Tibetanski španjel [Tibetan Spaniel]

Tosy · 240094

dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #150 : 14 Avgust 2006, 15:30:46
Kaj pa kakšna fajn motivacija? Recimo s hrano, ki jo nadvse obožuje (recimo hrenovke)? Ali pa kakšne igračke?



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #151 : 14 Avgust 2006, 17:07:34
Lucija kaj pa če je ravno to krivo da se ti toliko obremenjuješ - naredi razstave Tosy prijetne in zanimive.

Torej nikakor se ne pripravljaj in obremenjuj že cel mesec naprej, sama vse delam tik pred zdajci - prijava na razstavo (več al manj vednjo 2. rok), prav tako kopanje Nely zvečer in seveda nič priprav z njo.
Vse kar povadim je to da pridem malenkost prej na razstavo grem z Nely en krog v rinku, stoja na mizi in gremo počivat v box, kjer je do takrat ko ni na vsrti.

Tudi pri nas je bilo tako dokler nismo izbrali nove tehnike in se obnese.

V rinku tudi pri Nely ne delujejo nikakršni priboljški, pa čeprav jih v normal stanju obožuje - tudi z tem smo odnehali saj je madam že pred sodnikom špukala priboljške ven in je zgledalo prav smešno.

Probaj morda malce drugače pa morda uspe?  ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #152 : 14 Avgust 2006, 17:27:59
Dog4ever, hrana se lahko kar odpiše, ker dela Tosy podobno kot Nely, igračka pa bi morda celo bila, ampak kaj ko Tosy ponavadi sama pokaže kdaj je za igranje, kdaj pa ni....

Vesna, da opišem moj urnik...

Z obremenjevanjem sem mislila, da se vedno pozabim prijaviti na razstavo in to vedno storim zadnji dan. Enako je s kopanjem. Enako pridem prej na razstavo, greva dvakrat v rink vse sprobat (še posebej rada to delam z njo če je zraven še kakšen kuža, da se navadi kako bo v rinku). Potem gre na mizico v svojo posteljo spati dokler ni na vrsti (pet minut prej jo 'zurham' gor počesem in ji dam razstavno ovratnico ter greva počakat pred rink. Enako je s priboljški, samo da jih Tosy niti v usta ne da, niti ne povoha, ko je čas da kaj pokaže tako da zdaj delava v rinku brez njih.

Tako, da se niti ta (po mojem najboljša) metoda ne obnese...?? Še kak predlog? :-\

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #153 : 14 Avgust 2006, 17:51:53
HM - ne vem mislim da sem vaju z Tosy 2x videla v rinku in moje mnenje je da ko si delala v LJ tako kot sem ti rekla da je blo odlično - meni se ni zdelo karkoli narobe, pa si prav takrat omenjala da imaš probleme z priboljški....

Ne obupat prehitro, tako kot ni zate vedno tvoj dan je enako pri psu!  ;)

Mi se prav ta vikend odpravljamo malce čez mejo in upam da nam bo vsaj vreme naklonjeno, ker to bo bolj izlet varjanta mimogrede pa še skok na razstavo - upam na veliko mero zabave.
Nas letos ni več toliko po razstavah ker ima Nely več al manj vse zaključeno (razen Avstijskega šampionata) - pa tud ta bo upam da enkrat :)

Zdaj še samo upam da mi bo sreča naklonjena in da k nam pride nova kepica, prav tako pa da se kmalu vidimo na kakšni razstavi v novi postavi :)  - če pa ne pa bomo dalje uživali z Nely :)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #154 : 14 Avgust 2006, 18:26:46
Jaz imam polno novih odločitev. Prvo kot prvo grva jeseni na osnovno šolanje in izpit za psa spremljevalca, pa v Maribor na razstavo [Če se bo le vse vsaj približno dobro izteklo še potem naprej, celo v tujino...]. Pa načrtovanje parjenja za poletje/jesen 2007 ter pred hišo imava postavljen mini 'poligon' za agility. Tosy je že šla med koli in preskočila par ovir... ;D Ampak, nič se bat, to samo malo za zabavo, da energijo potrošiva. Razstave so tako ali tako edina kolikor toliko resna stvar za ukvarjanje s Tosy. ;)

Tako, da bom na naslednji razstavi samo na polno zaupala Tosy, brez treme, samo z dobro voljo.

Evo, pa le imamo recept za leto 2007. :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #155 : 17 Avgust 2006, 14:31:28
O boste (mogoče) imeli mladičke... lepo :)
ali je Tosy že hodila v šolo???




Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #156 : 17 Avgust 2006, 15:09:04
Ja, mogoče. ;)

Ne ni še hodila v šolo, ker sva se vse potrebno naučili po doma, ampak vseeno greva na osnovi tečaj se naprej učiti in izpopolnjevati vse skupaj. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #157 : 20 Avgust 2006, 16:58:59
Evo, par slikic kako smo mi uživali v Halozah. ;)



Kok je blo pa to dooobro... ;D





"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #158 : 20 Avgust 2006, 20:19:29
luštno...(najbolj všeč mi je pa slikica št. 2 :P )


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #159 : 21 Avgust 2006, 10:27:17
 ;D Redko jo ujamem v oblizovanju, zato je tudi meni ta slikica všeč. :-*

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #160 : 21 Avgust 2006, 19:58:15
Lepe slikce Tosy - ti imaš probleme z jezičnimi slikami, jaz imam pa v večini same takšne  :D

Drugače pa tukaj moja Nely popolnoma utrujena od razstavljanja, se je že navadila poležavanja v moji postelji pa ji to bolj prija kot razstave...



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #161 : 21 Avgust 2006, 20:03:59
Ah, saj jezičnih v vročih dneh ni tako težko dobit, ampak oblizovalne so večji problem pri meni. ;D

Sicer pa sem se jaz ravnokar lotila iskanja predstavnikov...TeGaLe rodovnika. Uff to bo pa težko. =P Sem skoraj na polovici...

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #162 : 22 Avgust 2006, 17:54:09
Evo, par pozerskih, izpred pol ure. ;)

Prvo sem mogla malo...


...načrtno pozirati...


...nato pa sem se sprostila pod užitki moje fotogeničnosti... ::)


...in se vdala čudovitim okusom domačih hrušk...


............. ;D


In za konec sem vsem sodelujočim izrazila svoje mnenje o fotografiranju... :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #163 : 22 Avgust 2006, 17:57:24


...nato pa sem se sprostila pod užitki moje fotogeničnosti... ::)


Važičkaaaa  :D  :P :P



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #164 : 22 Avgust 2006, 18:01:12
;D Kaj si moreš, v svetu fotografije dela kot manekenka... ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #165 : 22 Avgust 2006, 18:04:28
Sej je ful lepa  8) Nelly pa tut  :-*



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #166 : 22 Avgust 2006, 18:08:30
Tosy se ti za kompliment zahvaljuje s hojo čez tipkovnico. ;D Njena najljubša navada...

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


robson

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 28 September 2006, 19:01:45
Da še jaz dam kakšno slikico.








jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #168 : 28 September 2006, 21:10:56
joj kok je sweet...kok je pa star/a?pa kako ji je ime?je mal Tosy podobna-na te tazadnji slikci najbolj (ušeska...hehe)


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #169 : 28 September 2006, 21:33:14
No ona je pa on - Zidan mu je ime.
Star je pa 2 meseca  ;)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #170 : 29 September 2006, 07:49:45
joj...sem mi je čist zdel tak punčkast...:D :-[
aja lobsang-čestitke za malega...sem šele sedaj prebrala na tvoji strani... :D res je luštkan(kot sem rekla že prej...)


MARKO - INDIA

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 29 September 2006, 14:38:04
Klub za Tibetanske pasme Slovenije
(Lhasa Apso, Shih-Tzu, Tibetanski Španjel, Tibetanski Terier, Do-Khyi /Tibetanski Mastif)

  ;D V A B I L O  ;D

Klub za Tibetanske pasme Slovenije VAS VABI

v soboto, 30.09.2006, na vežbališču KD Domžale na

Klubski dan

z Ocenjevanjem zunanjosti in Vzrejnim pregledom

začetek ob 9 uri

in možnostjo pregleda oči (in pogačic) - Dr. Zlata Čop

od 10 do 11 ure

Priložnost za srečanje z znanci, vaši psi pa se bodo lahko po mili volji naigrali.

KAKO DO TJA:
iz smeri Ljubljane avtocesto Lj-MB zapustite pri izvozu Domžale, zapeljete čez nadvoz in peljete 200 m naravnost v smeri Kamnik/Kranj ter nato na koncu protihrupne ograje zavijete levo – do parkirišča KD Domžale

iz smeri Maribor zapustite avtocesto MB-Ljubljana pri izvozu Domžale, v križišču zapeljete desno v smeri Dob/Vir peljete 200 m ter nato na koncu protihrupne ograje zavijete levo – do parkirišča KD Domžale)

Za oceno zunanjosti in /ali vzrejni pregled prinestite s seboj :
 original in fotokopijo rodovnika
 oceno in fotokopijo ocene displazije kolkov, če vaš pes že ima pregledane kolke (za pasme Tibetanski Terier in Do-Khyi-Tibetanski Mastiff)
 Potrdilo o cepljenju proti steklini (rumena knjižica).

Dodatne informacije :
P. Peer - tel. 031 773 777
e-mail : [email protected]

POZOR

Pričakuje se, da prispevate tudi kakšen sladice  :P

NOVO - KLUBSKI DAN - NOVO

Po dogovoru z g. Peerom se nam bo na klubskem dnevu pridružila tudi "pasja zobozdravnica" Vladka, ki bo z veseljem pogledala tudi zobke naših kosmatincev. Pri njej boste izvedeli vse o preventivi, negi in eventuelnem zdravljenju. Torej vašim kosmatim kepam lahko zapojete "jutr maš zobarja, jez bom s tabo šla, se bova skupaj drla kr oba.... Ampak Vladka je tako prijazna "zobarca" da se je kužki sploh ne bojijo - to vem iz prve tace ker je naši Indiji izrula dva mlečna zobka, ki nista hotela sama ven.

lp

MARKO  :)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #172 : 29 September 2006, 19:17:01
Zidana sem imela čast počohljati na specialki. Takega coteka res ne srečaš vsak dan oz. ga sploh ne srečaš. :-* Res super kužek pa tako priden je bil. :) Tosy je kot majčkena večino časa samo zobke zasajala v roke in bila hitra in nagajiva....raketa. ::)

Evo, dokaz...::) 19.12.2004



Ampak jo je po pb. dveh mesecih minilo in se je odločila da bo pridna. Jei. ;) 5.2.2005






"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #173 : 29 September 2006, 19:29:29
Jp zasajanje zobkov je za mladino čist značilno  ;D pol pa traja nekaj časa da pridejo k sebi, potem pa puberteta pa spet pozabijo kako so bli pridni - heheh


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #174 : 30 September 2006, 18:55:13
 ;D Jap, that's the way it goes. Jezus Kristus...ne vem če nimam še vedno en odtist zobkov v roki --> tapravi. ::)

Drugače pa smo ravno nazaj iz trgatve v Halozah in Tosy je pridno 'pomagala'. Po poti nazaj je celo oblajala motorista, ki je zgledal skrajno sumljivo in se je približeval avtomobilu - ravno prtljažniku oz. 'polički' na prtljažniku, kjer je vsa šokirana delovala obveščevalna služba Pri Toscani. ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #175 : 30 September 2006, 19:11:12
HAHHAHAHAHAHA - te zadeve se mi zdijo sumljivo znane  ;D


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #176 : 30 September 2006, 19:48:24
 ;D Ah, enkrat bi bilo treba vzeti kamero s sabo. ::) Tudi če Tosy gobček držiš 'skupaj' tuli kot sam satan in naredi 'grebenček' (beri tri metre visoka gora dlake) na hrbtu. Res morajo pokazati kdo je glavni, nimaš kaj. ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #177 : 30 September 2006, 19:55:03
 :o Tud to z dlako poznamo - pa tak veselo poskakovanje paše zraven ..


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #178 : 01 Oktober 2006, 08:51:52
Pa še nekaj slikc od včerajšnjega srečanja: http://aska-zivali.moj-album.com/album/5146779/
lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #179 : 01 Oktober 2006, 11:00:12
Wow...Ne dvomim, da ste se imeli super. :) Midve s Tosy nisva mogli priti...

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."