suha koža in prhlaj

ginka · 14816

ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
: 05 November 2007, 20:43:46
mene pa zanima če ima kateri od vaših kosmatinčkov težave s prhljajem in suho kožo. pri nas se to pojavi to dvakrat na leto.nevem pa zakaj???na tistem mestu (to je zmeraj zadaj pri repu na hrbtu)se tudi zelo grize in spraska. ali je mogoče to kakšne vrste alergija(v to dvomim saj se vendar to zgodi na srečo samo dvakrat v letu)?potem pa to kar samo od sebe izgine.
hvala za nasvete!
Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 06 November 2007, 09:19:00
2xkrat na leto kdaj?

Hrana?

A.



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #2 : 06 November 2007, 13:16:11
ponavadi je to pomladi. razmišljala sem zudi o hrani vendar mi ni jasno zakaj se potem čez nekaj časa pozdravi?
upam da se to leto ne bo več ponovilo če se jo odpeljem k vetu.
Hvala
Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 November 2007, 18:10:17
Zdravo,
Tudi moja psička ima težave s prhljajem. Prej ni to bilo tako opazno, zadnja 2 meseca pa je zelo. Se mi zdi  včasih kar siva namesto črna. No saj ga je vedno imela ampak zelo malo. Če si orng pogledal ko si jo česal se je videlo. Drugače jo pa jaz hranim z Eukanubo. Včasih z Low activity, včasih pa z Joint mobiity. Drugače jo pa hrani še sosed, čeprav sem že miljonkrat rekla naj jo pusti pri miru. Vem pa da ji ponavadi da samo kosti. Je možno da je to od hrane? In če je katero hrano priporočate?

Lp



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 06 November 2007, 18:13:35
Meni je veterinarka rekla naj ji cez brikete polijem zlico olivnega olja (ce ne bo mela pol driske po njem)..Da bi se stanje moralo kmalu izboljsat..



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 November 2007, 18:54:55
Mogoče dobi prhljaj od kake trave ki spomladi cveti.Tudi moja psička ima spomladi prhljaj,pa nam je rekla veterinarka da sigurno od kake trave. Alpa možno ko menja dlako,da dobi prhljaj.

lp


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #6 : 06 November 2007, 20:05:05
ja možno da tudi od trave.
sicer pa tudi naša soseda daje Gini kakšne"priboljške"(svež kruh(kar je lahko smrt za žival-v želodcu se mu zapaca),mačje brikete) >:( >:(
sej bom vidla pomlad. bom upoštevala nasvet.
upam da se to ne bo ponovilo niti meni niti Vam. :)
Uživajte s svojimi Pesjanarji :-*

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 12 November 2007, 00:31:24
Super zdravilo za to je olje, ki vsebje omega 3,6  (npr. lososovo olje Grizzly). Zelo pomaga pri suhi koži in prhljaju.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 12 November 2007, 08:04:00
Evo midve od torka jeva missing link in sva ze prez prhljala..pa tudi dlaka ji ne izpada vec ;D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 12 November 2007, 09:17:05
Ginka, dobro poglej, da niso morda celo bolhe. Navadno najbolj srbi ravno na korenu repa in križcu... Tudi, če dobiva ampule jih lahko dobi.

Sicer pa nekako preprečite tem vašim nevzgojenim sosedom, da futrajo vaše pse. Kaj če je res kateri alergičen!?

Ljudje so obupni. Upam, da vam bo ratalo brez kakih drastičnih posegov na pesjaku.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 12 November 2007, 14:06:45
Ginka, dobro poglej, da niso morda celo bolhe. Navadno najbolj srbi ravno na korenu repa in križcu... Tudi, če dobiva ampule jih lahko dobi.

Sicer pa nekako preprečite tem vašim nevzgojenim sosedom, da futrajo vaše pse. Kaj če je res kateri alergičen!?

Ljudje so obupni. Upam, da vam bo ratalo brez kakih drastičnih posegov na pesjaku.

Mogoče bi pomagalo opozorilo pozor, grizem prste! Enim se ne da nič dopovedat.

Neon je bil včasih cel v prhljaju, zdaj se pojavi vsake toliko na križu, tik pred repom. Prej smo to rešili s hrano, pa tudi zdaj je verjetno to krivo, da vsake toliko dobi kakšno meso... Drugače mu pa trenutno dajem tole:

http://bonebones.si/index.php?id=25&lang=sl&record=16&type=product_group&product=97

in je res super zadeva. Ampak ni za pse ki ne marajo rib, ker ima zadeva zelo zelo močan vonj. Še Neon, ki je velik ljubitelj vsega z lososom povezanega je od začetka malo pogledal kaj mu tišim pod nos, potem se mu je pa dobesedno utrgalo in pol ure nisem vedela da ga imam, šele potem je prišel spet fehtat. Doziram pa približno 3 "šprice" na dan na suho žemljo, kos kruha... in serviram v kongu. Odkar imam tole prhljaja še nisem zasledila.  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #11 : 12 November 2007, 17:55:33
andreja sem gledala če so bolhe pa jih nisem videla. mislila  sem kupiti ampule pa jih nisem kupila ker so se mi zdele drage pa še nisem vedela ali so za to res krive bolhe. kupila sem pa ji ovratnico proti bolham in klopom tako da sem poleti odkrila samo kakšna dva klopa in še to samo nad učkom.jejjjj! ;D

ja sej sem jim že rekla da pes (konji. mačke....)sploh ne sme jest svežega kruha pa se je pol neki name držala češ kukr da sem en nevzgojen mulc, pa da ji bom jst zdej pamet solila.
zdj pa pomoje še raj daje kukr me vid kako penim.

ja Neyka dobra fora ;D sam ta naša soseda ve da Gina sploh ne grize(razen takrt k se igra).
sigurn si pa še jaz omislm tole zadevco k jo Neyka priporoča.

poročam kakšni bodo učinki.
lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12 : 12 November 2007, 21:34:52
Jooooj jaz bi popenla, če bi se nekdo tako požvižgal na moja pravila pa še družinski član ni! Ne vem kako zdržite. Mislim, da bi raje kitajski zid vmes postavla kot pa se sprijaznila!  :o :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 13 November 2007, 21:10:40
Težko je dopovedat ljudem naj ne futrajo psa. Jaz mam tudi Bernko ful požrešno in ji sploh ni važno kaj dobi, samo da dobi. Je pa res polna prhljaja po hrbtu sploh proti repu. Včasik je kar siva, sploh zadnji mesec. Prej ni bilo toliko problemov s tem. Sosedu sem povedla naj je več ne hrani in mislim da je ne več, ampak še večji problem je tast. Ker jo je stalno hranil se je že tak navadla da če ji me prinese k nam( stanujejo nekje 300 m vstran) gre pa sama na obisk takrat ko smo v službi. Sicer imamo okrog parcele skoz ograjo- plastično mrežo in ciprese ampak je poguntala da če porine nos v luknjo in mrežo dvigne se lepo razplete in lahko gre prosto ven, sicer nikoli kam drugam kot gor fehtat hrano. >:( Sem že tak jezna da sem rekla da če še enkrat vidim da ji dajo jesti jim bom pripeljala kužka iz zavetišča pa naj ga hranijo in skrbijo za njega.  Upam da bo zaleglo.
Prosim če mi kdo napiše katero hrano priporočate, mislim da sem nekje na forumu prebrala da po Eukanubi je več psov imelo prhljaj.
Lp,



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #14 : 13 November 2007, 21:21:53
Težko je dopovedat ljudem naj ne futrajo psa. Jaz mam tudi Bernko ful požrešno in ji sploh ni važno kaj dobi, samo da dobi. Je pa res polna prhljaja po hrbtu sploh proti repu. Včasik je kar siva, sploh zadnji mesec. Prej ni bilo toliko problemov s tem. Sosedu sem povedla naj je več ne hrani in mislim da je ne več, ampak še večji problem je tast. Ker jo je stalno hranil se je že tak navadla da če ji me prinese k nam( stanujejo nekje 300 m vstran) gre pa sama na obisk takrat ko smo v službi. Sicer imamo okrog parcele skoz ograjo- plastično mrežo in ciprese ampak je poguntala da če porine nos v luknjo in mrežo dvigne se lepo razplete in lahko gre prosto ven, sicer nikoli kam drugam kot gor fehtat hrano. >:( Sem že tak jezna da sem rekla da če še enkrat vidim da ji dajo jesti jim bom pripeljala kužka iz zavetišča pa naj ga hranijo in skrbijo za njega.  Upam da bo zaleglo.
Prosim če mi kdo napiše katero hrano priporočate, mislim da sem nekje na forumu prebrala da po Eukanubi je več psov imelo prhljaj.
Lp,

ja res je. tud naša je ful požrešna , pa jo probam odvadt od tega. sam kaj k takrt k te ni doma je čist obratn kakor ti psa učiš pol je pa čist zmeden.
enkrat se je prhljaj pojavil bolj proti poletju in sem mislila da je to od šanpona(da k smo jo kopal nismo dobr vode spral dol). sam ni blo od tega. pol je pa kr naenkrat zginl.

ja pa kakšno hrano priporočate?

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #15 : 15 November 2007, 14:43:39


dons sem pa jaz dobila tole: http://bonebones.si/index.php?id=25&lang=sl&record=16&type=product_group&product=97 ;D ;D.
če hočete pa lahko slikam Gino zdaj, pa pol še čez kakšen teden, da bomo videl kakšni bodo rezultati...

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 15 November 2007, 15:03:17
Važno, da vsaj poročaš!   :)

Naš ta star ma tudi alergijo na ...nekaj..., ki se pojavi v začetku poletja in zgine enkrat do zime. Smo dodajali neko olje, sem pozabla kako se imenuje. Welcoat ali nekaj takega pa ni veliko pomagalo.
Sej v našem primeru verjetno prehrambeni dodatek itak nebi pomagal...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 15 November 2007, 15:04:18
Čez kakšen teden dvomim da bo že viden rezultat, prej kakšen mesec ali dva ;)


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #18 : 15 November 2007, 15:28:25
Čez kakšen teden dvomim da bo že viden rezultat, prej kakšen mesec ali dva ;)

ja verjetno imaš prav.... ampak bom vseeno poročala kakšno bo stanje.

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #19 : 20 November 2007, 19:56:57
sorry ker tolk dolg nisem dala slikce od Gine gor :-[.
neki nam fotoaparat šteka tko da sem bom potrudla slikat čim prej.(ko bo usposobljen) :)
aja pa še to ali jo slikam celo tko da stoji pa še med dlako (sam nevem še se bo to kej vidl??) ???
no ena k je gina cela gor.
ta je še od prej k še ni jemala tega olja. sicer se mi pa zdi da zdaj nasploh nima prhljaja ;D(no malo ga ima vendar to v primerjavi s tistim ki se ji naredi pomladi ni nič ;D)

Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #20 : 31 December 2007, 19:35:26
z tem oljem sem res zadovoljna :o Gina ga ima zelo rada in je takoj pri omari ker ve da imam noter spravljeno olje. ko sva se s *star*zadnjič srečali je takoj opazila spremebo od poleti: dlaka je bolj sijoča, mehka, koža ni več suha :o priporočam vsem ki imate težave s tem !
Lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


D_Dunya_B

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 19 April 2009, 17:36:10
Težko je dopovedat ljudem naj ne futrajo psa. Jaz mam tudi Bernko ful požrešno in ji sploh ni važno kaj dobi, samo da dobi. Je pa res polna prhljaja po hrbtu sploh proti repu. Včasik je kar siva, sploh zadnji mesec. Prej ni bilo toliko problemov s tem. Sosedu sem povedla naj je več ne hrani in mislim da je ne več, ampak še večji problem je tast. Ker jo je stalno hranil se je že tak navadla da če ji me prinese k nam( stanujejo nekje 300 m vstran) gre pa sama na obisk takrat ko smo v službi. Sicer imamo okrog parcele skoz ograjo- plastično mrežo in ciprese ampak je poguntala da če porine nos v luknjo in mrežo dvigne se lepo razplete in lahko gre prosto ven, sicer nikoli kam drugam kot gor fehtat hrano. >:( Sem že tak jezna da sem rekla da če še enkrat vidim da ji dajo jesti jim bom pripeljala kužka iz zavetišča pa naj ga hranijo in skrbijo za njega.  Upam da bo zaleglo.
Prosim če mi kdo napiše katero hrano priporočate, mislim da sem nekje na forumu prebrala da po Eukanubi je več psov imelo prhljaj.
Lp,

nabavi si navidezno ograjo, pa jo postaveš ob ograji in ko prestopi to "navidezno ograjo" jo pošprica. http://lokostrelstvo.e-soft.si/katalog.asp?kat1=94

Drugači pa mi imamo tudi težave s prhljajem. Ji že nekaj časa dajemo "Mirra Coat". Dlaka je enaka kukr prej preden smo ji dajal, edino prhljaja ni več. Pojavi pa se ko jo češem...pa pol je vsa bela  :-\. Pa prodajalka je rekla da bo tud dlaka mehka in sijoča. Lohko se samo meni ne zdi, ma usi na sprehodu rečejo da ma lepo dlako  ::)



delfinčika

  • Gost
Odgovori #22 : 06 September 2009, 19:55:39
mene pa zanima če ima kateri od vaših kosmatinčkov težave s prhljajem in suho kožo. pri nas se to pojavi to dvakrat na leto.nevem pa zakaj???na tistem mestu (to je zmeraj zadaj pri repu na hrbtu)se tudi zelo grize in spraska. ali je mogoče to kakšne vrste alergija(v to dvomim saj se vendar to zgodi na srečo samo dvakrat v letu)?potem pa to kar samo od sebe izgine.
hvala za nasvete!
Lp

pr ns je tut tko.
Nikol se ni zdj se je pa začela praskat in k pogledam ma ful mastno dlako pa čis mjhne bele pikce tko k moj sošolc k ma prhljaj.
zdj ne vem al je to zarad hrane al zarad česa ????????
no ona ma tut tm pr repu



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 13 September 2009, 18:25:42
Glede na to da je do nedavnega jedla ali pa še vedno je Lydog-ki je podpovprečen je čisto možno. Mastna dlaka je pa druga reč-lahko gre za seborejo, v tem primeru se dobi medicinski šampon, lahko je od pretiranega krtačanja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #24 : 02 Oktober 2009, 17:48:29
Ko napišem seboreja mi sam od ljudi glave pokaže.
Sicer pa ni več mastna pa tut prhljaja je izginil ;D ;)