Fotoaparati

rina · 246337

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #450 : 16 Februar 2009, 14:59:13
SG... super o temle sem tudi jaz razmišljala... Sicer pa očitno so ti nikkor objetivi znani... ali imaš kaj tudi dokaj širokokotnega?

Čeprav me tale bolj daje, priznam...
Zaenkrat še nimam nič bolj širokokotnega (poudarek na zaenkrat).
Ko bo dovoljevala denarnica...

P.s.: Prodajalca objektiva sem našel na Bolhi. Objektiv je star 2 meseca (v garanciji), cena pa...



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #451 : 18 Februar 2009, 18:01:36
Mene mika široki kot, ribica, pa nekaj takelega kot je tole... ampak... tud moja denarnica še ni najbolj navdušena nad tem :( ampak počasi se daleč pride.



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #452 : 21 Februar 2009, 12:03:37
Prodam foto torbo UNOMAT EXLINE 23 črne barve. Ima velik prostor za DSLR in tri stranske žepe za ostalo opremo (filtri, baterija...)
Torba je nova, nerabljena.

http://www.shrani.si/f/2Q/nq/1fqOJC7g/dsc0044.jpg

Cena: 20 EUR, lahko pošljem po pošti (poštnino plača kupec). Info na ZS.



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #453 : 26 Februar 2009, 13:22:43
Torej kmalu bom dobila svoj nov fotoaparat.Imam(o) (te dva nista moja ;) ) 2 fotoaparata in nobeden ne dela.Zato se odločam za svoj, lasten, nov fotoaparat.  :)

Zeloo se zanimam za Canona in bi imela raje Canona.Ampak, ker sem brala, da je Canon počasen ne vem, če bi bil primeren zame, ker bi rada predvsem zelo dober in hiter fotoaparat - primeren za fotke v gibanju.

Za ceno, koliko bi bila pripravljena odšteti pa še razmišljam.

Torej bi prišla vsaka pomoč prav.Prebrala pa si bom tudi to temo.

Hvala že vnaprej.

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #454 : 26 Februar 2009, 13:36:08
Citat:  
Za ceno, koliko bi bila pripravljena odšteti pa še razmišljam.
Torej pripravljena bi bila odšteti tam nekje do 600€.

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #455 : 26 Februar 2009, 14:10:02
Moj glas gre definitivno za Nikon D80. Gre za model, ki se zaradi nadgradnje (D90) umika iz prodajnih polic. Razlika med D80 in D90 ni tako enormna, kot je enormna razlika v prodajni ceni.
Za denar dobiš aparat, ki ni več vstopni model (in najbolj oskubljen), temveč aparat, ki ga že lahko uvrstimo v polprofesionalni razred.
Aparat odlikuje dobra kvaliteta izdelave, zadovoljiva hitrost (3fps, 100jpeg zaporedno) in dela lepe fotografije.

Kit-primer:
http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?product_id=5017&show=kompleti
http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2653&product_id=4929
http://www.mixi.tv/katalog/search.php?keywords=nikon+d80&x=0&y=0

Lahko pa se odločiš za nakup rabljenega:
http://www.slo-foto.net/ftopict-14146.html
http://www.bolha.com/oglas382700591/nikon-nikon-d80-izjemna-cena

Testi:
http://www.slo-foto.net/fotoaparati/Nikon/D80
http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_1200.shtml
http://www.kenrockwell.com/nikon/d80.htm
http://www.dpreview.com/reviews/nikond80/

Karkoli se boš že odločila; pred nakupom vzemi izbrani aparat v roke in poskusi delati z njim. Če je prevelik/premajhen, prelahek/pretežak; ti skratka ne vliva zaupanja, potem ni zate. Raje poglej drugam, izbira je velika (in odvisna od globine denarnice).

Želim ti ugoden nakup in dobro luč! ;D ;D ;D



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #456 : 26 Februar 2009, 14:17:33
SG hvala!  :-*
A pa je kakšen primer slike v gibanju in ''na miru''? (za Nikon D80)
Se opravičujem, če sem kaj spregledala.  :P

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #457 : 26 Februar 2009, 14:30:30
Kaj pa mislite o temuleeee?  :-|~
http://www.mimovrste.com/artikel/1730295936/digitalni-fotoaparat-nikon-coolpix-s620-roza

Pa piše, da je izredno hiter.
Zelo mi je všeč.

Kaj pa vaše mnenje?  ;D

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #458 : 26 Februar 2009, 16:01:31
SG hvala!  :-*
A pa je kakšen primer slike v gibanju in ''na miru''? (za Nikon D80)
Se opravičujem, če sem kaj spregledala.  :P

Poglej na forumu temo o Whippetih (FCI 10). Tam je kar nekaj fotografij narejenih z D80 (avtor SG in TED):





SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #459 : 26 Februar 2009, 16:10:12
Kaj pa mislite o temuleeee?  :-|~
http://www.mimovrste.com/artikel/1730295936/digitalni-fotoaparat-nikon-coolpix-s620-roza

Pa piše, da je izredno hiter.
Zelo mi je všeč.

Kaj pa vaše mnenje?  ;D

Sedaj pa mi res ni jasno kaj hočeš. Mešaš hruške in jabolka.
"Tvoj" aparat (link) je trotlziher, D80 pa je DSLR.
In "izjemno hiter pri vklopu" ne pomeni, da boš lahko delala "rafale", temveč gre za hitrost, ko je aparat pripravljen za delo. To nima nobene veze s hitrostjo (zmožnostjo) delanja posnetkov v sekundi.
Skratka želiš primerjati kompakta z DSLR, kar pa ne gre.... ???  ::) ???

Če imaš namen resneje delati in ne vreči aparat čez 2. leti v smeti, potem si kupi DSLR. Drugače kupi kompakta.
Najprej pa razčisti pri sebi kaj želiš od aparata in potem vprašaj....



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #460 : 26 Februar 2009, 16:36:55

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #461 : 26 Februar 2009, 16:48:04
Če se ne motim, ga ni več v prodaji. ;) Ker je že toliko časa v prodaji, da so ga odstranili in razprodali zaloge (vsaj tako so mi rekli uvozniki).

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #462 : 26 Februar 2009, 16:51:12
Ne bi vedela...

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #463 : 26 Februar 2009, 16:52:29
Se strinja z SG, D80 je super odločitev...

Jaz sem se sicer odločila za D60, ki je mojim zahtevam ustrezal pa še manjši je pa mi je bolj "v roko pasal" :)




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #464 : 26 Februar 2009, 17:41:21
Ja se opravičujem.  :-[
Čisto sem ^^ (''mimo'').

Kaj pa tale?  ;)
http://www.ceneje.si/CX0001E870_-_canon-digitalni-fotoaparat-d-slr-eos-400d-objektiv-ef-s-18-55-mm

Eos 400d ni več v prodaji, ker ga je nadomestil 1000d. Dodali so mu nekaj "bonbončkov" in ga preimenovali...



utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #465 : 27 Februar 2009, 00:21:47
Zeloo se zanimam za Canona in bi imela raje Canona.Ampak, ker sem brala, da je Canon počasen ne vem, če bi bil primeren zame, ker bi rada predvsem zelo dober in hiter fotoaparat - primeren za fotke v gibanju.

Kdo je pa napisal ali rekel take traparije, da je Canon počasen??? Sam imam Canona, in tudi prijatelji ga imajo in tudi Nikone, pa ni opazit, da bi Canon kaj pešal proti Nikonu.V čem pa je ta počasnost? V reakciji pri kliku na sprožilec, v AF-ju, v posnetkih na sekundo (tu je morda kak Canon 5D MKII) "slabši" od Nikona (Nikon D700) ), shranjevanju fotografij??? Seveda moraš pa primerjat razrede fotičev, ki gredo skupaj, ne nekaj v vstopnem in nekaj v Pro razredu... So pa testi v malenkostih lahko zavajajoči in najboljši test naredi vsak sam in vidi, kako se fotoaparat odziva...

Lp Robi



utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 27 Februar 2009, 00:26:30
Eos 400d ni več v prodaji, ker ga je nadomestil 1000d. Dodali so mu nekaj "bonbončkov" in ga preimenovali...

Canon EOS 400D je nadomestil Canon EOS 450D. Canon EOS 1000D je zelo oskubljena 450D in je bil izdelan zaradi cenovno bolj dostopnega DSLR fotiča, ki ga Canon pred tem ni imel, Nikon pa je imel Nikon D40...

Lp Robi



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #467 : 27 Februar 2009, 07:09:19
Canon EOS 400D je nadomestil Canon EOS 450D. Canon EOS 1000D je zelo oskubljena 450D in je bil izdelan zaradi cenovno bolj dostopnega DSLR fotiča, ki ga Canon pred tem ni imel, Nikon pa je imel Nikon D40...

Lp Robi

Robi,

Ne bo ravno držalo; 1000D je v bistvu 400D, le da ima 1000D zmogljivejšo baterijo (isto kot 450D), 7-točkovni AF namesto 9-točkovnega ter sprejema SD kartice namesto CF.  ;)
Dodali so mu tudi Livewiew in čiščenje tipala...skratka bolj "vleče" na 400d kot na 450d.



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 27 Februar 2009, 09:07:02
A koga moti da DSLR nima livewiev?

Mene namreč ne, sam ostali pa jokajo, da je bedno :) ko so navajeni kompaktov :D



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #469 : 27 Februar 2009, 09:22:33
A koga moti da DSLR nima livewiev?

Mene namreč ne, sam ostali pa jokajo, da je bedno :) ko so navajeni kompaktov :D

Ne. Že prej sem veliko slikal z SLR in sem se navadil. In v okularju imam vse podatke, ki jih potrebujem.
Pravzaprav se mi zdi ta Liveview zgolj nepotrebna stvar, ki predvsem "žre" baterijo.  >:(
Dobro, morda pride v poštev pri kakšnih finih ostrenjih pri makro fotografiji, a to je pri meni izjemno redko....
Skratka kar se mene tiče gre bolj za prodajno foro kot resnično uporabnost pri vsakdanjem delu z DSLR...
Ga ne potrebujem in si ga niti ne želim.... ;D



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #470 : 27 Februar 2009, 09:25:00
Tudi jaz sem imela prej SLR pa me niti ne moti, tudi na kompaktu izklopim če ima to funkcijo, da mi ne žre baterije. Samo mojim je ful smešno če kdo hoče kakšno fotko z DSLRjem narest :)



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #471 : 27 Februar 2009, 10:21:35
Citat:  
Kdo je pa napisal ali rekel take traparije, da je Canon počasen??? Sam imam Canona, in tudi prijatelji ga imajo in tudi Nikone, pa ni opazit, da bi Canon kaj pešal proti Nikonu.V čem pa je ta počasnost? V reakciji pri kliku na sprožilec, v AF-ju, v posnetkih na sekundo (tu je morda kak Canon 5D MKII) "slabši" od Nikona (Nikon D700) ), shranjevanju fotografij??? Seveda moraš pa primerjat razrede fotičev, ki gredo skupaj, ne nekaj v vstopnem in nekaj v Pro razredu... So pa testi v malenkostih lahko zavajajoči in najboljši test naredi vsak sam in vidi, kako se fotoaparat odziva...

Lp Robi
V tej temi sem, denimo, prebrala.  ;D

Zdaj pa sem izvedela, da je hiter...Enkrat počasen, drugič hiter. ::)

Sicer pa bom o vsem dobro premislila.

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #472 : 27 Februar 2009, 11:03:16
V tej temi sem, denimo, prebrala.  ;D

Zdaj pa sem izvedela, da je hiter...Enkrat počasen, drugič hiter. ::)

Sicer pa bom o vsem dobro premislila.

Lp,Nika

Šel sem namerno prebrati celotno temo, pa nisem nikjer našel trditve, da je 1000d počasen...
Pravzaprav ni počasen, saj lahko posname 3fps...kar ti bo čisto zadoščalo.



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #473 : 27 Februar 2009, 11:05:36
Kaj pa tole?  ;)
Citat:  
Hiter pa cannon ni. res ne. sploh tile kompakti tako počasi ostrijo in dolgo trja pote ko tisneš sprožilec...uf joj. Je pa fajn za kake umetniške fot. Za šport izberi rajši nikona. Glede ostritve je pa sicer bolj pomemben objektiv.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #474 : 27 Februar 2009, 12:21:15
tukaj je govora o kompaktnih  ;)


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #475 : 27 Februar 2009, 14:26:51
Se opravičujem...

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #476 : 27 Februar 2009, 16:54:27
Robi,

Ne bo ravno držalo; 1000D je v bistvu 400D, le da ima 1000D zmogljivejšo baterijo (isto kot 450D), 7-točkovni AF namesto 9-točkovnega ter sprejema SD kartice namesto CF.  ;)
Dodali so mu tudi Livewiew in čiščenje tipala...skratka bolj "vleče" na 400d kot na 450d.

Malo morgen!!!
No, še eden, ki pa svoje misli, ne s Canonovo razvrstitvijo. Canon ima tak sistem, da več mestno je število, slabši razred DSLRja je (1000D), manj mestno je to število, bolj vrhunski razred je (5D, 1D, 1Ds). In meni pove 1000D več mestno številko od 400D, tako da to ne more bit naslednik tega, kar potrjujejo tudi pisanja po netu, če bi prej malo pogledal. Ne glej, kaj ima več in kaj nima, ker to kar ima ni nujno, da je enakovredno in enako dobro, kot je imel starejši model, višjega ranga, kar je 400D bil v primerjavi s 1000D. A potem je 50D nasledik slavne 5D, ker ima nekaj izboljšav in ker ima nova 5D MKII drugačno baterijo  :P in zato ni enak predhodniku  :D . Ne me hecat, ker slika 50D še zdaleč ni niti primerljiva s starim 5D, čeprav je 5D star par let, 50D pa par mesecev. Enako je med 1000D in 400D... Normalno, da ne bo imel fotič nižjega ranga še ročnega napenjanja in filma ampak je potrebno ljudstvu dat tehniko, ki je trenutno popularna in seveda bombončke, da kupca pritegnejo, samo ti bombončki še ne pomenijo, da fotoaparat sodi v višji rang, kot si ti po svoje skombiniral glede na tehnične podatke. 2 senzorja AF več ne pomenita tudi natančnejšega in hitrejšega AF in s tem ne moreš gledat da je AF tudi boljši, vsekakor pa bolj privlačen za oči laika. Pri AFu so važni algoritmi, oblika senzorjev, svetlobna jakost...). V večini se tako največ uporablja srednji senzor... Če meni ne verjameš, da je 450D naslednik 400D, pa prebrskaj mal po netu in preberi, kot naprimer tu:
http://www.monitor.si/clanek/canon-eos-450d/
http://www.mimovrste.com/artikel/1730264023/digitalni-fotoaparat-canon-eos-450d-ohisje (Leto 2008 prinaša svežino v Canonovi DSLR ponudbi. Model EOS 450D je naslednik zelo popularnega modela EOS 400D, ter tako nadaljuje bogato tradicijo DSLR izkušnje, ki se je za Canon začela z modelom 350D.)
http://www.dpreview.com/news/0801/08012404canoneos450dhandson.asp
in tako naprej (lahko pa pišeš na Canon, da so se zmotili in... ;) )
Kar se tiče 1000D, nikjer nisem zasledil, da bi pisalo tvoje mišljenje in se mi linkov niti ne da lepit tu gor, ker če piše tako, kot sem ti že prej povedal, ne bo imel 400D dva nasledika in enega celo pod svojim rangom (štirimestna cifra).

Lp Robi



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #477 : 27 Februar 2009, 18:29:34
Nikon D90 in Canon 40D (50D) sta v istem razredu? Mislim, da sta... lahko se pa motim, zato vprašam.  :)

Je imel kdo že oba v roki, katerega bi predlagali komu in zakaj? Če se da tako splošno povedati.  :) 


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #478 : 27 Februar 2009, 18:41:41
Jest oba... Pa sem potem vzela čisto nekaj tretjega...
Prisegam na Nikona (čeprav mi je bil Canon nekako bolj pr srcu), razlog... nekak mi je bolj pasal v roko  :o



utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #479 : 27 Februar 2009, 18:48:43
Nikon D90 in Canon 40D (50D) sta v istem razredu? Mislim, da sta... lahko se pa motim, zato vprašam.  :)

Je imel kdo že oba v roki, katerega bi predlagali komu in zakaj? Če se da tako splošno povedati.  :) 

Nikon D90, je razred Canona 450D. Canon 40D (50D) sta pa razred Nikona D200 (D300). Prva dva sta nekako začetni DSLR razred in namenjena vsem, ki vstopajo v razred zrcalno refleksnih fotoaparatov, vsekakor, pa ima malo boljše karakteristike tu Nikon D90 o čemer smo že govorili enkrat na teh forumih. Canon 40D (50D) in Nikon D200 (D300), pa sta namenjena bolj zahtevnim fotografom, saj zmoreta zelo kvalitetno sliko, izredno hiter AF (posebno pri 50D) in pa kvaliteten visoki ISO (50D in D300). Toliko bolj na kratko, ker bi se dalo razpravljat na dolgo in široko o tem. Glede na zdajšnjo znižano ceno se od teh najbolj splača kupit 40D, cena pa je pod tisto, kakršno si zasluži. Vsekakor je odličen fotoaparat z kvalitetno sliko in hitrim in natančnim AF.

Lp R