Čudna nagnenja

Tecka · 11880

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
: 23 November 2007, 15:46:42
Me zanima, če ima še kakšen maček take ideje kot Bajsek.
Za njegovo prehrano je dobro poskrbljeno. 24 ur na dan ima na razpolago RC brikete, poleg tega pa dobi še 3x dnevno kvalitetno meso ali kvalitetno konzervo (Schesir, Almo nature). Mislim, da ni ravno sestradan, vendar ga to ne ustavi pri kraji človeške hrane (če je le možnost ::)). Krade pa najbolj čudne zadeve: paradižnikova omaka za makarone, makaroni, tortelini z gobami, bobi palčke, majoneza, kečap, nutella, arašidi, čips, zelenjavna juha,... nič prav normalnemu mačku dišečega.
Druga težava je njegova nesposobnost skakanja. Revež se je že parkrat tako "razlimal" iz stola in po stopnicah, da samo še čakam kakšno hujšo poškodbo. Da o temu kako v spanju čofne iz kavča niti ne govorim...
Sploh ne vem več kaj naj si mislim. Je to sploh maček? Je še kakšen čudak kje?
lp
T.

8)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 23 November 2007, 16:54:59
Bobi palčke so tud pri nas na udaru  ;D Poleg tega je edino, kar je na naši mački čudno, da ne zna plezat. Že več kot deset let pleza vsakodnevno na tak nadstrešek, obdan z trdim vejevjem in redkokdaj ji uspe popoln spust. Pade ne, sam med plezanjem pa nikokar ne zgleda akrobatsko  ::)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2 : 23 November 2007, 17:10:05
Precej štorasta je tudi naša Nija, ampak bobi palče pa vseeno pusti lepo na miru  :P Bajsek je ... zanimiv mačkon, ni kaj  ::) :o



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 24 November 2007, 11:44:19
Tečka tudi mi imamo enega čudaka doma ::) Poje vse kar pustimo na pultu...tako da naju je če ne drugega naučil pospravljat v tem času od kar je pri nama... je pa : palačinke, rižoto, od Tise kašice, kaki, banano, makarone, razne juhe in čorbe, Tisino korenčkovo juho, pa cvetačo, brokoli, ... vse! Tudi če mu ni najbolj všeč pomoje poje samo za to, ker smo na pultu pač pustili in je potrebno pospravit ::)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 November 2007, 14:34:53
Me zanima, če ima še kakšen maček take ideje kot Bajsek.
Za njegovo prehrano je dobro poskrbljeno. 24 ur na dan ima na razpolago RC brikete, poleg tega pa dobi še 3x dnevno kvalitetno meso ali kvalitetno konzervo (Schesir, Almo nature). Mislim, da ni ravno sestradan, vendar ga to ne ustavi pri kraji človeške hrane (če je le možnost ::)). Krade pa najbolj čudne zadeve: paradižnikova omaka za makarone, makaroni, tortelini z gobami, bobi palčke, majoneza, kečap, nutella, arašidi, čips, zelenjavna juha,... nič prav normalnemu mačku dišečega.

Hja, no  ::) Naša Inca obožuje joto. Pa to še ni vse. Biti mora obvezno delana iz repe in brez mesa. To pomeni MOJO joto  >:( In to nesrečno joto moram skrivat pred njo, ker če pride do nje, žre do onemoglosti.
Simba mi, če je le mogoče, pokrade artičoke  ::)
Fantov Muri krade raffaelote in bognedaj, da se greš bost z njim, ker se je pripravljen zanje boriti z vsemi štirimi in še z zobmi  ???

O psih na kratko - Layla krade sveže kumare, fantov Harley pa kakije - ko jih je moja t.i. tašča 3 gajbe pripravila zame, je tik pred odhodom v Lj. ugotovila, da so zame ostale samo še gajbe  :-X

Druga težava je njegova nesposobnost skakanja. Revež se je že parkrat tako "razlimal" iz stola in po stopnicah, da samo še čakam kakšno hujšo poškodbo. Da o temu kako v spanju čofne iz kavča niti ne govorim...

Inca... Hja, ko se spravi kam splezat ali skočit najmanj eden od 3-eh nas družinskih članov leti proti njej. Namreč je 99,99% možnosti, da bo padla, pa še kaj potegnila nase. Ko je nazadnje skočila iz malo več kot metra višine, se je zložila tako grdo, da si je zvila vse 4 t.i. gležnje  :-X
Enostavno ji ne gre. Pada vsepovsod, kjer je le možno.

Je še kakšen čudak kje?

Jp, ni edini  :P :D

Tečka tudi mi imamo enega čudaka doma ::) Poje vse kar pustimo na pultu...tako da naju je če ne drugega naučil pospravljat v tem času od kar je pri nama... je pa : palačinke, rižoto, od Tise kašice, kaki, banano, makarone, razne juhe in čorbe, Tisino korenčkovo juho, pa cvetačo, brokoli, ... vse! Tudi če mu ni najbolj všeč pomoje poje samo za to, ker smo na pultu pač pustili in je potrebno pospravit ::)

Ninci, sorry, sorry in še enkrat sorry  ::) :-\ 8)
Sem mislila, da se samo tušira, pa v skledi za solato spi ipd., pa vidim, da sem ga čisto narobe "zrihtala"  ::)
Ampak saj je cukrček, a ne de?  :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #5 : 24 November 2007, 15:00:27
No me veseli, da nismo edini s čudaškim "mačkom" ;D. No tuširanje, spanje v lijaku, skoki v banjo med tem, ko se otrok kopa,... Še kaj bi se našlo.
lp vsem čudakom in njihovim skrbnikom
T.

8)


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #6 : 03 December 2007, 11:23:17
se pridružujem skupini s čudaškimi mački  :P
naša pa sendviče krade z mize al pa s krožnika, pa je sendvič skor večji k ona  :-|~ pa spanje v tuš kabini, v umivalniku, pa vse mormo pospravljat,drugače  naša Bučka vse odnese.
tudi od mene LP vsem


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #7 : 03 December 2007, 12:00:15
Tudi mi se pridružujemo skupini "posebnih" mačkov :o :D

Lily ima dvojno osebnost, občasno mačka občasno pes, mijavakat ne znamo, ven pride ena čudna spakedraščin med mijavkom in laježem :D ::), jemo bobi palčke, čips, pizzo (ni važno al mesna al vege :o), sir, kokice, smokije, piškote, sladoled, kislo smetano,..... ma v glavnem sam da je za jest :o :D Skakanje in plezanje obvladamo, še posebaj skačemo na vrh omar da se potem vsem lasje pokonc dvignejo, da se derejo, da zmedeni gruntajo kako za vraga sem gor pršla in še bolj kako mi je celi uspel dol prit, medtem ko so oni s stolom me letel reševat >:D :D, obožujemo spati in ležati na najbolj neobičajnih mestih in še posebaj tam kjer ne bi smeli >:D, obožujemo se drsati po sprednji in zadnji avtomobilski šipi, veste kak žur je toooooo, lepo se namestiš na strehi na rit, se s sprednjimi tacami odrineš in vijuuuuuuuuu jeeeeeeee :o :D >:D, in seveda čimvečkrat ponoviš :D :P In seveda najbolj uživamo pri tem da naše človečke šetam amo tamo ko si zaželim izhoda ven na teraso >:D :D, prvo jih peljemo k vhodnim vratom, se premislimo, nato k garažnim, nato k zadnjim vratom in na koncu k terasnim in pri tem uživamo ko človečki godrnjajo, da grmi kot za bovlekom :o :D :P, ful radi pijemo vodo izpod pipe v banji ::) aja pa potem obožujemo tačk po hiši delat >:D :P :D

Mitzy ona je ena tako posebno mače, če bi se le dalo bi se le nosila po rokah, ok določenih rokah - mojih ::), seveda je bolje takrat da se je nihče ne pipa, po možnosti še gleda ne, ker drugače vam nameni tak grd pogled da samo še čakate kdaj bo ta oseba ki se je drznila priti blizu dol padla, občasno spušča tudi kake grozne zvoke, in kdo za vraga se je spomnil po dvoršču nasutu pesek, a vi sploh veste kolk je težko hodit po njem ::) >:(, vode sploh ne omenjajmo ta je še za pit komaj dobra ::), hrana samo da je dobra za jest, aja pa una k jo jaz jem je pa itak najbolša ::) :D Obožujemo sončenje na najtanših vejah v krošnjah drevesa in uživamo ko gledamo svojega special človečka ki tuhta kako zavraga se mi uspe gor obdržat ??? >:D :D, skakanje in plezanje obvladamo ampak imamo raje če nas potem človeček lepo v naročju odnese do hrane, da se ne mučimo po pesku do tja :D, radi spimo na avtu, posebaj tam kjer je naštimano na tablico in je komajda dovolj placa za nas in pa seveda na robu med vetrobranskim steklom in sprednjo havbo ;D, obožujemo skrivanje na njabolj nemogočih mestih :D >:D In za razliko od kakih drugih mačk smo zelo tihi, se komajda kdaj oglasimo, ponavadi samo brnimo :D :P ;)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #8 : 03 December 2007, 14:00:08
Kaj ko bi vsi vi z "čudaškimi" mački to ovekovečili s kakimi fotkami ali video posnetki?  :o  ;D To bi bilo fenomenmalno za videt in slišat! Satin, sploh spakedranščino od tvoje Lily bi rada slišala.

Kristinca & Florinca


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #9 : 03 December 2007, 14:04:17


tako pa zgleda pri nas ko počivata v tuš kabini




oz.Bučka  spi v umivalniku, za dve je premajhen  ;D



ali na postelji, je premajhna a ne  ;D, postelja mislim

pa še to sem našla, k Maca Lily misli da je kuža in nosi svojo kuro







Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #10 : 03 December 2007, 14:17:16
Če smo poredni pa gremo med zajtrkom, kosilom ali večerjo od mize nas on kaznuje tako, da poje ostanke. Zelo rad pride ponoči ob dveh na bratevo strešno okno, samo zato ker je njegova postelca v garaži pretrda in premrzla zanj, najraje pa se vleže ali na moje zvezke (ko se učim seveda), na moj povšter ali na sveže oprano+zlikano perilo. ::) :D

Natka:Na drugi fotki je faca.;D




Corky

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 04 December 2007, 20:49:08
Oj!

Pri nas je pa situacija taka, v bližini mačka se ne smeš prepirat, prehitro hoditi, karkoli nositi v rokah ne smeš mu kazati hrbta ali okregati psa, ker drugače občutiš njegove kremplje na svoji koži :o v bistvu se ga kar izogibam  :-[
Po stanovanju pa hodim ritensko da ga imam ves čas na očeh, ker me zeeeeeeelo rad napade (  beri: zasadi kremplje do kosti globoko v moje boge noge :'( ) ko mu pokažem hrbet.

Lp


"freedom is just another word for nothing else to lose!"

http://corina.moj-album.com


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 11 December 2007, 15:24:50
hihi Ša sem jaz mislila, da smo čudna familja. Moja punca rada poležava v umivalniku ali pa te pričaka na njegocem robu, ko končas s tuširanjem in se hoče noskat. Fant pa je pravi vodovodar - rad pomaka tačke v (moje) kozarce z vodo ali sokom, precej pogosto si naredi čofotanik kar iz skupne skeldice z vodo, notri meče svoje "miške" (ki so vr resnici bombažne elastike za lase), vrže in potem malo beza, ven spravi in potem spet not ali pa gura po stanovanju. Ko rpidem domov, pa večkrat najdem svoje štumfe ali kako majico na najbolj nemogočih mestih, tudi že svojo deko (veliko) je zvlekel ercimo na wc, pač zagrabi in nese kot kak kuža. Ali pa se postavi na poličko in z druge (nad njegovo glavo) beza dol stvari (kake žetone ipd.) ... Smešna sta oba.  :D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 11 December 2007, 16:07:58
Aho!

No jaz pa imam od šestih enega čudnega mačka, ki metlje vso teorijo da mački ne marajo vode v koš  :D
Namreč moj Aslan se ko je huda vročina, vleže v potok in tam leži tako da mu voda teče po celem njegovem telesu, zelo rad se tudi šrica z vodo, ali pa kadar se z otrci obmetavamo z vodnimi balončki, tudi on veselo skače okoli nas in čaka da ga bo kakšen balon polil z vodo  :D  :D. Je res en poseben muc

Lp
Ana


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #14 : 11 December 2007, 16:18:48
se podpišem pod teorijo z vodo. moji tudi obožujejo vodo, ko se kopamo kar tačkajo zraven ali pa če teče iz umivalnika voda prav tako.
bomo pa vidli kako bo poleti, ker imamo zdaj tudi potok zraven hiše.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 12 December 2007, 14:56:08
Tudi jaz se pridružujem "klubu čudna nagnenja" oz. se mu pridružuje moj  >:D muc Švrk!
Naš mačkon je nor na nutello, čokolino, čokoladno mleko, sport misli,.. oz. tisto kar jem jaz mora jesti tudi on. Aja pozabila sem omeniti, da dela tudi vse kar počnem jaz. Ko bom naložila slike na računalnik vam bodo le te povedale VSE!  ;D



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #16 : 12 December 2007, 15:06:02
naj povem včerajšnjo zgodbo. aja pa še to, naša Bučka je v resnici Bučko  :-[, sploh nisem prej dobro pogledala (prej  :-[, že od julija je pri nas)
itak je lump, in pridem domov pa mi moj pravi naj mu prinesem ven štručke ki so na mizi. pridem in gledam, štručka na tleh in je pol manjka, je bila pa s šunko. :P
tale Bučko vse odnese, kar se da odnest. ja bomo pa bolj pospravljali  ::)


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #17 : 12 December 2007, 15:21:25
Ovekovečeno na slikah imam zaenkrat našo Bolho, ki pije vodo iz pipe:



Pri 5 mačkah mora itak biti vsaka nekaj posebnega, če se ne motim, sem nekje že to pisala (že večkrat :o). Čarli grize kable, jé plastične vrečke, se iztreblja vsepovsod samo v mačji WC ne >:(, razbija šalce tako, da jih prime z zobmi in vrže iz pomivalnega korita, strga kakršnokoli embalažo, če zavoha, da je hrana v njej, je ZELO vokalen, ker je gluh in se ne zaveda kako močen glas ima. Roadie nam odpira vrata, tako da vse mačke kidnejo na podstrešje, ona nas pa pričaka pred vrati kot edina "ta pridna", ki ni šla tja :P, Murphy nam odpira omare in se skriva med oblačilih (zanemarimo dejstvo, da imam vse cunje kosmate >:D), Bolha renči name, če jo samo pogledam, razen če je ravno pri volji za malo čohanja, kar je par minut zjutraj ::), Loli pa ne zna mijavkat, spušča nek piskajoč glas, ki predira bobniče. Pri mami pa imamo 2 mačkona, eden jé za mizo :o, dejansko se usede na stol, da sprednje tačke na mizo in čaka, da mu da fotr meska, pazi!!, krompir bo ven pljunil (imam sliko, jo bom poiskala), in ima tudi značilen mijav, ki bolj spominja na meketanje kozice kot na mijavkanje. :D Mah, verjetno bi se še kaj našlo, ampak sem že vsega navajena, tako da vzamem že za normalno vedenje. ;D

Lp


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #18 : 12 December 2007, 15:40:09
kok je pa huda fotka, daj še kakšne  ;D


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #19 : 13 December 2007, 23:23:20
Tako pa Gogi sedi za mizo in čaka ne meska. ;D Največji zagovornik takega mačjega obnašanja je moj fotr, ki mi je celo otroštvo tupil, da so psi in mački za ven, zato nisem smela imeti nobenega, ker smo živeli v stanovanju, zdaj mu pa mački spijo na postelji in jejo za mizo.  ??? :o





Lp


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #20 : 13 December 2007, 23:38:25
Hudo no :D. Gogi je pa res poseben muc (no pa saj so vsi ;)). Bolha, ponavadi so vedno tisti, ki so največji nasprotniki najbolj navezani na živali  :).
Bom probala Bajska poslikat med kakšnim izmed njegovih izpadov. Menda ga je tamal s fotoaparatom ujel, ko je kradel kruh, samo moram sliko poiskat...
Tukaj mi demolira moj ubogi sušilec za perilo, košarico za kljukice je že uničil in so zdaj v vrečki:

lp
T.

8)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 14 December 2007, 06:25:04
Jaz bom začela na WC hodit s fotoaparatom. Mogoče mi bo uspelo ovekovečit dr. Muca, ko lula v školjko  ::) in Pirho, ki potem potegne vodo  ::) :P :o


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 14 December 2007, 07:28:31
Jaz bom začela na WC hodit s fotoaparatom. Mogoče mi bo uspelo ovekovečit dr. Muca, ko lula v školjko  ::) in Pirho, ki potem potegne vodo  ::) :P :o
  :o
Kaj še čakaš, na wc s fotičem! :P ;D



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 14 December 2007, 07:34:29
  :o
Kaj še čakaš, na wc s fotičem! :P ;D


Mater, si faca  8)
Ponavadi je tako, da letim na WC, ko se mi že ful mudi in takrat ponavadi ne vlačim s sabo fotoaparata :-\ In ko uletim tja, moram čakat in mencat, ker Dr. Muc pač lula...  :'(


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #24 : 14 December 2007, 08:20:41
Yo, ne fotoaparat, kamero moraš vzet, da boš lahko posnela še sound effekcte. :o Ta čas, ko mencaš in čakaš na Dr. Muca, lahko laufaš po kamero. :D

Lp


ZEVS

  • *
    • Prispevkov: 380
    • Točke: 0
  • ZEVS
Odgovori #25 : 14 December 2007, 10:38:46
Kot je videti in prebrati imamo skoraj vsi malce čudne mačke. Moj mačkon spi na najbol čudnih mestih štedilnik, televizija, stopniščna ograja  ??? ta je precej nevarna saj je široka samo 8 cm pa vendar mu uspeva spanje na njej. Našli smo ga že tudi sredi mize v kuhinji  :-[  ni se pustil motiti pri zasluženem počitku. Najhuje pa je takrat ko se spravi pod preprogo. Ker ga nihče noče motit saj takoj pokaže svoje orožje in ga tudi brez milosti uporabi. >:D

Tukaj počiva na štedilniku!!!!



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #26 : 14 December 2007, 10:45:38
Yo, ne fotoaparat, kamero moraš vzet, da boš lahko posnela še sound effekcte. :o Ta čas, ko mencaš in čakaš na Dr. Muca, lahko laufaš po kamero. :D

Lp


dajmo  :P :P


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #27 : 14 December 2007, 12:24:56
Kot je videti in prebrati imamo skoraj vsi malce čudne mačke. Moj mačkon spi na najbol čudnih mestih štedilnik, televizija, stopniščna ograja  ??? ta je precej nevarna saj je široka samo 8 cm pa vendar mu uspeva spanje na njej. Našli smo ga že tudi sredi mize v kuhinji  :-[  ni se pustil motiti pri zasluženem počitku. Najhuje pa je takrat ko se spravi pod preprogo. Ker ga nihče noče motit saj takoj pokaže svoje orožje in ga tudi brez milosti uporabi. >:D

Tudi Gomi spi na steklokeramični plošči. Zadnje čase pa tudi na radiatorju, ko pridem domov še kakšno sliko pripnem ;) Ko se učim, bi pa najraje na knjigah spal :)