potovanje z mucko

neechee · 3318

neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
: 13 December 2007, 13:56:59
Imate kakšne izkušnje s potovanjem z muci v druge države? Naslednjo jesen se (verjetno) za pol leta odpravljam v Španijo, in bom tamalo vzela zraven. Tja in nazaj bom šla z letalom, polet traja približno 1,5 do 2 uri (ne vem točno, vem da ne traja dolgo), in Adria Airway pusti mucke imeti v potniški kabini (doplačaš za njihovo težo).

Kako pa je kaj z lajšanjem nervoze? In kdaj jo moraš cepiti proti steklini? Potni list že ima, čipirana je, cepljena proti steklini še ni. Obstaja kakšna karantenska doba, ki jo mora muca dat skoz? Še kaj, kar moram vedet, pa tule nisem omenila?

Any info much appreciated:-)



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 13 December 2007, 14:24:56
Ne vem če je sploh pametno mucka vzet s sabo  :-\

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #2 : 13 December 2007, 15:47:34
Zakaj pa ne  ::) Zakaj že?

Za Eu ni karantene, edin ca. en mesec pred odhodom jo že pelji cepit, čeprav ne vem če je določen rok, važno je le da je cepljena oz. da ni minilo več kot eno leto od cepljenja. Točne podatke ti lahko da vet.  Z nervozo nimam izkušenj, moj muc je prestal redne 7-urne vožnje bp. Mislim da ne bo tolk hudo, glede na to da boš zraven, pa še čas je kratek. Jo pa ti bolje poznaš in boš sama lažje ocenila. Lahko pa vzameš preventivno nekaj pomirjevala pri vetu, za vsak slučaj.

Se mi pa zdi krasna odločitev in vama želim vse najlepše :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #3 : 13 December 2007, 16:26:33
Pri nas se za potovanja vedno odločamo na podlagi tega kaj je boljše za muco. Če gremo samo za nekaj dni nima smisla povzročat stresa s potjo, če je pa dopust dvotedenski ali celo več sem pa do zdaj vedno vlekla zraven tudi muce. Če jo bo kaj dajalo pri poletu bo to dvig in spust zaradi pritiska, kaj drugega je verjetno ne bo.
Steklino cepi vsaj en mesec pred odhodom, boljše kakšen teden več kot manj, saj znajo komplicirat, če je cepljena tik pred odhodom. Je nekako tako, da mora pretečt najmanj en mesec, vendar ne več kot leto od zadnjega cepljenja (če sem si prav zapomnila).
Če je še kaj pa vprašaj (če se še spomnim, je že kar nekaj časa preteklo od našega zadnjega frčanja)
lp
T.

8)


neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 December 2007, 22:29:08
super, hvala!:-) Sem mislila, da so večje komplikacije:-) Tamala je zelo kooperativna, ne verjamem da bo povzročala večje težave pri potovanju, mogoče bo edino malo jokala, ker ne bo smela iz transporterja. Doma je nikakor ne bom pustila, ker niti moji niti fantovi starši niso cat-loverji, pa še sama bi bila kot brez dela telesa, če je ne bi imela poleg:-)



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 13 December 2007, 23:09:07
za potovanje v tujino mačka potrebuje
- obvezen čip
- EU potni list
- cepljenje proti steklini - veljavnost je odvisna od proizvajalca vakcine (preveri pri veterianrju in veljavnost mora biti vpisana v EU potni list)

Mačka mora biti v posebni potovalni košari/potovalki, če jo boš imela v kabini oz. avionskem skipperju če bo potovala v kargo prostoru.

Vsekakakor raje prej preveri lete, ponudnike ter povprašaj kake so njihove zahteve za prevoz (so lahko različne od ponudnika do ponudnika)  in kake so zahteve države v katero potuješ
Včasih je potrebno let kar nekaj časa v naprej rezervirat zaradi omejenega števila živali v potniški kabini.

Aja, če jo boš imela v kabini, lepo prosim ne odpiraj potovalke in je ne spuščaj ven .. niti namerno, niti nenamerno   :P :P So se že prav luštne štorije dogajale, ko je en tak mačkon med potovanjem malo preveč firbcal po pilotski kabini, štel žičke tam spodaj  in se je letalo moralo obrniti in narediti prisilni pristanek  ;D ;D



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 14 December 2007, 10:21:17
aha, hvala - potujem z adrio tako da sem si že prebrala njihovo politiko o prevozu živali. Samo to - je potreben kakšen ful poseben transporter ali je lahko ta, ki ga že imam? U bistvu ustreza vsem tem kriterijem.



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #8 : 14 December 2007, 10:48:05
aha, hvala - potujem z adrio tako da sem si že prebrala njihovo politiko o prevozu živali. Samo to - je potreben kakšen ful poseben transporter ali je lahko ta, ki ga že imam? U bistvu ustreza vsem tem kriterijem.

Ja, se opravičujem, sem šele kasneje videla, da si že bila v kontaktu z Adrio.
Glede skipperja je najbolje, da se tudi obrneš na njih.

Kar se tiče potovanja v potniški kabini, pa mora biti potovalna torba taka, da se jo lahko spravi pod sedež - torej take velikosti.
http://www.orangeonions.com/product/TP1029/Dog__Cat_Pet_Traveler_Carrier_Bag_Handbag_Totes.html
http://www.sturdiproducts.com/4111/xcart/home.php?xid=4b29fc3e531d0514dab509a4030703c4
http://www.arcatapet.com/category.cfm?catnum=219


neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 December 2007, 18:55:10
Nota, zlata si, ful ti hvala za tele linke!! Moram še zmerit svojo, mogoče je pa ta prave velikosti :) :)