Fotoaparati

rina · 246165

varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #480 : 27 Februar 2009, 19:01:45
Hvala..  :)




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #481 : 27 Februar 2009, 19:16:40
Robi,

Očitno mi2 ne bereva istih člankov na enak način oz. jih ne razumeva enako. Svetujem ti, da podrobno prebereš "In depth test" na Dpreview o samem nastanku 1000d.
Naj ti povzamem, če se ti ne ljubi iskati:
"Canon has now responded to this mounting pressure by launching a new model one tier below the 450D in its current lineup - the EOS 1000D. It shares bits and pieces with Rebels gone by and, depending from which angle you look at it, the new model is either a stripped down 450D or a 'reheated' 400D."
In če ti prevedem po "domače" predvsem zadnji del odstavka: Novi model je oskubljena različica 450D ali ponovno pogret 400D". Seveda z določenimi izboljšavami pobranimi predvsem iz 450d. A tehnično gledano je 1000D bolj podoben 400D kot 450d.

Dovolj povedanega; Mene vsekakor bolj kot marketinška pojmovanja modelov zanimajo tehnične specifikacije.
In če ne verjameš meni, potem si poglej tale "side by side":
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/page2.asp

In ne, D90 in 450d nista v istem razredu. Ne moreta biti zaradi enormnih razlik v tehničnih karakteristikah. D90 je svetlobna leta pred 450D. In tudi zaradi cene ne.

P.s.: Sicer pa me zanima kdo pa je pri Canonu konkurent D700 po tvoji logiki? 40D? ;D




utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #482 : 27 Februar 2009, 20:09:45
Ne da midva ne bereva enako, eden (ampak jaz ne) vsekakor ne razume kaj pomeni naslednik modela in kaj pomeni, da ima model podobne lastnosti  z nekim predhodnikom... Vsekakor sem to z razredi že razložil in se mi ne da ponovno. Če nisi zadovoljen s Canonovo razvrstitvijo, se pritoži pri njih, ker oni so rekli, da je 450D naslednik 400D, kot je bil ta naslednik 350D in ta predhodnika 300D. Če ima pa podobne reči 1000D notri, kot 400D, pa nič narobe, samo s tem še ni naslednik. Saj pravim, da ne morejo dat noter motorčka in filma ampak nekaj, ker je tehnično zapeljivo za kupca in to je vsekakor vključitev tehnike starega modela s kakim bombončkom. To pa še ne potrjuje, da je to naslednik, kar tudi ni in vsak fotograf z nekaj znanja bo to potrdil. Lahko tudi na Canon pišeš če želiš  :P . Nekaj je naslednik, nekaj je pa podobne lastnosti.

Ja, ravno Nikonov D90 je rang Canona 450D, čeprav bi ga moral dat malo višje, samo Canon nima tega vmesnega razreda, primerjava s 50D pa ni mogoča, ker je 50D krepko boljši. Canon 450D je vsekakor slabši, saj je model tudi starejši od Nikonovega. vsekakor pa v teh začetnih rangih, točno modelov enega in drugega proizvajalca ne moremo popredalčkat, ker vsaka firma ima svojo logiko. Je pa D90 namenjen hoby fotografom, kar pove tudi hitrost zaklopa ki jo ima "samo" do 1/4000s, Canon 450D tudi "samo" do 1/4000s, Canon D50 pa do 1/8000s in tudi po tem se loči, da se ne more dat v razred 50D. Tako je bilo v dobi filmov in tako je tudi sedaj. Svetlobna leta pred 450D je pa kvečjemu D3, če že daješ tako enoto  :P .

Si pa razgledan, da glava peče  ;D . Nikon D700 je razred Canonovega 5D MKII. In če 40D zraven mešeš ki nima FF tipala, se vidi, da nisi pri stvari in se ti gre samo da si najbolj pameten in glavni tu gor. Cena Nikona D700 je okoli 2500€ (zdaj že manj), Canona 5D MKII, pa tudi tam nekje (2600€) in to je isti rang in v njega paše tudi Sony alpha 900 itd.



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #483 : 28 Februar 2009, 07:35:38
Ti govoriš o nekem nasledniku, razlagaš o nekih številkah in oštevilčenjih modelov, jaz pa že ves čas govorim kaj pravzaprav 1000d je ( in še enkrat da me boš razumel: 1000d je v bistvu 400D z izboljšavami)....
Daj si še enkrat preberi moje predhodno pisanje, teste, Canon forum...

Tale debata očitno ne vodi nikamor; ti si pri rdečih, jaz pa pri rumenih. In jaz jo zaključujem!

P.s.:  In ker zoper D90 Canon nima direktnega konkurenta, si ga ti kar porinil v razred nižje? >:( ;D >:( Veleum!
Si pa kompetenten sogovornik ;D ??? ;D

P.p.s.: In kdo je po tvojem mnenju glavni konkurent tvojemu 20D pri rumenih?



catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 28 Februar 2009, 09:45:55
Hvala..  :)

ti povem kako sem kupovala? Najprej sem si zastavila kaj želim od fotoaparata in kje ga bom največ uporabljala... potem morš vedt kakšne funkcije mora met. In tako smo prišli do vztopnega DSLR razreda, ki mojim potrebam zadošča :D Potem sem mal brala forume, pa revjuje od različnih fotičev (sicer sem vedela da kaj drugega kot Canon ali Nikon ne bo). Vedno so bili moji favoriti Canoni. Pa sem šla v trgovino... pa še vsakega probala v roke, pa vzela tistega, ki je imela večino oz. vse funkcije ki jih potebujem in všečen moji roki :) Pa sem ful zadovoljna :D nisem se ozirala na fanatike Canona in Nikona.... Samo vedeti moraš kaj želiš od fotiča, če mene prašaš.



utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #485 : 28 Februar 2009, 10:59:15
Sam si napisal naslednje "Eos 400d ni več v prodaji, ker ga je nadomestil 1000d. Dodali so mu nekaj "bonbončkov" in ga preimenovali..." . Torej kdo je govoril o nasledniku??? Nadomestil ga je kvečjemu 450D, 1000D je pa nov razred pri Canonu. Kaj so dali noter in kaj ne ni nadomestek prejšnjega modela iz višjega ranga. Po tem vsak razbere, da je 1000D naslednik 400D in to je to. Kot si pa sedaj popravil, je pa vsekakor prav.
Kar se tiče si ti bolj pri rumenih, kot jaz pri rdečih, ker nisem nek fanatik, da bi zdaj trdil, ko imam pa Canon, so pa drugi poden... Še zdaleč ne in Nikon, Olympus, Sony so prav tako spoštovanja vredni. In vsak ima svoje dobre in slabe strani. Tud Nikon je pri svojem D700 imel težave z nekimi črtami, ki so jih potem z novim software-om popravili itd.
Vsekakor D90 prej sodi v razred 450D kot pa više, ker tak stroj pa spet ni, če nisi ravno Nikonov fanatik, ker više so fotoaparati za zahtevne amaterja, to pa je fotič za hoby fotografe, že po samih tehničnih podatkih. Za konkurenco razreda viže ima tako Nikon D300. Tu ne moreš gledat, če je D90 boljši od 450D, ker, kako bi pa bilo, če bi bili vsi v razredu enakih lastnosti??? Razred še ne pomeni po lastnostih popolnoma enakih fotičev ampak komu so ti namenjeni. Tudi D3X je boljši od 1Ds (zaenkrat), pa čeprav sta isti TOP razred. 
Mojemu (zaenkrat še) 20D je konkurent pri Nikonu kvečjemu kak D100, samo ga 20D po vseh pogledih prekaša, kaj bolj pametnega pa takrat ko je 20D sijal, Nikon ni imel na trgu, ker je spal in se je šele potem prebudil (pa prav je tako). D3X, je do odgovora konkurence itak naj fotič z naj ceno dobrih 8000€  ;D .


catjusa, pravilno si se odločala. Važna je samo kvaliteta slike, kar pa za klasično hoby uporabo tako že vsak dandanašnji DSLR zadošča. Ostalo je pač stvar okusa in kaj komu paše.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #486 : 28 Februar 2009, 11:11:31
A koga moti da DSLR nima livewiev?

Mene namreč ne, sam ostali pa jokajo, da je bedno :) ko so navajeni kompaktov :D

Kje pa. Jaz sem začela fotkat z Zenitom-analogni SLR. In prav gledanje skoz iskalo mi je super. V močnem soncu na kompaktu nisi čisto nič videl. Sicer pa ima D90 live wiew-ampak meni 90ka ni všeč. Ravno zaradi live wiew in pa kamere.

SLR pa itak ni za vsakega, te mora fotkanje veselit in zanimat kaj več kot pa samo-poglej in stisni. ;) Jaz si ravno literaturo iščem, ker pač na delavnice ne morem, vsaj vseh meni interesantnih.

http://www.camerahobby.com/Photo-BookReviews.html#2
Pa Oskar Karel Dolenc ima kar nekaj prevodov in pa knjig-se splača.

utrinek-vsi fotografi, ki imajo Cannona bi tale 1000D vrgli v koš, je predrag za to kar ponuja in je nakljub večji števili, korak nazaj pri karakteristikah. Je popolnoma vseeno kako ima ime, če je po specifikacijah slabši od predhodnikov- t.j. 450D.

BV je neko drkanje ( se pardoniram izrazu) Nikon, Cannon- 100 ljudi 100 čudi. Zdaj pa že nehajte to kvazi vojno pogrevat in se rajši izpopolnjujte v fotografiji, ker grem stavit, da noben od nas tu nima takega zaledja znanje o tehniki fotografije, da bi bil ob bok svetovnim mojstrom, marisikdo ne ve niti kaj prvi plan je. Torej veselo na delo. Normalen človek, fotograf v pravem pomenu pač ne bo udrihal čez druge znamke, zakaj pa bi? Ima pametnejše delo, sploh če se hoče s fotografijo preživeti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #487 : 28 Februar 2009, 13:12:31
utrinek-vsi fotografi, ki imajo Cannona bi tale 1000D vrgli v koš, je predrag za to kar ponuja in je nakljub večji števili, korak nazaj pri karakteristikah. Je popolnoma vseeno kako ima ime, če je po specifikacijah slabši od predhodnikov- t.j. 450D.


Hmmm, kje pa sem napisal, da je 1000D vredu fotoaparat ??? ??? . Ni pa 450D njegov predhodnik, kot si napisala in to sem že večkrat omenil. 1000D je sam svoj, sklapan iz nekih starih zadev, mal predelan, oskubljen... Skratka, niti zastonj ga nočem in je boljši mal slabši kompakt.

Kar se livewiev tiče pa ga itak uporabljajo tisti, ki nimajo pojma o fotografiranju in držanju SLR fotičev. To je tržni nateg. Prav rad bi videl, kako bo tak tepček držal fotič, stran od sebe s teleobjektivom, ki tehta vsaj 2kg ali več  :P :D . Taka slika bo super zablurana  :o in ne rabiš f/1,2 ;) .



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #488 : 28 Februar 2009, 14:31:50

Kar se livewiev tiče pa ga itak uporabljajo tisti, ki nimajo pojma o fotografiranju in držanju SLR fotičev. To je tržni nateg. Prav rad bi videl, kako bo tak tepček držal fotič, stran od sebe s teleobjektivom, ki tehta vsaj 2kg ali več  :P :D . Taka slika bo super zablurana  :o in ne rabiš f/1,2 ;) .

Točno tako; tisti, ki smo svoje prve korake začeli z SLR-ji (jaz z Nikon F80), smo se mnogo naučili o osnovah fotografije; kompozicija, držanje aparata, prebiranje info v okularju...
Ko sem kupil svojega prvega digitalnega kompakta, mi je bilo delo z njim izredno čudno; predvsem to, da si aparat držal 20 cm od oči...

Verjamem pa da tisti, ki niso rasli ob tem oz. so takoj začeli z digitalom izredno cenijo liveview.
Je pa smešno videti nekoga, ki je "včeraj" kupil DSLR kako preko liveviewa fotografira, potem pa se čudi, zakaj ima vse fotografije stresene...

Skratka kao neki bombonček, ki "vleče" prodajo naprej, a za resnega fotografa manj uporabna funkcija...



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #489 : 28 Februar 2009, 17:31:40
catjusa hvala, svoj fotič tako imam in sem se tudi odločala po takem principu, kot ga ti navajaš, četudi zdaj, ko ga imam že precej časa, vidim, kaj me moti in kaj bi raje drugače ali bolje.  :)

Primerjava med omenjenima me pa je zanimalo čisto tako... in zanimala so me mnenja ljudi na tem forumu.  ;D


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #490 : 01 Marec 2009, 09:25:30
SG poleg tega mi je pa še smešno... srečam kolegico na novo kuplejn DSLR nekaj mesecev nazaj... pa uporablja samo auto funkcijo... ne vem saj kdaj tudi meni prav pride (čeprav bolj redko). Saj vem da se dobre fotke, pa vse, če imša filing za kompozicijo... Ampak jaz sem se odločila za DSLRja ravno zato ker ti daje kar nekaj maneverskega prostora :) Ja pa to moj prvi DSLR tako da tudi jaz ne poznam še vseh funkcij, ampak počasi se pa daleč pride...
Itak so bili pa moji začetki z canon EOS neki-neki :) na dia film :D teh škatel je doma miljon :D potem pa kompakti, pa pridno šparanje za fotič, zdej pa počasi za objektive... pa smo...



Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #491 : 17 Marec 2009, 23:06:39
Mene pa zanima, ce kdo pozna internetno stran www.globalmediapro.com . Meni je sumljivo (vabljivo!!!!) poceni! Kaj pravite?

Lp
Matic


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #492 : 18 Marec 2009, 10:05:26
Mene pa zanima, ce kdo pozna internetno stran www.globalmediapro.com . Meni je sumljivo (vabljivo!!!!) poceni! Kaj pravite?

Lp
Matic

Maticc,

O tem je že bil govor; preberi tole:

http://www.slo-foto.net/ftopicp-133676.html#133676



utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #493 : 24 Marec 2009, 23:58:01
Če je kdo zainteresiran za nakup objektiva Canon EF 17-40L USM, mu lahko posredujem mail fanta, ki ga prodaja. Objektiv je nov, nerabljen in še zapakiran. Cena pa 650€.

Lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #494 : 28 Marec 2009, 17:53:46
Končno je tudi v mojih rokah nov fotoaparat, sem upoštevala Matica in kupila 450-ko. Hecno je, ko prvič prižgeš fotoaparat, pa najdeš večino funkcij točno tam, kjer jih pričakuješ. Sedaj bom začela iskati objektive. Nakup iz GB se spet splača.


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #495 : 16 April 2009, 12:38:05
Končno je tudi v mojih rokah nov fotoaparat, sem upoštevala Matica in kupila 450-ko. Hecno je, ko prvič prižgeš fotoaparat, pa najdeš večino funkcij točno tam, kjer jih pričakuješ. Sedaj bom začela iskati objektive. Nakup iz GB se spet splača.

superca, prinesi kaj pokazat :D Pa če najdeš kakšen zanimiv objektiv se javljam :D Jaz bom začela iskati nekaj širokokotnega...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #496 : 16 April 2009, 22:05:26
Moj prvi nakup je že ogledan in sicer bom kupila EF 70-200 f/2.8 L IS USM. Našla sem možnost, da ga v maju dobim iz ZDA, tako, da sedaj iščem čim bolj ugodno ponudbo. Če ima kdo kakšen nasvet, se priporočam.

Zaenkrat ščem nekaj cenejšega kot tole: http://www.amazon.com/Canon-70-200mm-2-8L-Telephoto-Cameras/dp/B00006I53X


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #497 : 17 April 2009, 15:32:51
http://www.adorama.com/CA70200AF.html?emailquote=Y

Ima kdo izkušnje s kupovanjem nečesa, kar je označeno z grey market?


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #498 : 17 April 2009, 18:01:04
Urška, tale zadnji nima stabilizatorja slike.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #499 : 18 April 2009, 03:35:56
Hvala za opozorilo. Res je težko najti kaj cenovno ugodnejšega.Našla sem še tole: http://www.photo4less.com/pd-productid-2952-ref-pricegrabber.htm

Kaj se vam zdi, da obvezno paše zraven k temu objektivu in se mi splača naročiti čez lužo:
- UV filtre
- sončno zaslonko
- battery grip

Po drugi strani razmšljam o fiksni 85-tki in 200-tki (Canon EF 200mm f/2L IS USM), pa me zanima vaše mnenje, izkušnje in bom vesela, četudi bo samo razmišljanje. Odločiti se moram nekako do konca meseca in potem naročiti.

Najbolje bi bilo sposoditi si objektive in preizkusiti...  :-\


utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #500 : 18 April 2009, 13:45:32
Urška, UV filter je priporočljiv že zaradi zaščite prednje leče objektiva, ker če se ta opraska ali kako drugače deformira je nakup novega UVja vsekakor cenejši od menjave leče. Obvezno pa pri takem objektivu kupi najdražjo slim varjanto, ker v nasprotnem si naredil slabše, kot če UVja ne bi imela, ker slabo brušeno steklo cenejših UV filtrov, ti kvari ostrino in tonske vrednosti.

Sončno zaslonko imajo pri Canonu vsi objektivi profesjonalnega L razreda že priloženo, za ostale pa jo je potrebno dokupit.

Za battery grip je pa odvisno ali se splača ali ne. Če veliko fotografiraš pokončne posnetke se splača zaradi boljšega držanja fotiča, v nasprotnem je moje mnenje, da je bolj v napoto, kot kaj drugega. Res je, pa da ti da možnost uporabe dveh tipov baterij in z dvema takima baterijama (nevem, če vsi gripi to imajo), kot jih imaš v fotiču, ti veliko poveča količino posnetkov narejenih brez dodatnega polnjenja. Vsekakor, pa je morda bolje imeti eno ali dve polni rezervni bateriji. No, to moje mnenje, ker me je večkrat grip celo oviral pri fotkanju kakih bolj nizkih rastlin...

Fiksne goriščnice so vsekakor bolj kvalitetne, samo se moraš vprašat, če to res potrebuješ nasproti praktičnisti in izredni kvaliteti novejših zoom objektivov in ta Canon 70-200/2,8L IS USM, ti iz prve roke povem, da je odličen. Izredno hitro ostri, ostrina je da se urežeš, barve in briljantnost slike je super... Vsekakor priporočam. Pri fiksnih goriščnicah je slabo tudi to, da če ne fotkaš ravno studijske fotografije, portretov, krajine in podobno, boš prikrajšana, ker boš morala menjat objektiv, tačas, pa objekt že lahko uide, se ti preveč oddalji ali približa, da ne govorim, če želiš zapolnit goriščnice, boš morala kupit več fiksnih objektivov, kar potegne za samo več teže za nosti in težjo torbo ali nahrbtnik. Poznam človeka, ki nosi nahrbtnik težak 20kg. Če se to splača nasproti ne prav veliko višji kvaliteti novih zoom objektivov, pa moraš presoditi sama. Če boš delala fotke tja do 30x40 cm velikosti, se ti ne splača oz. če fotografiraš različne stvari, pse v gibanju... se ti fiksne goriščnice tudi ne splača kupit in te bo omejevala, s kvaliteto slike pa pri že omenjenem objektivu ne boš razočarana. Malo je edino vignjetiranja pri FF senzorju, samo se da s klinom to v programu hitro odpravit.

Lp R



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #501 : 18 April 2009, 14:12:43
Urška,

Dosti ti je že napisal Robi. Dodajam, da morda pred nakupom objektiva preveriš spodnji link in morda preizkusiš izbrani objektiv vnaprej, da ne bo prišlo kasneje do razočaranj.

http://www.fotoizposoja.com/401.html

Izposoja sicer stane, a vseeno manj, kot morebitna napaka pri napačni izbiri objektiva.

Sicer pa je UV filter obvezen nakup že zaradi zaščite leče, morda kasneje pride tudi prav CPL filter, ki pa ta trenutek ni tako nujen nakup.
Vsekakor pa razmišljaj o nakupu blliskavice, ki pride presneto prav... sploh glede na to, da imaš možnost nabave iz USA.

Battery grip bistveno izboljša ergonomijo pri pokončnih slikanjih in energijsko avtonomijo. Bi pa ga morala vsekakor prej preizkusiti, saj če imaš majhne roke, ti bo prej v napoto kot v korist. Teža aparata se tudi poveča! Jaz sem sicer zase kupil kopijo za 60 EUR, a zadeva funkcionira kot original in ga ne dam več iz aparata.

Ugoden (in smoteren) nakup in dobro luč!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #502 : 18 April 2009, 20:53:50
Urška, UV filter je priporočljiv že zaradi zaščite prednje leče objektiva, ker če se ta opraska ali kako drugače deformira je nakup novega UVja vsekakor cenejši od menjave leče. Obvezno pa pri takem objektivu kupi najdražjo slim varjanto, ker v nasprotnem si naredil slabše, kot če UVja ne bi imela, ker slabo brušeno steklo cenejših UV filtrov, ti kvari ostrino in tonske vrednosti.

Najprej res hvala obema za mnenji. Imam dokaj malo časa, da se odločim, zato je vsaka pomoč dobrodošla. V bistvu sem se najprej odločila, da si za začetek kpim najdražjega od objektvov, ker vse ostalo gledano (85-tka npr.) lahko malo počaka. Najbolj si namreč želim fotografirati kvalitetne fotke psov med delom, kjer so vsaj pri obrambi hitrosti res velike.

Torej:
sončna zaklopka mora biti zraven (bom preverila)
filtre pa najtanjše možne
za battery grip naj pa premislim

Po kateri oznaki spoznam slim zaščitni filter?
http://www.amazon.com/Canon-8-7701-77mm-UV-Haze/dp/B00021OCRO/ref=pd_cp_p_2?pf_rd_p=413862901&pf_rd_s=center-41&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B00004ZCJM&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1T9ER3KGPM9WAX7J1DN5

http://www.amazon.com/Hoya-Ultra-Violet-Coated-Filter/dp/B00009R9EO/ref=pd_cp_p_2?pf_rd_p=413862901&pf_rd_s=center-41&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B00021OCRO&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=15TCQ1G208X52PX15Y2E

http://www.amazon.com/Hoya-SUPER-HMC-Haze-UV/dp/B00009R9EQ/ref=cm_cr_pr_sims_t

http://www.amazon.com/Tiffen-77mm-UV-Protection-Filter/dp/B00004ZCJM/ref=pd_cp_p_1?pf_rd_p=413862901&pf_rd_s=center-41&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B00021OCRO&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=15TCQ1G208X52PX15Y2E

http://www.amazon.com/B-W-Violet-Coated-Filter/dp/B0000BZLBQ/ref=pd_cp_p_3?pf_rd_p=413862901&pf_rd_s=center-41&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B00004ZCJM&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1B9V32PFG52YT0CDAKGK

http://www.amazon.com/Hoya-Ultra-Violet-Coated-Filter/dp/B00009R9EO/ref=pd_cp_p_1?pf_rd_p=413862901&pf_rd_s=center-41&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B00004ZCJM&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1B9V32PFG52YT0CDAKGK


utrinek

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 18 April 2009, 23:13:50
Sončna zaslonka in torbica za objektiv sta pri L razredu objektivov sigurno poleg.

Filtri obstojajo dve vrsti. Klasični z višino obroča okoli 5mm in tanki, z višino okoli 3mm (velja za nevrteče filtre in ne CPL in podobno). Slim oz. tanki filtri so narejeni zato, da pri širokokotnem objektivu kot zajema slike ne zadene ob previsok rob obroča filtra in s tem povzroči umetno vignjetiranje oz. temen rob na sliki. So pa poleg tega tudi v višjem kvalitetnem razredu in imajo boljša in bolj natančno brušena stekla, boljše antirefleksne premaze, ki so nanešeni z obeh strani v večih plasteh in ščitijo pred svetlobnimi odboji na steklu, ki povzročajo deformacijo slike.

Tule imaš oznake Hoya in Heliopan slim UV filtrov primernih za digitalne fotoaparate:

-Hoya UV PRO1 Digital http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=418&manufacturer_id=51&orderby=pricedesc&start=0&product_id=1370022419
ali novejši
- Hoya HD UV http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=418&manufacturer_id=51&orderby=pricedesc&start=0&product_id=1370050117
ali
- Heliopan UV SH-PMC http://www.cumulus.si/product/c401/748

Za druge firme, kot Hama , B+W itd., ti pa ne znam povedat oznak. Morda kdo drug bolje ve?

Lep pozdrav in dobro luč!
Robi



Miss Teja.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
Odgovori #504 : 20 April 2009, 16:26:14
Živjo,
zanimam se za nakup Canon-a EOS 450D http://www.mimovrste.com/artikel/1730246730/q=Canon%20EOS%20400D/digitalni-fotoaparat-canon-eos-450d-ef-18-55is, pa me zanimajo vaše izkušnje. Bo pa to moj prvi DSLR fotoaparat.

Lp,
Teja

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
~Josh Billings


Tinchii

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #505 : 03 Maj 2009, 14:23:55
Jaz že kar nekaj časa kupujem fotoaparat.Zdaj mam nagledanega Practica LuxMedia 7403 in Panasonic DMC LS80E-K.Mene pa zanima kateri od teh dveh je boljši.Rabim pa nekaj kakovostnega za nekje do 120 evrov.Več ne dam.Če ve kdo.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*

Tinchii

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 07 Maj 2009, 07:24:03
Ta je tudi lep.Naslednji mesec grem po fotoaparat.



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #508 : 07 Maj 2009, 15:15:51
Moja odločitev je padla. ;D

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #509 : 08 Maj 2009, 10:27:03
Ta je tudi lep.Naslednji mesec grem po fotoaparat.

Lep?  ???
Upam, da ne kupuješ aparata na podlagi zunanjega izgleda...