Ko se pes stepe

Dina · 32265

chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 24 November 2007, 18:38:48
samo milimeter več bi naš pes umrl.je pa moral na dve operacije.lastnik se pa sploh opravičil ni  >:( No pa imamo enega od mnogih problematičnih lastnikov.Odtod potem tudi večina problematičnih psov.



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 24 November 2007, 19:02:58
Mi hodimo kdaj na sprehode čez vasi in tam so psi spuščeni, kakšen pride samo pozdravit, zgodilo pa se je že da smo se res prestrašili, ko se je ogromen pes zakadil v našega. Sem zakričala in dobro, da ga je lastnik takoj poklical. So nam pa rekli v mali šoli, da lahko psa dvigneš v naročje (naš ima 16kg, tako da bi ga res lahko) in on drugi naj nebi napadel. Zanima me ali naj bi bilo to res?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #32 : 24 November 2007, 19:37:47
Če je pes napadalen, ti bo skočil v naročje, da bi dosegel tvojega psa. Pa še tebe lahko ugrizne! Najboljše je imeti kakšen poprov sprej ali pa lak za lase v mini verziji. Poškropiš pa psu v obraz!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 25 November 2007, 16:35:37
Evo, dons je tud naju napadel pes :-\
Midva sva se sprehajala ob obali, na sprehajaliscu, zgoraj nad sprehajališčem je pa cesta. In jaz vidim od deleč nemškega ovcarja, ki tece po sprehajališču, lastnik pa je zgorej na cesti (neprometna) z kolesom. Bonija sem poklicala, ga pripela na povodec in mu dala zogo, da ga zamotim. Bony je bil cist na miru, ker psa sploh ni videl ( bil je z hrbtom proti njemu). In naenkrat opazim, da NO prihaja direktno proti nama, laufa proti nama. Mislila sem, da glede na to, da je spuscen na taki poti ( v nedeljo dopoldne je tu pes na vsakem koraku),
da verjetno ni napadalen, sicer bi bil na povodcu. Zapodil se je v Bonija, sploh ga ni niti povohal niti nic. Bony je bil cel cas na miru (sedel je). Vlekel ga je za vrat in k sm vidla da se moj ne more niti obrnt, ker ga z eni strani vlečem jaz za povodec, z druge ga pa ta za vrat drzi, sem spustila povodec. NO ga je se kr drzal za vrat in Bony je ze kr cvilu. In jaz se zaderem lastniku naj ga pokliče, on mrtu hladen sedi na kolesu in opazuje. Niti poklical ga ni, NIC :'(
Jaz sama nisem vedla kaj narest, hotla sem odrint NO, pa me je ugriznu (samo jakno strgu, nic druzga). In v tistem pride zravn en gospod in res ornk brcne NO, tko da je ta spustu mojga in je bony prisel k men. Dokler sem jaz pogledala  od kod boniju tece kri, je lastnik psa spelal (kolo) in pes je sel za njim ( ker je ta gospod k je meni pomagal ga podil-psa). Groza. Lastnik psa ni reku ene besede, niti meni, niti svojmu psu ( da bi ga prpel al pa ga kaznoval-nic). Naprej je vozu kolo, in pes je teku spodaj dalje po poti.
Ko sem vidla, da je bony ok in da mu tece kri samo z jezika, k si ga je preklal, sem ga dala v avto in sla poiskat tega lastnika, ker sem mislila da ga bom ubila v tem trenutku. Dokler sem ga najdla, sem se mal umirila, tko da sm mu rekla, da bi lahko vsaj prasal kaj je z mojim psom (a rabi vet. al kej, ker je zgledal grozn-ves krvav po gobcu.) in zakaj ni mel psa na vrvici, če je popadalen. In on meni odgovori, da je pes predivji in ga ne more dat na povodec ??? >:( ??? Pes sploh ni bil divji, ko sem jaz nadirala tega cloveka, je on stal ob meni in me prov lepo gledal, samo vrjetno nima nobene komande. Kako lahko poj sprehaja psa v nedeljo ob obali, ko je vsepovsod polno ljudi in psov in otrok. Jaz vrjamem da se zgodi kej takega in tud nisem noben paničar, da zganjam paniko brez veze, ampak da se niti ne opravici, niti ne prasa če je pes uredu, karkol????? >:(



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #34 : 25 November 2007, 16:51:52
Očitno je dons res en grozen dan, kar se tega tiče  :'( 

Pred našim blokom je tudi (spet!!!) prišlo do krvavega spopada. Videla žal nisem ni, ker imamo okno na drugi strani, ko pa sva s fantom skužla, da ne gre samo za "običajno" lajanje, ki ga je tu okoli kar nekaj, ampak za ravs, je bilo pa že tako rekoč mimo. Sosed, ki je (žal) naknadno poklical policijo (vsaj rekel je, da jo bo), je potem povedal, da je videl, kako je do psa iz sosednjega bloka (neka bull pasma, nisem ziher, ampak že precej poznan po tem, da ni ravno strpen do psov in ljudi!), ki je bil sicer res na povodcu, a brez nagobčnika, pritekel nek dugi pes (bz lastnika  >:() in ga povohal. Oni, ime mu je Jack ali Jaff, ga je pa samo zagrabil za vrat in ni spustil Lastnik se je neki drl in ga poskušal prepričat, nej spusti, ampak ...  :( Kakorkoli, potem se je potepinčku vseeno nekako uspelo izmuznit, Jaffa pa je gazda odpeljal v blok, ko da ni nič - mislim, čisto nič ga ni kaznoval, ni šel za onim kužkom, ki je seveda pobegnil (smo ga malo iskali, pa ga nismo več našli) ... Najhuje pri tem je, da je ta pes napadalen, resnično, onega je obglodal do krvi, baje je bil tudi sam ves krvav po gobcu, na tleh je ostalo kar nekaj dlake in kapljic krvi, lastnik pa mu nikoli!!! ne da gor nagobčnika. Okej, sej vem, da ga ima na povodcu, samo kaj mu to pomaga, ke ga očitno tudi tako ne obvlada (pes ni spustil, ni se uklonil avtoriteti gospodarja)! Glede na to, da je močna mrcina in vedno, ko vidi kakega psa začne sopihat in vlečt ko konj, se lastniku prav lahko tudi iztrga - in kaj bo potem z njegovo tarčo  :'(.
Vsekakor se mi smili drugi pesek, čeprav, če ima lastnika, bi tudi onega najraje  >:(, ampak tole pa tudi nikamor ne pelje.
Pismo, če že veš, da si ga pri vzgoji neki polomil in si se zafrknil s pasmo, ki je očitno ne obvladaš, bodi vsaj tolk fer, da ne ogrožaš drugih, no! K da je tak problem met nagobčnik gor, vraga! 



bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 25 November 2007, 16:59:09
Mene je podrazil predvsem to, da lastnik sploh ni trzal. In poj se rece, da je pes preagresiven za na vrvico ( ne zastopim, ampak ok) in ga pele vn  v nedeljo dopoldan, k je glih najvec ljudi zunej. Mene je zjezil lastnik. Ko sem vidla da je z mojmu ok, sploh nisem bla jezna na psa, ampak lastnika.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #36 : 25 November 2007, 17:05:56
Ja, sej moje pi*** tud na lastnika leti, ja!



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 25 November 2007, 18:44:20
Take idiote bi blo treba prijavit in potem tudi kaznovat!!! >:(



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #38 : 26 November 2007, 05:43:42
Oni, ime mu je Jack ali Jaff, ! 
Ta pes je znan,  da je agresiven in se je že večkrat stepel, pa ga lastnik še vedno spušča >:( >:( >:(


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #39 : 26 November 2007, 09:19:54
Ta pes je znan,  da je agresiven in se je že večkrat stepel, pa ga lastnik še vedno spušča >:( >:( >:(

Ime mu je baje Jaff (tko reku sosed  :-[) in nikoli ni spuščen (vsaj od kar smo mi tukaj doma), je pa vedno brez nagobčnika. Ker je velika mrcina pa to, da je na povodcu prav nič ne pomaga morebitnim psom, ki mu pridejo preblizu. Jezi me tudi to, da ga lastnik veselo vodi prav po centru mesta (prešerc), kjer je navadno kar veliko ljudi in živali in res ne moreš vedno pazit, da ne prideš preveč v njegovo bližino. Kakorkoli že, nagobčnik bi bil lepa rešitev.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 26 November 2007, 12:20:27
Tudi moja je vedno na povodcu in čisto nič več se ne sekiram, če ji pod zobe pride drug pes, brez lastnika in neprivezan. Je bila že prevečkrat pogrižena.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #41 : 26 November 2007, 13:00:53
Tudi moja je vedno na povodcu in čisto nič več se ne sekiram, če ji pod zobe pride drug pes, brez lastnika in neprivezan. Je bila že prevečkrat pogrižena.

Ja, se strninjam, samo verjetno ni že kar apriori napadalna in se ne zaganja kar v vse pse, ki jih vidi, četudi so na drugi strani ulice. Pa verjetno tudi spusti, če ji rečeš, ne?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 26 November 2007, 15:33:44
Ja, se strninjam, samo verjetno ni že kar apriori napadalna in se ne zaganja kar v vse pse, ki jih vidi, četudi so na drugi strani ulice. Pa verjetno tudi spusti, če ji rečeš, ne?

Ne, ni, ampak to nima čisto nobene zveze. Ne vem, zakaj kdorkoli skače v luft, če odvezanega psa ugrizne privezan pes, pa naj bo še tako "hud". Pes je bil privezan - PIKA. Kaj koga briga, koliko je hud in koliko ne? Če je privezan in če bi bili tudi vsi ostali, se ne bi zgodilo nič.
Aja, moja ni apriori napadalna, zelo hitro pa lahko postane, če se odvezan pes zapodi vanjo. Če spusti? Ne vem, ne bi rada probala.
Je pa tudi res, da če bi se mi zgodilo enako, kot v primeru, opisanem zgoraj, bi ravnala popolnoma enako kot lastnik omenjenega "popadljivega" psa. Popokala bi mojo in šla domov. Ja, kaj pa drugega kdo pričakuje? Da bom svojo privezala za prvo drevo in naokoli lovila psa, katerega lastnik doma bere cajtnge? Zakaj že?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 26 November 2007, 15:46:14
Odvezani psi nimajo kaj hoditi k privezanim. Če jo staknejo, jo pač staknejo, vsaka šola nekaj stane. Je pa problem, če ima lastnik močnega psa privezanega, pa ga ne more obdržati - večkrat se je že zgodilo, da se je tak pes strgal lastniku in v tem primeru je spopad praktično neizogiben, še zlasti, če je drugi pes privezan in se ne mora pravočasno umakniti.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #44 : 26 November 2007, 16:01:29
Ali pa je lepo privezan pa vseeno grize mimoidoče prav tako privezane...  ::) >:(
To sem vidla v Ljubljani, ko je nek mešanec z bull zadevo ugriznil neko dolgodlako psičko. Na srečo je mel na koncu samo gobec poln dlak. Punčka, ki je mela psa na vrvici, se je temu psu umikala! Na koncu je psa že dvigovala...

Drugi primer, psica (spet že omenjena mešanica) s svojo lastnico direktno proti meni. Bila mi je sumljiva, se umikam, tisti dve pa tako hitro pri meni, da nisem mela časa niti reč da jo umakne. Moje se je izvila, jaz sem pa vrvico spustila, ki se je med tem zamotala z vrvico (verigo) tiste psice. V mes je zavila še okoli mene in me malo olupla... Jih je lastnica slišala tako, da je skoraj tekla stran.

Se dogaja... ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #45 : 26 November 2007, 16:52:52
Je pa tudi res, da če bi se mi zgodilo enako, kot v primeru, opisanem zgoraj, bi ravnala popolnoma enako kot lastnik omenjenega "popadljivega" psa. Popokala bi mojo in šla domov. Ja, kaj pa drugega kdo pričakuje? Da bom svojo privezala za prvo drevo in naokoli lovila psa, katerega lastnik doma bere cajtnge? Zakaj že?

Pa vseeno bi mu verjetno dala nagobčnik gor, no, če bi se to dogajalo kar naprej - ker dogaja se. Se strga, se zažene, se ... Ne bi nič rekla, če bi bilo kaj takega prvič in tudi ne sočustvujem kaj dosti s tistim psom, ki jo je skupil. Ampak vseeno pa verjetno, če veš, da je tvoj pes nagnjen k temu, da napada druge pse in ljudi, in če živiš v okolju, kjer oboji so, pol verjetno vseeno poskrbiš, da pes ni "pod kotrolo" samo z vrvico, a ni tako? Če to absolutno in dokazano ni dovolj.
Ne vem, no. Sej meni grejo spuščenčki tud na jetra, verjemi, in tudi moj pes odreagira, če kdo preveč sili vanj, ampak če poznaš svojega psa kot takega ...  :-\



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #46 : 26 November 2007, 17:18:25
Takemu bi jaz dala gor halti, da bi ga lažje obvladala. Nagobčnik se mi zdi čisto navadna potuha. Namreč, tudi z nagobčnikom lahko pes naredi veliko škode. Poleg tega pa lahko pes nagobčnik sname dol, v trgovini še nisem videla zanesljivega.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #47 : 26 November 2007, 17:32:42
Takemu bi jaz dala gor halti, da bi ga lažje obvladala. Nagobčnik se mi zdi čisto navadna potuha. Namreč, tudi z nagobčnikom lahko pes naredi veliko škode. Poleg tega pa lahko pes nagobčnik sname dol, v trgovini še nisem videla zanesljivega.

Al pa to, sej ne vem ... Sej res ni lastnik psa kriv, da se mu je od nevemkod pripodil en zgubljenček, ampak verjetno pa vseeno ni lepo gledat, kako tvoj pes kolje drugega. Dobesedno, mislim, ker ni šlo samo za opozorilni ravs. Samo zato gre. In pri tej pasmi je pač tako, da če zagabijo, ne spustijo, kolikor vem (pa imam rada bull pasme, da ne bo pomote!!!). In če se tega zavedaš - no, vsaj zase govorim - potem ne moreš mirno po ulici, ne da bi vedel, kako psa (lastnega) kar najbolj obvladat.
Kot je bilo že zgoraj napisano - če bi vsi imeli pse pod komando/kontrolo, ne bi bilo nobenega sranja. Hotela pa sem samo izpostaviti dejstvo, da samo vrvica včasih ni zadosti dobra kontrola, to je vse!



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 26 November 2007, 18:14:33
Mojo psico je danes napadla neka druga psica, ki je pritekla za nama na pločniku ob dokaj prometni cesti in v tistem trenutku ko jo je napadla (od zdaj) je moja odreagirala (ni je ugriznila,se je pa sunkovito obrnila) in druga (zlata prinašalka) je stekla na cesto in od tam renčala na njo. V tisti sekundi sem šla naprej (da bi se ta ZP vsaj odmaknila iz ceste v ulico), ampak vseeno so v tem pripeljali avti in en moški,ki se je mogel zaradi tega ustavit je odpru okno in mi začne: "smrklja prekleta,kaj se pa greš, oviraš promet zaradi prekletih cuckov, bom tebe in njiju zavezal z verigo na drevo...."itd....
V tistem šoku sploh nisem vedla kaj rečt...Al ga preklet nazaj,al ga zavezat njega na drevo al se mu smejat... >:( :-X :-X Že itak sem bla panična in v šoku,ker naju je napadel pes, potem tisto psico še skoraj avto povozi ...Skušam jo spravit iz ceste in hkrati pazit,da nama kaj ne naredi in na koncu še to...
 >:(
Kaj use srečaš ej....


Drugače pa ima tudi moja nona probleme z njeno psičko (glede na kile je že kar prava psica  ;D :-\), ker je do nekaterih psov kar napadalna. Ko jih enkrat spozna je v redu, .... Drugače je psica zelo poslušna,umirjena  in predana lastnici ( labradorka), ampak ko zagleda kakega psa se v sekundi spremeni v....medveda?
Nona jo težko obvladuje v takih situcijah zato zdaj uporablja nagobčnik. Je bla pa zelo zaskrbljena,ker ko ga je začela uporabljat, so začele padat pripombe iz strani ostali stanovlcev v bloku. Češ da tak pes nebi smel bit v bloku... Nona je na psa preveč navezana, že tako se je bolj malo družila z ljudmi, zdaj se jim pa čisto izogiba..In je kar malo kruto...Ampak tisti,ki psico poznajo vedo da je strašaaaanksko prijazna do ljudi, pa čeprav malo grozno zgleda s tistim nagobčnikom.
Najprej varnost, potem izgled.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 26 November 2007, 20:08:52
In pri tej pasmi je pač tako, da če zagabijo, ne spustijo, kolikor vem (pa imam rada bull pasme, da ne bo pomote!!!). In če se tega zavedaš - no, vsaj zase govorim - potem ne moreš mirno po ulici, ne da bi vedel, kako psa (lastnega) kar najbolj obvladat.

Jaz mojo popolnoma obvladam in ni še nikoli ugriznila ali napadla - tudi takrat ne, ko je bila sama napadena. In ne bo imela nagobčnika zaradi tega, ker nekateri nimajo pod kontrolo drugih psov.

Ja, res je - ko ti psi zagrabijo, ne spustijo  ::) Zato jaz stojim zraven svoje, ko je - da ji ob vsakem ugrizu v hrano s kombinirkami razprem čeljust  :P
Pa še eno vprašanje - kaj je potem lastnik tega psa le-temu čeljust odtrgal, da sta lahko šla domov, glede na to, da pes ne spusti več?  ???


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #50 : 26 November 2007, 20:21:34
J
Pa še eno vprašanje - kaj je potem lastnik tega psa le-temu čeljust odtrgal, da sta lahko šla domov, glede na to, da pes ne spusti več?  ???

Ne, odvrgel jo je kot martinček rep in potepuh jo je odnesel v kožuhu  :D
Do naslednjega sprehoda mu bo zrasla nova  :P

Jaz sem imela najhujše  probleme do sedaj samo s privezanimi popadljivimi psi, ki so svoje gazde odšlepali  po svojih željah..
Kar se mene tiče zagovarjam evtanazijo vseh napadalnih psov. Nagobčniki in vrvice en drek pomagajo, če so vodniki nespodobni al pa nespodobni.
Jaz bi dala psom rumeni , pa rdeči karton (vsaka fizična poškodba drugega bitja), pol pa out (menjava lstnika al pa šus). Me ne briga al je take al drugačne pasme, al pa nepasme, niti kolk je velik al pa težak, niti če je žrtev slabe vzreje al slabe vzgoje. Pač selekcija ne pozna usmiljenja. Itak je psov preveč. Naj si vzamejo nesposobni vodniki neproblematične pse. Sposobni jih pa že obvarujejo na tak način (kakorkoli se pač kdo znajde), da do poškodb drugih živali in ljudi ne prihaja, tud če so bolj ostri po naravi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 26 November 2007, 20:40:20
Jaz bi dala psom rumeni , pa rdeči karton (vsaka fizična poškodba drugega bitja), pol pa out (menjava lstnika al pa šus). Me ne briga al je take al drugačne pasme, al pa nepasme, niti kolk je velik al pa težak, niti če je žrtev slabe vzreje al slabe vzgoje. Pač selekcija ne pozna usmiljenja. Itak je psov preveč. Naj si vzamejo nesposobni vodniki neproblematične pse. Sposobni jih pa že obvarujejo na tak način (kakorkoli se pač kdo znajde), da do poškodb drugih živali in ljudi ne prihaja, tud če so bolj ostri po naravi.

Se popolnoma strinjam. Pasma tu ne igra nobene vloge.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #52 : 26 November 2007, 22:28:08
Ime mu je baje Jaff (tko reku sosed  :-[) in nikoli ni spuščen (vsaj od kar smo mi tukaj doma), je pa vedno brez nagobčnika. Ker je velika mrcina pa to, da je na povodcu prav nič ne pomaga morebitnim psom, ki mu pridejo preblizu. Jezi me tudi to, da ga lastnik veselo vodi prav po centru mesta (prešerc), kjer je navadno kar veliko ljudi in živali in res ne moreš vedno pazit, da ne prideš preveč v njegovo bližino. Kakorkoli že, nagobčnik bi bil lepa rešitev.
Čakaj, samo malo..a ni dovolj da ima psa ki ni strpen do drugih psov NA POVODCU? Kaj imajo drugi za psi za hodit vohat se, zakaj niso pod kontrolo?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 26 November 2007, 23:13:11
Ker niso pitbulli očitno  ::)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #54 : 27 November 2007, 08:27:20
Ja, saj, pitbulli in podobne pasme morajo biti na najdebelejšem povodcu, imeti okrog gobca cel oklepnik, drugi psi ki so kobajagi "nenevarne pasme" lahko pa skačejo k vsakemu ker so kao neškodljivi..ne štekam.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #55 : 27 November 2007, 08:33:52
Čakaj, samo malo..a ni dovolj da ima psa ki ni strpen do drugih psov NA POVODCU?

Očitno ni dovolj, ker jih nekateri tudi na povodcu ne obvladajo  :P .
Se sicer strinjam,da je krivda na strani psa, ki je piršel do privezanega psa, ampak tudi privezan pes mora na povelje vodnika počakat in ne kar napast, če ni napaden sam, pa predvsem spustit oz prenehat z agresijo  na povelje. Nagobčbik je najmanj kar bi moral tak pes- ki napade samo na dejstvo, da se nek pes ali objekt znajde v njegovem dosegu, nosti nagobčnik. Če pa vodnik še z nagobčnikom  ni sposoben zagotovit, da pes ne bo napadel in pškodoval karoli pač pride v doseg, pa žal po mojem mnenju ne sme posedovat tega psa.
Dejstvo je, da ob današnji gužvi vsepovsod pač ne more nihče pričakovati da nikoli ne bo nikogar in ničesar na dosegu vrvice  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #56 : 27 November 2007, 12:46:42
Pri nas pa moram pohvaliti lastnika psa (srečavam ga v dolini), ki ima psa na povodcu, s tem, da ima pes tudi nagobčnik! Takih odgovornih ljudi pa v Sloveniji manjka! Pa ne me razumeti narobe. Ne podpiram tega, da je pes nesocializiran in agresiven. Vesela sem pa odgovrnosti lastnika, da takšnemu psu nadene nagobčnik!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #57 : 27 November 2007, 12:59:15
Tudi jaz ne uporabljam nagobčnika. Ga bom, ko bodo vsi psi, ki na komando ne ubogajo privezani. Če grem kam, kjer pričakujem veliko psov ali na območje, kjer nisem "domača", mu dam gor halti; tako lahko kontroliram njegov gobec. Drugače je moj pes na povodcu oz fleksiju. Psom, ki jih ne mara se izognem, pri tistih, ki jih mara sem pa pazljiva, kar se tiče njuškanja smrčkov in pozdravljanja.
Moja odgovornost pri agresivnem psu je velika; pazim, da je pes vedno pod kontrolo, če pa bevskajoče bitje prileti naravnost v njegov gobec pa... Žal.
Pred leti sem dala psu nagobčnik gor, ko sem šla na sprehod ob kamniško bistrico v Domžale in me je izučilo. Priletel je fox terier, se obesil mojemu psu na stegno in ga kljub mojim brcam obgrizel. Kaj se je potem moj pes naučil? Odvzela sem mu pravico branjenja.

Še druga plat; moja psica nikoli ni privezana v domačem okolju. Štrik ji dam le če pričakujem avtomobile in maso ljudi ali psov. Uboga na prvo komando odpoklica, četudi je na vidiku pes. Na komando "teci", gre lahko psa pozdravit in se špilat. To pa zahteva ogromno dela. Največ problema sva imeli z mačkami v teku. Zdaj je sigurna tudi v odpoklicu pri bežeči mački.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 27 November 2007, 13:00:17
Mene je recimo vedno groza (ne glede na to ali imam s seboj kakšnega psa ali nobenega, obvezno pa moram  biti na kolesu ), kadar moram mimo enega sicer čisto prijaznega strička, ki lepo po vseh pravilih bontona na povodcu sprehaja svojo kakšnih 70 kg težko mrcino. Ta pes se me je kdove zakaj vzel na piko in vselej ko me zagleda, pa makar na drugi strani ceste grozovito potegne svojega vodnika. Ta je psa sicer do zdaj še vedno uspel obdržati, je pa že večkrat skupaj s psom letel na cesto. Tudi avti so že fejst bremzali. Pa da ne bo pomote, pesjan sploh ni žleht, samo pozdraviti hoče.  Sploh ne vem kaj je bolje: da se zapeljem čim bližje (v tem primeru je možnost, da bo lastnik prišel pod avto zanemarljiva, je pa precej možnosti, da pes v navalu prijaznosti podre mene, ali pa grem na drugo stran, čim bolj daleč in upam, da se bo lastnik pravočasno vkopal in ga pes ne bo potegnil pod avto). S stričkom sva se že pomenila, svetovala sem mu halti ali kakšen drug zanesljiv pripomoček proti vlečenju, ampak zaenkrat še ni padlo na plodna tla.

Da pa pitbuli seveda LAHKO popustijo ko enkrat ugriznejo (vprašanje je pa ali sploh HOČEJO spustiti) sem se prepričala ne tako dolgo nazaj na lastni koži. En takšen kužek se je zmuznil lastniku iz ograje in me tako za šalo malo čopnil. Res samo za šalo, sploh niti približno ni stisnil s polno močjo, pa takoj je spustil. Prijel me je za čevelj in to kar lepo ojačan gojzarček za treking. Ne bi verjela, če ne bi videla na lastne oči - nesrečni čevel je uspel preluknjati na dveh mestih da se je skozi videlo. Na nogi so bile sicer samo omembe nevredne luknjice, ampak če bi ugriznil zares... Brrr, nič se ne čudim da se jih nekateri tako bojijo.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #59 : 27 November 2007, 13:08:15
Midva pa veckrat na sprehodu srecujeva neko zensko z odvezano civavo.. Sicer ok, mali pes in vse, ampak nima veze. Ta civava se zmeraj, ko naju vidi nasrsi, caka da greva mimo, in potem se mojemu zakadi v rit in besno laja ter poiskusa ugriznit. Od zacetka sem ga zmeraj drzala na kratko, da ni mogel do nje, lastnici pa ze parkrat rekla, naj jo da na vrvico, ce je napadalna, ampak se naredi totalno gluho, tako da sedaj popustim povodec in cakam kaj bo. K vragu, naj ima tudi moj moznost se branit, ce je ze na temu. Sicer ne vem, ce bi sploh zagrabil, ker je prijazen do vseh psov, ampak, ko ga bo enkrat dovolj ob zivce spravila, jih bo fasala. Ce ga bo pa ona kdaj zagrabila, pa ce pes ne bo odreagiral, bo pa pokasirala kaksno brco od mene. Ker to je pa visek..
Aja, btw, to bitje ponavadi srecujeva pri otroskem vrtcu.. Tako da upam, da je vsaj do otrok prijazna  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album