Očala

puppa · 9304

puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
: 31 Oktober 2005, 10:51:30
Ravnokar sem videla oglas na net-tv za očala - za pse seveda.  ;D

Stanejo okrog 90 EUR, imajo jih v 3 velikostih (za različne velikosti pasem) in še "zlata" za yorkshirčke.  ;)

Stekla so modra, okvirji srebrni, trakci pa iz elastičnega blaga.  8)

Izuma so se spomnili gorski reševalci, da ne bi sonce preveč bleščalo kužkom, ki so na misiji reševanja.  :)

No, Nemci so ta izum zgrabili in ga tržijo za vse, ki imajo kabriolete, radi smučajo ali imajo pse, ki imajo probleme z očmi.

 :-X :-X :-X

No, kaj pravite pa vi na to?  :D :D ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 31 Oktober 2005, 11:01:39
Citiraj
No, kaj pravite pa vi na to?  Cheesy Cheesy Grin

90 evrov praviš?? za pasja očala? pa dobro saj smo res znani pasjeljubci, da zapravimo več za pasjo opremo, oblačila, hrano itd. kot pa zase ampak da bi dala toliko za pasja očala pa... :-\

Kako pa to psi prenašajo? Madona jaz že plaščke komaj razumem, ker poznam čivavo, ki je celo zimo, ko ga sneg prekrije hodil naokoli brez plaščka, pa ni bil nikoli niti malo prehlajen, tako da se mi očala zdijo še 1000x bolj neumna ideja ::)

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #2 : 31 Oktober 2005, 11:03:44
90 evrov praviš?? za pasja očala? pa dobro saj smo res znani pasjeljubci, da zapravimo več za pasjo opremo, oblačila, hrano itd. kot pa zase ampak da bi dala toliko za pasja očala pa... :-\

Kako pa to psi prenašajo? Madona jaz že plaščke komaj razumem, ker poznam čivavo, ki je celo zimo, ko ga sneg prekrije hodil naokoli brez plaščka, pa ni bil nikoli niti malo prehlajen, tako da se mi očala zdijo še 1000x bolj neumna ideja ::)

Lp nina

Zdi se res neumna ideja.  ::)

Morda bi nam kakšen reševalec lahko povedal kaj več. 8)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 31 Oktober 2005, 11:17:36
Jest mu z veseljem predam svoja ;D...

Ma kr neki uglavnem...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #4 : 31 Oktober 2005, 14:26:56
HHehehhe... saj ni res pa je :)

Midva sva sicer začetnika med reševalci tako da nebi vedel koliko so res primerna za psa reševalca :)
Za ljudi vem da lahko "staknejo" snežno slepoto ... mogoče je pri psih isto... čeprav se psi na vid (sploh pa na snegu) bolj malo zanašajo :)

LP, Črt



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #5 : 31 Oktober 2005, 14:37:46
Jest mu z veseljem predam svoja ;D...

Jaz tudi.... ;D

Samo kaj se danes vse spomnijo je pa res groza...  :-\

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 31 Oktober 2005, 15:25:01
Nenormalno...to v moji glavi spada pod datoteko "mučenje živali"----pa daj no, saj ni vse samo moda, obstaja tudi duša in telo iz mesa in kosti... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 31 Oktober 2005, 15:28:47
Eh, najboljša so človeška očala. Pa še to samo za nekaj fotk in adijo! ;D Vsaj tako si misli Tyson, ki je imel očala za tri fotke, potem pa je imel vsega poln kufer. :)

Lp, Maša



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 31 Oktober 2005, 15:33:34
Ja no...tri fotke pa še že... ::) Saj to je tako ali tako 1 minuta ne pa tiste, ki jih na silo pripopajo psom-po možnosti še tako trdo, da psa boli- in imajo elastiko, ki je kuža ne more sneti...takim bi........ah, vas je brez veze mučiti z mojimi komentarji... ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 31 Oktober 2005, 15:38:14
Ma za psa očala  ;D ;D ;D mu jih kupim da bova v stilu. Za 90 EUR hahahaha vic leta. Neona sma jaz pa sestrična poskusle naštimat za eno fotko. Pa nama ni uspelo. Kaj vse se ne spomnejo. Raj vidim da ga mal blešči na snegu ko da mu jih gor obesim.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #10 : 31 Oktober 2005, 16:00:18
Ma za psa očala  ;D ;D ;D mu jih kupim da bova v stilu. Za 90 EUR hahahaha vic leta. Neona sma jaz pa sestrična poskusle naštimat za eno fotko. Pa nama ni uspelo. Kaj vse se ne spomnejo. Raj vidim da ga mal blešči na snegu ko da mu jih gor obesim.

Marko je imel lepo fotko Gane z očali...  ::)

Morda bo on prvi, ki bo preizkusil očala za pse. ;)



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #11 : 31 Oktober 2005, 23:02:48
Puppa hvala za opozorilo! Moram povedati, da smo še vedno malo utrujeni od včeraj ( pa še vreme danes je bilo tako xxxxxxx ).

No kar se  pa tiče očal, jih je pa že Gana probala, pa ji niso bila preveč všeč. tukaj je en lep primerček, kako psu pašejo očala! Hahaha  ;) ;) ;) ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #12 : 01 November 2005, 00:18:56
tukaj je en lep primerček, kako psu pašejo očala!

Nikakor!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #13 : 01 November 2005, 07:26:19
Puppa hvala za opozorilo! Moram povedati, da smo še vedno malo utrujeni od včeraj ( pa še vreme danes je bilo tako xxxxxxx ).

No kar se  pa tiče očal, jih je pa že Gana probala, pa ji niso bila preveč všeč. tukaj je en lep primerček, kako psu pašejo očala! Hahaha  ;) ;) ;) ;)



Ful je fletna!   ::) :D

S to sliko bi moral v natečaj, meni je ful ful dobra.   8)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 01 November 2005, 10:31:48
ja fletna je še kar ;).Ampak je preveč...

Tysonu pa prov pašejo...:P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #15 : 01 November 2005, 14:00:02
Moram reči da sem tudi jaz zadnjič za hec probal očala na Rumbi ... in moram reči da je neverjetno mirno čakala da jih bom snel :) Aja... dal pa sem ji moja dioptrijska :)

Če bi bilo na tem da bi jo preveč slepilo na snegu ali recimo ob vodi ji že rajši naštimam kako kapico ;D

LP, Črt



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 01 November 2005, 14:33:44
Hehehe...samo, da je zabava v hši... ::) ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 01 November 2005, 16:17:23
Moram reči da sem tudi jaz zadnjič za hec probal očala na Rumbi ... in moram reči da je neverjetno mirno čakala da jih bom snel :) Aja... dal pa sem ji moja dioptrijska :)

Če bi bilo na tem da bi jo preveč slepilo na snegu ali recimo ob vodi ji že rajši naštimam kako kapico ;D

LP, Črt

Črt najbolje da jo zdaj pelješ do okulista in ugotovi da ima punca diptrijo pa ji kupiš očala da bosta še bolj perfec couple  ;D ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 06 November 2005, 22:03:20
Mogoce pa so za gore res potrebna...  ;D ;)

Ceprav verjetno bogi kuza zgleda kot pilot.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #19 : 06 November 2005, 22:04:32
Mogoce pa so za gore res potrebna...  ;D ;)

Ceprav verjetno bogi kuza zgleda kot pilot.

Pravzaprav je kuža zgledal čisto "cool".  Skoraj tako kot Markotova Gana... 8)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 08 November 2005, 17:06:01
Jej, jej....izgleda, da je to le modni trend in zabava za ljudi, drugače pa mislim, da se psi, na gori ne bojo obrnili in vstali ter dejali "Ej, stari, nehima zdaj...se mi že blešči..." ::) ::) ::) Predvsem pa....ali se ne zanašajo na vonj... ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Pret A Puppy

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • pasji butik
Odgovori #21 : 14 Marec 2009, 11:57:14
Pasja očala niso samo "modni hit" ampak so tudi za zaščito.
V spletni trgovini Pret-A-Puppy vam ponujamo Doggles očala za pse. Doggles so zaščitna očala za vašega kužka. Varujejo oči vašega kužka pred zunanjimi vplivi, vetrom in UV žarki. Robovi očal so podloženi s peno, prav tako se očala s pasovi prilagodijo glavi vašega kužka. Tukaj je še link
http://www.pretapuppy.com/varnost.html