Fotoaparati

rina · 246261

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #300 : 28 September 2008, 22:52:32
Meni osebno so olympiusi strašno štorasti, v menijih se težko znajdem, še ISO nisem znala naštiimat  :-[ Drugač pa zoom ni tako zelo hvale vreden-zelo hitro pada kakovost fotke. Tk da kar je več kot 4x zoom jaz ne i uporabljala, še o je preveč-bolje narediti par korakov bližje, ali pa rezat nadknadno.

Bi rekla, da za tako ceno se dobi kaj boljšega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #301 : 29 September 2008, 17:27:55
Jaz imam Olympus SP 560UZ doma in sem zadovolna. Ne vem, jaz slikam zmeraj normalno z 18x optičnim zoom-om pa mi vedno pridejo ok slike.  :-\ ;)
En primer: http://olii.moj-album.com/slike/10941747/BPlE7PRjnm240dnT.v.jpg - kjer je slikano z zoom-om.
Meni pa je ravno meni lahko narejen - sem si ga nastavila na slo jezik.

Ne vem, nisem neki strokovnjak. :-\


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #302 : 29 September 2008, 17:35:31
Vidiš, meni je pa ta fotka neostra. Pes bo moral biti fino oster, sploh smrček, jezik, oči, pa dlaka bi morala biti bolj definirana. Pa še srečo imaš, da je barva psa taka in ni črn ali pa bel  (pod,pre osvetlitev)

like this

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #303 : 01 Oktober 2008, 20:17:52
Kaj pa menite o Canon EOS 300D ? Jao, jaz sem čisto neodločena, izbiram med fotoaparati, ki so čisto XY, se bom morala malo zresniti!

Kaj pa menite še o tej ponudbi?
http://www.bolha.com/oglas3636532/canon-eos-300d-+-2-objektiva

Hvala, da me prenašate  :P :P

LP



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #304 : 01 Oktober 2008, 20:29:43
Jaz nebi kupovala preko spleta. Mi je bolje, da vidim izdelek na lastne oči pa četudi pride 2x več.
Kaj pa veš kakšno napako ima tale fotoaparat katerega ta oseba prodaja. Lahko je tudi ukraden... Nikoli se ne ve.  :-\ Jaz bi prej vprašala zakaj ga prodaja.
Je pa Canon EOS 300D za mene ok. Odvisno kakšen digitalc bi rada imela.
Niti ne vem koliko ta aparat in vsi objektivi stanejo drugače na spleu.


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #305 : 01 Oktober 2008, 20:41:20

Imaš po eni strani prav, itak pa, da bi zahtevala račun in vse kar je bilo ob nakupu, mislim pa kupiti preko spleta-kake spletne trgovine, sem zadnjič gledala en fotoaparat, ki je bil precej dražji kot v kaki spletni trgovini, se mi zdi, da v trgovinah pretirano nabijo cene.. :-\
Tukaj prodaja še objektiva zraven samo nikoli ne veš kako je vse skupaj pohabljeno... ::)



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #306 : 03 Oktober 2008, 10:08:09
Jaz nebi kupovala preko spleta. Mi je bolje, da vidim izdelek na lastne oči pa četudi pride 2x več.
Kaj pa veš kakšno napako ima tale fotoaparat katerega ta oseba prodaja. Lahko je tudi ukraden... Nikoli se ne ve.  :-\ Jaz bi prej vprašala zakaj ga prodaja.

Neumnost.
Poglej, prodajalec je iz LJ, s sabo vzameš nekoga ki se spozna na aparate. Opremo pregledata, morda ima še celo vse račune... In lahko se izkaže za dober nakup.... Če ne, pač preprosto odideš!

Aparat ni slab (sicer star model z Sigminima objektivoma slabše svetlobne jakosti), ima kar nekaj opreme in če drži, da ima narejenih SAMO 1600 fotografij, potem je ob malo nižji ceni (cca. 300-320 EUR) vreden nakupa.

Še to: Lahko ga skupaj z prodajalcem odneseta na servis da ga pregledajo (predvsem stanje objektivov in število posnetkov) in podajo mnenje.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #307 : 03 Oktober 2008, 10:40:55
Se strinjam z SG-jem. Sama sem na tak način prišla do mojega novega boljšega fotiča. Kolega, ki je zelo dober fotograf, saj ima že kar nekaj razstav za sabo tudi, ga je pred prevzemom pregledal in ocenil, da je vse v redu. Je bil pa čisto nov in vse dokumente sem tudi dobila (račun, navodila (žal ne slovenska - le te sem naknadno dobila, garancijo).

lp


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #308 : 04 Oktober 2008, 11:10:46
Jaz mam doma Canon EOS 300D. Super fotoaparat. :o

Evo take slike dela.





Več na shrani.si--->http://www.shrani.si/index.php?kaj=album  Sam so vse slike pomanšane in niso tako dobre kot drugače

Lp anja



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #309 : 15 Oktober 2008, 10:28:27
Spet jaz... jp, še kar nisem nič kupila. Sem se odločila takrat da škoda nekaj za 100 evrov, da bom še raje malo počakala.

Sicer se zdaj cena drastično zvišala ni pa vseeno. Rabim nekaj za 200-300 evrov (manjša odstopanja dovoljena) za običajno slikanje (razne fešte, živalskega kraljestva itd.), po možnost bolji sistem prižgi-pritisni-slikaj, ker se mi v neke nastavitve ter študiranje kako slikati itd. ne da poglabljati. Nebi fotiča za katerega rabim potovalko da ga kam prinesem, razne full male "kasetke" pa tudi ne, ker sem malo štoraste narave in mi ponavadi vse leti iz rok ;) Mora biti še vseeno dovolj konkretno, da lepo v roke primeš :P  Kdo kak predlog?

Pa še nekaj, razlika med navadnimi baterijami ter akumulatorjem? Kaj se bolj splača izbrati?



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 15 Oktober 2008, 10:57:12
hmmm če ti veliko leti z rok, potem bi bil mogoče primeren kakšen, odporen na padce (olympus vem da ima par takih modelov)

razlika med akumulatorjem in baterijam... tole je sicer samo moje mnenje in naj me kdo popravi, če se slučajno motim:

predvsem pri teh, manjših fotoaparatih je lahko akumulator manjši, kar pripomore tudi k temu, da je sam fotoaparat manjši in lažji. Hm, načeloma je fino, da dokupiš še en dodaten akumulator, za vsak slučaj, če je kakšna pomembna stvar (ker energije itak zmanjka ravno takrat, ko je to najbolj potrebno)

pri baterijah je pa tko... načeloma se uporabljaa 2 klasični AA bateriji... če vzameš tiste, ki so za polnit, sam strošek baterij ni tako velik.
Je pa tako, ti dve bateriji zahtevata pač določen prostor.
Prednost je pa v tem, da če se ti baterije spraznijo, lahko v vsakem kiosku/bencinski kupiš nove in fotkaš naprej.

lp nina


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #311 : 15 Oktober 2008, 11:08:13
razlika med akumulatorjem in baterijam... tole je sicer samo moje mnenje in naj me kdo popravi, če se slučajno motim:

predvsem pri teh, manjših fotoaparatih je lahko akumulator manjši, kar pripomore tudi k temu, da je sam fotoaparat manjši in lažji. Hm, načeloma je fino, da dokupiš še en dodaten akumulator, za vsak slučaj, če je kakšna pomembna stvar (ker energije itak zmanjka ravno takrat, ko je to najbolj potrebno)

pri baterijah je pa tko... načeloma se uporabljaa 2 klasični AA bateriji... če vzameš tiste, ki so za polnit, sam strošek baterij ni tako velik.
Je pa tako, ti dve bateriji zahtevata pač določen prostor.
Prednost je pa v tem, da če se ti baterije spraznijo, lahko v vsakem kiosku/bencinski kupiš nove in fotkaš naprej.

Se popolnoma strinjam. Je pa še ena prednost baterij in tega, da je posledično težji fotoaparat - ni toliko 'premaknjenih' fotk, kot pri lahkih fotoaparatih :)


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #312 : 15 Oktober 2008, 14:23:52
Tnx.

Sej to glede baterij se mi je že prej zdelo da je tako, samo misila sem v tem smislu, da recimo kaj več zdrži od drugega. Baterije imam doma 3 komplete, tako, da z tem sm preskrbljena. Če pa to poveča/zmanjša težo, velikost fotiča mi pa ne igra neke bistvene vloge.

Mah tok storasta nisem, je pa res, da mi grejo tiste res ekstremno majhne foto zadeve na živce (in posledično prihaja do tega, da kaj lovim po zraku), ki imajo tudi tipke tako male, da bi jih moral skoraj z zobotrebcem pritiskati ;D Govorim o tistih malih, "damskih" fotičih, ki me osebno bolj spominjajo na mp3 predvajalnik kot na fotoaparat  :)

Res, bolj gledam, bolj tuhtam manj mi je jasno kaj naj kupim. res je, da slik povečevala ne bom, mogoče razvijala pa še to v formatu 10x15, če že. Niti nadaljnih obdelav na računalniku ne bom delala. Tista čist amaterska uporaba, za več nimam živcev  :-[ Rada bi samo to, da mi pes slike ne zmegli že s tem ker si dovoli malo bolj na globoko dihati :D To se je dogajlo pri tem fotiču, drugače mi je pa moja "jajčka" olympus c-370, ko je še delovala tako kot treba bila čisto zadost  :-[

na netu sm gledala canona sx100 oz. sx110. Kdo sprobal?


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #313 : 18 Oktober 2008, 19:29:02

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #314 : 18 Oktober 2008, 20:23:29
Jaz bi na tvojem mestu vzela original Nikonov objektiv. Če pa že, potem pa Sigmo. Tamorna sem testirala in nisem bila zadovoljna. No, je pa res da vse to pri Canonou, ne Nikonu, ampak pomoje neke velike razlike ni. Imaš pa na netu miljon testov, primerjav in vsega....nared pregled, pa boš hit ugotovla kako in kaj... ;)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #315 : 18 Oktober 2008, 20:33:23
Zgleda da tudi tu velja malo dnarja malo muzike, tudi sam iščem en teleobjektiv za moj D60, samo kolikor izgleda se bom kr pod nosom obrisu zanjga, ker so cene tooooo-high  :(  V mojem podjetju imamo fotografsko društvo, če bom imel srečo bo mogoče kdo imel kakšnega za posodit  :-\

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #316 : 18 Oktober 2008, 21:13:02
tullika hvala  ;)
ja tudi mene malo skrbi da z mojim objektivom ne bo nič  :-\ :-\ zaenkrat... bo treba še malo našparat pa potem kupit enega malo boljšega :)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #317 : 20 Oktober 2008, 18:55:45
Mogoče pozna kdo ta fotoaparat, mnenje?
Canon PowerShot G5
In pa če mogoče kdo ve ali je velikost približno tako kot od Canona Powershot s5 IS , ali je večji od njega?



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 21 Oktober 2008, 09:29:28
silver, tu so vsi podatki in karakteristike:

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/canon_g5.asp

Sam imam G7 in mislim, da je zelo soliden fotič...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #319 : 21 Oktober 2008, 14:56:43

LP Anja
Naj album


Kateeq

  • Gost
Odgovori #320 : 21 Oktober 2008, 17:00:34
Jas se sedaj najbolj nagibam k Canonu EOS 450D.
Če ga ima kdo doma, me malo zanimajo izkušnje...



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #321 : 21 Oktober 2008, 20:35:10
Kaj pa Canon powershot sx10 is? Verjetno ga dobim.  :)



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #322 : 21 Oktober 2008, 21:00:15
Canon powershot G5, imamo mi doma, :) Oz. zdaj ga ima ati, ker sem jaz drugega dobila. >:D ;D Pomojem mnenju je to zelo soliden fotoaparat, če te pa še kaj zanima, pa lahko tudi na ZS vprašaš :)

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #323 : 21 Oktober 2008, 21:06:34
Jas se sedaj najbolj nagibam k Canonu EOS 450D.
Če ga ima kdo doma, me malo zanimajo izkušnje...

imam jaz. je fajn fotič, se vsak dan naučiš kej novga... sicer mam pa namen v parih letih menjat, za kak novejši in boljši model. ampak zaenkrat mi ej več kot super...
ja pa tako, da pri DSLR-jih ni potrebno samo dobro ohišje, ampak rabiš tudi dobre objektive... tako da stroškov se kar nabere...

btw. katere fototorbe imate?posebno tisti z večijmi aparati?
imam nagledan en nahrbtnik od Kato, ampak še čakam na € in mogoče kaj bolj pametnega...


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #324 : 21 Oktober 2008, 22:45:33
jaz trenutno imam za mojega nikona d60 kar nikonovo torbo, ki sem jo dobila zraven. Ampak mi ne odgovarja - moti me, ker ima za zapiranje samo tisto sponko spredaj na sredini. Imam občutek, kot da, če bom mal preveč poskočno stopila naprej, da bom pol stvari zgubila.  Poleg tega se mi zdi, da je ravno zaradi tega fotoaparat premalo zaščiten, če te kakšen dež ulovi. V prihodnosti bom verjetno kupila nekaj boljšega... so mi pa v oči padle crumplerjeve torbe - recimo foto 1, foto 2...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #325 : 04 November 2008, 21:21:10
Haj!

Že kar nekaj časa razmišljam o nakupu novega fotoaparata. Tokrat sem odločena, da si bom kupila zrcalnorefleksnega. Pa me zanima, če ima kdo kakšen predlog za kakšen fotoaparat? uporabljala bi ga večinoma za slikanje premikajočih se stvari, pa tudi za fotografiranje narave, makro posnetkov in podobno. Iščem pa predvsem takšnega za premikanje npr. psa v gibanju in podobno.

Prosim za kakšno pomoč!


lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #326 : 04 November 2008, 21:37:51
Nekaj nasvetov:

1. določi si finančni limit za fotič (navzgor ga skorajda ni...)

2. poglej to spletno stran z recenzijami:

http://www.dpreview.com/

lahko tudi druge...

3. se v specializirani trgovini pogovoriš s strokovnjakom, kupiš

in veselo na delo (slikanje...)

Ps.: moji tihi favorit je Canon - zdaj pa vsi Nikkonaši v "luft" (saj tudi niso slabi...)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #327 : 04 November 2008, 23:23:20
haha ata... jaz sem tudi za canon :) (pa ne, da imam kaj proti nikonom... :P )

Jaz bi dodala samo še to, da boš, glede na to, kaj hočeš slikati potrebovala več kot le en objektiv ;) zato se mogoče pri samam bodyju, po mojem mnenju, splača malo prišparat (recimo da namesto canona 40d kupiš 450d :P ) pa en dober objektiv. Ker po mojem mnenju je bolj praktično, da če ugotoviš, da bi šel na bolj profesionalno raven zamenjaš samo body, objektive imaš pa že take, bolj na 'ornk' :P

samo moje mnjenje...


p.s. kako se vam pa zdijo kato torbe?


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #328 : 05 November 2008, 10:04:16
Tudi jaz bom čez čas (beri: ko bo denar) :P zamenjala body za nekaj boljšega. So pa tudi meni objektivi veliko bolj pomembni kot pa body sam. Kar se tiče torb, sem pa tudi jaz gledala KATA in iskala, če imajo kaj primernega zame. No, na koncu sem se odločila da LOWEPRO, tale: http://products.lowepro.com/product/SlingShot-300-AW,2036,4.htm Prepričla me je pa tista ena naramnica, ki gre po strani čez telo in se ruzak prav fajn suče okoli telesa in ven dobivaš ali pa not daješ kar rabiš. Pač, ruzaka ni treba vedno sleči, kadar hočeš fotič ven dobit in not, sam na stran da zasučeš, odpreš zadrgo in je.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #329 : 05 November 2008, 10:36:30
LOWEPRO
Ta znamka torb je ena izmed najkvalitetnejših  in vsebujejo sedaj tudi le ta male že tudi protidežno zaščito. Sama imam torbo le te znamke. Super je. Ja kot so že predhodniki/ce napisale, bolj kot samo ohišje so mnogo bolj pomembni objektivi, a le te niso tako poceni.
http://trgovina.meditrade.si/si/sklop-1/foto-torbice-lowepro/nahrbtniki-g57.shtml

lp