Valižanski ovčar - pembroke [Welsh Corgi Pembroke]

GoldenGirl · 109512

Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #90 : 02 Marec 2009, 19:05:18
15.marca se Bibi, pridružita še dva corgija iz psarne Corgilandia, samček in samička. Tako, da se bo št.corgijev povečalo na 3 v Slo. Ponosna lastnica bo ga.Vesna iz Kopra. ;D

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Melody

  • Gost
Odgovori #91 : 03 Marec 2009, 19:04:26
o hudo... upam da bojo kakšne fotke...čeprou Biba je Biba...vsaj zame :P :-* ;D



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #92 : 03 Marec 2009, 21:54:18
A mi lahko kdo pove glavne razlike med corgijem in cardiganom razen repa? Oz kakšen link, kjer so napisane razlike.. Hvala  :)



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #93 : 03 Marec 2009, 22:13:49
A mi lahko kdo pove glavne razlike med corgijem in cardiganom razen repa? Oz kakšen link, kjer so napisane razlike.. Hvala  :)

Cardigan je bolj masiven, večji in bolj temparamenten po značaju od pembrokov. Zna biti zelo dominanten. Pembroki so bolj nežni, prijazni. Razlike so tudi v barvah. Cardigani so tudi v barvi brandle(tigrasti). Meni so po eni strani cardigani bolj všeč, kar se tiče vizualno, ampak mi njihov značaj ni prepričal.
Za kake natančne detajle vprašaj kakega vzreditelja, ki imajo obe pasmi. Vprašaj gospo Izabelo -  http://www.corgi.com.pl/index2.htm. Govori angleško. ;D

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #94 : 03 Marec 2009, 22:15:20
Cardigan je bolj masiven, večji in bolj temparamenten po značaju od pembrokov. Zna biti zelo dominanten. Pembroki so bolj nežni, prijazni. Razlike so tudi v barvah. Cardigani so tudi v barvi brandle(tigrasti). Meni so po eni strani cardigani bolj všeč, kar se tiče vizualno, ampak mi njihov značaj ni prepričal.
Za kake natančne detajle vprašaj kakega vzreditelja, ki imajo obe pasmi. Vprašaj gospo Izabelo -  http://www.corgi.com.pl/index2.htm. Govori angleško. ;D

Lp

In še nekaj welsh corgije delimo na: PEMBROKE in CARDIGAN, in ne na corgije in cardigane!?  :P 8) ;)

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #95 : 03 Marec 2009, 22:28:56
Ok hvala, se opravičujem ker sem zadevo poslovenila  :D



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #96 : 04 Marec 2009, 10:07:53
15.marca se Bibi, pridružita še dva corgija iz psarne Corgilandia, samček in samička. Tako, da se bo št.corgijev povečalo na 3 v Slo. Ponosna lastnica bo ga.Vesna iz Kopra. ;D

Kolikor mi je znano, se bo št. corgijev povečalo kvečjemu na 4, saj je mislim da lani v Slovenijo prišel corgi (cardigan) k eni družini, se ne spomnim točno, kam, mogoče Domžale? So bili že na nekaj razstavah, pa sem si zapomnila ob gledanju kataloga, da je iz Slovenije  :).

Super, še dva korgiča v Sloveniji  :o. Upam, da bo med njimi tudi kak rekreativec (ali pa profi  ;) ), ki se bo ukvarjal s kako športno panogo, se mi zdijo zelo perspektivni za kako poslušnost ali RO.



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #97 : 04 Marec 2009, 23:25:33
Kolikor mi je znano, se bo št. corgijev povečalo kvečjemu na 4, saj je mislim da lani v Slovenijo prišel corgi (cardigan) k eni družini, se ne spomnim točno, kam, mogoče Domžale? So bili že na nekaj razstavah, pa sem si zapomnila ob gledanju kataloga, da je iz Slovenije  :).

Super, še dva korgiča v Sloveniji  :o. Upam, da bo med njimi tudi kak rekreativec (ali pa profi  ;) ), ki se bo ukvarjal s kako športno panogo, se mi zdijo zelo perspektivni za kako poslušnost ali RO.

Ja, Bambi, v Domžalah je samec corgi cardigan, barve brandel. Prihaja pa iz iste psarne kot Biba, Gaucho Kennel. Mi je vzrediteljica pravila o gospodu Urošu, ki ima corgija. Letos januarja je bil celo na specialki za britance.

Drugače sva pa z Bibo začele malo šolo. Mogoče kasneje še kaj več. ;D

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #98 : 24 Marec 2009, 19:38:51
Naša Biba je ful pridna v šoli, in ful sem vesela, da stvari hitro dojema. Pridna je. ;D ;)

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #99 : 08 April 2009, 21:28:54
Dve novi slikici od naše inteligentne dame  :)





In delali bomo OPTIGEN in slikanje kolkov, ko bo dovolj stara. Corgiji nimajo težav z očmi ( CEA,PRA) kot cardigani.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Melody

  • Gost
Odgovori #100 : 09 April 2009, 07:58:20
kok je luškana upam da k jo boš kej v Ljubljano pripeljala da me obvestiš... ;D
za Bibo :-* :-* :-* :-*



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #101 : 10 April 2009, 08:47:28
Predstavljam vam Ray-a, last gospe Vesne iz kopra. Družbo mu dela še sestrica. ;D
Komaj čakam, da ju vidim.



lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Melody

  • Gost
Odgovori #102 : 10 April 2009, 09:55:07
jooooj je srček... prou luškan mali gospodič ;) :-*



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #103 : 27 April 2009, 15:03:33
http://www.podarimo.si/28948-pes---welsh-corgi-pembrok

???

Tako malo predstavnikov pa oddajajo enega brez rodovnika...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #104 : 10 Maj 2009, 11:48:45
Nove  slikice od naše Bibe stare 9 mesecev










 :)


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #105 : 10 Maj 2009, 12:21:02
Lepotička!!
Sicer mi corgiji po zunanjosti povečini niso med favoriziranimi pasmami, za Dragonhearta in vašo punco pa bi naredila izjemo ;) Pridete razstavljat na Hrušico? :)

lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #106 : 10 Maj 2009, 12:43:17
Nove  slikice od naše Bibe stare 9 mesecev



 :)

Psiho  :D  :P

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #107 : 10 Maj 2009, 14:27:37
Nove  slikice od naše Bibe stare 9 mesecev

 :)
Hudiček mali. :D :P :) :-* :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Melody

  • Gost
Odgovori #108 : 11 Maj 2009, 11:41:45
Joj je cuker tale Biba... upam da jo kmal videm ;) :-[ :-*



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #109 : 01 Junij 2009, 20:55:54
Biba je v Hrušici v nedeljo dobila PRM in BOB  ;)









 :)

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


LadyRo

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 31 Julij 2009, 18:03:13
Zelo se zanimam za nakup corgija bi pa rada izvedela njihovo okvirno ceno če jo kdo ve? :) ;D

Pes je edino bitje na svetu, ki te ima raje kot sebe.
                                                    
                                                         (Josh Billings)


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #111 : 31 Julij 2009, 21:00:26
Zelo se zanimam za nakup corgija bi pa rada izvedela njihovo okvirno ceno če jo kdo ve? :) ;D

Cena se giblje od 800 do 1500 eur. Odvisno kje kupuješ. Jaz planiram mladičke konec drugega leta, v zaćetku 2011, odvisno od Bibine gonitve. Moramo pa še slikati kolke in opraviti Optigen.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #112 : 08 Oktober 2009, 14:21:27
Meni so všeč teli mali ušatki... me pa zanima, če potrebujejo veliko gibanja in sprehodov... Koliko so pozorni pri učenju?
Gledala sem jih na trialu v USA, ko so gnali race, ovce in poskušali so tudi pri govedu, vendar jih govo ni šmirgalalo, ker so premajčkeni... ;)



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #113 : 08 Oktober 2009, 17:01:14
Meni so všeč teli mali ušatki... me pa zanima, če potrebujejo veliko gibanja in sprehodov... Koliko so pozorni pri učenju?
Gledala sem jih na trialu v USA, ko so gnali race, ovce in poskušali so tudi pri govedu, vendar jih govo ni šmirgalalo, ker so premajčkeni... ;)


Corgiji so zelo energični, no vsaj naša dama je. Opažam, da je naša zelo energična od ostalih primerkov te pasme. Pravi mali hudiček. Učijo se zelo hitro in radi delajo.
Biba je prava mala raketa.  ;D

lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #114 : 15 Oktober 2009, 22:40:59
Naša Biba je postala Slovenska mladinska prvakinja!! :) ;D :-*

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #115 : 02 November 2009, 22:20:11
Malo z zamudo ČESTITKE  :o



cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #116 : 03 November 2009, 09:52:27
Ne vem, al je bilo že kaj povedanega okoli zdravja tehle kužijev... A so potrebne kakšne preiskave za vzrejo? Imajo pogoste kakšne hibe ali zdravstvene probleme ovezane z genetiko? Kako izbirate psarno...



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #117 : 03 November 2009, 10:13:17
Mislim, da kot pri vseh britancih ni nobenih obveznih pregledov  >:(, so pa vsekakor priporočljivi kolki, oči in vsi ostali pregledi, ki jih vestni vzreditelji naredijo. Kolikor vem imajo še največ težav z kolki.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #118 : 03 November 2009, 14:10:10
Drugače pa je to delovna psama- se pravi,da rabi zaposlitev, ne pa kilometrine kot polarci al pa goniči.
U bistvu so čist ovčarji samo, da so jih z razliko od borderjev uporabjali v ogradah in da kolikor vem , se pri stilu dela tolerira ščipanje v noge.
Dobri  primerki uspešno manevrirajo tudi govedo (vsaj tako angleško kulturno ;-) ), tako da na posnetkih, ki jih omenja Cowgirl niso pokazali vseh sposobnosti, ali pa so imeli prevelike črede in predivje govedo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #119 : 03 November 2009, 18:59:11
niso bili posnetki... bilo je v živo v Idahu. ;) AMpak tja so pripeljali od res streniranih ovčarskih psov vseh pasem, do ljubljenčkov. In tisti corgi, ki je bil tam je služil lastnici bolj kot ljubljenček in je bil preveč navezan nanjo ali pa sta premalo trenirala, ker kuža je imel nagon, vendar ni mislil preveč resno. ;) Kot tudi nekaj borderjev in avstralcev... če so preveč navezani na lastnika, potem ne pasejo dobro. Za pašo pa so uporabljali (zadnji trial z govedom) 3 mlade kravice/bikce , ki so bili zelo neubogljivi... tudi nekateri avstralci so imeli težave. Škoda da nisem slikala corgijev. :(
me pa ta pasma zelo privlači, sploh mogoče ko bom starejša in mi bo kak lažji pesjan prav prišel. ;)