Francoski buldog

BenSon · 174383

sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 13 Julij 2010, 13:56:11
Jst mojga Rooneya že imam in sicer od istega vzreditelja kot je Bella od Nine27 :) Da pokažem malo mojo nagajivo kepico :) Učeraj je biu še 2gič cepljen in dobil čip. Je fuuuul trmast in zamerljiv, hoče da je vse po njegovo ampak se hitro zmenimo kako pa kaj - potem pa kuha mulo :) Je pa z njim tolko veselja in lepih trenutkov, da se sploh ne da opisati. Želela sem si psa 20 let in je ševeliko lepše kot sem si kdaj mislila.










TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 13 Julij 2010, 14:27:07
ooo, prekrasen je! Pa v kakih dobrih pozah si ga ujela  ;D

No, torej se ti je splačalo čakat 20 let, a ne? Čestitke za malo kepico!

A je tvoj Rooney tud tako močno navezan nate? Od moje sodelavke psička je bila, ko je bila še mičkena, skoraj malo preveč navezana na svojo skrbnico, pa še danes (stara je dobro leto in pol), se ne premakne kaj daleč od "gazdarce". In zadnjič sem pri veterinarju videla tudi eno frency psičko, mlado, ampak je lahko bila skoz spuščena, nikamor ni šla! A je to na splošno lastnost frencijev? Ker me je to kar fasciniralo, da se tako držijo lastnika?


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 13 Julij 2010, 15:07:48
Naš je bolj tak samosvoj. Najbolj je navezan name (pač jst sm tista, ki ga hranim vozim na sprehode se večinoma igram z njim in ga kregam), ampak tut ostali člani družini so zanj zakon. Kadar kdo pride domou takoj pozdravit, zjutraj ko se zbudi tudi takoj do useh.

Je pa tko da če ga spustim ne bo šel predaleč stran od mene in se tut že odziva na moj žvižg in priteče. Ga pa zanese ko najde kaj zanimivega na tleh za pojest ali pa opazi kakšnega kužka. In ker je pogruntal, da mu jemljem svinjarijo iz ust, ko kaj 'pametnega' pohrusta, se skriva in beži pred mano. Sem ga pa že naučila da ne sme skakti iz postelj ein kavča in med tem ko me čaka, da ga pripravim za vn, joka in bevska :)

Fullll je trmast in ko zameri smo dobri za 4 ure :) (smo mel sceno z lulanjem in učeri je neki zameru ampak nevem kaj), je pa fuuuuul igriv, radoveden in NEBOJEČ. To ga bo še treba naučit, da psički s katerimi se igra - niso za grizenje.

Že nasploh teli frenčiji naj nebi neki lajali in renčali, naš tamau je prvo k se je zagledau v ogledalu zalajal in med igro renči od uznemirjenja. Ma že ful razvit spolni nagon in hoče pohopsat vse kar vidi :)

zdaj zaenkrat imamo samo problem s to njegovo trmo in pa to da je svoje kakce, tko da je treba bit ful pozoren:) Drugače pa se mi zdi da vsak dan ko se zbudi je večji in bolj bajskast:)

Je pa čisto zares moja mala kepica veselja :)



dunchy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 18 Julij 2010, 00:41:16
Živjo,
že od nekdaj mi je všeč pasma francoski buldog. Doma imam čivavo, zdaj pa bi rada imela še francoskega buldoga. Veliko sem prebrala o tej pasmi, glede zdravstvenih težav inp. Danes sem bila pri eni "vzrediteljici" te pasme, in ko sem vstopila v dvorišče mi že ni bilo všeč. Opazila sem pet pesjakov v katerem je imela v enem pet mladičev jack russel terier (vsaj podobni so jim bili), v enem dva mladiča francoskega buldoga in mopsa, v ostalih pa kvazi rusel terierje odrasle pse. Ko sem prišla do boksa kjer je bila psička francoskega buldoga je do mene takoj pritekel mladiček mopsa, psička francoskega buldoga pa je kar ležala in ni imela kakšne volje do življenja. Vzrediteljica je rekla da je to od vročine....bla bla....potem smo odšli notri, v naročju pa sem nesšla to ubogo bitje. potem je povedala, da če bi ona kupovala frenchija, ga nikoli nebi, ker so podvženi različnim boleznim.....na kavču se je kr stiskala k meni, kot češ daj reši me te bede. ko sem odšla mi je bilo tako hudo, v kakšnh razmerah morajo take živali živeti. Moja bolša polovica mi je reku da naj ne norim in naj ne vzamem bolanega psa, ker bom lahko samo še za njo delala  :(. Meni pa je tako hudo da bi jo vzela. Namreč pride 300 eur, in je brez rodovnika. Vem da me boste vsi napadlli češ ti si......!!!! Zato me zanima če je kdo že slišal za to "vzrediteljico", lokacijo pa ima pred škofjo loko.
Benjamin me pa zanima koliko pridejo tvoji lepotci?
Hvala za odgovor
l.p. 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #154 : 18 Julij 2010, 08:32:24
Ja je vsem dobro poznana in ni vzreditejica temveč preprodajalka. In fant ima prav delala boš samo še za psa!! Bodi pametna pozabi na to psičko, ker z nakupom narediš prostor za novega psa pri njej in njej nov zaslužek!

Če boš pobrskala po internetu jo najdeš pod nickom Fleka dejavna je bila predvsem v prodaji bull pasem, pa potem neapeljcev, pa čivav, pa mopsov pa, .... Raje se ji izogni. Tej psički bi pomagala, vsem ki pridejo za njo pa ne in verjemi, da jih bo še veliko in takoj ko se naredi prostor v pesjaku pridejo novi.

Veliko pameti in vso srečo pri iskanju novega člana



dunchy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 18 Julij 2010, 09:00:09
Hvala za hitri odgovor, a mi lahko kdo pove, kateri vzreditelji oz psarne so vredu, ali pa če se da kje na hrvaškem  oz v tujini kupiti za dokaj ugodno ceno francoza.
L.P.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 18 Julij 2010, 09:36:42
v Sloveniji so vzreditelji (in tisti keri so meni bili všeč)

-Olga Kojek iz Kočevja
-Barbara Lipec (jeseni pričakuje mladičke)

Potem je pa še ena gospa, ki pa je meni delovala precej mahnjena na denar in jst pri njej ne ni kupila psa nikoli. Je pa za slovenske razmere najcenejša.

-jaz pa sem psa kupila pri Ivici Maletič - gospod je iz Hrvaške (če sm narobe napisala, se oproščam) in če rabiš kakšen kontakt mam skoraj vse za Slovenijo in Hrvaško :)

Drugače pa res, če misliš met frenčija, raje daj malo več (nekje se lahko zmeniš da tudi po obrokih plačaš - in ti rodovnik zadržijjo in ko psa v celoti plačaš dobiš rodovnik) Tko da raje da kupiš psa 'za ziher' kot pa pri nekem preprodajalcu ali pa nepreverjenenmu 'prodajalcu'. Ker so res čudoviti psički in ti prinesejo takšno veslje. da mu res probaj omogočit čim boljše pogoje.

Lp



dunchy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 18 Julij 2010, 15:37:10
Živjo,
SPA30 najlepša ti hvala za nformacijo, a mi lahko pošlješ po mailu njegov mail oz. podatke (iz hrvaške), kolikškna je bila cena.....kje bi vsaj na obroke vzela kužka.....hvala. ;D



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 18 Julij 2010, 16:25:32
-sem se zmotila zgoraj :) Barbara LIPEK je



dunchy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 18 Julij 2010, 17:04:08
Spa30 hvala, iz kje pa si, a bi se dal tvojega lepotca videti v živo?



dunchy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 18 Julij 2010, 18:02:41
kakšen pa je link za barbabro lipek, je ne najdem. :-[



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 18 Julij 2010, 19:12:40
saj so gor slikce :)



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 18 Julij 2010, 19:23:43



dunchy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 18 Julij 2010, 21:13:00
hvala, je prečudovit  ;D



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 20 Julij 2010, 10:16:47
Hm, mislim da je pravo ime vzrediteljice Barbara LIPKO  ;) Je pa iz Frama (Štajerski konec). Moja sodelavka je pri njej kupila psičko in je več kot zadovoljna-mala Rozi je
 
super karakterja in super zdrava! Trenutno je celo pri meni na obisku, ker je njena lastnica v tujini in moram priznat, da tako fantastičnega majhnega psa že dolgo

nisem videla. Nič se ne boji, je taka silno pogumna in aktivna baba! Za mojo zmešano belgijko, ki je v gibanju 24/7 teče brez problemov, kot en mali motorček je, hi-hi!

Potem je sicer malo zadihana, pa se vleže na kakšno hladno podlago na trebušček, zadnje tačke stegne nazaj, sprednje naprej in moli tisti svoj jeziček iz gobčka, mi pa

crkavamo od smeha, ker zraven poka mehurčke od sline! Fenomenalna je! Imam še ogromnega njufija (novofundlandca), ampak se ga čisto nič ne boji, če ji kaj ni prav

se celo zažene vanj, da se ji črnuh raje umakne in spet imamo priliko, da se nasmejimo do solz! Včeraj je celo začela čuvat hišo zvečer, tako previdno je brnela in po

tihem lajala, čisto na glas sicer še ni upala, ampak smo imeli krasen trio: Rozi je bevskala čisto visoko, belgijka je imela že malo nižji glas, njufi pa je tako globoko in

počasi godrnjal  :o Ni ga junaka, ki bi si upal v tako zastraženo hišo  8). Bom malo poslikala celotno družbo in pripnem slikice.

Dunchy, vem, da ti je hudo za tisto psičko ampak res NIKAR! Na žalost s takim nakupom samo podpiraš MUČENJE živali. S tem, ko bi kupila to psičko, pa bi mučiteljem živali celo dala nagrado za njihov ogaben posel! Ni rešitev pokupit pse iz take reje, ker pridejo na njihovo mesto novi psi, njihove mamice pa trpijo in trpijo, ko proizvajajo mladiče vse svoje trpeče življenje. Sploh se ne gre za to, da ne bi privoščili revčkom iz take reje spodobnega življenja, problem je le v tem, da taki revčki obstajajo le zato, ker ljudje s tem, ko jih kupujejo, dajejo njihovim mučiteljem (šteparjem) denar za to, da jih proizvajajo! Če nihče ne bi več kupil psa pri nevestnem rejcu, teh psov več ne bi bilo na voljo in le tako lahko preprečimo takšno mučenje psov!

Dunchy, naj ti ne bo škoda dati malo več za psa! Tisti denar se hitro pozabi, ko te enkrat mala kepica pogleda v oči, hkrati pa je to dvojno dobro delo-podpreš vestnega in resnega vzreditelja, ki mu je mar za pasmo in pse na sploh, hkrati pa dobiš skoraj zagotovo bolj zdravega psa in na ta način si lahko prihraniš stroške pri veterinarju, ki bi jih bilo verjetno več, če bi kupila nekaj poceni. Vseeno pa se moraš zavedati, da vsak pes kdaj zboli, lahko se npr. poškoduje in takrat lahko račun za zdravljenje presega ceno nakupa dobrega rodovniškega psa! Premisli, pes ni samo veselje, prinaša tudi skrbi in lahko veliko stane! (Seveda, če si pravi pasjeljubec, te takšne stvari sploh ne motijo ali obremenjujejo, si pač nanje pripravljen, za vsak slučaj  ;) ).


dunchy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 20 Julij 2010, 14:38:22
Živjo,
Hvala TOBI, nisem vzela psičke bomo pač našparali denar, pa bomo potem videli. Me pa zanima ali lahko pri Barbari (iz Frama) kupiš na obroke, ker sem od velikih slišala, da lahko. Drugače pa imam doma nerodovniško čivavo, pa vem kako je to ti pes zboli  :'(.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 20 Julij 2010, 16:04:15
ja lahko, na ZS sem ti napisala email in jo lahko direktno kontaktiraš.

 :-[drugače pa nevem kako sem lahko 2x zafrknla njen priimek



dunchy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 20 Julij 2010, 16:24:02
sp30, sem poslala mail barbari lipko in oni v kočevje, pa še ni odgovora, bomo videli. Si pa ful želim imeti frenčija.



cane

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 20 Julij 2010, 22:20:01
Živjo. zelo se zanimam za nakup francoskega buldoga in me zanima če bi lahko dobiu kontakt od gospe Barbare Lipko. Najlepša hvala.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0

dunchy

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 21 Julij 2010, 09:18:41
evo dobila odgovor od barbare in v jeseni bodo imeli novo leglo, tako da komej čakam wiiiiiiii ;D



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 21 Julij 2010, 10:39:37
Dunchy, čestitke.




TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 21 Julij 2010, 11:31:17

Dunchy, super! Se veselim s teboj-jesen bo tako in tako kmalu tukaj, verjetno boš pa že prej šla kaj pogledat bodočo mamico?

Cane, dobrodošel na forumu!

No, jaz pa prilagam še nekaj slikic male francoske buldogice Rozi, ki je bila pri meni v varstvu do danes  :)

Mimogrede: Rozi je najmanjši (odrasel) frenči, kar sem jih jaz videla! Res je mičkena, sicer je pa kar težka, ima cca. 8 kg, da so vsi presenečeni, ko jo dvignejo v naročje  ;D













sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #173 : 21 Julij 2010, 11:42:55
Iiiiii, Rozi! Pa tvojadva pesjana. ;D :D

No, Rozi je tudi razlog, da si moja mama od vseh pasem želi prav frenčija, ker jo je tako očarala. :o

Drugače so pa tudi meni ful všeč, kar nekaj jih je v naši bližini in so pravi srčki.
Ampak koliko govorim z lastniki je izbira dobrega vzreditelja res zelo pomembna, ker imajo zgleda kar težave s kožo. Vsi nerodovniški in 'sumljivega izvora' so kar revčki,
polno nekih alergij.



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 21 Julij 2010, 11:53:34
hi-hi sibila, a ni dobra? Smo meli ful žurko teh par dni! Mojadva sta bila najprej čisto paf, ko se je tole malo bitje kar utaborilo v NJUNI hiši, potem pa so se zelo spoprijateljili-in bilo je kot da bi imela trop treh podivjanih otrok doma  :o sem kar malo utrujena sedaj  ::) :o 8)

(Sibila, imam občutek, da bo tvoja mama svojga dedca že počasi prepričala in da boste kmalu dobili eno tako malo frency kepico v familijo  :-* )





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #175 : 21 Julij 2010, 12:00:17
hi-hi sibila, a ni dobra? Smo meli ful žurko teh par dni! Mojadva sta bila najprej čisto paf, ko se je tole malo bitje kar utaborilo v NJUNI hiši, potem pa so se zelo spoprijateljili-in bilo je kot da bi imela trop treh podivjanih otrok doma  :o sem kar malo utrujena sedaj  ::) :o 8)

(Sibila, imam občutek, da bo tvoja mama svojga dedca že počasi prepričala in da boste kmalu dobili eno tako malo frency kepico v familijo  :-* )


 :D :o

Ja, parkrat naj še Rozi vidi, pa bo. ;D



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 21 Julij 2010, 12:26:18
:D :o

Ja, parkrat naj še Rozi vidi, pa bo. ;D

Bomo poskrbeli, da se bo zgodilo!  :o ;) 8)


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 23 Julij 2010, 00:05:33
Hey!
Vidim, da je precej zanimanja za francoske buldoge (dunchy in cane) in samo da dam na znanje vsem, ki iščete primerno psarno -> psarna GreenMubev (ki ima tudi angleške buldoge) ta vikend pričakuje leglo francozkov... Če vzamete psa tukaj, prav tako nimate kaj za zgrešiti...

Bulldogs... And nothing else...


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 28 Julij 2010, 17:51:55
Tukaj so slikice malih francozkov iz Green Mubev...
Skotili so se to nedeljo. če mate kaka vprašanja lahko kontaktirate mene ali pa kar psarno direktno...:)

Bulldogs... And nothing else...


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 29 Julij 2010, 08:56:59
joj manchy, svetovne fotke :o :o :o

mali pa so prekrasni  :-* :-* :-* -pa koliko jih je  :D

no, se bo kdo, ki si tako želi francozka ojunačil?