Kopanje - kako pogosto, kdaj prvič?

ninci · 97072

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #120 : 15 Julij 2010, 13:46:34
hehe, ene pasme reees ne bi bile zame  :D:

 razen da ga dvakrat na dan umije okoli oči in gobčka , posuši, razkrtači s krtačo in slikerjem, na koncu pa s tistim glavničkom za topiranje, z zelo gostimi zobmi še na fino prečeše in splete v kitke za ta predel (razen kopanja na vsakih 5 dni s šamponom in balzamom + oljem) ne uporablja dodatne kozmetike za vsako dnevno nego...  :o :o :D ;D :D

Tolk dela si jaz ne dam z nego  4 psov v pol leta  :)

zato je v zadnjem izboru mojih pasem tudi pudelj izgubil proti NLT  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 15 Julij 2010, 14:55:56
enaNika, mogoče bi lahko poizkusila s suhim šamponom. Meni se fajn obnese tudi sprej brez izpiranja (Pure paws). Z njim našpricam kosem vate in obrišem brke. Potem grem pa še z mokro brisačo čez. Je pa res, da ni brez vonja.

Eva, kako je dober na sliki - "afro" Endy  :)



Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #122 : 15 Julij 2010, 15:48:07
Ja, za nego dotičnih pasem je potrebno porabiti veliko več časa, energije, volje in truda (pa tudi denarja nenazadnje), kot pri ostalih pasmah, kjer je edina nega to, da mu zvečer tace z vlažno brisačko obrišeš, pa okopaš po potrebi mogoče 1-krat do 2-krat na leto  :)...

Zato se mi zdi posploševanje v prejšnjih postih, ko se je spraševalo za nego pekinezerja, zelo mimo... sploh mi ne gre v račun kako lahko neka veterinarka izusti kaj tako bedastega, češ da ga ne sme okopati ali nekaj takega, če sem si prav zapomnila...
Tudi se mi ne zdi na mestu tale Kailin post:
Citiraj
"Žal pa se se je tvoj odstavek bral kot eno veliko propagiranje kopanja enkrat na teden oz. je zvenelo da je brez kopanja pes zanemarjen. Jaz še vedno trdim, da je obratno. Torej samo pes, ki je zanemarjen rabi redno kopanje, da ne zgleda zanemarjen."
Li Mei je lepo napisala, da vsaka pasma potrebuje nego, tej pasmi primerno - pa še v isti pasmi se najdejo psi, ki so za nego zahtevnejši, kot drugi taiste pasme, in ne vidim, kje bi propagirala kopnje enkrat na teden, to je rekla samo za določene pasme. Za nego pekinezerja pa je lepo povedala, da ne ve in da naj povpraša nekoga, ki ima izkušnje s tem. Tako da nikakor ne moreš enačit in devat nasvete za nego pasme, o negi katere ne veš kaj dosti. Se pa strinjam s tem, da je treba psa okopati po potrebi (po lastni presoji) in ne samo takrat, ko smrdi - moj Endo ne smrdi nikoli, pa ga je potrebno temeljito skopat (na vsakih 5 dni), kljub temu, da mu tace, ritko in gobček potuširam dvakrat na dan... Pa nima nobenih problemov ne s kožo, ne z dlako. Psičko kopam nekje 1-krat na 14dni, je še mladiček in ima krajšo dlako. Oba sta shih tzuja in tako ju tudi negujem - shih tzujem primerno. Vedno dišita po balzamu, ker jih med vsakodnevnim razčesavanjem in izčesavanjem špricam z mešanico balzama in vode in se mi zato tvoja izjava, da so za "takšne" potem takem bolj primerne plišaste igrače, zdi zelo žaljiva! Še bolj pa mi je absurden ta stavek, da samo pes, ki je zanemarjen rabi redno kopanje, da ne zgleda zanemarjen... če je temu res tako imam jaz doma 2 zelo zelo zanemarjena psa   :o ;D  :P  ::)...

Včasih se mi zdi, da nekateri preberete komentarje samo na pol, oziroma preberete tisto, kar želite, potem pa hitro pride do nesporazumov...

Haha Li Mei "Afro" Endo :D... meni deluje bolj kot viking, samo čelada z rogovi mu manjka... no "rožičke" že ima, samo so nevidni  ;),
lp

"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


enaNika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 15 Julij 2010, 18:46:58
Saj ga jaz tudi strižem. Oziroma bolj "ofucam", kolikor uspem v tistih par trenutkih, ko je pripravljen ostati pri miru. Skrajšam brado in brke in nad očmi, ker se bolje počuti, če vidi. Če bi pustila natur dolžine, lahko še samo vzamem štrik, pa na drevo. Pri frizerju sva bila 1x, pa je rabil pomirjevalo, ker menda ni bolj nevarne naprave kot je strižni strojček.  :-\ Tako da je za obdelat ene 20 cm (dvojne) dlake na 40-kg cucku.

Pa če bi jedel brikete, bi bilo itak že čisto kičasto enostavno. Ne, mi kuhamo! In menda ne rabim razlagat, kaj vse ostane v bradi po obroku. Za šampone in razne pomade brez izpiranja sem strosila že lep kupček denarja, na koncu sva pa za silo sklenila kompromis pri otroškem pudru in krompirjevem škrobu. Šampon že samo, ko vidi, da si nalivam na roke, postane pes čisto mali in pobegne kamorkoli. Mi je pobegnil že tudi našamponiran...  :-[ Zaenkrat je edini sprejemljiv način brisača, namočena v raztopino šampona, ali pa otroški robčki. Ampak ne zadošča, je skoz zlepljen. In tudi vonja nima ravno...

Da ne govorim o slini. Še ne dolgo nazaj sem mislila, da se bokserji zelo slinijo. Napaka! Treba videt "tepih", kadar mu je vroče. Kar je bolj ali manj vedno.

Aja, moja prostočasna zaposlitev je francuski čoban, wannabe briard.  8)



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 15 Julij 2010, 18:58:57
Tako da nikakor ne moreš enačit in devat nasvete za nego pasme, o negi katere ne veš kaj dosti. Se pa strinjam s tem, da je treba psa okopati po potrebi (po lastni presoji) in ne samo takrat, ko smrdi - moj Endo ne smrdi nikoli, pa ga je potrebno temeljito skopat (na vsakih 5 dni), kljub temu, da mu tace, ritko in gobček potuširam dvakrat na dan... Včasih se mi zdi, da nekateri preberete komentarje samo na pol, oziroma preberete tisto, kar želite, potem pa hitro pride do nesporazumov...

Prvo, res ne vem kako se lahko počutiš užaljeno, ker je več kot očitno da je tvoj pes brezhibno negovan in bleščeč ;D Kar seveda ni nič čudnega, glede na vso nego temu namenjeno. :) Tudi nisem nikjer zapisala kako naj bi se skrbelo za nevekerože salonsko pasmo, ker je pač nimam (tg ::)), niti me 'friziranje' kužkov ne zanima. Zapisala sem samo dejstva, ki so meni znana; torej kopanje po potrebi PSA (kakršnega koli že). Nikjer ne trdim, da kopanje ne pride v poštev. Ne razumem pa prvega dela tvojega posta o tem da psa kopaš po potrebi? Kakšni? Ma potrebo po tem pes ali mogoče ti? ;) Pa ne zdej spet v luft skakat... samo me res zanima.
Sploh pa očitno ti bereš na pol ::), da me obtožuješ o dajanju nasvetov za določeno pasmo, čeprav je niti enkrat nisem omenila, niti to ni tema o pekinezerjih (temveč kopanju). Punco, ki je iskala nasvet je zanimalo kopanje na splošno in je lepo povedala da je pes čisto ok. Tko, da še enkrat; zakaj bi kopal če za to ni potrebe. Seveda, pa o negi gotovo dosti vejo vzreditelji (tudi temu nikakor ne oporekam).

Lp



Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #125 : 16 Julij 2010, 00:54:03
 :) Kaili, nikoli ne "skačem v luft"... Rade volje odgovorim na vse, če me kdo kaj vpraša (ali pa tud, če me ne  ::)). Malo pa me je zmotilo to, ker si pisala zelo nasplošno in iz kakših tvojih izjav je bilo mogoče zaznati rahlo nastrojenost proti komu, ki ima psa, kateri potrebuje veliko več kopanja kot drugi... ena izmed takšnih izjav se je glasila:
Citiraj
Če želiš žival, ki diši po šampončku in balzamu bi bila mogoče plišasta igračka boljša izbira
... Nič ni narobe s tem, ko mi psa dišita po balzamu, ki ima btw zelo nežen vonj, kvečjemu je to plus.
Citiraj
Sploh pa očitno ti bereš na pol, da me obtožuješ o dajanju nasvetov za določeno pasmo, čeprav je niti enkrat nisem omenila, niti to ni tema o pekinezerjih (temveč kopanju). Punco, ki je iskala nasvet je zanimalo kopanje na splošno in je lepo povedala da je pes čisto ok. Tko, da še enkrat; zakaj bi kopal če za to ni potrebe. Seveda, pa o negi gotovo dosti vejo vzreditelji (tudi temu nikakor ne oporekam).

Ne obtožujem te, nikjer nisem napisala, da si ti omenila oziroma dajala nasvete za nego določene pasme. Napisala sem, da ste vsi posploševali. In vem, da ni to tema o pekinezerjih, ampak nicole je spraševala:
Citiraj
Smo jo pa kopali pred enim letom-poleti. Boji se vode in je pekinezerka. Pravijo, da je njihova dlaka zelo
občutljiva.
Lepo prosim če mi odgovorite na to vprašanje saj me zanimajo vaše izkušnje.
. Torej kaj jo je zanimalo? Verjetno, če lahko okopa svojega psa - pekinezerja, ki naj bi imeli občutljivo dlako - tako ji pravijo. Torej gre za nego dotične pasme  ;).
Citiraj
Nikjer ne trdim, da kopanje ne pride v poštev. Ne razumem pa prvega dela tvojega posta o tem da psa kopaš po potrebi? Kakšni? Ma potrebo po tem pes ali mogoče ti?
Tudi nisem nikjer napisala, da si trdila, da kopanje ne pride v poštev  :).
Ja, psa kopam samo po potrebi, verjemi, da če ne bi bilo potrebe, ga ne bi kopala, saj za kopanje in feniranje porabim uro in pol (za enega), zakaj bi si delala dodatno delo, če ne bi bilo nujno potrebno. Potrebo po kopanju na vsakih 5 dni pa ima primarno moj pes, šele nato jaz. On zato, ker je manjša pasma, z obilo dlake (enormna količina podlanke in krovne dlake), ki mu sega do tal in se nanjo hitro prime tisti prah in umazanija s pločnikov in makedama in zemlje, ki je vsakodnevno tuširanje samo z vodo ne odstrani v celoti. Umazana in posledično izsušena dlaka se 100-krat hitreje vozlja, zato ima potrebo po tem, da ga kopam pogosteje. Da se mu ne delajo vozli (navkljub rednemu razčesavanju). Potem pa je tu še moja sebična potreba po rednem kopanju psa, ker se mi ne lubi dnevno vozljev narazen dobivat. Sva poskusila vse mogoče in dejansko se nama za dlako najbolj fajn obnese, če ga tako pogosto kopam... torej po potrebi  :).




"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #126 : 16 Julij 2010, 08:39:33
Ja tole temo bi si moral prebrat prav vsak,ki razmišlja o nakupu za nega zahtevne pasme. Namreč ljudje si ne predstavljajo niti slučajno kaj pomeni ,če je pri opisu pasme namignejeno da je nega "zahtevna" ali "da potrebuje redno nego, razčesavanje" itd lepo zapakirano
 Priznam da sem še jaz, ki sem vse življenje s psi (ampak se zavedam,da frizerstvo ni moj hobi in zbiram primerne pasme )včasih šokirana, ko odgovoren lastnik katere takih pasem pove koliko dela, truda in znanja vlaga v to, da zgleda pes- za moje pojme čist običajno, res nič posebnega.
In ja tudi kopanje, kopanje , fenanje , pihanje, balzamiranje , razčesavanje in spet in spet isto dnevno na nekaj dni, večkrat na dan je stalnica pri določenih psih. Npr afganistanski hrti- pa to lahko smao še to delaš v življenju če imaš npr 2 ali tri.
Pa bobtaili- kolegica , ki striže pse je omenila kaj vse pripeljejo, spolsteno kot v animal police primerih do brezupa,da je še do kože pobrit več kot podvig ostalo pa iluziuja. Pa ne ker psov sploh ne bi vzdrževali, ampak ker jih napačno.
Po drugi strani škoti so zelo kosmati pa nobenega posebnega cirkusa. Tako, da videz je zavajoč pri oceni.
Žal se res mnogo kupcev premalo pozanima kaj pomeni posamzen tip dlake. Po moje bi moral vsak ,ki si namerava omislit za nego zapletenega psa pred nakupom vsaj 2 x sam urediti psa te pasme, da bi imel realno sliko (in znanje seveda).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #127 : 16 Julij 2010, 08:48:26
Ja tole temo bi si moral prebrat prav vsak,ki razmišlja o nakupu za nega zahtevne pasme. Namreč ljudje si ne predstavljajo niti slučajno kaj pomeni ,če je pri opisu pasme namignejeno da je nega "zahtevna" ali "da potrebuje redno nego, razčesavanje" itd lepo zapakirano
 . Tako, da videz je zavajoč pri oceni.
Žal se res mnogo kupcev premalo pozanima kaj pomeni posamzen tip dlake. Po moje bi moral vsak ,ki si namerava omislit za nego zapletenega psa pred nakupom vsaj 2 x sam urediti psa te pasme, da bi imel realno sliko (in znanje seveda).
S temle se pa tako strinjam , da se bolj ne bi mogla.

Pa imam "samo" setra. ( naš ima dlake..ogromno)
Sem pa že neštetokrat rekla ... da dolgodlakega  delavnega( lovskega) psa nikoli več.
Pa ga ne kopam vsak teden...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 16 Julij 2010, 08:55:13
Deteljica, res je  :)
Me pa zanima, če ima kdo izmed vas novofundlandca in kako je z njihovo nego. Nekaj sem že prebrala v njihovi temi...pa očitno niso zahtevni. Ampak, kaj to pomeni? Krtačenje 2x na teden, vsak dan? Za kopanje je pa jasno, da se sam, kadar je le mogoče ;) Bi rekla tako kot ostali, po potrebi. Ali se jim morda tudi vozlja, sprijema dlaka in je bolje kopanje?


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #129 : 16 Julij 2010, 09:29:30
Saj ga jaz tudi strižem. Oziroma bolj "ofucam", kolikor uspem v tistih par trenutkih, ko je pripravljen ostati pri miru. Skrajšam brado in brke in nad očmi, ker se bolje počuti, če vidi. Če bi pustila natur dolžine, lahko še samo vzamem štrik, pa na drevo. Pri frizerju sva bila 1x, pa je rabil pomirjevalo, ker menda ni bolj nevarne naprave kot je strižni strojček.  :-\ Tako da je za obdelat ene 20 cm (dvojne) dlake na 40-kg cucku.

Pa če bi jedel brikete, bi bilo itak že čisto kičasto enostavno. Ne, mi kuhamo! In menda ne rabim razlagat, kaj vse ostane v bradi po obroku. Za šampone in razne pomade brez izpiranja sem strosila že lep kupček denarja, na koncu sva pa za silo sklenila kompromis pri otroškem pudru in krompirjevem škrobu. Šampon že samo, ko vidi, da si nalivam na roke, postane pes čisto mali in pobegne kamorkoli. Mi je pobegnil že tudi našamponiran...  :-[ Zaenkrat je edini sprejemljiv način brisača, namočena v raztopino šampona, ali pa otroški robčki. Ampak ne zadošča, je skoz zlepljen. In tudi vonja nima ravno...

Da ne govorim o slini. Še ne dolgo nazaj sem mislila, da se bokserji zelo slinijo. Napaka! Treba videt "tepih", kadar mu je vroče. Kar je bolj ali manj vedno.

Aja, moja prostočasna zaposlitev je francuski čoban, wannabe briard.  8)

Se vprašaš, kaj nam je treba takih psov  ::)

Kaj pa če se zmeniš s kakim frizerjem, pa ti ga čist na kratko obdela? Briard bi še mogoč lepo zgledal v šnavcer frizurci. Poleg tega mu še vroče ne bo tolk fejst.

Se mu kej cofi delajo po bradi? Pri mojem ti smrdijo in ne sama brada, zato izkoristim vsako priliko, ko ma suho brado in mu jo dodobra prečešem. Mu tud postrižem dlako čist ob zgornjih ustnicah (od znotraj, navzven se nič ne vidi), ker se ta najraje vozlja, smrdi in zmoči. Verjamem, da je pa težko, če se ti ne pusti negovat  :-\



enaNika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 16 Julij 2010, 11:00:46
Je bil do zdaj 2x v življenju pri frizerju. Enkrat so ga obrili prejšnji lastniki, da se ni bilo treba preveč ukvarjat z njim. Drugič sem ga peljala jaz (lani, v začetku poletja), ker mi je nekaj prišlo vmes in ga cel mesec nisem česala  :-[ - potem veš, da ni druge rešitve kot "šnavcer frizura".  To dobiš ven:

Ofucan zajec. Pa še za to je bilo treba najprej sploh najti salon, kjer so ga sprejeli (velik in ne navajen friziranja  :-\ ), pa še potem je potreboval pomirjevalo, ker je zadeva še najbolj spominjala na rodeo, pa še potem je opletal z zobmi, ko je bilo na vrsti striženje po glavi... Vroče mu je bilo pa ravno tako.

Citat: deteljica
Po moje bi moral vsak ,ki si namerava omislit za nego zapletenega psa pred nakupom vsaj 2 x sam urediti psa te pasme, da bi imel realno sliko (in znanje seveda)
To je pa najboljši nasvet sploh. Tega bi morali nalepiti kar pri opisu pasme. Ker tudi, če se pogovarjaš s par lastniki, ti mogoče rečejo, da nega ni nič posebnega... ampak vsak ima svoja merila, kaj je in kaj ni "nič posebnega". No, jaz medvedkastega videza nisem jemala kot plus točko pri izbiri, sem ga pa (vključno s časom za nego) vzela v zakup, ker je v paketu z meni zelo všečnim karakterjem. Precenila sem pa v tem, da sem vzela odraslega psa.

In bereš pametne opombe, da ne pušča veliko dlake, ker se podlanka prime na krovno dlako. ??? Ja, super do sem! Bi pa bilo fajn dodat še ostalo. Da iz tega nastanejo filci, v katere se prime še vse, kar spotoma pobere. Od prahu do suhega listja in kamenčkov, pa travnih semen in še kaka vejica se najde not. In menda je pri rusih ista zgodba, kolikor sem se pogovarjala z enim srečnim imetnikom.

Na bradi (in na brhkih pri gobcu) se delajo cofi, ja. S tem, da to NIKOLI ni suho. Ker SKOZ pije. Ali pa se slini, kadar mu je vroče. To je pa tudi vedno, razen mogoče pri minus 15. Takrat se pa delajo ledene sveče. Tako da te cofe strižem, pa poskušam odmočit in vsaj za silo razmotat s prsti... ampak še vedno zgleda grozno, smrdi pa tudi.

Za nameček je pa še žgečkljiv. Čisto res. Brado skrajšat je še ok. Pri brkih je pa treba pazit, da ga ne požgečka, ker potem stresa z glavo in ni od striženja nič. Pokrajšat dlako med blazinicami na tacah je pa misija nemogoče.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #131 : 16 Julij 2010, 12:29:30
Tale opis je slišat zelo nespodbuden.
Jaz bi na tvojem mestu kupila eno zelo dobro mašinco za striženje (oz britje) in začela psa načrtno šolat , da bo prenašal britje. V tem času s edomeni s kakšnim frizerjem,da lahko prideš mal trenirat uporabo mašince na kakšnih psih , ki jih ima v delu,da se zverziraš  ;).
Psa pa šolat vsak dan dvakrat po minutko,dve, po malo, klik in nagrada, če obmiruje, pa najprej faza samo z mašinco ugasnjeno po psu podrsat, klikat za mirnost, podlajševat čas stanja, potem vklopit mašinco in ob psu brit, pa tako dlaje počasi še malo res brit. Ne imet za cilj da ga boš v prvo celega uredila. Bo pač par mesecev mal hecen za pogledat.
Z rednim britjem in šolanjem mirnosti bi morala prit do tega,da bi lahko držala psa vedno lepo, na kratko pobritega. Kar v celoti, ne se obremenjevat s "frizurcami". Popolno britje paše vsem psom samo mal se moraš navdit na nov izgled. In če stanje vzrdžuješ- briješ vsak mesec gre to zelo hitro čez celga psa narest, pa še cuka nič. Med enim in drugim britjem pa enkarat tedensko furminator in si zmagala.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


enaNika

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #132 : 16 Julij 2010, 15:15:18
Tu je pa bolj v meni težava, ker sem obupno štorasta z "mašinco". Še na ljudskih glavah je ne znam uporabljati.  :-[

No, sem pa na podoben način, kot ga opisuješ, uvedla škarje. Ki so bile od začetka tudi strah in groza, zdaj so pa čisto "prijatelj".  ;D Razen tam, kjer ga žgečka. Kaj misliš, kaj pa če bi ga poskusila striči na neko obvladljivo dolžino, kakih 5 cm mogoče? Pač po delih, pa bi bil nekaj časa malo smešen... ampak za videz mi je čisto vseeno. (Mi tudi čisto nič ne koristi, če se ženske topijo ob njegovi medvedkasti pojavi; če bi bila moški, bi še razmišljala mogoče  :D )

Še vedno pa ostane glava.  :-\ Obstaja kaj za ljudsko rabo, da je brez vonja; če kdo ve? Kaki Eucerin?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #133 : 16 Julij 2010, 21:44:25
Brki imajo svojo funkcijo in zato psom ni prijetno, če jim šarimo po njih ("žgečkanje"). To pomeni, da se čese čim bolj nežno in v smeri rasti brkov, ker drugač jim sam neprijetnosti povzročamo. Za tvoje potrebe bi si morda omislila trimer (coat king), ki res občutno krajša dlako do kakršnekoli dolžine pač želiš. Js mu tud kar s tem cofe razvozlam. Mogoče bo od začetka smešen zgledal, ko dlaka še ne bo navajena, kasneje je pa čist ok.

Si že poskusila s kisom v vodi? Nevtralizira neprijeten vonj.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #134 : 17 Julij 2010, 13:11:35
Kaj od Eucerina pa? Ene zadeve imajo obupno agresivne, z alkoholom, kar še za našo kožo ni blagodejno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #135 : 17 Julij 2010, 14:10:35
Inanna,

po moje so novofundlandci  kar zahtevni za nego - še posebno, če redno plavajo. Nekateri so tudi podvrženi bakterijskim vnetjem kože, zato je treba moker kožuh spihati s sušilcem za pse. Temeljito krtačenje do kože lepo po vseh delih telesa pa vsaj 1x tedensko, v obdobju menjav dlake in mokrega kožuha pa dnevno. Uporaba sušilca (blaster) zelo priporočljiva!
Na določenih delih telesa npr. okrog vratu se dlako tudi skrajša, kar olajša nego psa, pes pa tudi izgleda veliko bolje.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 17 Julij 2010, 18:15:36
Target, hvala za odgovor. Se mi je zdelo, da samo nekaj nege tedensko ne bi bilo dovolj. Imaš morda novofundlandca? Verjetno ga je kar težko skrtačit temeljito do kože, sodim po gosti in nepremočljivi dlaki...isto potem domnevam za kopanje, ker že pri labradorcu vzame nekaj časa, da sploh pridem do kože (z vodo). Za vnetja pa še nisem kaj dosti slišala pri njih, naj bi bila problem voda? Verjetno ne zaradi stika s kožo, ampak bolj ker sprime dlako, pa kakšno umazanijo in ostane vlažno in se bakterije veselo razmnožujejo? Ali...
Ja, ko jih malo postrižejo, res pridejo do izraza, videvam enega na sprehodu in se pozna razlika, ko je od "frizerja" :) Pa še poleti jim verjetno paše krajša dlaka :D ::)


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #137 : 17 Julij 2010, 20:14:29
Imam novofundlandko in se že nekaj časa ubadam z vozili v repu, ki jih zaradi rednega plavanja nikakor ne morem spraviti v red..  :-[

Če pravilno delaš krtačenje kar gre, je pa pomembno, da imaš kvalitetne krtače in glavnike ker ti, ki jih ponavadi dobiš v trgovinah za živali, ne trajajo dolgo. In pa kvaliteten šampon seveda.

Za "hot-spote" je kriva vlaga, ki ostane v gostem kožuhu, zato je dobro spihat vodo s psa. Jaz imam npr. problem, da imamo treninge v vodi zvečer in ko prideva domov, je že trda tema, obe pa totalno utrujeni - zato psico dobro obrišem s torko in ne spiham.. potem pa drugi dan razčešem ali splaknem kožuh po potrebi.

V glavnem - pri novofundlandcih je treba imeti kar nekaj veselja do groominga..  :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 18 Julij 2010, 09:49:31
aha, sedaj pa razumem :) No, tole bi se še dalo preživet, vseeno ni tako zelo zahtevno kot pri nekaterih drugih pasmah. Vsaj kolikor berem komentarje nekaterih lastnikov drugih dolgodlakih pasem - katastrofa. Moram se podučit, če bi se slučajno odločila za novofundlandca, ko bo čas za novega psa. Je pa z labradorcem zagotovo manj dela, glede nege, mislim ::)


psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 22 Avgust 2010, 21:13:56
No, jaz mojega Maltežana kopam na 14 dni, včasih tudi na 1 teden..

Pri Maltežanih je pač zelo zahtevna nega doolgee dlake, in dejansko se razstavne Maltežane kopa na 1 teden...Jaz sicer raje na vsake dva tedna, če je pa preveč svinjski mi pa drugega kot kopanje na 1 teden ne pomaga..

Tudi ostali lastniki Maltežanov kopajo le te tako pogosto... ;)

LP,
Diana



res je :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #140 : 30 Avgust 2010, 12:48:19
Krtača za kopanje psov http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=16317
Je kdo to kupil in uporabil? Je vredno nakupa ali ne? Jaz šampona ne rabim uporabljat, samo če se mi kje povalja in odišavi, sicer pa psica nima vonja, nima bolh, usrana pa tudi ni.  Jo je pa treba s toplo vodo stuširat, ko mi pride blatna domov. Dejansko bi to krtačo uporabila kot masažo, da kak bolj trdovratn sprijet drek prej dol gre.

Je pa pri meni še en pokazatelj kdaj je čas za kompetn tuš-ko jo krtačim z njeno kong zoom groom krtačo in je na zobcih rjava maščoba. Glede na to koliko se valja in kako rada se valja mokra se niti ne čudim. :)

Še to. Psica ima sicer bolj suho kožo. Ampak če uporabim šampon cca 1x letno ali še manj in če jo tuširam predvsem po tacah in trebuhu- redko po celem telesu-potem ne rabim kupovat kakega balzama?

Šampon je pa nežen, zeliščni od Biogrooma.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #141 : 30 Avgust 2010, 13:30:52
res ne vidim poante v tej krtači... če imaš zoom groom doma, uporabi tega pri kopanju, saj je tudi temu namenjen, pač psa namoči, polij z razredčeno mešanico šampona in vode ter ga z zoom groomom zmasiraj. to je to.

sicer pa lahko fašejo suho kožo od preveč spiranja z vodo, ker jim sproti spiraš maščobo z dlake. samo če tega ni tolko in če se pes ne šamponira toliko, potem bi jaz prej probala z kakšnim dodatnim oljem v prehrano pa suhim pivskim kvasom, da vidiš ali bo kaj bolje. če ima pa bolj suho kožo tam kjer dosti z vodo izpiraš, potem pa je vzrok voda.


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 30 Avgust 2010, 14:30:18
Moje mnenje je,da se pse s šamponi umiva čim manj, recimo na 2-3 mesece. Če se pa na sprehodih umaže se to umije z mlačno vodo in ko se posuši skrtači. Mokre dlake se ne češe ker je občutljiva in se rada lomi (tako kot pri ljudeh lasje). Pes ni igrača ampak živo bitje. Odgovor kot je: psa kopam na 2 tedna, ker spi v moji postelji.........HALO. Pes naj spi na svojem prostoru (kaj otroci spijo pri straših, no k pse pa otroke nekateri tako radi primerjao). Redno jih kopajte pa to ne pomeni vsak dan niti tedn ne, ker jim spirate naravna olja to velja za vse pasme.

LP



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #143 : 30 Avgust 2010, 15:38:41
Glej lottika to smo že obdelali :) Če je pes v stanovanju ga moraš redno kopati. osebne izkušnje, z svilnate dlake samo z vodo nikoli ne izprem umazanije. in moji psi so recimo zunaj in norijo po travi vsak dan, ne glede na vreme. če je suho ok, ampak sedaj so že npr, jutra vlažna, trava je vlažna. če je dež tolko huje. in ko enkrat živiš z psi vidiš kako pogosto moraš kopati. če imaš psa v hiši jih večinoma moraš kopati na 2-3 tedne. to govorim za male pse z bolj svilnato dlako - yorki, maltežan, kitajski goli pes,... In če živiš z takim psom bi lahko vedela, da tudi avtomatski kak ima pes zamazane tace in se to ne sčisti lepo, userje svojo posteljico, nato se vleže na to umazanijo, ki ni nujno da je veliko umazanije, ampak se nabira na celotni dlaki. in pes se po 2 tednih začne lahko fajn čohati, ker nabrana umazanija draži kožo - izkušnje.  ;)

Tako da prosim ljudje ne govoriti v tri dni o nečem, kar nimate lastnih izkušenj. Mogoče povej kakšnega psa imaš, če sploh imaš, in se potem lahko dalje pogovarjamo :) Jaz ko svoje yorkice nisem skopala recimo 1 mesec, je bila že kriza - je bila vsak dan zunaj, in tudi če tace spereš z vodo in psa redno češeč, se dlaka toliko zamasti, da se pes že fajn praska.


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 30 Avgust 2010, 15:57:20
Nima veze kerga psa mam, ga pač mam, kopam ga pa okrog 5 krat na leto s šamponom z vodo pa po potrebi (zadnje čase neki veliko dežuje tako da več). Z mlačno vodo jo dobro sperem nato pa dokler se ne posuši leži na brisači in šele potem ko je suha in skrtačena gre lahko na svoj prostor. Fora je pa v tem, da raje kot psa vsak tedn operem njeno ležišče, a ni to bolj pametmo?
Ja sj če psa že na začetku zafrkneš in ga kopaš vsake 2 tedna in tako spereš vso naravno zaščito itak moraš tako nadaljevati celo življenje in uporabljat regeneratorje in vlažilce kjer je pa itak sama kemija. Še enkrat PSI SO ŽIVALI.
Mal glej TV. Je blo tedn nazajo o negi kitajčkov. Tuširajte ga redo kar se pravi na 2 mesca, tud premalo ni dobr. Rekl so še da je goli del dobr namazat z kšnimi vlažilnimi losjoni k ne mašijo por. No uglavn ne preveč ne premal kopanja ker jim naravna olja ščitijo goli del (na 2 tedna je vsekakor preveč). Če jih je pa že treba tok kopat je pa z mlačno vodo goli del oprat čisto dovolj. Kaj a smrdijo, pol neki ni uredu!?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #145 : 30 Avgust 2010, 16:17:50
Draga moja a me boš ti učila o negi kitajčkov :):):):) živim z njimi že 5 let :):) In ne, ne smrdijo, se pa začnejo čohati če se ne kopajo dovolj pogosto. njihova koža je specifika.

Sicer pa škoda besed, ker smo res prišli do točke kjer je vsak laik bolj pameten od nekoga, ki se posveča psom že celjo življenje in dejansko je nekaj prebral in naštudiral in se pogovarja z vzreditleji na dnevni bazi :)

Mogoče moj nasvet, več branja in manj pametovanja  :P


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #146 : 30 Avgust 2010, 16:58:03
Dober pokazatelj kdaj je treba skopat s šamponom je tudi mastnost dlake in če po tuširanju (temeljitem tuširanju kjer še z roko mršiš dlako) postane brisača rjavkasta ali pa prevleka na postelji ali celo tvoje roke mastne.

Dejansko imajo psi različne potrebe glede kopanja.

In goli psi ki se znojijo po celem telesu potrbujejo več kopanja s šamponom, sicer pač imaš "dišečega" in mozoljastega psa, ker ima zadelane pore.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #147 : 30 Avgust 2010, 17:25:01
Še to sem pozabila - pri golem psu z normalno kožo, dejansko rabiš fuul malo mazanja z kremami. Osebno raje mažem manj kot preveč. ker se koža razvadi. Spet osebne izkupnje in pri mojih deluje super, in jih dejansko mažem minimalno. če je koža ok in tudi genetsko dobra, se pravi ni nagnjena k izsuševanju in podobno, se mora sama mastiti. tako da jaz uporabim šampon, balzam, tudi na koži, in ne mažem nič :) namažem samo, če vidim da ful norijo in se ful popraskajo, ali pa če je kdaj mogoče tik po kopanju malo bolj suha koža, sicer pa nič. Razno redno mazanje z olji in podobno samo zmanjša naravno izločanje olja na koži.

Sicer pa je tako kot je čara napisala, različni psi imajo različne potrebe in se moraš temu prilagoditi. Mi je pa lase dvignilo ko mi je enkrat ko sem peljala svojo kitajčico cepiti za steklino in smo bili prvič na kliniki veterianrka rekla, da jo ne smem kopati več kot na 2 meseca :) in to med tem ko me je prej spraševala o pasmi, ker pojma ni imela :) hvala lepa, se nikoli nismo več vrnili tja, če pametuje o nečem kar nima pojma, takemu ne morem zaupati.


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 31 Avgust 2010, 07:51:57
Ja maže se jih po potrebi z vlažilnmi kremami s ful vode ne olji. Če si jih navadla na 2 tednsko kopanje boš to itak mogla še naprej prakticirat si jim že dost naravnih snovi iz njih sparala bi traja, de se spet obnovi zato pa moraš uporabljat balzame, ker je dlaka od tako rednega kopanja izsušena. Glede balzama pa tko čim manj. Ni to snov k bi obnavljala dlako jo za neki časa samo zavaruje. Se ovije okoli dlake in je težja, ostane gor zato se da lažje razčesevati, posledično je zaradi tega dlaka hitreje mastna.
Tko bom rekla razstavljalci itak gledajo svoje interese in ne interese psov. Kuža mora bit čim lepši pa ga lahko kopajo vsak dan in nič na dolge sprehode, da se le nebi umazal. Bi morale biti razstave drugače zasnovane bolj gledati na pse kako se počutijo, težiti k zabavi. Ne pa, da se lastniki kažejo kok mam lepga kužka in blablabla.
Ja res je eni rabijo več nege drugi manj sam po mojem mnenju je 2 krat na tedn preveč????

Ta družba je šla že predaleč pri nekaterih stvareh, ljudje nimajo več kaj pamtnega početi si pa neumnosti izmišljujejo. Ko ima pa nekdo opico doma in jo oblači se pa vsi zgražajo, pa saj je isto žival kot pes. Res, da je bil pes vzgojen za domačo žival sa opa v mejah normale.




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #149 : 31 Avgust 2010, 08:42:55
kot sem že napisala, vsak ima svoje mnenje, ampak preden si mnenje ustvariš moraš najprej dejansko stvari videti. Svoje sem že napisala glede ktiajčkov, nekdo ki pa te pasme nima in dejansko nima pojma o njej, pa mislim da ni kompetenten karkoli komentirati. Če te pa zanima kako naši živijo pa seveda vabljena na obisk :) Pa ti bo takoj jasno zakaj jih je treba redno kopati :):):) In ja res je, tisti ki so tudi razstavljani, pač malo bolj poskrbim za dlako, kar pomeni da če je dlaka usrana se hitreje lomi in zato jo redno negujem - ampak oprosti, redna nega ni samo za razstavne pse ampak za vse pse. In eni psi imajo dlako ker umazanija se pač prilepi in lahko spereš šele z vodo in šamponom. ..

Mah škoda energije res, ker se mi zdi da so to itak spet samo provokacije. :) Kot sem napisala, naši so vedno na voljo za obiske, tako da vabljena :)