Fotoaparati

rina · 246306

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #330 : 05 November 2008, 17:52:59
Tudi jaz bom čez čas (beri: ko bo denar) :P zamenjala body za nekaj boljšega. So pa tudi meni objektivi veliko bolj pomembni kot pa body sam. Kar se tiče torb, sem pa tudi jaz gledala KATA in iskala, če imajo kaj primernega zame. No, na koncu sem se odločila da LOWEPRO, tale: http://products.lowepro.com/product/SlingShot-300-AW,2036,4.htm Prepričla me je pa tista ena naramnica, ki gre po strani čez telo in se ruzak prav fajn suče okoli telesa in ven dobivaš ali pa not daješ kar rabiš. Pač, ruzaka ni treba vedno sleči, kadar hočeš fotič ven dobit in not, sam na stran da zasučeš, odpreš zadrgo in je.

aaa :o noro izgleda... pa se dobro obnese? a ima še kaj prostora za ostale stvar :-[ sem se malo naveličala vedno z 3 torbami na ramenih okol sprehaja... :D

btw kje si jo pa ti kupila?

lp


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #331 : 05 November 2008, 18:31:02
Jaz tudi gledam isto Lowepro torbo. :) Počasi bom kmalu nabrala 5 objektivov in jih en morem več nosit okoli po raznoraznih nahrbtnikih. :-\

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #332 : 05 November 2008, 19:06:49
Jaz imam Lowepro 100 AW. Res je full fajna in praktična. Če bi pa še enkrat kupoval, bi raje vzel  nekoliko večjo. Za enkrat še gre..., seveda dokler me ne zamika še kak nov objektiv. Potem bo pa verjetno kar gužva... :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #333 : 05 November 2008, 19:33:26
Meni je bolje foto nahrbtnik-obe naramnici, ker mam itak že z eno ramo težave, pa se teža bolje porazdeli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #334 : 05 November 2008, 20:49:29
Meni je bolje foto nahrbtnik-obe naramnici, ker mam itak že z eno ramo težave, pa se teža bolje porazdeli.
Preizkušeno in bolje je nahrbtnik. Imam sicer oboje ;) Nisem pa tako bogata in nimam tako bogatih staršev, da bi imela v kratkem ne vem koliko objektiov. Le te si bom mogla sama zaslužužiti ;) . Sam vseeno torba mi super pride prav :D

lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #335 : 05 November 2008, 20:58:23
Torba pride v poštev tam kjer moraš pogosto menjavat objektive-poroke, razne prireditve-ko greš pa naokoli, po hribih, šport, fotolov...pa je nahrbtnik no1.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #336 : 06 November 2008, 13:29:58
Torba pride v poštev tam kjer moraš pogosto menjavat objektive-poroke, razne prireditve-ko greš pa naokoli, po hribih, šport, fotolov...pa je nahrbtnik no1.

Nahrbtnik za aparat se NE obnese, ko greš v hribe. Zato, ker nosiš glavni nahrbtnik za svoje stvari; dveh nahrbtnikov pa ne moreš nositi. Takrat bolj pride v poštev kakšna torba za na pas ali kaj podobnega...
Jaz ponavadi zavijem aparat v kakšno brisačo... in dam v nahrbtnik.



Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #337 : 06 November 2008, 13:34:22
Ja, jaz sem se že srečala s tako butasto situacijo, da nisem vedla kaj naj dam na hrbet.No, to bom rešila tako, da bo moj fotič okol pasu, pobjektivi pa tudi. Na hrbtu pa ostala roba. Tale pas je res bomba, pa tulčki so kar poceni, okol 20e pride eden. Torba za okol pasu za fotič je pa kar draga.

Aja, v bistvu ima ta ruzak še pas za okol pasu, tako da jaz ga kar pridno zaklepam, da mi res večina teže pasu visi in potem ni problema.  Kupila sem ga pa prek spleta, kar v slo, ker prek ebaya ni bilo neke bistvene razlike.


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #338 : 20 November 2008, 17:44:12
Jaz imam nekaj vprašanj :-[
1. Ali lahko objektive od klasičnega fotoparata (Canon EOS 500) uporabljam na digitalnem fotoaparatu, ki ima digitalen zoom ?(Canon S5 IS)

2. Ali se sploh lahko da objektive, na Canona s5 is, in njemu podobne fotoaprate? Če da, ali še kaj potrenbjuem ?

3. kateri objektivi, bi prišli v poštev za S5 IS-a, ker gre ati v soboto v Italijo na en sejem, in je rekel da mi lahko prinese kaj :)

Hvala! :)

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #339 : 21 November 2008, 10:48:42
Jaz imam nekaj vprašanj :-[
1. Ali lahko objektive od klasičnega fotoparata (Canon EOS 500) uporabljam na digitalnem fotoaparatu, ki ima digitalen zoom ?(Canon S5 IS)

2. Ali se sploh lahko da objektive, na Canona s5 is, in njemu podobne fotoaprate? Če da, ali še kaj potrenbjuem ?

3. kateri objektivi, bi prišli v poštev za S5 IS-a, ker gre ati v soboto v Italijo na en sejem, in je rekel da mi lahko prinese kaj :)

Hvala! :)

Fotoaparat Canon PowerShot S5 IS sodi v razred ultra-zoom kompaktov.
Ima 12-kratni zoom objektiv z optičnim stabilizatorjem slike, ki se (preračunano na vidni kot Leica formata) razteza od 36 do 432 milimetrov.
To pomeni, da na tem aparatu NE moreš menjevati objektivov.



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #340 : 21 November 2008, 13:01:58
Hvala :), sicer sem pa zvečer potem sama probala, in sem ugotovila da ne gre. Zmotil me je tisti gumbek...
Tudi za objkektive zdaj vem, ker sem našla na internetu oba naša objektiva :)

Zdaj me pa zanima, če ima kdo katerega od spodaj navedenih DSLR-jev in kakšna so vaša mnenja. :)
Canon EOS 1000D in Canon EOS 450D

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #341 : 21 November 2008, 15:49:01
Lucija kaj razmišljaš že o novem fotoaparatu?  :o

SG kaj pa na fotoaparatu Canon powershot sx 10 is se lahko menja? Ali ne, ker je precej podoben zgoraj navedenemu, a boljši.  :-[



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #342 : 21 November 2008, 20:38:40
Ja, silver ;D :D. Saj ne da nisem zadovoljna s tem fotičem, ampak ni mi všeč to, da ne moreš menjat objektivov, pred nakupom se pa tega nisem pozanimala. :-[ Tako pa dva objektiva že imam, samo DSLR mi manjka :D

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #343 : 21 November 2008, 21:17:23
Lucija kaj razmišljaš že o novem fotoaparatu?  :o

SG kaj pa na fotoaparatu Canon powershot sx 10 is se lahko menja? Ali ne, ker je precej podoben zgoraj navedenemu, a boljši.  :-[

Na tem aparatu ne boš mogla menjati objektivov....
Je pa aparat zanimiv, ker pokriva širok kot (28-560mm v leica formatu). Stvar odločitve, v tem razredu ima Nikon še model P80 ob podobni ceni...
Odločitev ni lahka...



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #344 : 22 November 2008, 12:46:45
Kolikor vem, ima silver že ta fotoaparat :)

Ne najdem na internetu objektiva Canon EF 35-80mm. Ker ta drugega sem našla (Tamron 70-300, makro objektiv), in bi pasal na moj novi fotoaparat, tega pa ne najdem, in nevem. Samo če paše Tamron na tega, in smo oba objektiva uorabljali na Eos 5oo, bo pomjem šlo. Ker bom verjetno kupila samo body in pa foto nahrbtnik, kasneje pa še kakšen objektiv. Kateri objektivi, pa so dobri za fotografirat gibanje?


Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #345 : 22 November 2008, 13:44:09
Ja ta fotoaparat že imam, pa sem tako informativno vprašala. Zame je predober fotoaparat, je pa res da se še učim.  8)



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #346 : 22 November 2008, 22:10:49
Saj lahko tudi male oglase objavimo v tej temi, ne? :)

Zaradi prehoda na DSLR, prodajam Canona PowerShot S5 IS, kupljen je bil 28.7.2008, je še v garanciji, zraven dodam originalen račun, in škatlo z slovenskimi navodili itd. Ob nakupu dobite torbico za ta fotoaparat, polnilec za baterije in baterije za polnit oz. vse kar sem dobila ob nakupu.
Fotoaparat je v odličnem stanju, ni poškodovan, ima možnost snemati in fotografirati istočasno. Za več informacij in vprašanj sem na voljo po ZS, ali na emailu: [email protected]
Cena: 350€

Posnetek v gibanju:

Makro posnetek:

P.S. Fotografiji, sta boljši, samo Picassa malo uniči kvaliteto.

Lep pozdrav, Lucija

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #347 : 23 November 2008, 08:25:31
Kaj pravite na Canona EOS 1000d.
Za kakšne uporabnike se vam zdi primeren in katere so njegove glavne pomankljivost?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #348 : 25 November 2008, 20:23:50
Meni se starejša varianta Eosa bolj dopade.

DSLR je po mojem mnenju primeren za:
-foto navdušence, ki si bodo dokupili kak objektiv-ponavadi je eden premalo
-na kompaktu uporabljajo ročne nastavitve
-vedo kaj pomeni odprstost zaslonke in hitrost zaklopa, gorišnica
-vedo kaka svetloba je primerna za kaj
- poznajo osnove kompozicije
-jim kompakti višjega cenovnega razreda niso več dovolj.
-bi se radi naučili še več in iz fotoaparata potegnili kar se le da. Morebiti obiskali kako foto delavnico-saj se najdejo zastonjske in od profesionalcev se res splača učiti 8)

Kdor ima DSLR in uporablja avtomatiko in "tortl" nastavitve-naj raje preklopi na kak dražji kompakt.

Imajo pa DSLR-aši ponavadi še kak žepni kompakt-na čisto vsak družinski sprehod ne vzameš 0.5 ali več kilske mase.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #349 : 25 November 2008, 21:48:45
Citiraj
Kdor ima DSLR in uporablja avtomatiko in "tortl" nastavitve-naj raje preklopi na kak dražji kompakt.

Imajo pa DSLR-aši ponavadi še kak žepni kompakt-na čisto vsak družinski sprehod ne vzameš 0.5 ali več kilske mase.

S tem se pa 1000% strinjam.

LP Anja
Naj album


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #350 : 26 November 2008, 14:43:51
Imajo pa DSLR-aši ponavadi še kak žepni kompakt-na čisto vsak družinski sprehod ne vzameš 0.5 ali več kilske mase.

razen če si tak kot jaz haha, saj se morem navadit na malo manj opreme na sprehodih. ::) poleg dslrja mam doma še tri kompakte in en star zenit. en kompakt je crknil po dveh mesecih, drugi ima zažgano lečo, tretjega pa še kdaj pa kdaj uporabim za videje. res, če hočeš imet vrhunske rezultate me nihče ne prepriča, da najboljši kompakt dela take fotke kot en povprečen dslr. 


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #351 : 26 November 2008, 18:42:05
Hvala :-*
Kateri DSL fotoaparat se vam zdi najboljši za prestop iz kompakta na dslr?



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #352 : 26 November 2008, 21:32:45
Hvala :-*
Kateri DSL fotoaparat se vam zdi najboljši za prestop iz kompakta na dslr?

Odvisno predvsem od globine denarnice.....

Nikon D60, Canon EOS 400d, Canon EOS 450d, Sony @, Pentax, Olympus...
Jaz bi vsekakor izbiral med Nikonom in Canonom...

A se zavedaj, da se pravi stroški pričnejo šele z nakupom objektivov. Nakup DSLR bodyja predstavlja nekje 40 % investicije, ostanek pade na objektiv (e).



Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #353 : 27 November 2008, 17:04:15
Mnenja o Canon EOS 300D, Canon EOS 10D in pa Canon EOS 350D?



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #354 : 27 November 2008, 19:21:57
Jaz imam Canon EOS 300D in meni je zelooo všeč. :)



Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 27 November 2008, 20:24:38
Deedee ... vsi trije modeli so ze zelo stari. Ne mislim s tem, da so slabi, mislim pa, da se nobenega od teh sploh ne da vec kupiti v trgovini oz. da se je treba kar precej potruditi, da ga se najdes.  Poglej si kaj novejsega v tem rangu ... 400D, 450D, 1000D.

Lp
Matic


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #356 : 27 November 2008, 21:05:19
Hvala za mnenja. Fotoaparati so res stari modeli, so pa ugodni in še kar okej. Samo, če bom gledala po ceni itak ne bom nikamor prišla, z nakupom fotoaparata pa se stroški šele začnejo. Canon EOSA 1000D sem pa že imela nagledanega. Samo itak morem čakat do konec februarja-začetka marca, vmes bo še marsikaj ja in marsikaj ne.  :-[ ::) :P



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #357 : 30 November 2008, 21:38:28
Mogoče za info:

Trenutno ima Nikon akcijo in sicer če se ne motim je cena za D60 Kit 449€

Lp, Črt



Kateeq

  • Gost
Odgovori #358 : 30 November 2008, 22:36:32
Jaz se sedaj podločam med Canon EOS 1000D kit + makro objektiv ali Canon EOS 450D kit. Pridem cenovno približno z enako ceno skozi. Zaenkrat se bolj nagibam k prvemu, ker sem vendarle precejšnja začetnica... Mnenja?  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #359 : 02 December 2008, 18:52:11
Tisti ki so sprobali oba jim je 450 bolj všeč. Poglej malo ocene fotičev na dprewiev in podrugod.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!