Koliko vode pijejo vaši psi?

hovakaj · 9503

hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
: 05 December 2007, 20:01:45
Mene pa zanima, koliko vode na dan popijejo vaši psi. Vem da je odvisno tudi od velikosti psa, samo zdi se mi da Alessa pije v teh hladnejših dnevih VELIKO manj kot poleti. Je to normalno?
Vsak dan ji menjam vodo 2x pa se posode sploh ne prtakne. 1x na dan pije gospa na bideju,( sama se postavi pred bide in čaka) ji odprem pipo in takrat sploh ne vem koliko popije. Zato ji med brikete preden posodo postavim na tla, dolijem  približno 1 dcl vode.
Večina je briketirano hrano, zato ima vedno na razpolago svežo vodo, pa je ne pije.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 05 December 2007, 22:57:23
Jaz mislim, da če bo pes žejen, bo pil ;) Tako da če ima na razpolago vodo, potem se nimaš kaj sekirati, če je vse ostalo ok.
Normalno pa je, da pozimi manj pijejo, saj se pes ne rabi hladiti in posledično ne oddaja toliko vode (pes si poleti v vročini znižuje telesno temperaturo oz. obvaruje pred pregrevanjem tako, da oddaja odvečno toploto skozi jezik preko izparevanja vode, zato normalno spije več vode, da nadomesti izgube).
Moja dva ne spijeta ne vem kaj, sicer sta mali pasmi, ampak recimo če dam kakšno bikovko ali sapnik za žvečit, se občutno poveča količina popite vode, normalno.
Bernardinka doma pa pije po obroku, samo zdaj pozimi je bolj to slinjenje v vodo kot pitje :):)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 05 December 2007, 22:58:20
Mene pa zanima, koliko vode na dan popijejo vaši psi. Vem da je odvisno tudi od velikosti psa, samo zdi se mi da Alessa pije v teh hladnejših dnevih VELIKO manj kot poleti. Je to normalno?
To je čisto norlmalno ;) Je pri aski enako, da poleti mnogo več popije kot pozimi. Sej pri nas ljudeh je enako ;)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3 : 06 December 2007, 07:36:50
Pri nas je odvisno od aktivnosti.
Kljub temu, da je zunaj hladneje, se mi zdi, da se količina popite vode pri nas ni zmanjšala.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 December 2007, 09:21:26
Odvisno je tudi od hrane - koliko vode le ta vsebuje. Moja dva popijeta veliko vode, ko jesta brikete. Ko pa jesta kuhano hrano, pa praktično nič.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 06 December 2007, 10:16:09
Pri nas je tako, da Brihta tanke enormne količine vode... ona je pomoje mnenja da mora pač skleda bit prazna in bi pila v nedogled ::). Smart in Rumba pa pijeta samo po večjem fizičnem naporu ali takoj po jedi.

Razlike med poletnim in zimskim časom pa dejansko ni.




nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #6 : 06 December 2007, 10:25:25
Ja,pri nas je podobno kot pri ninci-Paxx ima šnoflo skoz v posodi z vodo(temu primerno poplavljena je tudi okolica posode ::)),Gaja pa zdejle pozimi spije kak deci al pa dva vode-medtem ko je Paxx konstanto na količini od pol litra do 1,2 litra... Če pa je zlaufan al pa če je vroče,pa še tolko več spije.
Nekje sem prebrala,da pes potrebuje na kilogram teže okoli pol deci vode na dan-pri mojih to kar drži.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 06 December 2007, 10:51:04
Pri nas drži Kakršen lastnik, takšen pes. Oba popijeva ogromne količine vode. Sem že imela obdobje, ko me je malo skrbelo, ker Buda bi samo pil pil in pil. Ker pa ni bilo nobenih stranskih učinkov, me je minilo. Tisa je bila ista in sem ji nekaj časa merila koliko spije, kar pri Budi ne morem, ker se preveč vode nabere v dlaki na gobcu, na tacah, na trebuhu in okrog posode  :) No, skrbi me pa ne več



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #8 : 10 December 2007, 20:37:17
vodo ima vedno na razpolago tako da pije kadar je žejna, koliko  ??? ne vem. če pa kaj grize, kako bikovko pa malo več spije.


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #9 : 20 Oktober 2008, 10:15:33
Bom kar tule vprašala. Naša spije na dan kakšne 4 posode vode. Stara je 6mesecev in ni nevem kako aktivna.. čeprav potem lula tudi veliko ja. Ali bi me moralo kaj skrbeti? Je to preveč vode za mladička?

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #10 : 20 Oktober 2008, 10:41:08
Pes naj bi na dan spil približno 60ml (0,6dl) vode na 1 kilogram telesne teže.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 20 Oktober 2008, 11:43:42
Naš je z leti spije več, kar je normalno. Se mi zdi, da je ševeč spije od letošnjega poletja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #12 : 20 Oktober 2008, 12:43:10
Pri nas spije eno veliko posodico na dan, ali pa še to ne. Odvsino. Je pa tudi res, da ji vodo non stop menjam in ne vem točno kolikokrat na dan menjam in koliko jo je manjkalo. Ko smo aktivni jo za šalo spije 1 bidon, ko se ustavimo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 20 Oktober 2008, 16:51:54
Jah no, jaz mu čez dan cca 2x-4x nalijem po pol litra.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 20 Oktober 2008, 18:32:20
Tudi naša pozimi oz., ko je hladneje spije manj. Koliko točno spije ne vem, kakšno skledo (1,5 l) na dan ali manj. Poleti pa seveda več, še posebej po aktivnosti, ko zmaže celo skledo.

Ja,pri nas je podobno kot pri ninci-Paxx ima šnoflo skoz v posodi z vodo(temu primerno poplavljena je tudi okolica posode ::)),

Tudi naša velik delež vode polije namesto spije  :-\. problem smorešili tako, da smo ji pod skledo dali ličen pladenj, kot jih imajo po menzah. Voda tako ostane ujeta gor in pladenj preprosto odlijemo  in ni treba nič brisati po tleh ;D



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 Oktober 2008, 19:32:33
Dekleta, posode čisto nič ne povedo. Koliko držijo te posode?


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 21 Oktober 2008, 15:11:33
Pri mojih dveh sem opazil, da ŠBOjka spije za 300% več vode kot prinašalka in to že od malih nog.
ŠBOjka je stara 7 mesecev (par dni fali) in stanka dnevno min 5L vode... prinašalka 2,5L.
Tudi ko gremo ven in imam s seboj 750ml posodo vodo, je to ravno za ŠBOjko, medtem ko prinašalka spije tam okoli 300ml max.

Da ne govorim o tem, da ima ŠBOjka luštno navado dat vodo v gobec in pušča "sled" čez celo stanovanje... to je blazno zabavno, vsaj zanjo :-)



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 December 2008, 10:18:36
Hmm... zdaj me je pa začelo skrbeti, ker Lan tudi več dni ne pije vode. ???

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #18 : 26 December 2008, 11:33:31
Kakšne pa ima dlesni?

Drugače pa ga lahko malo prelisičiš in v brikete naliješ deci vode ali dva - to pri Gaji pali  ;D Ali pa zmešaš žlico konzerve z vodo  :)



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #19 : 26 December 2008, 11:37:05
naša pa samo pije tudi  4litre na dan.. jesti pa noče nič :(

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Luccy_ka

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 04 Januar 2009, 21:32:35
Naš tud kar naprej pije. Ko mu zmanka v posodici vode se kar postavi pred vrata v kopalnici in joka, če so odprta vrata pa skače na tuš kabino in cvili to bo pomenilo ,,žen sem prosim, daj mi piti''. Zelo pa se je začeu ,,preseravat'' glede hrane. briketev brez dodatka konzerve nebo pojedeu za nič na svetu:)

Lucija & Len želita lep dan :)