Izvozni rodovnik

GoldenGirl · 23376

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
: 23 November 2007, 05:15:59
Kupili smo NO v Nemčiji in končno po 7 mesecih dobili njegov rodovnik..Očitno ima nemška KZ veliko dela... ;)

Želeli smo vpisati psa v Slovensko rodovniško kjinigo in poslali rodovnik na KZS...
KZS nam je odgovoril, da psa ne more vpisati v rodovniško knjigo, ker nima izvoznega rodovnika temveč "normalen" nemški rodovnik. Ali imate kakšne izkušnje s takšnim problemom ? Hvala! GG


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 23 November 2007, 08:31:34
Za izvoz psa v drugo državo morajo vzreditelji na njihovo KZS dati izdelati export rodovnik in na tega se ponavadi nekaj časa čaka, zato ga vzreditelji naknadno pošljejo novim lastnikom. Z export rodovnikom se psa vpiše v v rodovno knjigo v novi državi. Normalen rodovnik pa se ponavadi dobi še preden mladiči zapustijo leglo, res pa je da ne vem kako je v Nemčiji.
Čudno mi je, da ste toliko časa čakali na navaden rodovnik in da vzreditelji niso vedeli, da morajo dati izdelati export rodovnik. Pri nas si z njihovim rodovnikom nimaš kaj pomagati. Kontaktiraj vzreditelja.



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #2 : 23 November 2007, 08:39:19
Evo nekaj podatkov na to temo

http://www.vdh.de/faq/anerkennung_fuer_das_ausland.php

Lahko zaprosiš sama, ali pa vzreditelj, samo mislim, da je ceneje, če vzreditelj

LP



lucky7

  • *
    • Prispevkov: 533
    • Točke: 1
  • Androma
Odgovori #3 : 23 November 2007, 08:41:59
A za vas je dolgo, ko je pes star 7 mesecev.Psi ne dobijo rodovnika nekje tudi po starosti 1 leta. Za vpis potrebujete export rodovnik. Zakaj pa že prej niste vprašali na KZS?


LP


Ferry

  • Gost
Odgovori #4 : 23 November 2007, 08:53:38
Meni se zdi dolgo.

Mi smo oba kužka kupili v Nemčiji, za prvega smo rodovnik dobili takoj ob nakupu pri 3 mesecih (pa smo ga pustili pri vzreditelju, da je dal izdelati exportnega), exportnega pa potem 2 tedna za tem po pošti. Pri drugem kužku pa smo se odločili za nakup ko je bil star 5 mesecev in smo exportnega dobili v enem tednu po pošti.

Lp



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 23 November 2007, 09:02:40
No, tudi mi smo izredno dolgo cakali na nemski rodovnik letos, kaksnih 6 mesecev je bil kuza star, ko je prispel. Nujno moras imet export rodovnik. To pomeni, da moras originalni rodovnik poslat nazaj v nemcijo in vzreditelj ga mora poslat na njihovo kinolosko s prosnjo za export v katerega se vpisejo vasi podatki. Potem ti export list prilepijo v bistvu zraven na originalni rodovnik. Brez nimas kaj praskat.



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 23 November 2007, 09:10:52
Razumem, da se na export rodovnik malo čaka ampak da po približno 5-mesecih dobiš potem navaden rodovnik, mi je pa malo huda.



Ferry

  • Gost
Odgovori #7 : 23 November 2007, 09:33:30
Mislim, da tako dolg čas ni v nemški praksi, lahko pa se zavleče, če se v rodovniku pojavijo napake - tako je bilo pri našem 2 kužku - to nam je povedala vzrediteljica, da je dala 3x popraviti rodovnik zaradi raznih napak, ki so jih naredili na njihovi kinološki zvezi.

Lp



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 23 November 2007, 09:47:02
Tudi jaz čakam še vedno na nemški izvozni rodovnik (Šušu je stara že skoraj 8 mesecev). Vzreditelj je dobil originalnega 18.8. (pes rojen 27.3.) in ga poslal za izdelavo eksportnega. Imam pa kopijo originalnega.
Če so rabili za original toliko mesecev,se bomo še načakali za exportnega.

Najbolje poslati original vzreditelju, da prosi za exportnega. Pa prej ga še skopirat.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #9 : 23 November 2007, 09:59:41
V Italiji je čakanje normalno, mi smo ga dobili pri 7 mesecih, nekateri so še veliko dlje. Italijani sploh nimajo export rodovnika, tako da ni težav :)



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 23 November 2007, 10:10:28

Ojla,

Za psičko, ki smo jo uvozili iz Belgije, smo na exportni rodovnik čakali skoraj 9 mesecev. Obe psički, ki smo ju uvozili iz Švedske, pa sta imeli exportni rodovnik že v času prevzema - to je v starosti 8 tednov.
Tukaj bi rada pohvalila našo KZS, ki tudi zelo hitro izdela exportne rodovnike - naši mladički so jih (tisti ki so šli v tujino) imeli že pri starosti 8 tednov enako kot domači.

Lp,
Nati



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 23 November 2007, 10:23:56
Pri nas smo na češki export rodovnik čakali 2 meseca, na poljskega pa 4 mesece (na original so usekal samo žig export pedigree ::) ), s tem da je vzrediteljica težila tedensko  ;)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 23 November 2007, 11:08:41
magi bo kmalu star 11 mesecev, pa še vedno čakamo italijanski rodovnik  >:(.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 23 November 2007, 11:54:41
V nemčiji je takole, vsaj po besedah naše vzrediteljice: navaden rodovnik izda klub in to lahko traja različno dolgo, od normalnega 1 mesecea, tudi do 1 leta, odvisno kako je kateri klub sposoben in koliko guzve imajo. Export rodovnik pa izda zveza in export je dobila v 1 tednu.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #14 : 23 November 2007, 14:22:09
Jaz sem dobila za mojo tamalo iz Nemčije rodovnik po 3 mesecih (export). Pa so ga vmes še 1x pisali, ker so se zmotili. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #15 : 23 November 2007, 19:11:54
Moja Tara je tudi Nemka in sem jo pred kratkim prepisala v slo rodovniško knjigo. Tako imam zelo sveže in konkretne informacije. ;)

Kopiram navodila iz maila, ki sem ga dobila kot odgovor od nemške kin. zveze:

um den Hund in Ihrem Land registrieren zu lassen, benötigen Sie eine Anerkennung für das Ausland.

Bitte schicken Sie uns an oben genannte Adresse folgende Unterlagen
zu:

- die original Ahnentafel des Hundes
- Kaufdatum
- Ihre Adresse
- EUR 57,00 in bar bzw. Überweisung möglich auf:

  Stadtsparkasse Dortmund
  Freistuhl 2
  D-44137 Dortmund

  IBAN-No.:  DE64 4405 0199 0001 165690
  SWIFT-BIC: DORTDE 33

  Kontonummer:  1 165 690
  Bankleitzahl: 440 501 99
  Betreff:      Auslandsanerkennung


Torej, Nemcem pošljete original rodovnik, datum nakupa psa (iz pogodbe), svoj naslov in nakažete 57 eur.

Rodovnik vrnejo, skupaj z izvoznim dokumentom ... približno po 1 tednu.
S tem se gre na slo kinološko zvezo.
Po 1-2 tednih je pes vpisan v slo rod. knjigo in na original rodovnik dodajo še eno štempiljko ... to košta 37 eur

in to je to ;D

lp


+1



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #16 : 23 November 2007, 19:32:30
Pa še to - če greste prek vzreditelja je enih 20 eur cenejše. ;) Meni se ni ljubilo komplicirati. ::)

Dobro uredite!

lp



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #17 : 23 November 2007, 20:14:23
Jaz imam tudi kar dobre izkusnje, kar se tice casa vsaj..  ;)
Sem tudi kupila psicko v Nemciji, pa sem mislila, da mi je dala vzrediteljica ze export rodovnik (nisem imela pojma kako naj bi to izgledalo, pa sem mislila, da je rodovnik, ki ga imam pac ze export - sillly me  :o)... Ko sem le ugotovila, da exporta nimam, sem kontaktirala vzrediteljico, zakaj mi ga ni ona zrihtala, pa je rekla, da si moram to sama urejat (hm, kaka prijaznost), da si je morala ona tudi sama urejat stvari, ko je kupila psicko v estoniji in da ona se jezika ni znala...
No, pa sem prosila prijateljico iz nemcije, da mi je nakazala denar na njihov racun pa poslala najin rodovnik gor.. No, in sva ga dobili nazaj ze kak teden zatem! Tako da so bili super hitri!

Zdaj pa naju caka se vpis v slovensko rodovno knjigo (grem v sredo tja). Sem malo odlasala zaradi razstave (Vrtojbe, na katero pol sploh nismo sli), ker nisem tocno vedela, koliko casa bo trajalo, da dobim vse skupaj nazaj... Pa baje traja res samo kak teden, pa se prijavili se bova na razstavo v Ljubljani kar tam (in tako ubili dve muhi na en mah)...  :)


Tebi pa vso sreco, pa cim prej porihtaj....


 P.S. Ti bi jaz lahko tudi skopirala mail od VDHja ampak si ga ze dobila, in moj je natacno taksen.. :)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #18 : 24 November 2007, 06:20:25
Vidim da so na tem forumu samo izjemno izkušenik profiji  :) ;D ... Sem že urgirala preko vzreditelja...če pa na bo šlo...bom pa kar pa poti ki mi jo je napisala mttara... Hvala! Super ste! GG


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #19 : 18 December 2007, 12:25:58
Vidim da so na tem forumu samo izjemno izkušenik profiji  :) ;D ... Sem že urgirala preko vzreditelja...če pa na bo šlo...bom pa kar pa poti ki mi jo je napisala mttara... Hvala! Super ste! GG

GoldenGirl a ti je uspelo? Jaz to sicer štejem pod delo vzreditelja, če gre pes v tujino, ga seveda potrebuje.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #20 : 18 December 2007, 12:44:04
Jaz sem že takoj ob nakupu psa v Nemčiji opazila, da ima pes navaden rodovnik (in ne export). Vzreditelju sem že takoj rekla, da jaz potrebujem export in ne navadnega (takrat mi je rekel, da ostali mladički, ki so odšli v tujino tudi niso imeli export, pa nihče ni imel težav). No, jaz sem potem v 1 mesecu dobila na dom export rodovnik. In ja, to JE delo vzreditelja. Če je mladiček rodovniški, potem je NUJNO, da dobi zraven export rodovnik (če se ga kupuje v tujini ali če se ga prodaja v tujino).



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #21 : 18 December 2007, 12:50:30
Ja sigurno. Saj brez export rodovnika mu navadni nič ne koristi  :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 18 December 2007, 12:53:02
Se strinjam s teboj Dog4ever, to je delo vzreditelja. Mi tudi nismo vedeli, da mora biti export rodovnik, ko smo iz Avstrije pripeljali psičko samo tudi mislili, da imamo vse papirje, ko sem jo pa hotela  v Slovensko knjigo vpisat pa težave. Nato smo klicali vzrediteljico in je rekla, da bo poštimala zadeve, čakali smo 1 mesec, da je z Avstrijske zveze prišel tisti papir o export rodovniku, nismo pa nič rabili original rodovnika pošiljat tja. Na KZS pa so nam porihtali v enem tednu.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 18 December 2007, 12:59:11
No pri nas je bilo tako, da je vzrediteljica na njihovi KZ vprašala če mora dat original nam in so rekli da ne, da to pač ostane njej ::) Nama so pa posli nek list o registraciji psice. Sva to poslala na KZS in logično si s tem niso imeli kaj pomagat. Potem je vzrediteljica urgirala na njihovo KZ in sva v treh dneh dobila en navaden list papirja kjer res piše Export rodovnik ampak ni gor nič drugega kot ime mame in očeta ter mladiča in podatkov o lastniku. Za to nama je vzrediteljica poslala še original (ker je KZS hotel imet papir na katerem so napisane tri generacije) in zdaj je vse skupaj na KZS-ju in čaka na vpis v SLR ::) Skratka polno enih komplikacij, ker so že v samem štartu dali naši vzrediteljici napačne informacije, ona je takoj zaprosila za export pa ga pač niso poslali, ker pa je bil to njen prvi pes prodan v tujino niti sama ni točno vedela kako in kaj.

Lp nina




dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #24 : 18 December 2007, 13:04:09
No pri nas je bilo tako, da je vzrediteljica na njihovi KZ vprašala če mora dat original nam in so rekli da ne, da to pač ostane njej ::)

Saj nekaj podobnega je bilo pri meni, edino da so njemu rekli, da ni treba exporta za tujino. Da navadni rodovnik zadostuje.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 18 December 2007, 13:10:07
JA ampak so na kinoloških zvezah zaposleni totalni bebci, saj gre iz ene Nemčije ali Nizozemske najbrž vsak mesec kar nekaj psov čez mejo ni važno katere pasme in VSI potrebujejo export in za vse pasme veljajo tu ista pravila in ne vem zakaj teh informacij ne morajo dat vzrediteljem. Je pa res da lahko pohvalim Nizozemsko KZ ker so export po urgiranju res poslali najbrž še isti dan, ker je bil čez 3 dni pri nama.




Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #26 : 18 December 2007, 14:07:16
Po novem imajo tudi Italijani export rodovnike. Čeprav mislim, da jih še ne izdajajo, tako da tisti ki kupujete psa sedaj v Italiji boste očitno čakali na rodovnik še dlje kot je to bilo do sedaj.



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #27 : 18 December 2007, 14:29:27
Ko smo šli v avstrijo po eno psičko, smo že prej obvestili tega vzreditelja, da bomo rabili export rodovnik. Pa ga ni prištimal, ker ga naj kao ne bi rabili. Da nikoli za svoje mladiče ni rabil delat exportov. Ja, če so se prodajali pa samo po avstriji  ::)
No potem ga je pa šel zrihtat, plačat je moral seveda pa novi lastnik, čeprav se mi zdi, da bi bilo bolje, da bi to plačal vzreditelj.



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #28 : 18 December 2007, 16:16:13
Pri nas smo za Rado čakali za vpis v SLR kakšen teden. Sicer smo res napisali nujno in zato plačali nekaj evrov več, ker smo imeli že vse papirje za vzrejnega pripravljene in po enem mesecu vse propade.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #29 : 18 December 2007, 21:46:31
Pri nas bi bil vpis že urejen pa je vodja rodovne knjige na dopustu, in se vrne po 26-em. Tako da bomo malo počakali mudi se nam pa tudi ne nekaj full.

Vse stroške vseh rodovnikov itd. pa je pri nas plačala kar vzrediteljica kar se mi zdi edino fer ::)

Lp nina