Bordojska Doga [Dogue de Bordeaux]

Topfield · 155524

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #150 : 10 Oktober 2007, 09:34:55
Prosim če lahko kdo pomaga oz. če ve za koga, ki bi ga posvojitev tele psičke zanimala, da mu tole posreduje:

Prijazna psička Baloo, stara 4 leta, pasme Bordojska doga,išče topel dom.
Je zelo lepo vzgojena,cepljena, sterilzirana,ima rodovnik, navajena življenja v stanovanju. Zelo rada se crklja in hodi na sprehode.
Primerna za mirno družinsko okolje in ljudi, ki bi jo imeli neizmerno radi. Za vse informacije pokličite  041 790 324


Hvala.

Lp, nina



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #151 : 23 December 2007, 13:20:51


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #152 : 24 Januar 2008, 16:14:50
Zdravo, mene pa samo zanima zakaj so vse Bordojske doge tako "močno" hranjene  ;D.
Kajt to za moj okus ni prav nič lepo vsi pa tudi vemo, da  ni prav nič zdravo za samega psa.
   
   lp



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #153 : 25 Januar 2008, 13:26:49
Živjo era,

bordojci so pravzaprav zelo močni psi ampak kolikor sem jih videla, jih to čisto nič ne ovira pri razgibavanju. Na specialki je sodnik le pri parih omenil, da imajo malce več kg, drugače pa je bilo kar nekaj "atletov".
Tudi sama sem videla prej atlete kot debeluhe.

Imaš kak konkreten razlog za vprašanje?


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #154 : 25 Januar 2008, 15:41:49
živijo Sanja,

poglej stvar je v tem, da so meni ti psi zelo všeč, njihov značaj in tudi videz, samo, da že res dolgo nisem videla bordojca, da bi imel njemu primerno težo. Se pravi njegovi zgradbi. Lahko bi se reklo, da na rastavi vidiš pse, ki so precej pretežki. In najhujše se mi zdi to, da je videti kot, da sodniki to celo podpirajo.
Se strinjam s teboj, da so to pač psi "težkega tipa", samo to ne pomeni, da morajo biti razvampani. Pa saj to ni samo problem pri bordojcih, isto je pri rotijih, bullmastifih, veliki švicarji,.... Pač pasme tipa molos.
Očitno vse strmi k temu, da so ti psi čim večji in čim težji v škodo psa seveda. :'(
Jas mislim, da bi morali lastniki sami gledati na to, da se njihov kuža, čim bolje počuti, da ima veselje do gibanja. Ne pa da mu je malo daljši sprehod že napor. Da drugih zdravstvenih posledic debelost sploh ne omenjam.
Moč in mišična masa sta čisto nekaj drugega kot pa debelost. Veliko lastnikov pa očitno tega ne razlikuje :-\

pa brez zamere, to je samo moje mišlenje :)     



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 09 Februar 2008, 16:56:12
No pri moji babi v ulci je pa en tolk leppp bordojčk. Pa toook je prijazn. Z Abby se ful dobr razume pa se rada igrata :P.
A bi mi lahko kdo povedal kej več o tih psih.



Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 19 Februar 2008, 09:34:43
živijo Sanja,

poglej stvar je v tem, da so meni ti psi zelo všeč, njihov značaj in tudi videz, samo, da že res dolgo nisem videla bordojca, da bi imel njemu primerno težo. Se pravi njegovi zgradbi. Lahko bi se reklo, da na rastavi vidiš pse, ki so precej pretežki. In najhujše se mi zdi to, da je videti kot, da sodniki to celo podpirajo.
Se strinjam s teboj, da so to pač psi "težkega tipa", samo to ne pomeni, da morajo biti razvampani. Pa saj to ni samo problem pri bordojcih, isto je pri rotijih, bullmastifih, veliki švicarji,.... Pač pasme tipa molos.
Očitno vse strmi k temu, da so ti psi čim večji in čim težji v škodo psa seveda. :'(
Jas mislim, da bi morali lastniki sami gledati na to, da se njihov kuža, čim bolje počuti, da ima veselje do gibanja. Ne pa da mu je malo daljši sprehod že napor. Da drugih zdravstvenih posledic debelost sploh ne omenjam.
Moč in mišična masa sta čisto nekaj drugega kot pa debelost. Veliko lastnikov pa očitno tega ne razlikuje :-\

pa brez zamere, to je samo moje mišlenje :)     

Pozdravljena Era!

A lahko definiraš "razvampan bordojc"? Jaz živim s pasmo od leta 2000, redno jih spremljam po celi Evropi in Ameriki in Kanadi, pa ti moram povedati, da ni prav veliko debelih bordojcev, prej imamo lastniki probleme z neješčnostjo kot obratno. Bordojska doga je molos, močan in mišičast pes, impozanten in respektabilen.
Pasma ne stremi k temu, "da so ti psi čim večji in čim težji v škodo psa", ampak ima predpisan standrad, s tem pa tudi višino in težo in tega se vzreditelji držimo, preveliki psi itak da nimajo kaj delati na razstavah in v vzreji. Kaj podpirajo sodniki, ne vem kaj točno si mislila s tem? Sodniki sodijo po FCI standardu.

Moji bordojci so zelo aktivni, bila bi presenečena koliko energije premore taka masa od psa. In nikakor jim ni dlajši sprehod v napor temveč v veselje. Jasno je da je moč in mišična masa nekaj drugega kot debelost, to je ja jasno vsem. Prosila bi te, da pripopaš kakšno sliko zate "razvampanega bordojca", da vidim kaj to pomeni.

Psi, ki so bili letos v LJ so mi zelo dobro poznani, edino za Dejo bi lahko rekla da ima več maščobe kot mišic, nikakor pa to ni debela bordojka!

Lp, T.


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 19 Februar 2008, 09:37:00
Spike (10 mesecev)





Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 19 Februar 2008, 09:38:13
Luna (3.5 let)









sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 19 Februar 2008, 23:50:29
Hude fotke :) To mors uzivat z vsemi temi bordojcki na kupu..  :o



era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #160 : 02 Marec 2008, 08:44:04
Zdravo topfield,

glej nisem hotela kogarkoli užalit, prav tako sem povedala, da je to samo moje mišlenje. In verjetno sem z "razvampanim bordojcem" malo pretiravala :-\ Samo kolikor vem v standardu piše da imajo ti psi globoka prsa, se pravi je trebušček malo noter potegnjen, kajne? No, pri tvojem Spiku, po fotografiji sodeč bi to lahko bilo (mimo grede, res LEP KUŽA), pri Luni pa tega ni videti, pravzaprav je precej "polna", kajne? ::). No vidiš to je tisto kar me moti pri večini teh psov, jaz samo mislim, da bi bili veliko lepši, če bi imeli kako kilogramček  manj :)
Drugače si pa velika srečnica, da imaž že tako dolgo te čudovite kužote poleg sebe ;D

lep pozdrav
     era



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #161 : 03 Marec 2008, 22:13:47
Topfieldka, samo zate  :P:





In cestitke za krasne rezultate! Mojmu Spayku pa  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* in glej, da mu jih das do pikice tocno  ;)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 06 Marec 2008, 21:55:26
Miša tnx za slike  :). Uff kako se držim na 2.sliki  ::)
Spike je dobil lupčke do pikice natančno, a slino lahko teb prinesem? ;D


Uff Era, si pa zgrešila na celi črti  ;D. Za Luno bi bila presrečna, da ima kak kg več (trenutno ima 55kg in 61 cm, jaz bi želela kak kg več), Sipkey je pa glih "ta prav". Pri 10.mesecih ima 60 kg in 66 cm plečne  8). Jaz iskreno še nisem videla debelega bordojca, pa sem jih videla v živo že na stotine, pa ne pretiravam. Bordojci so pač tipični molosi, močni in mišičasti.
Pa hvala za pohvale za Spikea, je "my big hope" u kennelu,  upam da ga bom uspela narediti v tisto kar sem si zamislila, genetski potencial že ima ta prav  ;). Mi je pa Luna po eksterijeru veliko bolj všeč kot Spike, to moram priznat. Sem pač zelo kritična do svojih psov  :)


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 06 Marec 2008, 21:59:20






No da še povem, da je na prvi slikici Topfield African Queen, na drugi pa Agramerbordog Hulk


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 06 Marec 2008, 22:19:59
A se lahko še mal pohvalim  ;D :D?

Smo bili ta vikend na Cacib Zagreb in bili zelo uspešni. Spikey (Royalred Ranger Emberez) je bil obadva dneva PRM Best Junior, Quenny (Topfield African Queen v lastništvu psarne Agramerbordog) je bila v soboto PRM Best Junior in Junior BOB. Obadva sta imela konkurenco 3 psov. Queeny je bila v nedeljo v ringu zelo igriva in je pristala na 3.mestu z odlično oceno. Topfield Awesome Rock, bratec od Queeny pa je obadva dneva zasedel 2. mesto v mladih. Poleg Spikeya in Queeny sem hendlala še Agramerbordog Hulka, samčka starega 5 mesecev.

Royalred Ranger Emberez






Junior class males


Topfield African Queen








Junior Class Winners, Topfield African Queen & Royalred Ranger Emberez with judge Pedro Bispo


Royalred Ranger Emberez & Topfield Awesome Rock & Cip Simon's Way


Topfield Awesome Rock




Junior Class males


Agramerbordog Hulk





sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 06 Marec 2008, 23:03:52
Cestitke za uspesen vikend :)



Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 07 Marec 2008, 09:08:05
Hvala Sara! :)


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #167 : 07 Marec 2008, 13:14:21
Tanja tile bordojci so res prava paša za oči.  :-*
Spyke je res krasen - se mi zdi, prav ogromen.  :) Kateri je bil na razstavi v soboto poleg Spyke v kletki? Vem, da je tvoj, in se mi je malce bolj dopadel kot pa bratec.  :-\

Drugače je pa meni srce ukradla Briči. Tako flegma bitje pa sem skoz plesala okrog nje  ;D

Naslednjič pa upam, da bom ostala od začetka do konca, veliko poslikala, pa razmišljam še, o kameri.

Koliko je pa Butcher visok?


Lp,

Sanja


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #168 : 07 Marec 2008, 19:44:38
no, zdaj pa res ne vem,
 ali imam jaz napačno predstavo o teh kužotih, ali pa imam to srečo, da srečujem  "premočne" pse. :-[
 Topfield, glede tvojih kužkov sem pa zelo presenečena, mislim pozitivno. Tele slikice iz zagreba, lahko rečem samo, ČUDOVITI :o
Čeprav glede Lune se pa nebi mogla čisto strinjat s teboj, glede standarta ne bom nič rekla, ker mi je čisto jasno, da ti o tem sigurno veliko veš, jaz bi bila bolj za kako kilo manj ;D, je pa tudi to, da slike včasih lažejo  v živo je pa vse videti čisto drugače  :)

Ja pa da ne pozabim, iskrene čestitke za uspehe v Zagrebu  :)

lp era



Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 08 Marec 2008, 16:14:27
Tanja tile bordojci so res prava paša za oči.  :-*
Spyke je res krasen - se mi zdi, prav ogromen.  :) Kateri je bil na razstavi v soboto poleg Spyke v kletki? Vem, da je tvoj, in se mi je malce bolj dopadel kot pa bratec.  :-\

Drugače je pa meni srce ukradla Briči. Tako flegma bitje pa sem skoz plesala okrog nje  ;D

Naslednjič pa upam, da bom ostala od začetka do konca, veliko poslikala, pa razmišljam še, o kameri.

Koliko je pa Butcher visok?


Lp,

Sanja

 :) Sanja se strinjam, res so paša za oči. Jaz se jih še po toliko letih ne morem nagledati  ::). Najbolj sem uživala lansko leto v Franciji na največji specialki bordojcev na svetu, bilo jih je 243 iz celega sveta, še iz Avstralije, Mehike, Agrentine in ostalih oddaljenih držav so prišlii. Res užitek, jaz sem bila kar cel teden v Franciji  ;D. Res enkratno doživetje, letos tud pičim tja :P.

V soboto je bil poleg Spikea v kletki Roko (Topfield Awesome Rock). Spike in Roko nista brata, Roko je iz moje vzreje, Spikea sem pa pripeljala iz trenutno najuspešnejše in vodilne psarne v Evropi, iz angleške psarne Emberez ( http://www.dogdebordeaux.co.uk/ ). Pri njih je bratec od Rokota, Topfield Absolute Power.

Ja, Briči je tud mene očarala, mislim da bo to ena zelo lepa psička, njena mama je Lunina polsestra, svetovna prvakinja (+ BOB) Agramerbordog Cory.

Butcher je pa visok tam okoli 65-66 cm, meni zelo všečen samec, sin evropskega prvaka Dillena Van de Paterhoeka (Dillen je pa iz iste kombinacije kot Res.Eur.Ch. Enferno Van De Paterhoek, oče mojih mladičev, samo eno leglo kasneje je skoten).






Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 08 Marec 2008, 16:24:22
no, zdaj pa res ne vem,
 ali imam jaz napačno predstavo o teh kužotih, ali pa imam to srečo, da srečujem  "premočne" pse. :-[
 Topfield, glede tvojih kužkov sem pa zelo presenečena, mislim pozitivno. Tele slikice iz zagreba, lahko rečem samo, ČUDOVITI :o
Čeprav glede Lune se pa nebi mogla čisto strinjat s teboj, glede standarta ne bom nič rekla, ker mi je čisto jasno, da ti o tem sigurno veliko veš, jaz bi bila bolj za kako kilo manj ;D, je pa tudi to, da slike včasih lažejo  v živo je pa vse videti čisto drugače  :)

Ja pa da ne pozabim, iskrene čestitke za uspehe v Zagrebu  :)

lp era

Era enkrat se oglasi pri meni, živim 15 min iz Ljubljane, da se prepričaš v energičnost bordojcev. Pa hvala za lepe besede za moje pesote, sem zelo ponosna na njih pa tudi na moje papije, ki so zdaj stari že 11 mesecev.

Kaj se pa glede Lune ne bi strinjala z mano? Luna je nižja psička, za psice je predpisana plečna višina med 58-66 cm in teža vsaj 45 kg. Luna je visoka 61 cm in težka trenutno okoli 55 kg, kar mene zelo veseli, ponavadi jih ima okoli 52 pa se ji med gibanjem vidijo rebra, kar pa meni ni všeč. Trenutno ima manekenske mere 61-55-61 (višina-teža-obseg glave). Pripravljava se že na svetovno razstavo v Stockholmu in upam, da bodo te mere(kilaža) ostale take kot so.
Drugače pa je po standardu zaželjeno da ima bordojec obseg glave enak plečni višini in Luna je ena izmed redkih psičk, ki to ima. Triša to niti pod razno ne bo nikoli imela :(



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #171 : 08 Marec 2008, 18:03:19
Ja malce sem nerazumljivo napisala, tisti zraven Spyke (torej Roko) se mi je bolj dopadel kot pa njegov brat/sestra, ki je bil pa na desni strani vhoda, vsaj kolikor sem razumela.  :-\

Butcher mi je všečen, predvsem zaradi njegove barve in glavo mi ima krasno. Moram pa reči, da deluje precej majhno oz. nizko. Je pa še mlad pa se bo mogoče še malce bolj razvil. :)
Spyka pa moraš mal pofotrat, revež saj so ga sama rebra!  >:D Mam izkušnje drugače glede telesne teže psa - ga bom hitr nafotrala  ;D :D
Mislim, da bo Spyke pa ena bordojska bomba, ko bo odrasel - ga bo še večje veselje gledat.  :)


A Luno nameravaš še kaj razstavljati?


Lp,
Sanja


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 08 Marec 2008, 18:59:44
Na desni strani vhoda v ring je bila v prvi kletki Rokova sestrica Queeny. Kdo se ti je zdaj bolj dopadel, Roko ali Queeny  ;D?

Se strinjam, Butcher deluje nizko, Cory recimo pa deluje ogromna, pa v resnici ni, je isto visoka kot Butcher. No samo nje ni bilo na razstavi.

Spikov hobby je hrana in spanje, no zdej sem ga že mal "ulaufala"  ;D, je že mal bolj aktiven. Ko pa sem ga pripeljala iz Anglije je bil pa lazy Englishman. Ampak mu nisem dala mira, zdej pa že sam kaže voljo do aktivnosti  :P...

Luni manja še en Cacib iz ene države da zapre Inter, drugače jih ima okoli 10, ampak samo Slo in Hr. Ona se bo razstavljala samo še na klubskih, na specialkah in na razstavah visokega ranga (svetovna, evropska, mogoče drugo leto tudi Crufts- bordojci se bodo leta 2009 prvič razstavljali na Cruftsu).
Itak pa svojih psov skorajda ne razstavljam več na državnih (CAC) ampak samo še na mednarodnih (CACIB) kjer je vsaj nekaj konkurence.


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #173 : 09 Marec 2008, 04:12:01
Brez zamere, sam mi je bil Roko malce bolj dopadljiv.  :-[ Kar ne pomeni, da mi Queeny ni všeč.  :)

A potem se vidimo na CACIB Celje?  8) Še jaz bom takrat svojega žitarja pripeljala.  ;D
Na Evropski pa tudi upam, da se vidimo - mi gremo najbrž kar z avtodomom gor, če bo vse po sreči.

A se bordojci prej niso razstavljali na Cruftsu? Kako pa to?


Lp


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #174 : 10 Marec 2008, 12:20:52
Ona se bo razstavljala samo še na klubskih, na specialkah in na razstavah visokega ranga (svetovna, evropska, mogoče drugo leto tudi Crufts- bordojci se bodo leta 2009 prvič razstavljali na Cruftsu).
Itak pa svojih psov skorajda ne razstavljam več na državnih (CAC) ampak samo še na mednarodnih (CACIB) kjer je vsaj nekaj konkurence.

Topfieldka,
cestitke za vse uspehe! In tako se govori! Skoda psa matrat za brez veze.
Kako pa to, da so si na Cruftsu premislili, da se bodo  lahko razstavljali bordojci?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 12 Marec 2008, 13:22:55
A potem se vidimo na CACIB Celje?  8) Še jaz bom takrat svojega žitarja pripeljala.  ;D
Ja v Celju se vidimo, jaz pridem s Spikom.


A se bordojci prej niso razstavljali na Cruftsu? Kako pa to?

Anglija je povsod izjema  ;D. Bordojci so bili na listi uvoženih pasem od leta 2001, samo pasme ki so polno priznane s strani Kennel Cluba se lahko razstavljajo na Cruftsu. In ker na Cruftsu ne obstaja razred za uvožene registrirane pasme se niso smeli razstavljat. Formalno so jih priznali januarja 2008, se pravi vsi bordojci, ki se bodo letos kvalificirali za Crufts, se bodo lahko leta 2009 že razstavljali.  ;D


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 12 Marec 2008, 13:25:40
Kako pa to, da so si na Cruftsu premislili, da se bodo  lahko razstavljali bordojci?

Sej si niso premislili, pasma je izpolnila pogoje za polno priznanje s strani KC. Že oktobra 2006 so na strani UK DDB kluba objavili: The Dogue de Bordeaux Club of Great Britain is pleased to announce that the application made by the club secretary Adrian Bicknell to transfer the breed from the import register to the breed register has been successful and will take effect from 1st of January 2008


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 24 Marec 2008, 19:01:53
zdravo, bordojci so mi zelo všeč, in so ena simpatična masa.

Zanima me, koliko so karakterno in nasploh podobni bullmastiffu, meni se nahitro dozdeva da so različni samo u barvi.
lp



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #178 : 13 April 2008, 19:03:16
Živijo!
Ali lahko samo vprašam kdaj so specialke za bordojce?
(Če se da povedati  ura in datum)

Lp. Danaja

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #179 : 15 April 2008, 19:47:31
Specialka je bila letos v okviru kluba SKVPM v Ljubljani (drugi teden v januarju).