, 15:28:05
No, v počitniškemu duhu še prikazujem slikovne teme... :D

Ste se kdaj vprašali, kako izgleda...

1....PoNoReLi TiBBiiii :o







2....Tibetanček v rahlem galopu.. :D



3....Ali pa morda ustrezen nasvet za masažo hrbta? ;D





4...Seveda bo za vas zanimiva tudi spretna Tibetanska rit.... ;D



Če želite naročiti katerokoli izmed danih možnosti se oglasite v to temo. (da ne bo kdo resno mislil! Ker moje fedrce pač ne dam... ;D )... :)

In še posebno opozorilo..Minister TŠ-jev opozarja, da prekomerno ležanje na soncu škoduje zdravju! :D


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #126 : 28 Junij 2006, 12:48:29
Ker je te dni groznovroče si naša Nely namaka ritko v Dravi :)




Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #127 : 28 Junij 2006, 12:50:39
Hehe. :D Srček. Tosy sedaj ko je vroče cele dneve poležava in smrčoli...Đizus. :-[

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #128 : 28 Junij 2006, 12:53:20
Saj bolje tako - mi gremo žez dan hitro lulat pa nazaj v senco, zvečer ko se ohladi pa dolgi sprehodi... (da ni prikrajšana zaradi vročine).


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #129 : 28 Junij 2006, 12:55:19
Ja, enako. Čeprav je tu čisto blizu reka in okoli vse zaraščeno z drevesi, tako, da s Tosy šibama čez travniki in njivo, da prideva do tja, potem pa se tam ohladima. Tosy gre pit v reko, jaz pa jo počakam. Edini minus je, da je veliko mrčesa. :-\

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #130 : 28 Junij 2006, 13:21:16
Samo ne o mrčesu - sem tako popikana od komarjev da ni mesta kjer ni fleka...


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #131 : 28 Junij 2006, 13:45:21
Ja, kriza. :-\ Čeprav tam je bolj teh malih mušic natlačenih. Kar čutiš kako ti začnejo letat okoli. Brrr... :-X

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #132 : 28 Junij 2006, 19:33:05
Teli tibetančki pa prav pozirajo  8) :D Lepe slikice in lepi psi  :-* :-*



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #133 : 28 Junij 2006, 19:41:50
Teli tibetančki pa prav pozirajo...

Saj sem že omenila, njihov naravni talent, ne? :D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #134 : 24 Julij 2006, 11:54:07
Hojla kje ste vsi - a že uživate na morju?

Tale vročina je res neznosna...
Včeraj smo bili na AUT rasztavi v Oberwartu in Nely se je ponovno lepo predstavila in dobila CAC ter CACIB, tako bomo zdaj probali uloviti še en CAC in potem zaključujemo Avstrijski šampiont.



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #135 : 24 Julij 2006, 11:59:29
bravo, bravo =)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #136 : 24 Julij 2006, 15:00:44
Evo, midve sma nazaj (celih 24. dni!) iz morja. Tosy se je 4. namakala v morju in sem jo uspela ujeti 'v elementu'. Imam pa še 1ooo. drugih slik, tako, da se bom zdaj mogla sprva sploh prebiti mimo. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #137 : 24 Julij 2006, 20:27:57
Evo...Na hitro ena slikica. ;) V vodi moja sestrična in Tosy.
 


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #138 : 24 Julij 2006, 22:06:16
Waw ful dobro da tako lepo plava - naša je tudi prav nora na vodo...
PS: kje ste bili na morju - ful čista voda?


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #139 : 24 Julij 2006, 22:15:54
Ja ful čista voda izgleda-pa še zadaj tisti gozd...pa peščena plaža...LEPO...


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #140 : 25 Julij 2006, 09:54:24
No, bili smo sicer na Malem Lošinju, v Čikatu, ampak smo si tega dne, ko je nastala ta slika izposodili motorni čoln in šli na otok Kolodarec. Tam je običajno skoraj prazno, le par jadrnic je parkiranih. Voda čista kot biser, polno jat rib, če greš izven zaliva, RAJ z tremi črkami. Tosy je bila non-stop spuščena. Nora še ravno ni na vodo, ampak zna pa že malo zaplavati... :)

Evo malo slik iz našega malega zalivčka na Kolodarcu, tam kjer smo bili sploh v glavnem nismo rabili povodca, je bila lesena mizica malo višje, potem odskočna deska in to je to...

Leva stran

Desna stran(+naš čoln)

V glavnem z Tibbijem ob strani je to res mali malcati raj...Lahko se kopa, prosto leta naokoli...

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #141 : 25 Julij 2006, 16:42:50
Ah, kakšna slika se še najde... ;D


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #142 : 25 Julij 2006, 18:19:12
Pa še en filmček, ko smo bili še mali mali. :-* In konec z mojimi monologi. :-[

http://s82.photobucket.com/albums/j267/Tosy/?action=view&current=MVI_5286.flv&refPage=&imgAnch=imgAnch1

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #143 : 25 Julij 2006, 18:26:44
Pa še en filmček, ko smo bili še mali mali. :-* In konec z mojimi monologi. :-[

http://s82.photobucket.com/albums/j267/Tosy/?action=view&current=MVI_5286.flv&refPage=&imgAnch=imgAnch1

Joj kok smo bli sladki  :-* Sem zadnjič srečala tibija. Samo je bil pomoe še mlajši. Ker je imel še vedno temne "pramene" dlake po sebi.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #144 : 25 Julij 2006, 18:37:38
Na tem videu je bila Tosy stara okrog 7/8 tednov. Sam puhec. ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #145 : 25 Julij 2006, 19:14:45
Če ima pes temne pramene še ne pomeni da je mlad, saj jih veliko ta temen prelih obdrži.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #146 : 25 Julij 2006, 20:01:57
Aha...hvala ampak mislim da je bil tudi manjši kot Tosy (edini tibi ki sem ga videla v živo da sem si zapomnila velikost  :-[)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #147 : 14 Avgust 2006, 14:37:25
OK, sem le sprejela odločitev. Na Evropsko specialko s Tosy še greva, če se odreže morda še kakšno razstavo več, če pa bo po vseh vajah itd. še vedno stala kot kip in gledala v strop: '...aha ja zanimivo,...kdaj greva ven,...bv...dolgčas...' pa je konec 'razstavne kariere' ker je za tak pristop vse skupaj potrata časa.....Seveda jaz nikoli ne vržem puške v koruzo zato bova poskusile če nama bo kaj boljši šlo tudi v drugih vodah... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #148 : 14 Avgust 2006, 15:01:18
Lucija pa saj Tosy se je lepo obnašala na razstavi (vsaj to kaj sem vaju jaz videla) - tudi hodila je lepo!
Zakaj zdaj tak obup?

No mi se še pa nismo odločili ali bomo prijavljeni na to razstavo ali ne  ::)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #149 : 14 Avgust 2006, 15:16:43
Ah, en krog naredi potem pa...Do sedaj sva bile na štirih razstavah, da opišem...

1. Trbovlje, Tosy hodi en krog - kip.
2. Vrtojba, Tosy hodi super - prvič in zadnjič. [Mogoče ima Primož Peer pozitivne vibracije --> vedno ko je Tosy v njegovi bližini (razstava, vzrejni pregled...) se odreže enkratno. :P ;)]
3. Tromostovje, Tosy hodi en krog - kip.
4. Vrtojba, Tosy v trenutku - kip.

Tako da v bistvu kljub vsemu gre samo še na slabše. In potem da tam šest ur čakaš, en mesec prej vse pripravljaš in čakaš in utrjuješ potem pa vse kar dobiš ta neumna 'kip' poza. V čem je potem smisel? ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."