Pit bull terier

puppa · 256850

Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 14 November 2012, 14:38:09
Midva za žogico norima na dvorišču ponavadi. =) Običajno tudi prinese... približno do mene (2-3 metre v katerokli smer   ::)), ampak jo potem redko da, če ne dobi priboljške v zameno (drugače skače okoli mene in mi je ne da). Nenormalo rad se tudi cufa - pride s cufo v gobcu in me prav nadleguje, da se moreva cufat (sej super, da se hoče igrat z mano, samo ima grdo navado, da preprijema in mi je že uspel tudi kak členek na prsut ogulit malo po nesreči - čeprav se trudim odvadit ga tega in prekinem igro, če pride preblizu mojim prstom).

Sem tudi jaz navdušena nad zverinico, edino kar je občasno malo moteče je, da zna biti strašno lajav.  ::) Smo se in se še trudimo odpravit in se izboljšuje samo zelo počasi.
Je pa res, da je tak karakter, da če ne spi/drema ali ne gloda nečesa ni rad dolgo na enem mestu in začne cviluntat in včasih tudi bevskat (z zelo neprijetnim, predirljivo visokim glasom  ::)). Če bi naj npr. ležal poleg, ko grem na kavo itd. v kavarno mora obvezno imeti nekaj za glodat - potem je vse OK.  Zaposlen in da mir.  ;D



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 14 November 2012, 19:05:54
Zgleda, da majo finte, meni tudi prnese na 3, 4 metre (nimam ravno dobre predstave o metrih) in jo grize, samo če rečem "spusti" spusti, ker to sem ga pa prvo naučila, ko je mali bil, pa sva se cufala  :)
cufa se itak mega rad, samo kaj ko je tak močn, da me kar prestavlja, edino z zračnico se lahko cufam z njim, ko me ne nabija tak..

moj je pa not izredno miren, že od malega sem ga navajala, da je sam (ko mam fax, ker se zgodi (tak ko letos), da imam od 8 do 8 fax, pa da zdrži pač od 8 pa do kakih 2 ali 4 not, z 1 ali 2 izhodoma za lulat), noter nori, samo če se igrama pa tak, je ful ok glede tega  ;D Če pa gremo kam na pijačo ali kaj, pa, če gremo pred sprehodom, on stoji pa magari 2 uri skup, pač stoji in gleda, redko, ga pripravim do sedi ali prostor, razen, če je možnost, da je pod mizo, samo ko ne da ravno ful mira, ker ga vedno kdo hoče čohat, če pa je zmatran je pa ok, se vleže pa leži ;D



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 15 November 2012, 08:25:49
Bax ima dejansko še rajši kot žogice (nekatere so mu zelo všeč, druge pa gre nekajkrat iskat in je to že tudi to) aporte oz. klobase iz jute. Na te je pa čisto mahnjen, samo moram zelo paziti, ker če mu ga takoj ne vzamem, ko ga prinese in ga začne grizt je hitro v prafaktorjih (je uničil že kar lepo število aportov  :-\).
Za cufo pa je že fant rekel, da mu bo prinesel avtomobilsko gumo, pa vrv napeljal skozi, pa naj to cufa pa vlači po dvorišču po mili volji.  :D Ker je tudi Bax precej močen  in me prestavlja. No, saj je skoraj že nakako za pričakovat moč pri 27 kg.  ;D

Saj Bax je tudi sam, samo ga, ko nas ni doma, v hladnem vremenu omejimo na kurilnico, v toplejšem pa na zunanji box (ki ga ima tako ali tako samo v ta namen - da je not, ko nas ni doma). Pa tudi, ko vidi, da se odpravljaš od doma (vzameš stvari, se preoblečeš) gre lepo sam not in pusti, da ga zapreš, brez kakšnih skrivalnic in lovljenja.
Večinoma je tudi on kar miren v stanovanju, pač ali spi, kaj gloda, ali pa nas zasleduje, kot senca in opazuje (sploh če kdo kuha  :D). Samo se začne včasih dolgočasit in potem prav vidiš kako hodi okrog in išče bedarije, ki bi se jih dalo ušpičit (zelo rad krade copate npr.), samo ga takrat potem tako ali tako zaposlimo, ali pa peljemo na sprehod pa je. =)

Glede šole pa sem se še spomnila, da trenutno sicer delava začetni tečaj (da malo dodelama poslušnost), potem pa bi z veseljem malo poskusila agility, če bo pokazal zanimanje pa veselje do tega.  :)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 15 November 2012, 16:51:51
Malo slik za dezinfekcijo te teme:

Bro's Ch Blinky:



Crenshaw's Ch Jeep ROM:


Walling's Bullyson:


Savich's Ch Iron Kid:


Abraham's Gr Ch Queen Of Hearts:



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 15 November 2012, 21:05:03
Ma to ni nobena dezinfekcija teme no, lej kakšne so ene slike?

Na prvi mi deluje pes kot na domačem tekočem traku, lesenem, ko se trenira za kaj? Na tretji fotki ima tako verigo gor, da nimam besed, naj jo lastnik sebi okoli vratu da. Na peti fotki je pa ne samo prekratko privezan, če dobro vidim ima zaceljene rane na tacah in glavi.

Take slike ne bi smele nikoli predstavljat te pasme.  :( :-\ ::)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 15 November 2012, 21:14:03
Volhec je očitno zagovornik pasjih bojev.  :-X

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 15 November 2012, 21:18:22
Sem iz radovednosti (in za potrditev sumov) pogooglala malo psa s prve slike. Najde citat iz knjige o "game dogs", ki je seveda zgodba psa, ki je po tem ko je 'igrivo' ubil nekaj psov v soseščini prišel v roke nekomu, ki ga je treniral za boje. Kaj pa drugega.

Pa če že 'dezinficiraš' z opevanjem nelegalnih svinjarij, daj pravilno napiši vsaj ime psa, ki so ga zlorabljali v te namene, no. Bros's Ch Blinky je.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 15 November 2012, 21:22:43
Oprosti nevem zakaj dezinfekcijo, če si sam mnenja, da so piti samo tisit "game dogi", še vedno ne rabiš govorit, da jaz (ali kdorkoli drug, ki tu gor piše in daje slikice) "umažemo" temo... Kriza no, meni tudi niso tile všeč, sploh pa se mi slimijo, ker ponavadi živijo neko bedno življenje, ki si tega naziva sploh ne zasluži..
Mah brezveze se mi je s tem ukvarjat...

@Koschei: Jaz pa priznam, da mu še nisem nikoli predstavila aporta, bi mu pa zagotovo bil všeč, je itak nor na vse igrače, sploh če mu jih zanimivo predstavim :D 
Agillity je super megastičen, upam, da vama uspe, mi2 sma bla v mali šoli malo bolj nerodna na poligonu :-[ samo itak bi se jaz mogla najprej vsega naučit, da bi pol šlo... Pač vse je fajn, samo da s eukvarjamo in smo skupaj, pa se mamo fajn ;D



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 15 November 2012, 22:24:09
Kastrirati pitbula je enako, kot če bi si nekdo kupil Lamborghinija ali Ferrarija in ga potem odpeljal k mehaniku, da mu namesto V10 motorja in 500 konjev vgradi motor od fiata, 1.2 diesel 80 konjev. Ne razumem zakaj bi si to kdo želel in kaj ima od tega. Hudiča, kupi si Polota ali Golfa pa boš že v štartu imel to kar si želiš!!

Pitbull je karakter, ne videz!!! Ampak verjetno to nihče tukaj ne bo doumel. Izgleda da bodo čez par desetletij vsi psi imeli enak karakter, le barvo in obliko si bo vsak izbral tisto, ki mu najbolj ustreza (oz. mu je najlepša). Sej, če kdo gleda kaj televizijo in naše "jake" kinologe po njej, lahko opazi, da so za njih psi, psički. No, vsaj tako jim ves čas pravijo.

Ampak na srečo bo pitbull mogoče celo edina pasma, ki to zanjo ne bo držalo. Za njih sem prepričan.

ps.
Pomoje je bil to moj zadnji post v tej temi. Uživajte in imejte radi svoje pse. :D :D ;) ;)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 15 November 2012, 22:26:43
.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 15 November 2012, 22:49:45
Ah daj, povej kaj je zdaj drugače pri karakterju psa, ker je kastriran, razen tega, da ko se s psicami igra, ne samo okoli njene riti skače in voha ter jo poskuša naskočit... nevem no, poznam veliko kastriranih in nekastriranih, jaz sama vem zakaj sem se tako odločla, to je samo moja odločitev, če bi se več ljudi tako odločlo bi blo na svetu malo lepše, ne pa da vsak pol neko leglo pitov dela, pol so jih pa polna zavetišča, pa ne bom zdaj o tem, ker je brezveze...
Jaz vem zakaj imam psa, sem prebrala veliko tudi o tej pasmi in sem si tudi na podlagi tega izbrala to pasmo, pa se mi zdi, da ima vse lastnosti, ki jih naj bi imel... Res pa je da nisem in nikoli ne bom iskala "game doga", da bi ga imela za borbe ali kaj takega, ker mi gre na bruhanje, že ob sami misli na to!



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 16 November 2012, 00:24:12
Kastrirati pitbula je enako, kot če bi si nekdo kupil Lamborghinija ali Ferrarija in ga potem odpeljal k mehaniku, da mu namesto V10 motorja in 500 konjev vgradi motor od fiata, 1.2 diesel 80 konjev. Ne razumem zakaj bi si to kdo želel in kaj ima od tega. Hudiča, kupi si Polota ali Golfa pa boš že v štartu imel to kar si želiš!!

Pitbull je karakter, ne videz!!! Ampak verjetno to nihče tukaj ne bo doumel. Izgleda da bodo čez par desetletij vsi psi imeli enak karakter, le barvo in obliko si bo vsak izbral tisto, ki mu najbolj ustreza (oz. mu je najlepša). Sej, če kdo gleda kaj televizijo in naše "jake" kinologe po njej, lahko opazi, da so za njih psi, psički. No, vsaj tako jim ves čas pravijo.


No daj malo se na realna tla spusti, nehaj spodbujat pasje boje, pa malo na drugo stran poglej. Predvsem na korist psa, ne na podpihovanje lastnega ega. Pes si lastnika žal sam ne more izbrat. Ampak zdaj je treba pljuvat kinologe in ne vem koga še, ker to kaj naredi? Upraviči tvoje nedopustno ravnanje s psom? Itak ja.

Je karakter ja, ampak sem ne spada obnašanje, ki ga pasjebojci spodbujate in ustvarjate. Pes ne pride na ta svet z željo po klanju drugega psa, ne pride na svet z željo biti "bait dog", nič od tega.

In predstavljat pod pitbulla tisto kar si ti zgoraj nalimal je ignorantsko čist. Zaradi takih predstav ima pasma sama še večje težave, kot jih že tako ima.




vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 16 November 2012, 06:51:25
Oprostite, ampak moram še tole napisati:

Sej ko vas tukaj človek bere, bi res jaz sam pri sebi mislil, da sem malo čez les, ampak ko gledam slike na balkankinology, vidim da so tam zelo podobne mojim.
http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=43&t=36748&sid=5e0189a265bf373a75f78f520e1b3ecd&start=15
Malo si poglejte, pa še par starih tem lahko odprete tam in boste hitro ugotovili da je polno, polno takšnih slik. Ker takšni pač so ti psi. Simple.

Očitno so vsi ljudje tam tudi "prizadeti" ali pa ste le vi tukaj na tako višji ravni in sami strokovnjaki za apbt-je. V živo verjetno še nobeden tukaj ko sedaj veselo piše ni videl pravega apbt-ja ampak samo neke metro********* slovenske pitbule. Sem pozabil da so ti malo drugačni. Ti so na višji stopnji. Oprostite za zmoto.

Slovenci se ponavadi v primerjavi z južnimi sosedi in še malo dlje proti jugu nosimo da smo nevem koliko pred njimi. Mogoče v gospodarstvu in še kje smo, ampak v kininologijo so oni daleč pred nami in jih še dolgo, dolgo časa ne bomo prehiteli. Oni gledajo na psa kot psa, mi pa kot barbiko ali pa v najboljšem primeru kot psička.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 16 November 2012, 10:35:01
Aja, a obstajata samo Slovenija in Balkan? Ni nič na severu, na zahodu, čez lužo?

Kaj pa na splošno kar se tiče psov, odnosa do njih, stanja v državi? A to kaj poznaš, gledaš kaj na to? Kako je na jugu, kako je zahodneje in severno od nas? Kako se skrbi za živali, pa brezdomne živali, kakšen je sistem?

V bistvu nima smisla debatirat. Ker ta majhna skupina ljudi, ki se jim zdijo pasji boji sprejemljivi in ok, itak razmišlja znotraj svojih okvirjev. Eno je to, da mislijo/mislite da ostali nimajo pojma, drugo je pa to, da se edino vi znotraj te grupe strinjate z vašimi pogledi.

Pa ne pisat o ekstremih no. To, da nekdo počloveči psa in je pes barbika, je recimo en ekstrem, drugi je pa to kar se grejo pasjebojci - mučenje, pa izkoriščanje psa za zadovoljitev lastnega ega. Jaz predlagam, da se greste vi med sabo tepst, če imate to željo. S tem kako je pitbull "pravi in prvinski" samo sebi pumpate glavo, da bi nekako omilili to kar dejansko počnete.

In nič ni simple in ti psi niso pač taki. Takega TI narediš, zavestno in načrtno. Ker vse družine z več pitbulli, s sobivanjem pit-a in drugih živali, ... dokazujejo svoje in podrejo celo tvojo trapasto teorijo.

Verjamem pa, da je pravi pit zate tak kot ti opisuješ. Verjamem, da ti to verjameš. Sama pa vem, da ti vseeno marsikaj ni jasno. Potrditev pa lahko samo znotraj svojih krogov dobiš, ne vem zakaj jo pričakuješ kje drugje.


V živo verjetno še nobeden tukaj ko sedaj veselo piše ni videl pravega apbt-ja ampak samo neke metro********* slovenske pitbule.

A ti si v živo že videl zadovoljnega srečnega psa, takega ki se ne boji lastnika, ki se ne boji drugih psov, ali pa nima vsakega psa za tarčo, ki uživa v igri, psa ki ni izpostavljen stresu non stop, itd?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 16 November 2012, 11:03:31
Meni si zagotovo dokazal kako pogumen si z svojim ZSjem in s tem da si me takoj zatem ko si mi sporočilo poslal blokiral.  ;)

Psi niso takšni kot jih ti prikazuješ. Imaš splet poln slik lepih, zadovoljnih predstavnikov pasme ki se odlično obnesejo kot družinski psi. Ti pa sem lepiš ogabne slike psov ki jih primitivne osebe zlorabljajo v namen bojev. Ti si si izbral napačen forum za čislanje pasjih bojev ker je tukaj ogromno odgovornih lastnikov

Psa je zelo lahko spraviti v stanje ko bo napadel. Pri temu ni ničesar težkega.Pravilna vzgoja + pravilna oskrba .. to pa je včasih zelo težko. Kot človeško bitje bi moral vedeti da si odgovoren za bitje, ki ne ve kaj počne. Ne pa da služiš na njihov račun in si zmišljuješ zgodbice v glavi kako so se oni rodili z željo po temu da so celo življenje na prekratki verigi, s sadističnimi lastniki ki jih konstantno mučijo v "njihovo" (zablode) dobro, brez pravilne oskrbe (tudi veterinarske ker kot vemo pse za boje na živo skupaj klamfajo po bojih), v ringu kjer so se prisiljeni boriti z psmi za dvig adrenalina v svojih lastnikih dokler jih ne premaga močnejši pes in raztrga - ja res živijo glamurozno življenje.

V modernem svetu kinologija ne podpira pasjih bojev. Poglej si razvite države in njihov odnos do pasjih bojev pa boš vedel kako je na stvari.



Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #405 : 16 November 2012, 11:06:33
all_ tvoje sporočilo je na nivoju in se vidi da primoreš nekaj kulture in sivih celic, zato bom še na tole sporočilo odgovoril.

A ti si v živo že videl zadovoljnega srečnega psa, takega ki se ne boji lastnika, ki se ne boji drugih psov, ali pa nima vsakega psa za tarčo, ki uživa v igri, psa ki ni izpostavljen stresu non stop, itd?



Na zgornji sliki je Gr. Ch. Dendy 7xW. V prostem času se je igral s sosedovimi rotvajlerji in psi na sprehodih, v ringu je bil pa poklicni morilec.



Na tej sliki so pa trije šampijoni iz Ukrajine. In ne, slika ni fotomontaža in so zares skupaj.

Tako da zgornji sliki sta očiten, psi na njih pa živ dokaz, da je tudi to mogoče.

Upam da sem sedaj zares over and out! :P



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #406 : 16 November 2012, 11:11:49
Pa nehite že s temi hudičevimi pasjimi boji, ker jaz jih nikjer ne promoviram, samo poveličujem pse - apbt-je (takšne ki so nekoč (khm, khm) bili), kar pa mislim da je vse OK. Psi na vseh zgornjih slikah (Jeep, Blinky, Dendy, itd., itd.) pa že doooolgo niso več med nami (10-20 let).



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #407 : 16 November 2012, 14:40:07
Pasjo boji niso OK. Če bi bili ok, bi bili povsod dovoljeni in bi o njih poslušali pri športu, če malo pretiravam.

Pa niso ok iz očitnih razlogov! Če so tebi zlorabljani psi všeč in ti je kul da so "killing machines" ok, samo si nočeš priznat in se nočeš zavedat, da ti psi to vseeno niso. Zgodovina je nekaj, ampak je z razlogom zgodovina. Samo še objestneži s problemi ali pa željo po zaslužku to danes vlečejo na plano.

Je veliko pitov ali pa bullyjev v zgodovini, ki so bili družinski psi. Ampak tebi osebno taki niso kul, ker zagovarjaš boje, in zato tudi znaš pokazat samo take pse. Razlog, ki ga navajaš pa je, da so to tapravi pitbulli.  ::)

Pa spet pozabljaš, da so tudi psi ki jih ti tamle limaš taki postali z razlogom. Takim, ki hodi na 2 nogah.

Ja, tisti 3je skupaj sedijo. Sicer težko gledam fotko, ker samo njihove pogrižene vratove vidim. A bi jih dal skupaj z enim naključnim psom? Prve fotke pa ne vidim, verjetno na mojo srečo.


Lej, ta je tudi črnobel, pa iz precej bolj nazaj v zgodovini kot tvoj primer.  ;)

vir



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #408 : 16 November 2012, 22:44:42
Citiraj
Zgodovina je nekaj, ampak je z razlogom zgodovina.

Ja, zgodovina je z razlogom. Ampak nikakor ni tam zato, da se jo pozabi. Sploh pa ne pri pit bullih. Za kaj so bili vzrejeni, kam seže izvor pasme, je nekaj kar noben pravi ljubitelj pasme ne sme prezreti. Še manj pa potlačiti v pozabo. Zakaj? Zato, ker jih je TO naredilo kar dejansko so. Atletski, vzdržni, z močnimi nagoni in privrženi ljudem - za njih so pripravljeni storiti marsikaj in to z vso vnemo in vsem zagonom, ki jim ga je ta zgodovina vzredila v genski zapis. Zaradi svoje zgodovine to pač ni pes za vsakega. Sploh pa ne za nekoga, ki misli da bo njegov pes najboljši prijatelj z vsemi psi, sploh pa domačimi. Jaz osebno se zelo dobro zavedam, da sem imela veliko srečo, da se moja posvojenka razume z vsemi domačimi psi - a tu gre bolj za sam karakter, ker njej niso pomembni psi ampak jaz in igrače, kar je nekaj v kar se je njena energija in nagoni usmerjala že od majhnega.

Kdorkoli si omisli to pasmo (čeprav v Sloveniji težko govorimo o pasmi, ker 99% populacije izhaja iz "jaz imam psico, ti pa samca dajmo pariti" in ven pride svašta) mora pretehtati svoje (z)možnosti - in le redki jih. Problem Slovenije niso ljubitelji pasjih bojev ampak izvor psov, ki ga za desetletja nazaj lahko razišče le peščica ljudi. In kdor ne ve izvora prednikov svojega psa, jih tudi ne more spoštovati. Tu se moraš kot lastnik pasme, ki je bila vzrejena za nič drugega kot pobijanje drugih psov, sprijazniti z njeno preteklostjo in s psi, ki jih je pokazal volhec. Ker taki so bili in ponekod še vedno so. In brez njih, pasme APBT ne bi bilo.

Za konec pa še ena atletska slika moje psice, ki počne to kar ima najrajše:


CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #409 : 17 November 2012, 12:56:25
Ja, zgodovina je z razlogom. Ampak nikakor ni tam zato, da se jo pozabi. Sploh pa ne pri pit bullih. Za kaj so bili vzrejeni, kam seže izvor pasme, je nekaj kar noben pravi ljubitelj pasme ne sme prezreti. Še manj pa potlačiti v pozabo. Zakaj? Zato, ker jih je TO naredilo kar dejansko so. Atletski, vzdržni, z močnimi nagoni in privrženi ljudem - za njih so pripravljeni storiti marsikaj in to z vso vnemo in vsem zagonom, ki jim ga je ta zgodovina vzredila v genski zapis. Zaradi svoje zgodovine to pač ni pes za vsakega. Sploh pa ne za nekoga, ki misli da bo njegov pes najboljši prijatelj z vsemi psi, sploh pa domačimi.

Se strinjam z vsem kar si napisala. Se je treba zavedat zgodovine ja, ampak kot dober lastnik se zavedaš teh stvari, se zavedaš potencialnih težav pri psih istega spola, pri drugih živalih na splošno,... in delaš na tem! Se trudiš vzgojit dobrega psa, ravno zato ker poznaš vse te stvari.

Lahko pa ta dejstva izkoristiš sebi v prid, psu pa ne, in narediš killing machine o čemer govori Volhec.

In vsi, ki imajo to pasmo, bi se morali trudit vzgojit kar se da dobrega predstavnika pasme, ne pa še vedno prirejat pasje boje in te pse predstavljat kot morilce. A nimajo kot pasma že dovolj težav, morajo ljudje še ekstra olje na ogenj prilivat?

Na kraj pameti mi ne pade, da bi poveličevala pse, ki so (bili) v pasjih bojih. Zavedat se je eno, podpirat to in pravit da je okej je pa drugo. Upam, da razumeš kaj skušam povedat? Ne gre se za zanikanje zgodovine.




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 17 November 2012, 13:28:19
Kastrirati pitbula je enako, kot če bi si nekdo kupil Lamborghinija ali Ferrarija in ga potem odpeljal k mehaniku, da mu namesto V10 motorja in 500 konjev vgradi motor od fiata, 1.2 diesel 80 konjev. Ne razumem zakaj bi si to kdo želel in kaj ima od tega. Hudiča, kupi si Polota ali Golfa pa boš že v štartu imel to kar si želiš!!

In ker si kupiš Lamborghinija ali Ferraija v katerem ne greš menjat motorja za Polotovega ti to še vedno ne daje pravice da kot lastnik/voznik ''močnega avta'' lahko zaradi svoje objestnosti/neumnosti/pumpanja ega/_____(vstavi poljubno) na cesti MORIŠ ostale voznike.
In to da imaš pita, stafa, bulla...ti še vedno ne daje pravice da je pa heroj od psa samo tisti, ki mori druge pse. Ja je to njihova zgodovina, kar pa ne pomeni, da jo je potrebno poveličevat. Jo lahko samo vzameš v vednost kakšno pasmo imaš doma. In se temu primerno obnašaš v korist tvojega psa in psov v okolici ter ne v veselje lastnega ega.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #411 : 27 November 2012, 10:56:18
@Nox: Vem, da sem se pozno spomnila, samo glede prinašanja žogice. Ko ne pride do tebe, banalna finta ampak, si poskusila tečt proč od njega? Ker pri Baxu je to super delovalo, se je potem zagnal do mene in zdaj tudi vedno večkrat potem sam priteče do mene z žogico in mi jo spusti na tla, ko je ugotovil v čem je finta.

Na splošno pa, se definitivno strinjam, da je zgodovina pasme pač zgodovina pasme in se je je potrebno zavedati. Saj zato od psa tudi ne pričakujem, da se bo razumel z vsemi psi, ki jih srečava. V bistvu sem se preden sem šla po psa tudi sprijaznila z možnostjo, da pač ne bo dobro prenašal drugih psov (pa se na srečo z nekaterimi odlično razume). Ga pa imam zato, ker na vse ne reagira toliko pozitivno na sprehodih vedno na povodcu, da ni po nepotrebnem ogrožena njegova varnost in varnost drugih psov.
Osebno se mi zdi v zgodovini pasme morda vredno omeniti tudi druge lastnosti, kot tiste ki so bile poveličevane - npr. lojalnost zaradi katere so in še vedno ponekod pitbule uporabljajo v vojski. Sposobnost neizmernega izazovanja naklonjenosti, zaradi katerega se kar pogosto pojavljajo kot terapevtski psi. Učljivost zaradi katere jih ponekod policija uporablja za iskanje drog in eksploziva. Tudi vse to so lastnosti pitbulov, ne pa samo surova moč v dokaj kompaktnem pakiranju.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #412 : 12 December 2012, 16:57:48
Ne to ni Gangnam ampak Radonjić™ style!






vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #413 : 13 December 2012, 18:41:38
Ali kdo mogoče ve zakaj ne dela slo apbt? Smo imeli včasih kar kakšno debato tam gor.  ::)

Da vas še malo najezim. >:D
Vsi smo že malce na trnih kdo bo postal letošnji D.O.Y.



Ostali letos nažalost nimajo prav nobene šanse.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #414 : 13 December 2012, 18:45:31
A na oni sliki prej sta pa vidva (na prvi)?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #415 : 13 December 2012, 21:29:56
Ja.
Na spodnji je pa pokojna legenda Dragan Radonjić aka Pindo, lastnik Jumba ROM. On se je skoraj vedno slikal s svojimi psmi v takšni pozi.
http://dogarchive.kennel-apbt.com/details.php?id=64725



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #416 : 13 December 2012, 21:59:07
Bere se kot, da si blazno v pasjih bojih in da bo tudi tvoja psica. Tvoje besede dajejo tak vtis.
Pasji karakter, vzdržljivost, se da tudi na drugačne načine preizkusit. Take, kjer ni škode za kakšrnokoli žival. Vlečenje recimo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #417 : 14 December 2012, 07:44:14
Čara, moja duša je čista. Tukaj je podobno kot je npr. pri kriminalistih. Oni v podrobnosti proučujejo morilce, posiljevalce in druge izrodke, ampak drugače v svojem življenju čisto lepo funkcionirajo in nimajo takšnih nagnjenj kot njihovi opazovanci. Jaz tudi zgolj spremljam to sceno in nisem del nje. Itak pa baje z leti človek postane pametnejši in me bo mogoče še to minilo.

Pa še ena slikca:

PBK White Head:



Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #418 : 14 December 2012, 09:45:24
Am, Vohlec, samo opomba, da kriminalisti proučujejo vse omenjene z namenom, da jih ustavijo oz. jim preprečijo nadalnje izvajanje takšnih aktivnosti. Če je to tvoj cilj, potem čestitke in tako naprej.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 14 December 2012, 18:24:24
Vse kar si jaz želim je zgolj to, da bodo tudi moji vnuki ali pravnuki imeli možnost imeti takšne čudovite pse, kot so bili nekoč, so danes in upam tudi takrat.
Kot že stokrat premleta tema, pitbula ne spoznaš po izgledu, temveč po karakterju.