Ko se pes stepe

Dina · 32267

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
: 16 November 2007, 19:11:32
Običajno je med pretepom psov vse videti, tako, kot da ne bo ostalo nič celega. Znaki, ki lahko vodijo v pretep so grozeče renčanje, kazanje zob, naježena dlaka na hrbtu...ponavadi za nas vodnike psov vse skupaj izgleda zelo grozno, vendar gre velikokrat le za grožnje, merjenje moči, rangiranje. V kolikšni meri vi kot vodniki posredujete? Ločite med grožnjami in napovedanim pretepom? Ali v takšnih primerih posredujete in kako ali čakate, da se bosta razgrajača sama pomenila in pomirila? Imate že kakšne izkušnje s pretepači? ...povejte jih :)

...sledi svojim sanjam


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #1 : 16 November 2007, 19:36:08
Uf, boleča tema - dobesedno.

Načeloma se mi zdi, da so znaki, ki izkazujejo agresijo precej jasni : običajno se stvar slabo konča, če pes pridivja v direktni liniji (brez ustavljanja in ovinkov), rep je raven, če gre za odločenost za napad običajno tudi ni lajanja in renčanja, ampak direkten naskok na vrat ali trebuh.

Glede na to, da se s svojim mopsom večkrat počutim kot sitting duck ali nesreča, ki kar čaka, da se bo zgodila, sem na znake grožnje še posebno pozorna. Merjenja moči ne dovolim. In pika. Mislim, da ni prav nobene potrebe, da bi se z mimoidočim psom zrangirata. Zadevo ustavim že pri polaganju tac ali vratu na nasprotnikov hrbet. Nekaj drugega bi bilo, če bi šlo za nujno sobivanje - pa še vseeno ne bi dovolila agresije.

Skratka. Menim, da je merjenje moči med psi, ki se slučajno srečujejo nepotrebno. Ne morem si predstavljati, čemu bi to koristilo. Ergo, hitro posežem vmes. Pri svojem in pri tujem psu.

In dogs we trust!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 November 2007, 19:40:49
če sta psa majhna še nekako gre, da vodnik poseže vmes. kaj pa če bi šlo za kombinacijo majhen-velik pes, ali pa celo oba velika? Ali pa denimo, da velik pes napade tvojega? Koilko se je v tem primeru sploh pametno vmešavati? saj konec koncev sploh ne vemo, ali gre res za grožnje, ki bodo pripeljale do resnega spopada ali pa le za prazno renčanje, katerega posledica bo le nekaj frčečih dlak...

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 16 November 2007, 20:29:14
Če imaš pri roki vodo, ju poliješ z vodo. Če ne pa se morata lastnika psov zmeniti in oba na enkrat zgrabita pse in jih potegneta narazen. Drugače pa se ni fajn vmešavati, ker še ti kaj fašeš!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4 : 16 November 2007, 20:38:03
..če gre za odločenost za napad običajno tudi ni lajanja in renčanja, ampak direkten naskok na vrat ali trebuh.

To je moj dozivel enkrat. Sla sva na sprehod, srecala neko punco s huskyjem in ona vprasa, ce se lahko povohata. Jaz recem seveda lahko (moj vem, da ne bo nic nobenmu naredil, za njega sem pa tudi predvidevala, da ne bo, ce je ze ravno vprasala ane). Ceprav mi je bil pes sumljiv, nic ni z repom majal. Si prideta blizje, ga Cosmo hoce povohat, on je pa samo skocil in ga zagrabil za vrat. Cosmo zacvili, jaz v soku, ga potegnem stran od psa, malo dlake je odfrcalo (hvalabogu takrat se ni bil postrizen po vratu, in je mel precej dlake, tako da ga je verjetno bolj za tisto zagrabil), ona se pa zacne opravicevat, da ni pricakovala, da bo to naredil, ampak psa pa sploh ni kregala. Le obrnila se je potem, in sta sla domov.  ::) ::)

Z odvezanimi napadalnimi psi pa h sreci se nisva mela srecanj (in upam, da jih tudi nikoli ne bova mela, kajti ne vem kaj naredit v tem slucaju, da pomagas svojemu psu, in da hkrati, ko se na kakrsenkoli nacin znasas nad drugim, da bi tvojega pustil pri miru, svojega ne poskodujes)..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #5 : 16 November 2007, 20:54:54
kaj pa če bi šlo za kombinacijo majhen-velik pes, ali pa celo oba velika? Ali pa denimo, da velik pes napade tvojega? Koilko se je v tem primeru sploh pametno vmešavati? saj konec koncev sploh ne vemo, ali gre res za grožnje, ki bodo pripeljale do resnega spopada ali pa le za prazno renčanje, katerega posledica bo le nekaj frčečih dlak...

Jaz v vsakem primeru posežem. V tistem trenutku (parkrat se mi je zgodilo) preprosto ne razmišljam. Svojega psa potegnem iz gobca drugega za vsako ceno. Sicer ne zapustim stanovanja brez poprovega spreja, ampak ga zaenkrat še nisem uporabila.
Glede praznega renčanja ne vem... Če je drugi pes z lastnikom, zahtevam, da ga umakne. Če je sam, se umakneva midva, v kolikor je še čas. Sicer pa praznega merjenja moči v kombinaciji z mopsom ravno ni - je vnaprej odločeno kdo jo bo skupil.

Tako, da še vedno vztrajam. Merjenje moči je pri dveh socialziranih psih v urbanem okolju popolnoma nepotrebno. Bosta oba prav lepo živela tudi brez tega.

In dogs we trust!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 17 November 2007, 09:17:04
Samo psa ne vesta, da je merjenje moči nepotrebno :P

...sledi svojim sanjam


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7 : 17 November 2007, 10:34:17
Samo psa ne vesta, da je merjenje moči nepotrebno :P

Vsaj svojega lahko naučiš, da je. Če bi jih vsi ...  ::)

Sicer pa ne bom nič pametna, imam trenutno probleme s svojim kužkom, ker je bil napaden, ko je bil na štriku, oni drugi - potepuški ali kaj, pač brez lastnika - pa ne. In Lum se zdaj vedno, če je privezan in drugi ni (pa ne glede na velikost psa  ::)) boji in renči. Če sta oba spuščena ali privezana ne. In vem, da bo odreagiral, če mu bo drugi prišel preblizu. Kazen zaenkrat ni kaj dosti zalegla, zato sem ubrala drugo taktiko: če se le da in vidim, da drugi kuža ni v napadalni pozi in ima seveda lastnika zraven, dam Luma na prostor in grem najprej sama do peskota, oz. ga prestrežem, pobožam ... Potem pa spustim še Luma, ampak samo toliko, da ga povoha, potem ga pohvalim in spet na prostor ali pa greva naprej. In je že mnogo bolje. To delava tudi s tistimi, ki so na vrvici in se hočejo povohat.

Ampak priznam pa, da se spuščenim psom, ki mi zgledajo preveliki ali pa ne vidim lastnika ... raje izognem še preden jih Lum opazi.  :-[



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #8 : 17 November 2007, 10:42:45
Običajno je med pretepom psov vse videti, tako, kot da ne bo ostalo nič celega. Znaki, ki lahko vodijo v pretep so grozeče renčanje, kazanje zob, naježena dlaka na hrbtu...ponavadi za nas vodnike psov vse skupaj izgleda zelo grozno, vendar gre velikokrat le za grožnje, merjenje moči, rangiranje. V kolikšni meri vi kot vodniki posredujete? Ločite med grožnjami in napovedanim pretepom? Ali v takšnih primerih posredujete in kako ali čakate, da se bosta razgrajača sama pomenila in pomirila? Imate že kakšne izkušnje s pretepači? ...povejte jih :)
A je to kopirano iz revije moj pes? ;D Sem tam namreč prebrala točno enako besedilo. Saj vseeno...
Na sprehodu sta se enkrat "prijela" Chappi in Balu.(angleški buldog) Zgledalo je res grozno a več kot to tudi ne. ;)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 November 2007, 10:51:40
ja, alya, je neki v tem smislu, ni pa dobesedno kopirano :) ko sem brala članek me je pač zanimalo kaj mislite o tem in kako je praktično - ne teoretično tako kot je napisano v članku.

...sledi svojim sanjam


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #10 : 17 November 2007, 11:22:55
No jas z Rivo še nisem doživela (in upam da tudi ne bom)  da bi jo kakšen pes prav napadel. Se nam je pa dostikrat zgodilo, da smo na sprehodu srečale enga majhnega psa (napram rivi je bil res miniaturen) ki se je zagnal za nami in skočil nanjo, pa sem ga vedno nekako odrinila, ampak ker se to ni in ni končalo (pes je od ene stare gospe ki ga ima samo zato ker pač spada k hiši, čez dan pa lahko prosto luta po vasi). Ker tega ni in ni hotlo bit konec sem ga enkrat zares grobo odrinla (ni blo najbrš glih prijetno zanj) ampak kaj čmo, od takrat se ji ne približa več  ;) .
Pri prejšnjem psu pa se mi je 1x zgodilo, da ga je napadla psica, ki ga je zgrabla za levo zadnjo nogo in ni in ni hotla spustit (bila je pribljižno tako veliko kot on). In je blo res grozno, pojmas nism mela kaj naredit, nekaj časa cukaš, strah te je priti umes saj neveš reakcije (oz. jo predvidevaš, da te bo kakšen ugriznil), potem pa sem začela narahlo božat psičko po glavi in ji prigovarjat da spusti (še vedno pa me je blo grozno strah) in potem se je počasi umirila in spustila.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 17 November 2007, 11:33:17
Mogoče malo neumesno, ampak vseeno bom povedala :) včeraj na sprehodu v parku pride ena z novofundlandko, predvidevam da odraslo psičko do naju in mi reče, da njena ne bo nič naredila, da se naj povohajo in da jo bo ona svojo stran potegnila, če bo groba ali kaj podobnega. Jaz rečem ok. In potem res pridejo bližje, psički se povohata, nakar moja glista začne glasno lajat in zganjat ne vem kak cirkus :) kot takšen res velik hud pes :D In potem ona meni kao je pa huda, ane? ...samo ponavadi sploh ni in tudi včeraj nebi bila, če nebi samo povohala njufke in fertik. ponavadi je scena taka, bog ne daj, da gre kakšen kuža mimo, ne da bi ga povohala in polupčkala, ker potem je mula ali pa strašno vpitje - če se povohajo je pa ok ali pa v najslabšem primeru jo ne morem spravit domov, včeraj pa ne vem kaj je bilo...mogoče je lajala celo iz strahu, ker je bila njufka res ogromna...kdo ve ;D

...sledi svojim sanjam


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #12 : 17 November 2007, 13:58:23
Samo psa ne vesta, da je merjenje moči nepotrebno :P

Tako kot je že nekdo rekel. Povsem dovolj je da to ve lastnik. Pes tudi ne ve, da je tekanje po cesti nevarno. Pa da ni dobro jesti kurjih kosti. Pa da je glodanje kablov smrtonosno.   :P  Saj vemo, boljša preventiva kot kurativa.




In dogs we trust!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 17 November 2007, 14:51:57
ja, saj osveščeni lastniki vemo tudi to, da se pes na obljudenih krajih ne sme prosto šetat. Če ga imaš na vrvici se tako ni ravno velik problem izogniti takšnim neprilikam. Kaj pa psi, ki se prosto sprehajajo, psi ki so zunaj brez nadzora, psi, ki so neubogljivi in ne vejo kaj je to odpoklic? Saj jaz če bom šla ven in bom (tudi vedno imam) imela psa privezanega, pa bom srečala enega neprijaznega psa in če bo ta privezan, bom že naredila krog mimo njega...ali svojega prijela tako, da se ne bosta mogla niti povohat.

...sledi svojim sanjam


bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 23 November 2007, 17:19:23
Vsaj svojega lahko naučiš, da je. Če bi jih vsi ...  ::)

Sicer pa ne bom nič pametna, imam trenutno probleme s svojim kužkom, ker je bil napaden, ko je bil na štriku, oni drugi - potepuški ali kaj, pač brez lastnika - pa ne. In Lum se zdaj vedno, če je privezan in drugi ni (pa ne glede na velikost psa  ::)) boji in renči. Če sta oba spuščena ali privezana ne. In vem, da bo odreagiral, če mu bo drugi prišel preblizu. Kazen zaenkrat ni kaj dosti zalegla, zato sem ubrala drugo taktiko: če se le da in vidim, da drugi kuža ni v napadalni pozi in ima seveda lastnika zraven, dam Luma na prostor in grem najprej sama do peskota, oz. ga prestrežem, pobožam ... Potem pa spustim še Luma, ampak samo toliko, da ga povoha, potem ga pohvalim in spet na prostor ali pa greva naprej. In je že mnogo bolje. To delava tudi s tistimi, ki so na vrvici in se hočejo povohat.

Ampak priznam pa, da se spuščenim psom, ki mi zgledajo preveliki ali pa ne vidim lastnika ... raje izognem še preden jih Lum opazi.  :-[

Kolikor vidim je tvoj kuza tudi border, zato bi te prosila za nasvet. Mislim da mam jaz iste probleme kot vidva in me zanima kako to odpravit. Moj je star 1leto in 3 mesece. Do enega leta ni bil nikoli napadalen do psov, prav nasprotno. Ker so mi v soli rekli, da ni potrebe da se psi druzijo med seboj, sem se zacela tega drzat ( prej bi na sprehodu, vcasih ce sva srecala prijaznega psa, ga spustila in bi se onadva podila kasnih 10-15 minut). Pač, ko srecava psa se povohata, najvec 2 minuti in greva naprej. Problem pa je, da je postal do psov napadaln. Do psic ne, tudi ne do vseh psov ( najveckrat kadar je spuscen in srecava psa se povohata in uboga ko ga pokličem da greva dalje), ampak če je on na vrvici in vidi psa me vleče ( NE POMAGA NOBENA KOMANDA, ceprav je drugace zelo ubogljiv), dlako na hrbtu ima cisto najezeno in ne uboga nicesar. Obcutek imam da ce bi ga v tistem trenutku pripeljala do psa da se povohata, da bi ga napadel. To mi je ful ratalo neprijetno in sem se zacela prov izogibat psom, kar pa vedno ni lahko. Rada bi to odpravila, ker drugace je res ubogljiv in poslusen,
ampak kadar srecava psa se obnasa kot da je pobezlan in divji.



bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 23 November 2007, 17:26:35
aja se to. V soli so mi svetovali, da pač ko vidim, da se nama priblizuje pes, da ga dam v polozaj sedi in tako počakava, da gre pes mimo naju. Ne pomaga. Drugace, ko mu dam povelje sedi in cakaj, bo čakal, pa magar ce to pomeni da bo tri ure sedel na mestu in bo meter od njega klobasa, pa se ne bo premaknu. Ko pa vidi psa, pa ne pomaga nic.
vadla sva tudi ze tako, da sm prihajala z njim v solo v casu, ko so drugi psi imeli trening in sm se jaz morala z njim sprehajat okoli njih. In takrat je blo vredu, ko pa greva na sprehod pa nic ne deluje. Problem je v tem, ker zivim ns hrvaskem in nimamo v blizini pasje sole(najblizja mi je v kopru, to pa je 80 km od mene), da bi to redno vadla ampak lahko samo sama.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #16 : 23 November 2007, 17:41:30
Hmmm - čisto po pravici, se mi niti ne sanja, kaj naj ti odgovorim ... Kot sem rekla že zgoraj, pri nama je zaenkrat bolje ker sva probala to, da se vsi skupaj približamo (če je oni drugi na štriku) in poskusim najprej jst ta drugega peseka pobožat, Lum pa mora dat prostor. Potem mu dovolim, da ga poboža in tik preden vidim, da bi se mogoče začel kaj repenčit, ampak je še popolnoma miren! ga ful pohvalim in gva dalje. Samo načeloma pri njem privezani psi niti niso tak problem, redko odreagira grdo. Huje je, če so spuščeni in pridirjajo do naju, takrat ... Če se da, poskusim naredit isto, če pa ne ... Če je lastnik blizu seveda zahtevam, da ga pokliče in pripne, sicer pa lahko samo upam, da oni drugi ne bo odregairal, ker Lum najverjetneje bo, sploh če oni drugi ne bo šel takoj stran.

Kako pa je kaj tvoja mrcinica mahnjen na igrače, hrano ...? Meni so dali tudi tak nasvet - da imam pri sebi vedno tisto, kar ga najbolj veseli (pri nas je to frizbi ali pa žogica) in PREDEN on zagleda drugega peseka, preusmeriš pozornost. Če je uspešno, naj ga drugi psi kmalu sploh zanimali več ne bi. Pri nas se ni ravno obneslo ... No, kakor kdaj.

Več od tega ti pa ne znam svetovati, res. Vsekakor probaj več stvari - mogoče pa ne bi napadel, če bi prišla bližje.

Nagrajuj vse, kar bo naredil prav - pa četudi čisto malo!

Srečno.

Lahko me pa rukneš na msn, pa še skupaj probava kaj pogruntat  ;)



bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 23 November 2007, 19:53:40
Ja mislim da bo tole z zogo pomagal, kar si rekla. Ker resnicno, kadar ima zogo sabo, ga ne zanima nič druzga, pa tud ce je 10 psov okol. Samo mi je pa mal bogi, da more poj cel sprehod okol prenasat zogo ( ker ni niti tok mejhna, ta njegova najljupsa-no sicer je pa tud na sliki z njo ::). Ja najprej bom probala tko, pa seveda ko bova srecala psa, se bom probala počas priblizat. Se mi zdi, da tud pomaga pri mojem, če ga medtem ko se psu priblizujeva mirim z besedami. No bom probala se ta način.
Ce ma pa kdo še kasn nasvet, se pa tud priporočam :)
Pa hvala ti za pomoč.



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 November 2007, 08:53:07
bony,sej se ne rabi povohat z drugim psom.Naj se jih nauči ignorirat.Ali ti hočeš da se povohata?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #19 : 24 November 2007, 12:19:15
bi šlo za kombinacijo majhen-velik pes, ali pa celo oba velika? Ali pa denimo, da velik pes napade tvojega? Koilko se je v tem primeru sploh pametno vmešavati?
Tak prrimer sem doživela sama s prejšnjim psom, ko ga je grdo napadel mešanec med NO in škotskim ovčarjem. Vmešavanje tudi jaz odsvetujem, ker posledice so lahko hude.  Meni so v šoli svetovali, da če že pride do pretepa, da se pse prime za rep in dvigne, da potem hitreje slej ko prej en pes popusti. Danes na gradu pa pa me je zmotilo tole, da je šla ena z odvezanim psom mimo in je njen delal res hudo grbo, a lastnica se za to ni niti malo se ni zmenila (pomojem niti ne pozna pasje govorice telesa), kaj šele da bi ga kaznovala. Le kaj bi storila, če bi katerega psa napadel. Na srečo ni nobenega, ker tako Aska kot ne en doberman katerega smo srečali tam in ne Tara ni pokazala agresije nazaj.

bony tebi pa svetujem to kot so ti že v šoli svetovali, da ga daš na sedi in mora počakati in to da imaš žogico v roki, da ga zamoti, da bo pozoren nate, pa veliko uspeha :)


bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 24 November 2007, 12:27:08
bony,sej se ne rabi povohat z drugim psom.Naj se jih nauči ignorirat.Ali ti hočeš da se povohata?

Ne nočem, bi bla najbl vesela da bi jih ignoriral. Ampak laži rect, kot pa dosezt (vsaj pri meni) :'( 



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #21 : 24 November 2007, 12:41:17
No enkrat ko je šla moja mami na sprehod z Naro in na travniku sta en gospod in pes . Tisti gospod najprej upraša: A se lahko malo poigrata? Je vaša huda? ...
In mami reče da ni huda pa da se lahko malo poigrata. A že ko se Nari približata, tista psica ni zgledala nič vesela... in je Naro zagrabila za vrat. Mami Naro komaj stran da- in nekaj dlak je šlo ven..
In kaj je bilo potem? Gospod ji je začel pripovedovati kako je njegova psica že večkrat napadla   :o  >:( ! !




chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 24 November 2007, 12:43:32
Pri nas pa po izkušnjah,bolj improviziramo od srečanja do srečanja.Mislim da se kar obnese ker se do sedaj še nikoli nista stepli.če se spomnim našega prvega ovčarja ki je bil zelo dominanten pa je najbolje da če do pretepa že pride je najbolje psa odvezati ker če je en privezan nima niti možnosti da bi pobegnil.Kar se tiče srečanj mladič in neznan odrasel pes pa takole.Jaz sem prisegala na metodo brani svojega za vsako ceno in sem nevede postala tako pretirano zaščitniška da sem naaredila veliko več škode kot pa koristi.Naša Kala se je pri treh mesecih pri obisku v mali šoli tako bala drugih psov da se je drla kot utrgana in vsem kazala zobe.To je bila posledica moje napake ker sem jo preveč čuvala.No to sva kmalu odpravili in napake ne bom ponovila.



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 24 November 2007, 13:08:36
bony,vem da ni lahko dosežt.Ker imam tud js s svojo psico zelo podobne težave kot ti(js imam zraven še lajanje na vse pse ki nam prihajajo nasproti) sploh ne morem mimo drugega. Ampak ti priporočam da si poiščeš nekoga( kakega trenerja) ki dela s problematičnimi psi.Ker boš sama težko to dosegla,da jih ignorira.Se pa da,ampak boš rabla ogromno volje in časa.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #24 : 24 November 2007, 13:18:26
Ampak ti priporočam da si poiščeš nekoga( kakega trenerja) ki dela s problematičnimi psi.Ker boš sama težko to dosegla,da jih ignorira.Se pa da,ampak boš rabla ogromno volje in časa.
V mojem klubu (KD Ljubljana) potekajo tečaji za problematične pse. Treninge imajo enkrat tedensko, samo za letos je za to že prepozno, ker se tečaji zaključujejo. Spomladi bo pa spet.



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 24 November 2007, 13:37:33
js sm v tem tečaju  :)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #26 : 24 November 2007, 13:39:08
Eni naši sosedji pa imajo zelo napadalnega pitbula ki je enkrat tako ranil enega psa da je umrl.enkrat je pa tudi našega nemškega ovčarja napadel in veterinar je rekel če bi pitbul ugriznil samo milimeter več bi naš pes umrl.je pa moral na dve operacije.lastnik se pa sploh opravičil ni  >:( :(



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #27 : 24 November 2007, 13:41:56
O a res :o Super :o


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 24 November 2007, 13:57:26
ampak pomoje bo bony malo predaleč ljubljana ,alpa ne no..
 jaa res


bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 24 November 2007, 18:10:30
Ja nic jaz bom poskusala sama to odpravt, drugac bova pa v koper sla na privat ure. Drugacpa, ni to zdej tko, da se on zaganja ko vidi psa. Mislim vrjetno bi se, ampak ponavadi jaz psa ze pred njim opazim in ko ga pokličem pride k meni. Tudi ce on psa pred mano vidi in ga jaz pokličem pride. Sam poj k ga pripnem na povodec, da greva mimo psa, je mal problemov. Je pa mozno tudi, da jest mal prevec paniko delam, ker v soli mi je instruktor reku, da ga ful prezgodej zacnem vlečt in se dret poleg ( ker me panika zagrab) in poj on to čuti, da je v nadmoci. Tko da mal bom še poskusala, drugac pa spet v solo. ;)