Fotoaparati

rina · 246373

Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #150 : 15 Marec 2008, 08:58:45
Ima kdo CANON S5 IS? Kakšno mnenje?
Jaz ga imam in je zelo vredu.


Natuzzi

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 20 Marec 2008, 19:11:25
FinePix A350 pa se imenuje moja revščina ::)

"Beauty always comes with dark thougts"


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #152 : 23 Marec 2008, 21:58:44
Meni je pa tale všeč -> klik
Sam kaj, ko je čist profesionalen pa nemogoče drag -> klik
Drugače pa sem jaz v veliki dilemi. Nekako se odločam med Canon 400D in Nikonom D40, čeprav nisem 100% za nobenega. Ma kdo kakšen nasvet? ;D Verjetno bom na konc našla čist nekaj drugega...

Lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #153 : 23 Marec 2008, 22:18:57
Jaz imam nikona d40 in sem res zadovoljna. V roko mi paše, menije sem se navadla, enostavno je zamenjat objektive...Drugače jaz sploh nisem pomišljala pri firmi, ker ima moj prijatelj nikona in si lahko sposodim objektive, fleš....Tako, da malo na to pomisli tudi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #154 : 30 Marec 2008, 17:59:29
Jaz bom pa tudi sedaj POČASI POČASI kupila novga digitalca...kaj priporočate...(nekje za največ 400€)

:)


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #155 : 16 April 2008, 21:44:04
Jaz sem šla malo "višje" ;D Še zmeraj so pomisleki, pa določene slabosti pri fotoaparatih, ampak nekako sta zdaj Nikon d80 in Canon 450d na prvem mestu glede izbire. Da dodam še Olympusa E-510 (veliko funkcij in live view kot prednosti), pa je nemogoče izbirat. Tako, da se šeenkrat obračam na vas, če je mogoče kdo preizkusil katerega izmed teh fotičev in kako je bil zadovoljen, pa kakovost fotografij in prednosti (-slabosti). Prebiranje člankov ne pomaga ravno, nekateri trdijo da je najboljši Canon, drugi da je Nikon, tretji pravijo naj se odločim za Olympusa. Ah, pa sej veste, ni kar tko kupit en fotič, ki ga boš obdržal vsaj še naslednjih 5 ali pa 10 let oziroma celo življenje (morda) in za katerega boš plačal ves privarčevan denar, pa na koncu ne boš zadovoljen z njim.

Lp


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #156 : 16 April 2008, 22:09:22
nincy - sem v podobni dilemi. Jaz sem Canona že preizkusila, starejšega brata 350D pa imela doma. V kratkem dobim še nikona, potem bom pa izbirala. ker nekaj je prebrati na raznih testih, nekaj pa je amparat dejansko držati v rokah. mogoče probaj, ker pravzaprav ni važen samo body fotoaparata, oz boš karkoli boš kupila imelo + in -, ampak potem še objektivi... ki naredijo boljšo sliko.

upam, da se boš čimbolje odločila,


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #157 : 16 April 2008, 22:18:35
nincy: pomoje res najbolje da greš v eno pošteno trgovino, naj ti vse tri dajo v roke, če je možno tudi naredi kako sliko, malo prebrskaj menije in podobno. Mislim da bi se dalo reči da so vsi zelo kvalitetni aparati, ampak je recimo podobno pri avtomobilih.
Nekateri prisegajo na nemce, nekateri na francoze, tretji pa na japonce ...

Kaj pa si dosedaj največ uporabljala? Mogoče glej v tej smeri, jaz se po pravici povedano na nikonu komaj kaj znajdem :D

Lp, Črt



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #158 : 17 April 2008, 10:22:27
Pri Nikonu sem odkrila še eno dobro stran-srečanja, kjer preizkusiš opremo....udeležba brezplačna, prav kmalu bo.nincy če te zanima mi pošlji zs, pa ti več povem, kje in kdaj bo, tako boš lahko zares sprobala D80 in še kup objektivov.

Za Canon ne vem če imajo to :-\

Olympiusa pa odsvetujem zaradi švoh optike. Nimajo še orng poštimanih zadev.

LP

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #159 : 17 April 2008, 20:18:17
...ampak je recimo podobno pri avtomobilih.
Kaj pa si dosedaj največ uporabljala? Mogoče glej v tej smeri, jaz se po pravici povedano na nikonu komaj kaj znajdem :D

Glede izbiraja fotoaparatov in avtomobilov se pa res strinjam. Pred kratkim so starši kupili nov avto in je blo ravno toliko komplikacij kokr zdaj pri fotoaparatu.
Do zdaj sem uporabljala samo Canona, imam kompaktnega, ampak zame precej slabe kvalitete.

Čara, se strinjam. Tut Olympusa nisem ravno postavila v ospredje, nisem ga niti nameravala dodat na seznam, svetoval mi ga je bratov koleg, ki mi je verjetno predlagal Olympusa za vsaj po njegovem mnenju meni primernega. ZS pride kmalu ;D Sicer pa kmalu pričakujem obisk, manjši posvet s kolegom, ki je šel tut v to smer in se malo bolj spozna na take stvarce.

V trgovino bom pa res šla, samo čas moram najdet :)

Lp, hvala za nasvete :-*


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #160 : 17 April 2008, 21:04:28
nincy glede fotoaparatov ne vem kako visoko ciljaš. Sama še vseeno prisegam najbolj na Canona, takoj za njim je Nikon, ter tem dvema sledi Olimpus. In ravno glede tega zadnjega se s čaro ne strinjam, ker ima odlično optiko, edino manjše tipalo ima...lp


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #161 : 18 April 2008, 13:28:13
Seveda, vsak ima drugačno mnenje. Sama si ga pač bolj težko ustvarim samo po prebiranju člankov... Najtežje pa pride, ko je treba fotiče med sabo primerjat. Naprimer, vleče me najbolj na nikona, po vsej verjetnosti zato, ker si o njem lahko veliko preberem, tudi fotografije Nikona D80 sem si že dost podrobno ogledala. Seveda, izbrskat se da tudi za Canona in Olympusa in ko opise ter fotografije najdeš ti vse skupaj (izbiranje) stvar samo še oteži.


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #162 : 18 April 2008, 18:51:17
A gdo ve kakšen je ta foto? [vem da ni ravno naj naj naj naj boljši ampak bo za 1x kar vredu] ;)
KLIK

Hvala!

Lp, Kaja & Quido :-*


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #163 : 18 April 2008, 19:59:34
LittLe_sTaR* imam tudi točno ta fotoaparat iz tvojega linka in moram rečti, da glede kar nudi sem zadovoljna. Ni profi fotič, daleč od tega pa, da bi bil slab. Dela lepe fotke. Skratka odvisno kakšen fotič si želiš in koliko si pripravljena v žep pogledati. V tem razredu je med najboljšimi. Če te še kaj več zanima pa me kontaktiraj na ZS...lp


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #164 : 27 April 2008, 18:40:34
LittLe_sTaR*, strinjam se z asko. Sama tega fotiča še nisem uporabljala, a ga ima sošolka in je res super. Pa sama sem tudi malo pregledala opis, tako da - definitivno ni slab (nasprotno)! No, jaz sem se že kar nekako odločila (nisem pa še 100% ;D ), za Nikona D80. Predvsem me mika tole oziroma tole (spodaj med "kompleti"). Kako se vam zdi?

Lp


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #165 : 27 April 2008, 21:35:51
A ma kdo kaksne izkusnje s Panasonicom Lumix DMC TZ-1 al pa TZ-3?

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #166 : 28 April 2008, 10:37:36
18-200 se ti ne splača vzeti, pa še sigma je-no go. Mora biti Nikkor-se pozna razlika.Pa če magari vzameš 18-70 f.3.5...za 200 se pa najbol splača vzet 70-200 f.2.8. Dobiš tudi kdaj rabljene pa mximalno ohranjene.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #167 : 28 April 2008, 15:47:24
Čara, hvala. Torej, da vzamem body, tale ali tale objektiv (pride pa v upoštev morda tud še kaki drugi, v glavnem bo še veliko odločanja), pa še kartica in mogoče torba. Prišparano že dosti denarja, no nekaj € pa še manjka ;D

Lp


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 28 April 2008, 22:09:45
čara

Zakaj ne sigme? In zakaj ne 18-200? To je po mojem zanjo super uporaben objektiv ... pokriva vse od širokega kota 18mm do 200mm in dela preizkuseno (na Nikon D200) cisto spodobne slike (bilo pa bi fino, ce bi ga kupila s stabilizatorjem). 70-200 f2.8 VR (ki ga priporocas vsevprek ne glede na to kdo in koliko pozna fotografijo in ne glede na zmoznosti sprasuje) ni edini dober objektiv.Za njene potrebe (verjetno se ne bo sla sportne/reportazne fotografije ali cesa podobnega) in verjetno zmoznosti/znanje pa vsekakor popolnoma predrag. 12 letni punci predlagas objektiv, ki nov stane cez 2200E, rabljen pa se vedno priblizno toliko kot dva (ali vsaj eden in pol) fotoaparata, ki ga ima namen kupiti ... malo smesno, ce mene vprasas. Pa brez zamere ...

Lp
Matic







čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #169 : 29 April 2008, 09:43:35
Zato ker Sigma vseeno počasneje deluje kot Nikkor. 70-200 f2.8 je pa za športno fotografijo in če rabiš kupiš. Saj menda se potem še vsak sam pozanima. drugače pa i bom jaz kula 35mm 50mm ker delajo boljše fotke kot pa tisti, ki imjo razpon 18-70 recimo, tam se delajo kompromisi-zato NE 18-200 ker bo samo razočaranje sploh pri nekomu ki še ne ve kako in kaj.

Nincy svetujem, da kupiš en 18-70...če boš rabla teleobjektiv, si ga pa potem kupi. Še bolje je če si ga lahko sposojaš. Je pa fotič + objektiv težka zadeva, sploh tale 70-200...In gre tut za fizično moč-80 že sama mal rukne kaj šele s takim objektivom-ma se skupaj okoli 1.5KG. in Ko fotkaš na terenu, dje časa-se močno pozna.

Maticc jah če kupuješ kupuje orng in za svoje potrebe-sama nikoli ne bi vzela teleobjektiva z f.4. Če si pa daš rečt od kakega fotografa, ki reče NE 18-200 potem je nekaj na tem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #170 : 29 April 2008, 10:45:08
Nene, saj 70-200 tako ali tako zaradi cene ne pride v upoštev. Mogoče kdaj pozneje. Nekako bi vzela tega + tega ali pa tega. Definitivno je dobro, če ima VR. Glede 18-70... hm, kaj pa vem...

P.S: kartica pa verjetno kar tale.


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #171 : 30 April 2008, 10:48:13
Pozdravljeni

Prosila bi za pomoč, odločam se za nakup fotoaparata in izbiram med sonyom DSC H9 (http://www.superstore.si/index.asp?tn=productview&pid=59629&c=8661) in olympusom SP- 570 UZ (http://www.olympus.si/consumer/29_digital_camera_sp-570_uz_18509.htm). Katerega priporočate? Je Li-on baterija boljša od navadnih, kaj dlje drži?
Najlepša hvala!

Lp


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #172 : 03 Maj 2008, 18:27:04
missy: glede baterij, Li-Ion zdrži dlje in se hitreje napolni, je pa problem ker so Li-Ion vse narejene po meri, torej če nimaš možnosti polnjenja (na kakšnem potovanju) si ne moreš pomagati z kakšnimi navadnimi baterijami. Torej če rabiš rezevo Li-Ion, moraš kupiti še eno original baterijo.

Lp, Črt



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 16 Maj 2008, 09:42:43
Upam da ni prepovedano dajanje ''oglasov''..
Jst sm vcerej preko enaa.com kupila enga digitalca in sicer Canon IXUS 80 is, in sem ugotovila da to ni tisti fotoaparat ki sem ga zelela kupit, sem sla danes nazaj pa mi ga nocejo zamenjat ker je malce vdrta skatla in ker sem ga ze prizgala.. uglavnem zdej ga imam se vedno doma, tako da ce koga zanima mi lahko pise na  ZS.. je cisto nov, imam racun in je svetlo roza barve.. cena naj bi bila 230 eur.

Klik



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 16 Maj 2008, 11:23:52
Jaz uporabljam Cannon G7 - zelo soliden "digitalec" - vendar z zelo pomembno "napako"! Kot rezerva se lahko uporabljajo samo originalne Cannonove Li-Ion baterije (pregrešno drage >:(). Mislim, da to velja za vse Cannonove modele ki uporabljajo akumolatorske baterije.
Sem kupil preko mimovrste neko no name baterijo z identično oznako in kapaciteto, pa sem lahko vklopil aparat, vse ostalo pa sem si samo mislil >:(

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 16 Maj 2008, 11:38:13
Aja, to me spominja na debato "rodovniški pes ali mešanček" >:D

Torej kupujmo originale ;D ;D ;D

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #176 : 19 Maj 2008, 09:41:46
Iščem kakšnega malo boljšega digitalca in bi rabila malo pomoči.... zaenkrat sta mi še najbolj padla v oči Nikon Coolpix P80 in Canon Powershot S5 IS. Kakšno mnenje?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #177 : 19 Maj 2008, 14:57:56
Če kdo kupuje rabljen Canon Powershot S3is naj me kontaktira na ZS.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 23 Maj 2008, 10:19:55
Obvezni link pred nakupom fotoaparata - vsi testi, primerjave, ocene ... 8)


http://www.dpreview.com/

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 06 Junij 2008, 08:35:26
Tudi sama se odločam za svoj prvi dslr fotoaparat, in s pomočjo mojih dveh "domačih svetovalcev" sem prišla do nekakšnega zaključka, da se sedaj odločam med nikonovim d40 (me rahlo mika tudi d40x) in olympusovim e410.

No, jaz sem se končno in dokončno odločila, in sem od včeraj ponosna lastnica nikon d60 dvojnega kita :)
Trenutno sem navdušena, verjetno bom pa še bolj, ko se mi uspe dokopati do navodil za uporabo - zgleda, da so jim jih palčki pobrali iz škatel  ???

lp Nina