Pokanje petard

Tinchka · 1492

Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
: 22 December 2007, 13:22:43
Živjo vsem. Imam en problem in najbrž nisem edina. Doma imam malo muco, staro slabe 3 mesece. Zdaj ko se je začel praznični čas, v naši okolici pokajo petarde in kot vsako leto bo vedno hujše. Že zdaj ko kaj močnejšega poči, se muca prestraši. Skrbi me, kako bo zadnje dni v letu. Prej nisem še nikoli imela mačke, tako da ne vem, kako naj se s tem soočim. Slišim pa vsako leto, kako sosedovi psi lajajo in verjetno tudi mačkam to pokanje ni prijetno. Najbolj me skrbi, kako bo na silvestrovo, sama še ne vem, kje bom, ampak najraje bi ostala z njo doma. Če bo takrat sama, bo verjetno zelo prestrašena. Kaj lahko naredim zanjo? Muca je sicer vedno v stanovanju.

Mačji žur! :)


tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 23 December 2007, 10:12:54
zdravo!

tudi pri nas je takšen problem glede novega leta. razmišljam do bom šla k veterinarju po pomirjevalno tableto, ki ji jo bom dala  za silvestrovo, ker bo sama doma. že na sploh je bolj plašna, ker je tudi skoz v stanovanju. sicer ji joi bom dala prvič, tako da ne vem kako deluje in kako se obnese. če je že kdo dal ka jpodobnega mi naj svetuje, kako je s tem. hvala




Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #2 : 23 December 2007, 12:39:58
Aha, hvala za nasvet.
Slišala sem, da nekateri dajo televizijo zelo naglas, da nekako preglasi pokanje. Samo se bojim, da bi potem pa televizija spet motila muco, sploh ker je v bolj majhnem stanovanju in ne bi imela nobenega kotička, kjer bi bil mir.

Mačji žur! :)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3 : 27 December 2007, 18:17:36
Moj je vsako leto sam doma in zmeraj naredim isto. Za kavč mu dam blazinico in vodo, da mu ni treba ven hodit, ker on gre kar zadaj ležat in tam ostane dokler se ne poleže. Ob tem pa še vsa okna zaprem in spustim rolete, da se čim manj vidi, radio mu pa itak prižgem (samo valda ne naglas), ker je tako navajen, da ima radio prižgan ko ni nobenega doma. Ampak na tako jakost bolj tiho, ker mačke itak boljše slišijo in ne bi blo lih fajn, če bi mu nabijal.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 10 Januar 2008, 14:14:14
Za seilvestra me ni bilo doma, mačkoma pa prvi silvester na sploh. Roletke v kuhinji sem spustila do polovice, v sobi skoraj do konca, vse pospravila s pulta (še bolj kot ponavadi), dala brikete zjutraj in že nas ni bilo več. Do naslednjega jutra. Mačka nista ne kakala, ne lulala, ko pa sva prišla, sta pa takoj začela z obredi. :D Nič ni bilo pobruhano, nič razmetano, tako da predvidevam, da je šlo brez bp.