Pit bull terier

puppa · 255644

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #360 : 31 Oktober 2012, 13:07:01
Kot lahko vidimo, je razlika zelo velika. AKC in UKC apbt-ji so eni navadni "stafordi". Pa tudi večini, ki ve kaj poseduje, se šmirkla za adba rodovnike in podobne papirčke. Malo si lahko človek pomaga s super papirjem, če je pes zanič. Marsikdo tudi ne želi, da bi drugi zvedeli strategijo njegovega parjenja in skrivajo rodovnike oz. jih imajo zgolj zase.

Predvidevam da to velja za tiste ki se ukvarjajo z pasjimi boji in ne dejanske vzreditelje.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #361 : 31 Oktober 2012, 14:31:04
Čakmal! To kar ti pod AKC pitbulle daješ so staffi! Nisem vseh preverila, samo Fraja recimo ni Pit ampak je Amstaff.

In ne morš rečt da so AKC piti navadni staffordi, če so dejansko nalimal psa, ki je Amstaff ???



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 31 Oktober 2012, 14:53:11
Zakaj bi ljudje skrivali strategije parjenja mi ni jasno. Mi je pa jasno da je tako v Sloveniji kot po svetu ogromno ljudi, ki imajo te pse iz napačnih razlogov. Sranje je vse skupaj. Vsi kvazi poznavalci so običajno najbolj glasni pri širjenju kakšnih neresnic o dejanski pasmi. Včasih je celo sami ne poznajo dobro in tudi psa vzgajajo na trapast način, če sploh ga,...

Čez cel tvoj seznam AST-jev se mi ni dalo it, prve tri sem pogledala, toliko da vidiš da si se "malo" uštel.

Fraja - http://www.pedigreedatabase.com/dog.html?id=925875 in http://www.rebelandproud.com/index.php?op=3&vf=23

Urban Cowboy - http://www.absoluteamericanstaffordshireterrier.com/JT.html in http://www.pedigreedatabase.com/dog.html?id=1829498

Buster Rascal - http://dev.wynwoodkennel.com/index.php?option=com_content&view=article&id=65:buster&catid=58:buster in http://www.pedigreedatabase.com/dog.html?id=921242

AKC priznava AST-je. http://www.akc.org/breeds/american_staffordshire_terrier/index.cfm



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #363 : 31 Oktober 2012, 15:26:49
Vsi kvazi poznavalci so običajno najbolj glasni pri širjenju kakšnih neresnic o dejanski pasmi.

Imaš prav ja. Jaz vsakomur, ki me vpraša katere pasme je moj pes, rečem da je mešanka med vižlo in ptičarjem ali vižlo in boxerjem (kar se pač prej spomnim) in do sedaj se še nobeden ni kaj pritožil, da sem povedal laž. :o

Drugače mi pa pošteno povedano dol visi za razne uka, akc, pgc, tgc, mgc, ... in podobne organizacije.
Jaz vem kaj imam. Ljudje (pitovci), ki jaz želim da vedo kaj imam, vedo, za ostale mi je pa čisto vseeno.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #364 : 31 Oktober 2012, 18:24:29
To primerjavo sem jaz videla na enem forumu, naj bi bilo pri posameznih organizacijah prikazani šampijoni (pač slika šampijona), da bi se najbolje videlo razliko. Itak je pitov/amstafov ogromno, jaz sem slišala veliko verzij, samo verjamem da izhajajo iz istih korenin (obe pasmi).. Iz pitov so pa itak naredli 1001 psa, če pogledamo samo tele bulliye, ki so tudi piti, pa dejansko je pes po zunanjosti čisto nekaj drugega.. Sicer nisem 100%, sem nekej slišala/prebrala, da naj bi neke te organizacije pite in amstafe skupaj dajalai (kot ena pasma) (org. v Ameriki) in mogoče pride zato do tega, da je na sliki AST kot APBT, nevem nisem prepričana, samo razmišljam  :)
Vohlec kaj ti maš rodovniškega?



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #365 : 31 Oktober 2012, 18:36:25
Jaz imam samičko. Nima "priznanega" rodovnika od adba ali katerih od teh uradnih organizacij, ampak imam zanjo papirje iz APBT Registar iz Srbije. http://www.pit-bul.com/
Je pa njen rodovnik tudi na internetu. V prvih 7 generacijah so vsi psi skoteni in preverjeni v državah bivše Jugoslavije, v kasnejših generacijah pa so nekateri bili pripeljani iz tujine, nekateri pa so še globlje v drevesu bili rojeni v Jugoslaviji.
Tako da za nekoga je to rodovniški pes, za nekoga pač ni. Jaz v glavnem vem kaj imam in to mi čisto ustreza.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 31 Oktober 2012, 18:54:26
naj bi neke te organizacije pite in amstafe skupaj dajalai (kot ena pasma) (org. v Ameriki) in mogoče pride zato do tega, da je na sliki AST kot APBT, nevem nisem prepričana, samo razmišljam  :)


Jah lej, to ne bo držalo. Če je AST je AST in če AKC priznava samo ASTje, potem nima smisla pisat o tem da je to APBT, če ni.

Lahko vsak dela primerjave med psi, pa pogleda katere pasme katera organizacija priznava. Ne moreš pa vzet fotke psa pasme X in rečt, da je pasme Y, če ima pes rodovnik zato da dokaže, da je pasme X.

AKC tudi ni tam ena vaška organizacija...



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 31 Oktober 2012, 19:01:39
Sej pravim, da nevem, da sem samo nekje brala nekaj o teh stvareh in samo razmišljam  ;)   Ker se nisem poglabljala v rodovnike, verjetno se bom šele takrat, ko (če) bom kupovala psa s tem rodovnikom.. Ker itak vemo, da lahko na forumu vsak vse napiše, mislim, da sem to brala na enem ameriškem forumu, nisem prepričana, ker je to kar nekaj časa nazaj  :)
Niti nevem kako se razlikujeta AST in APBT, oz. pač po zunanjosti ok, pa malo to, ampak kako sta si lahko tako podobna in imata zelo podobne lastnosti, a sta hkrati 2 popolnoma različni pasmi? Nevem, nikoli mi ni nihče o tem kaj takega razložo, da bi verjela in rekla, ah ja to je to :)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #368 : 31 Oktober 2012, 19:02:53
Aha, sem spregledala nekaj :) A AKC priznava torej AST, APBT pa ne?



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0

Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #370 : 31 Oktober 2012, 19:30:51
Nisem vedela, no to pa je seveda čisto nekaj drugega.



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #371 : 31 Oktober 2012, 20:15:06
Vohlec, zakaj si se odlocil za to psicko?

Ko se sama odlocim za psa tocno vem zakaj ga vzamem... ce mislis, da bomo ploskali samo zato, ker imas psicko apbt se motis. Upam, da ves zakaj si jo vzel in mocno upam, da ne bo pristala v pitu. Sorry, tega ne stekam, ne odobravam in nikoli ne bom. In tisti tvoji citati so mi blago receno bedni, opevanje gamedogov, halooo???

Ne vem kaj je v tem lepega, trganje mesa, lomljenje kosti??? Btw... psi tipa bull so odlicni atleti in obstaja ogromno kinoloskih sportov v katerih lahko sodelujejo in tudi dosegajo odlicne rezultate. In oprosti, pasji boji sluzijo samo za filanje ega lastnika (ok, tudi zepe se da lepo napolnit).

Sem bila prevec groba? Mogoce... dejstvo je, da ne prenasam pasjih bojev, nikoli jih ne bom. Ker je to zame cisti primitivizem.

Ce sem te pa narobe ocenila...



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #372 : 31 Oktober 2012, 21:44:26
Niti nevem kako se razlikujeta AST in APBT, oz. pač po zunanjosti ok, pa malo to, ampak kako sta si lahko tako podobna in imata zelo podobne lastnosti, a sta hkrati 2 popolnoma različni pasmi?

Če gledamo razlike med AST in APBT je pri zunanjosti ta še najmanjša. Največja razlika med njima in med posameznimi pitbuli je v karakterju.

Tudi "različni pitbuli" so si med seboj po videzu zelo podobni. Razlika v karakterju pri njih je pa kot dan in noč.



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #373 : 12 November 2012, 13:56:38
Po dolgem času spet nekaj od mene.
Nič kaj produktivnega in svet spreminjajočega - samo nekaj slikic moje "zverinice"... ki ima med drugim čudne predstave o tem, kako naj bi psi sedeli.  ;D










Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #374 : 12 November 2012, 18:09:38
Aaaaaaaaaa, kaki cuukerrrr jeeeee :-* :-* .. Pa uhice lepee, jaz sem itak čisto nora na vse, sploh če so taki mali posebneži, s temi uhicami.. Barva je pa itak za pojest  :D



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #375 : 12 November 2012, 19:51:46
@Nox: Hvala =)
Mama je tudi taki netopir, pa mislim, da ena Baxova sestica iz istega legla, ostali pa majo ušeska dol (sem dobila slikice sestric pa bratcev, ker smo preko maila z lastnikom mame v stiku =)).

Mi je pa tvoj tudi zelo simpatičen s svojo temno masko pa temnejšimi očkami!  :)
Za mojega včasih kdo reče, da srepo gleda, ker ima svetle oči. 



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #376 : 12 November 2012, 23:16:50
Kje si ga pa vzela?... Meni je ta barva vedno top, pa ta bela lisa, jaz se kar zaljubim  ;D Kolk je pa star? Vidim, da se on tudi razume z drugimi psi :D



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 13 November 2012, 07:44:22
Iz Italije je, blizu Trsta (približno 5-10 minut od mejnega prehoda Fernetič). Saj imam nekje zapisan točno kateri kraj oz. naselje, samo se ne spomnim trenutno.  :-[

Je pa star eno leto in tri mesece.  :)

Brezpogojno se super razume z vsemi psičkami in se z veseljem igra z njimi. Malo ima težave s samci (posebej večjimi in/ali nekastriranimi), ampak tudi ne vsemi, se je ravno zadnjič v pasji šoli po treningu igral s kastriranim mešancem, ki je bil kar nekaj večji od njega.
Prav težave ima samo s spuščenimi psi brez spremsta lastnikov (ki jih je pri nas v okolici srečaš kar pogosto), ker se je večkrat kateri zakadil v njega, ko je bil mlajši (sicer ni bilo nikoli nekih pretepov ali poškodb, ampak je bilo zgleda dovolj, da jih zdaj nima preveč rad  :-\).
Drugače samce pač načeloma tolerira, samo ga je treba imeti na očesu, ker ni 100%, sploh če rinejo v njega, ali pa hočejo skakati po njem. Je pa kastriran in se je stanje od takrat definitivno nekoliko popravilo (sploh, ker so prej drugi samci včasih že na daleč, preden je postal pozoren nanje renčali, ko sva se približevala, zdaj pa tega več ni  :-\).
Je pa psička na sliki z njim verjetno tudi zelo vesela, da je kastriran, ker ji je prej znal tudi po več ur težit in jo poskušat naskakovta (ne glede na to koliko smo ga prekinjali), zdaj pa se lepo igra z njo.  ;D



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #378 : 13 November 2012, 09:34:40
Ja itak veš kaki so italjani 8)

Moj je pa samo 1mesec starejši, še vedno je tak otročiček da ni večjega, pa ima enako včasih težave z večjimi psi, pa enako včasih ja, včahi pa je čisto ok vse, samo se stanje popravlja.. Ma kak sem jezna, tole ko ljudje nimajo svojih pesov pod kontrolo, jaz se vedno skregam, pa izogibam predelom, kjer vem, da so taki bedni ljudje...
Kdaj si ga pa dala kastrirat? Nox je tudi kastriran, jaz sem ga dala kar 6 mesec, takoj ko je mogoče, tak da z naskakovanjem nobenih problemov, bošček sploh neve kaj je to ::) 



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #379 : 13 November 2012, 09:57:19
To itak.  ;D

Saj Bax je tudi še vedno otročiček in zelo igriv in vse. Sploh pa astronomska carta. =)
Če se sprehajama, pa imajo ljudje pse spuščene jih sicer večinoma pokličejo k sebi pa pripnejo, to morem pohvalit, ampak je pa še precej ljudi, ki imajo pse spuščene na dvorišču pa nobene ograje.  ::) Ali pa imajo pse privezane kje ali pa zaprte, potem pa uspe kateremu pobegnit včasih in si privošči krog po vasi. Jupi. Saj tisti, ki se jim zadereš "DOMOV!" pa grejo je OK, se Bax tudi kar hitro pomiri potem, pa je. Ampak eni so zelo vsiljivi in naju potem hočejo zasledovati, en ovčar (mogoče tudi mešanec, da ne bom po krivem obtoževala  ;D), pa je tudi že enkrat prišel do naju in sta se malo zgrabla (sicer tipično moški pretep, na srečo - glasno pa nič škode potem). Zato se jaz tudi določenih sprehajalnih poti potem malo izogibam.

Mislim, da je bil Bax 9 mesecev neki star, ko smo ga dali kastrirat. Je pa začel že pri 5-6 mesecih s tem svojim naskakovanjem, ki pa se je zdaj res umirilo (mogoče 3-krat poskusi skočit, pa ga psička zavrne, pa je mir potem - ne rabimo niti mi več nič posredovat pa ga prekinjat).



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #380 : 13 November 2012, 15:25:22
Maš kar srečo, pri nas so sploh manjši psi kar spuščeni vedno, eni ljudje sploh nimajo povodca zraven, pač butasto no...
Drugače pa zgleda, da mama podobne pse, čiste carte  ;D hahaha, moj je ko mucica, skos bi se cartal, tak smo jih navadli ::) enije to tak kul, samo na sprehodu ga pol vsak 2 hoče božat, pa se mi ni, pol pa včasih ne pustim, ko pol nikamor ne pridema   ;D

Zgleda super kužek, a sta hodla kaj v pasjo šolo?



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #381 : 13 November 2012, 16:06:52
Moj je do tujcev kak kdaj. Si kar zbira kdo mu je všeč pa kdo ne. Ker k enim takoj navali, pa bi se cartal, drugim pa se izogne al pa jih celo oblaja. Ma včasih malo finte.  ::)

Malo šolo je naredil (je fant z njim hodil, ker sta se meni oba termina s faksom pokrivala), zdaj pa delama začetni tečaj, pa imama decembra izpit. =)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #382 : 13 November 2012, 17:43:31
Suprcaaa :) mi smo hodli v Mb v malo šolo, naprej pa žal ni šlo, ker se moram vozit v Mb, pa itak dol študiram in mam fax 4x na teden, pol bi pa mogla v pasjo šolo hodit še 2x na teden (med tedom), pa mi žal ne znese.. Malo doma kdaj delama, samo ni enako  :-\ ... Pasja šola je že zakon ;D



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #383 : 13 November 2012, 19:12:58
Midva hodima na Ptuj, ker je tako ali tako enaka razdalja neki, če grema va Mb ali pa na Ptuj. =)
Baxu je predvsem šola pomagala ful, da se je navadil delat pa pozornost ohranjat bolj tudi v pasji družbi. Ker tak srečevat pse na sprehodu, pa občasno s kom se dobit za igranje tudi ni isto, ko če more delat v prisotnosti drugih psov.  :)
Doma sicer tudi kaj delava na disciplini, utrjujema znanje malo iz šole pa to, drugače pa se doma bolj trikcev učima.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #384 : 13 November 2012, 20:58:46
Ja sej to meni manjka :-\ sej delam doma, smao ni isto, sploh, ko dobiš naevete pa kot si rekla druge pse pa tako, pa da te nekdo pol malo "priganja" in "kontrolira", to jaz rabim ;)
Drugače pa so ful učljivi psi, jaz sem bla fuuul presenečena, pa kako pozornost je mel, mega (no v šoli, zunaj je malo drugače, samo če mam hrano ali žogo, me tudi kar uboga  :) )



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #385 : 13 November 2012, 21:22:34



Kakšna ušesa so pa to.  :o Me spominja ne gremline. Čudovit je.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #386 : 13 November 2012, 21:49:53
@Nox: Učljivi so ful, sploh za kakšne "bedarije". Sem bila dejansko kar presenečena kako hitro se je kot mladiček naučil sedi, taco, five ... Malo zna bit trmast glede ubogljivosti, pa pozornost zna tudi bit problem včasih, ko mu ni oz. je kaj drugega bolj zanimivo. Je pa tudi moj s hrano hudo podkupljiv.  ;D
Največje veselje v šoli pa mu je odpoklic - me je zadnjič ravno skoraj podr, ker je bila trava mokra, pa se ni uspel pravočasno ustavit in mi je priletel v noge.  :D

@BlackDevil: Saj nas doma tudi, ga včasih za hec kličemo gremlin.  :D Je pa hec, ko vsak drugi vpraša, če ima kupirana ušesa, ker so pokončna.  Pa morem vedno razlagat, da ne, da so se mu pač sama postavla gor.  ;D



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #387 : 13 November 2012, 22:26:25
Če je odpoklic tudi drugje tak, je to itak superca  ;D   To pa tak, bedarije se takoj naučijo, hahaha..
Pa da jaz mojega pokaže, z današnjega sprehoda :D

in ena nasmejana



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #388 : 14 November 2012, 06:53:15
Drugje je tako-tako. Če bi ga zamotla kakšna srna ali pa zajec, bi bil najverjetneje gluh za mene. Zato ga imam raje na 10m slednem povodcu, če sma na sprehodu med njivami ali travniki.

Res je zelo simpatičen pob!  :)  In mi zgleda tudi zelo lepo grajen.  :-*
Ti njihovi široki nasmehi pa so mi tako ali tako zakon!  :-*



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #389 : 14 November 2012, 14:07:57
Joj, kak si pridna, tak delata :) Mi2 pa najraje žogice lovima (samo lovima, prinašama ne ::)).. Drugače pa sem čisto navdušena nad piti, je vse kar sem si zamišljala v psu res :)