psihična bolezen

zirafa · 3075

zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
: 25 November 2007, 01:22:45
zanima me če je kdo od vas že imel tak primer oz. je sišal za to.

naj opišem kako je bilo pri nas: naš maček VEDNO uporablja svoj wc. zgodilo se je nekaj let nazaj (zdaj je star 8 let), ko je kar naenkrat počepnil kjerkoli..čepel je zelo dolgo, spustil pa le nekaj kapljic (bilo je na postelji, na tleh, na stolu, kjerkoli ga je pač prijelo). naslednji dan so bile te kapljice že pomešane s krvjo, zato smo šli takoj k veterinarju. pregledal je urin in ugotovil da ima vnet mehur. razlog? to naj bi bila znana kronična (psihična) bolezen, ki se velikokrat pojavlja pri mačkah, ki so stalno v stanovanju. rekel je, da je veliko možnosti da ne bo ozdravel...pomagati se pa ne da (?!). takrat sem bila čisto panična kaj zdaj naredit, ampak potem se je hvala bogu počasi izboljšalo in je ozdravel. pred kakšnima dvema letoma se je spet ponovilo in zgodba se je na srečo enako končala.

sprašujem vas zato, ker še nikoli nisem slišala da bi imel kak maček (razen mojega) tako psihično bolezen...



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 November 2007, 02:03:20
in še to sem pozabila: veterinar ni predpisal nobenih zdravil ali česarkoli. rekel je, da nobena zdravila ne bodo pomagala, ravno zato ker je to povezano s psiho ???



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 25 November 2007, 08:46:42
To si zelo nerazumljivo napisala! Ali je bolezen kronična ali pa psihična, oboje ne gre skupaj. Tvoj maček je najbrž imel FLUTD, pobrskaj po internetu in boš vse našla. Ob izbruhu bolezni je potrebna doglotrajna kura (3 tedne) s primernimi antibiotiki, dietna prehrana (Hills), nato pa vzdrževalna dieta z isto hrano ali pa katerokoli kvalitetno mačjo hrano (briketi), ki kisli urin in zaradi zelo nizke vsebnosti Magnezija in Fosforja, preprečuje tvorbo kristalčkov (napr.Hills adult chicken). To je vse. Ali si narobe razumela veterinarja ali pa ga zamenjaj.



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 November 2007, 11:17:46
napisala sem tako kot mi je rekel veterinar. glede tega psihična in kronična. rekel je da bolezen izhaja iz psihe (torej je psihična) in da se po navadi stalno ponavlja (kronična). veterinar je bil pa trstenjak.

ravno zato sem začela to temo, ker še nikoli nisem slišala za kaj takega (zgleda da veterinar nima pojma ali kaj?)



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 November 2007, 14:02:32
sem se pozanimala o tej bolezni (flutd) na internetu. karmen hvala. zgleda da je imel naš res to bolezen. bolezen nastane večinoma pri mačkah, ki so stalno noter, najbolj "ogroženi" pa so kastrirani samci. naš ima torej vse pogoje. znaki so: spremenjeno uriniranje, nenormalna barva urina, lahko je prisotna kri, večkratni neuspešni poskusi uriniranja, prekomerno napenjanje ali uriniranje samo po kapljicah, spremembe v obnašanju, kot so nemir, razdražljivost, skrivanje, odklanjane hrane, spremembe v načinu uriniranja, na primer v stanovanju, izven WC zabojčka, na neobičajna mesta. seveda je potrebno takojšnje zdravljenje.

kar groza me je bilo, ko sem brala te stvari...in jaz k temu veterinarju vozim tudi psa :o  neverjetni so.... >:(



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 25 November 2007, 15:17:47
Ne bom komentirala njegovega znanja, ker ga ne poznam, sem že skoraj mislila, da sta se res narobe razumela! Ampak če vse živali tako "zdravi", ne vem, če katera preživi  :(.  Jaz sem ti napislala iz svojih izkušenj, ker imam doma takšnega mačka in vem, kaj sem z njim vse dala skozi, da je ozdravel. Prvo zimo (vedno se je pojavilo ob prvem mrazu), sem ga zdravila s 4 vrstami različnih antibiotikov, od novembra, do marca. Naslednji 2 zimi sem že vedela, kaj moram narediti in sem ga ozdravila v 3 tednih (brez veterinarja, antibiotike sem imela že doma). Odkar dobiva Hills adult brikete (preštudirala sem več vrst hrane in zaenkrat ostajam pri tej), se lani in letos prvič ni ponovilo. Za vsak slučaj imam vedno doma škatlico Cefa Cure antibiotikov, pri njem edini učinkoviti. Upam, da boš uspela muca ozdraviti.



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 November 2007, 01:31:39
trenutno je z njim vse v redu. ce se še kdaj pojavi to, grem k drugemu veterinarju. ne morem verjet da veterinar ni prepoznal bolezni???

lp



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #7 : 26 November 2007, 09:27:58
Za mačke priporočam dr.Knezovo ali pa dr.Selanovo na kliniki 300kosmatih. Sta res pravi mačkarici in moram rečt, da dam zanju kar se tega tiče tudi roko v ogenj ;). Sem tudi jaz včasih hodila k Trstenjak-Zajc in zamenjala ob precej slabi izkušnji.
lp
T.

8)