Agresivnost do domačih psov

Sašenka · 1534

Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
: 18 November 2007, 17:10:37
Imam yorkshire terierja, starega 1 leto. Je zelo dominanten in ljubosumen samec. Mami ima doma še dva yorkija, starejša, enega moj kolikor toliko tolerira in mu da mir, drugega napada brez razloga. Starejši se ne brani ampak joka. Sicer takoj posredujemo, mojega okregam in mu dam prostor. To se zgodi vsake toliko časa, večinoma je mir saj se starejši umakne, ker je že v letih in tudi veliko spi.

Sedaj pa smo dobili še enega mladička. Prvi dan, ga je moj sprejel lepo in sta se igrala. Bila sem vesela, da je vsaj mladiča sprejel. Danes pa se je zgodilo, napadel je mladiča brez razloga. Mali je šel mimo, moj ga je povohal in napadel. Čisto sem razočarana, vsak normalen pes ne napade mladiča. In sedaj ne vem kaj narediti. Nočem, da ima mali slabo izkušnjo s psi, ločevati cel dan jih je težko. Moj niti ne nakaže kda bo napadel ampak napade hinavsko iz čistega miru.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1 : 01 December 2007, 16:23:21
Čist brez razloga napada? Ne rini ju skupaj in ne vlači ju narazen. Ko sta skupaj in pes ne napada ju oba pohvali. Nikoli ju ne puščaj sama, in naj ne jesta skupaj. Še najboljše je da jesta v različnih prostorih. Ne sme pa en dobiti hrano prej kot drugi, saj bo pes postal ljubosumen. Ko je starejši pes ne crkljaj preveč mlajšega saj
lahko tudi takrat napade.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 01 December 2007, 18:57:31
Sašenka gre pomoje za podobno zadevo mogoče ti bo kaj v pomoč : http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4222.0

Lp nina