Fotoaparati

rina · 246152

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #420 : 28 Januar 2009, 21:32:06
Tistim, ki iščejo (iščemo) foto opremo po raznih net prodajalnah po vsem svetu pred nakupom predlagam, da preverijo sledečo povezavo:

http://www.whois.net/

Trgovine, ki imajo IZREDNO nizke cene, se ponavadi izkažejo za fake trgovine. Rezultat poizvedovanja na gornjem naslovu vam bo povedal od kdaj, kako dolgo in na čigavo ime je registrirana domena.
Če je domena registrirana npr. 3 dni, potem je e-trgovina sigurno fake!!!

Primer fake trgovine z nenormalno nizkimi cenami (Nikon D90 + 18-105 VR za 487 EUR):
http://www.e-holater.com/index.php

Primer preverbe navedene trgovine:
http://www.whois.net/whois_new.cgi?d=e-holater&tld=com

Seveda je ta preverba samo ena od možnih varovalk pred nakupom...

P.s.: Iskalnik ne podpira domene SI!





friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #421 : 31 Januar 2009, 21:39:26
Kateri Canon je zdaj v akciji za 1000 E,pa dobiš zraven 2 objektiva,torbico in kartico 4 gb? :-[



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #422 : 02 Februar 2009, 07:21:42
Kateri Canon je zdaj v akciji za 1000 E,pa dobiš zraven 2 objektiva,torbico in kartico 4 gb? :-[

40 D  ;)


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #423 : 02 Februar 2009, 09:48:44
Aha,hvala :-*



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #424 : 08 Februar 2009, 17:58:43
Nikon Slovenija ima v obdobju od 1.2.09 do 15.3.09 novo akcijo prodaje DSLR (in ostalih) aparatov:

http://www.nikonsvet.si/akcija-februar-2009/

Lastniki Nikon opreme bodite tudi pozorni na akcijo Check&clean(glej reklamno pasico)!!!



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #425 : 10 Februar 2009, 20:47:49
V primeru, da se kdo odloči za nakup rabljenega DSLR-ja, prodajalcu pa ne verjame o številu posnetkov, ki jih je opravil z aparatom, pride prav tale program:

http://www.photome.de/download_en.html

Program downloadaš in ti prikaže vse podatke o fotografiji (tip aparata, uporabljen objektiv, čas nastanka, ali je slikano z avtomatiko...), prav tako pa tudi koliko je število posnetkov!
Narediš eno JPEG sliko(zadnja slika, ki si jo naredil z aparatom) jo preneseš na računalnik, odpreš s tem programom. Poiščeš Shutter Count, ki se nahaja pod Manufacturer notes.
Lahko downloadaš tudi add-on za različne brskalnike (na forumu klikneš z desno tipko in ti program prikaže vse podatke o fotografiji)

Jaz imam trenutno na mojem D80 narejenih 5505 slik. ;D (zaklop pa naj bi zdržal 100.000 fotk).





Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #426 : 10 Februar 2009, 21:07:24
Jaz tega pri meni ne najdem.  :( Kaj je nad tem?
Imam pa veliko mest označenih z ???. ???

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #427 : 10 Februar 2009, 21:14:58
Jaz tega pri meni ne najdem.  :( Kaj je nad tem?
Imam pa veliko mest označenih z ???. ???

Ne razumem te...
Še enkrat: program potegni na disk, odpri program, naloži sliko in potem se odpre tabela, nad to pa so gumbki.
Simpl ko pasulj! ;D



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #428 : 10 Februar 2009, 21:18:24
Mi pokoaže veliko mest označenih z vprašaji. ???

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #429 : 10 Februar 2009, 21:24:50
Mi pokoaže veliko mest označenih z vprašaji. ???

Kje, v tabeli?
Vidiš morda tip aparata, objektiv, čas, zaslonko...? Meni namreč vse kaže....

JE pa res, da če je foto preveč obdelana (z določenimi programi) se ti podatki izbrišejo...

Poskusi s kakšno drugo fotografijo; dela in to super!!!!



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #430 : 10 Februar 2009, 21:43:58
Azu,

Foto, ki si jo poimenovala "Wubba", vidim sledeče podatke:
Aparat: Canon eos 350d
Aperture: f2,8
Program: Aperture priority
Time: 1/50
ISo: 400
Creation Date: 23.1.2009 17:31


In tako naprej (ne ljubi se mi prepisovati). Skratka dela!!!

Slika: http://img.photobucket.com/albums/v47/azu_55/wubba_wi.jpg




pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #431 : 11 Februar 2009, 10:32:52
Zanima me, kaj pravite; naj raje kupim original Canonovo baterijo ali ponaredek?

Original je skoraj za polovico dražji od ponaredka. Za ponaredek pa piše tole:

Baterija NB-2LH za Canon 1100mAh
Baterija je kopija originala. Vsebuje kvalitetne celice japonskih proizvajalcev, kot so Hitachi, Sanyo, Panasonic...

Cene baterij v naši spletni trgovini so tudi do 60% nižje od originalnih
Baterije vsebujejo kvalitetne Li-Ion ali najnovejše, visoko kvalitetne Li-Polymer celice
Baterije so tudi do 40% močnejše od originalnih.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #432 : 11 Februar 2009, 10:45:44
Jaz sem si za svojega nikona kupila neoriginalno baterijo v Nemčiji pa sem zaenkrat zadovoljna. Moja je isto močna kot original.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #433 : 11 Februar 2009, 10:55:11
Jaz sem si za svojega nikona kupila neoriginalno baterijo v Nemčiji pa sem zaenkrat zadovoljna. Moja je isto močna kot original.

Tudi jaz za mojega D80; zaenkrat nisem opazil še nobene razlike v zmogljivosti kopije nasproti originalu... (razen tega, da imam na ta račun več denarja v denarnici) ;D ;D ;D



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #434 : 11 Februar 2009, 11:06:51
Brez zamere, cisto tako mimogrede me je spreletelo: kako smo ljudje smesni. Povsod se borimo proti ponaredkom, pSiempre Amigotom in podobnim priblizkom originalov. Na koncu koncev tudi "cistokrvni nerodovniski psi" so "ponaredki" rodovniskih! ;D :P 8)
Se opravicujem, moje mislenje nima nobene zveze s tvojim pisanjem pupa t. ;)  Jaz se zavzemam za original ;)
Zanima me, kaj pravite; naj raje kupim original Canonovo baterijo ali ponaredek?

Za poznavalce fotografske opreme pa imam eno vprasanje. Moja tezava se bo mogoce komu zdela smesna, mene pa nervira. V trgovini sem dobila za "odskodnino" nov Canonov fotoapara SX10SI. Po nekajkratni uporabi sem opazila, da zascitni pokrov objektiva ne sede v lezisce. Ko aparat dvignem ali ga obrnem  pokrovcek sam pade ven. Sem poizkusala na raznorazne nacine "popraviti" zadevo, pa mi nikakor ne uspe. Ima kdo kaksno idejo kako zadevo resiti brez pomoci pooblascenega servisa?
Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #435 : 11 Februar 2009, 11:08:13
Katero znamko pa imata?

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #436 : 11 Februar 2009, 11:16:20
Program downloadaš in ti prikaže vse podatke o fotografiji (tip aparata, uporabljen objektiv, čas nastanka, ali je slikano z avtomatiko...), prav tako pa tudi koliko je število posnetkov!
Narediš eno JPEG sliko(zadnja slika, ki si jo naredil z aparatom) jo preneseš na računalnik, odpreš s tem programom. Poiščeš Shutter Count, ki se nahaja pod Manufacturer notes.

Meni Shutter count nikjer ne piše, kot je že azu rekla imam tudi jaz veliko polj označenih z vprašaji ( pa sem poskusla z večimi neobdelanimi slikami pa je povsod isto ). Bi blo pa zanimivo vedeti koliko posnetkov mi je že uspelo naredit  ;D


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #437 : 11 Februar 2009, 11:17:02
Katero znamko pa imata?

Vse te baterije so NO NAME...saj gre vendar za kopije.

Če pa ne želiš kopije, lahko malce pogledaš po Bolhi za rabljeno originalno (vendar si potem lahko še na slabšem).

Jaz sem svojo kopijo kupil preko spletne trgovine v MB

Miša,

Nesi ga nazaj... kljub temu, da ti je bil dan kot "odškodnina" imaš garancijo. Uveljavi jo (in ne popusti, gre za tvoje pravice kot kupec).



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #438 : 11 Februar 2009, 11:22:12
Meni Shutter count nikjer ne piše, kot je že azu rekla imam tudi jaz veliko polj označenih z vprašaji ( pa sem poskusla z večimi neobdelanimi slikami pa je povsod isto ). Bi blo pa zanimivo vedeti koliko posnetkov mi je že uspelo naredit  ;D

Za Canon 450d,40d, Sony A100 ta counter NE deluje. Za navedene aparate bo število posnetkov lahko povedal zgolj servis...

Morda pa bi delovalo tole (vsaj sodeč po postih-velja za Canon-ove aparate):

http://www.pinoyphotography.org/forum/index.php?topic=36624.0




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #439 : 11 Februar 2009, 11:46:30
Miša,

Nesi ga nazaj... kljub temu, da ti je bil dan kot "odškodnina" imaš garancijo. Uveljavi jo (in ne popusti, gre za tvoje pravice kot kupec).

Ja, vem, da gre v rok garancije. Pa se tisto dodatno zavarovanje imam tudi. Ampak so bili ze zaradi lapica, ki so mi tudi novega dali ze tako prijazni, da mi je kar malo nerodno iti nazaj se za tole "malenkost". Sem upala, da bom lahko doma popravila, ker se mi zdi skoda, da bi si steklo popraskala ze kar na zacetku uporabe :-\

Hvala za trud, SG!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #440 : 11 Februar 2009, 11:54:13
Mah saj garancijo se da uveljavljati tudi na prijazen način :) pač greš malo pojamrati v trgovino, da ti to in to ne dela. Sploh pa če si zraven dobila račun in vzela še tisto garancijo "se zgodi". Jaz teh papirjev nimam pri sebi, mogoče je tudi možno, da direktno servis kontaktiraš, če že tistim v big bangu nočeš težiti :)


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #441 : 11 Februar 2009, 11:56:05
Ja, vem, da gre v rok garancije. Pa se tisto dodatno zavarovanje imam tudi. Ampak so bili ze zaradi lapica, ki so mi tudi novega dali ze tako prijazni, da mi je kar malo nerodno iti nazaj se za tole "malenkost". Sem upala, da bom lahko doma popravila, ker se mi zdi skoda, da bi si steklo popraskala ze kar na zacetku uporabe :-\

Hvala za trud, SG!

Missa

Morda predlog,

Če so bili prodajalci toliko uslužni, da so ti pomagali pri rešitvi druge težave se lahko obrneš direktno na serviserja...in se tako izogneš stikov z prodajalcem.
Vseeno, prijaznost gor ali dol; nekaj te moti (po mojem mnenju upravičeno), zato uveljavljaj svoje pravice... Kupci vse prepogostokrat popustimo...



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #442 : 11 Februar 2009, 11:57:33
Ja, imam "se zgodi"! In ravno zato, ker so mi zaradi njihove napake polomili lapica sem dobila novega in se odskodnino. Bili so tako strasno prijazni in zadevo od zacetka do konca speljali v borih dveh urah sem sedaj pac malo distancirana. Nic, bom sla kar v trgovino, ce mi bodo lahko pomagali.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #443 : 11 Februar 2009, 12:21:47
Zanima me, kaj pravite; naj raje kupim original Canonovo baterijo ali ponaredek?

Sam sem enkrat (trikratno: prvič zadnjič in nikoli več...) kupil fake akumolatorsko baterijo za Canona G7 preko ene domače znane spletne trgovine in glej "čudež": NE DELA... >:(.
Ko jo napolnim, lahko samo pogledam meni: posnetki in to je vse. Seveda sem moral kupiti še original Canon baterijo, ki pa dela brezhibno.
Razlika med baterijama je bila edino v tem, da ima original vgraviran napis, kopija pa ne, vsi ostali tehnični podatki pa so IDENTIČNI...

Toliko o originalih in kopijah  in "poceni nakupu"!
>:( :'(

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #444 : 11 Februar 2009, 12:25:29
Sam sem enkrat (trikratno: prvič zadnjič in nikoli več...) kupil fake akumolatorsko baterijo za Canona G7 preko ene domače znane spletne trgovine in glej "čudež": NE DELA... >:(.
Ko jo napolnim, lahko samo pogledam meni: posnetki in to je vse. Seveda sem moral kupiti še original Canon baterijo, ki pa dela brezhibno.
Razlika med baterijama je bila edino v tem, da ima original vgraviran napis, kopija pa ne, vsi ostali tehnični podatki pa so IDENTIČNI...

Toliko o originalih in kopijah  in "poceni nakupu"!
>:( :'(

Si vrnil baterijo in zahteval vračilo kupnine?

Dejstvo je, da ne moremo (in smemo) posploševati. Poznam ogromno fotografov, ki so zaradi obsežnega dela z aparati kupili no name baterije (predvsem zaradi ugodnejše cene).
In jim zadeva dela. Tudi meni.
Je pa res, da se občasno zgodi to, kar se je zgodilo tebi....



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #445 : 11 Februar 2009, 15:07:08
Jaz sem pred kratkim naročila neoriginal Nikonovo baterijo in naj bi bila enako dobra kot Nikonove. Zaenkrat je še na pošti, tako da je nisem uspela sprobat. Stala je pa 28€.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #446 : 11 Februar 2009, 19:06:31
jaz imam za nikona D60 2 bateriji, original in neoriginal... pa priznam da razlike ne opazim  :o
pa fuuul zadovoljna :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #447 : 12 Februar 2009, 16:01:30
Tudi sama imam poleg baterije, ki sem jo dobila zraven fotoaparata še rezervno baterijo, ki ni "orginal". Dela mi enako dobro, kot tista, ki sem jo dobila poleg fotoaparata... Canon tako ali tako ne dela baterij, temveč so tudi tiste, ki so priložene fotoaparatom, proizvod drugih firm, ki se ukvarjajo s proizvodnjo baterij. Res pa je, da vse baterije, ki se prodajajo kot "neoriginal" niso enako kvalitetne, kot tiste ki se prodajajo kot "original". Enako velja tudi za Nikona, Olympusa in druge. Le Sony in še nekateri, ki so že tako proizvajalci baterij dajejo k svojim proizvodom res original svoje baterije.

lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #448 : 13 Februar 2009, 22:01:37
Nikkor 50mm 1,8d je objektiv, o katerem sem dolgo razmišljal, a se do sedaj nisem odločil za nakup.
Sedaj ga imam in po nekajdnevnem testiranju lahko strnem prve vtise…
Skratka, želel sem objektiv, ki bi mi prišel prav za slikanje portretov in za slikanje v slabših svetlobnih pogojih. Moj 28-200 VR se v takih svetlobnih pogojih ni najbolje odrezal…

Ta objektiv je bil predstavljen leta 2002. Objektiv je plastičen, majhen in lahek, svetlobno močan.




To je osnoven objektiv (fiksna gorišnica) kar pomeni, da se mora fotograf sam približati objektu. Trajalo je nekaj časa, da sem se privadil, da se moram sam približati objektu, ki ga želim fotografirati, ker sem do sedaj uporabljal zoom objektiv.
Objektiv ostri hitro, le malce glasen se mi zdi, a zadeva ni preveč moteča.
Fotografije so ostre. Zelo ostre. Ozadje je lepo zamegljeno. Prav tako dobro deluje v slabih svetlobnih pogojih. Nekaj testnih fotografij:














Če povzamem; gre za objektiv, ki je praktično »must have« za vsakega fotografa. Je majhen, lahek in kompakten in najpomembneje: cenovno izjemno ugoden. Vsekakor priporočam, ker vam nakup ne bo izpraznil denarnice, dobili pa boste izjemno lepe fotografije.



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #449 : 16 Februar 2009, 12:09:22
SG... super o temle sem tudi jaz razmišljala... Sicer pa očitno so ti nikkor objetivi znani... ali imaš kaj tudi dokaj širokokotnega?

Čeprav me tale bolj daje, priznam...