Kastracija

ninci · 49314

Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #60 : 02 November 2009, 13:18:26
Malo butasto se mi zdi, da bo edini negovan, cepljen in še kastriran maček na vasi, pa ga bojo vaški pretepači sfaširali, da bomo še zaradi tega pri vetu...
Če bo edini cepljen in kastriran maček na vasi ga jaz sploh ven ne bi spuščala, razen na povodcu in pod nadzorom  ::) Predvsem zato, ker po hitro pokasiral kakšno levkozo ali aids od drugega mačka (http://www.zvitorepka.si/ClanekMacjaLevkozaAid) - obe hudi in smrtni bolezni. Da kakšnih garij in mikrosporije sploh ne omenjam... Vsega tega je zdaj pri prostoživečih, nekastriranih, nesteriliziranih in necepljenih mačkih ogromno, ker jih je enostavno preveč povsod kamor se obrneš. Jaz ne bi tvegala, če živite v takem okolju..  :-\ Par prask od pretepa je še minimum zaradi česar boste viseli pri veterinarju..



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #61 : 02 November 2009, 13:33:06
Jaz pa se s temle zadnjim postom sploh ne strinjam :P. Ko enkrat vidiš kako muc uživa v svobodi, mu tega nimaš srca več vzeti... :-[ Tudi naš Grinta je bil kastriran že kot zelo mlad, vedenje se mu ni nič spremenilo zaradi tega (zdaj bo star že 6 let), mogoče se edino ne oddaljuje toliko od hiše (čeprav gre na redne dnevne obhode v vsakem vremenu >:D, pogosto se sprehaja celo skupaj z nami in psi) in ne zanimajo ga goneče mačke ;). Je zunanji in notranji, kakor mu paše. Imamo srečo, da zraven ni nobene prometne ceste (do glavne pa načeloma nikoli ne hodi). Poleti je večinoma zunaj (domov hodi bolj jest in se malo pockrkljat-drugače pa leži nekje na vrtu ali pod kakim grimčevjem :)), v jesenskem in zimskem času pa se bolj ali ne cele dneve prelaga iz ene postelje v drugo ::). Če s psi zunaj kaj treniramo pa tudi poleti obvezno pride zraven in tudi on nekaj "dela", za tisti košček sira ali hrenovke. Vsake toliko časa (res le sem in tja) domov pride "sfajtan", večje krize do sedaj še ni bilo (bolj praske). Enkrat je edino fasal ugiz pod uhelj in se mu je prav fajn zagnojilo tako da smo ga mogli dat na antibiotike. Imamo pa ga redno cepljenega-tudi proti steklini in ker je okrog ogromno kmečkih mačk skrbim, da redno dobiva Fronline, da ne bi kake bolšje zalege privlekel domov... Mikrosporije in ostalega (trkam) nismo še nikoli fasali! Meni bi se zdelo v takem okolju imeti mačka le notri, mučenje... :-X

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #62 : 02 November 2009, 13:48:37
Tako nekako je tudi pri nas  :D S tem da naš kraljuje na bližnji ruševini in vedno, ko nas zasliši mora z nami na sprehod. Odpoklic je fenomenalen ;)

Pa čipiran je tudi.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 02 November 2009, 14:18:36
Obvarovati mačka pred prenosljivimi boleznimi je daleč od mučenja. :-X  Dejstvo ostaja, da se med mački, ki se pretepajo zelo hitro širijo bolezni za katere ni zdravila. Od osmih mačk, ki jih imam samo dva hodita ven, pa še ta dva ne bi, če bi se ju dalo zadržati notri. Ampak živim v okolju, kjer noben bližnji sosed razen enega nima mačk. Pa še ta ima dva negovana, kastrirana in zdrava mačka. Če bi živela na vasi, kjer nihče okoli mene ne bi imel poštimanih mačk (mačk bi bilo pa veliko), svojih ne bi ven spuščala oz. bi jim raje naredila zunanji mačjak, kot pa da bi tvegala okužbo z aidsom, levkozo in ostalim. Sem prevečkrat videla kaj te bolezni naredijo mačku, ko izbruhnejo ven. Dolgo namreč mački niti nimajo kliničnih znakov tako, da niti ne izgledajo bolni, bolezen pa še vedno prenašajo. Ko pa enkrat bolezen izbruhne gre pa z mačkom hitro navzdol.  :-\

Če bo maček v okolju polnem nepoštimanih mačk vseeno zunanje/notranji pa svetujem redno cepljenje proti levkozi, steklini in kužnim boleznim, redno uporabo Strongholda (deluje tudi proti garjam), Frontlina (proti bolham, klopom, ušem), redno razglistenje z Zantelom in pa seveda kastracija preden gre ven. Pa čim več bližnjih sosedov prepričat, da poštimajo svoje mačke  :)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #64 : 02 November 2009, 17:29:52
 ::) sploh se ne bom spuščala v mučenje mačk s samo notranjem življenjem, ker bi isto lahko zahtevala, da spustite vse pse iz ograj in povodcev, da bojo lahko uživali, kot sedaj ne morejo in debate ne bi bilo konca ::)
Moje mačke so absolutno vsi notranje in bojo vse dokler ne srečam nobene povožene/polamane/zastrupljene/razstrgane/... mačke več zunaj, katere zdaj pobiramo/flikamo/rešujemo/...

Bambi, kastriraš ga lahko že zdaj. Moderna vet. medicina K/S že zelo zgodaj tudi pod 1kg teže. Prvič me je bila taka groza, ampak dosedanje izkušnje kažejo, da miceni bistveno lažje prenesejo že tko ne pretirano težaven poseg in so v naslednji sekundi že fit, šivčki pa mikeno majceni :-* Tko da ja, dej ga čim prej :) Če kaj vpliva na značaj, je težko dokazati, ker pač ne moreš primerjati pri mladičkih ampak vsekakor je priporočljivo glede markiranja itn.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #65 : 02 November 2009, 17:50:18
Skogkatt napisala sem v "takem okolju" (torej praktično idealnem za zunanje izhode ;)). Logično da nekje kjer jim grozijo avtomobil-ali pa še huje bedaki, ki nastavljajo strup etc. mačke ne bi spuščala ven 8). Da pa pri nas maček ne bi šel nič ven-bi bil pa najmanj greh... :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #66 : 02 November 2009, 18:06:28
To mora pač vsak zase realno presodit in tudi moj stari maček je doživel naravno smrt v 16.letu z izhodom, okolje je isto in ni ravno neki ful prometno, smo v hiši z vrtom, ampak vseeno jih ne spuščam več ven. Pač vidim/najdem/pobiram mačke tudi v kao varnih okoljih v obupnem stanju in mi pač ni več do tega. Zares varnega okolja pa vsi vemo, da ni. Mogoče bolj ali manj varno, saj tudi notraj ni vedno vse varno, sej se razumemo. Ne vem pa kak fajn je pri vas, bo treba pridit na obisk  :P

Vsekakor pa ni šans, da ga spuščam, če jih je že 1,2,3 ali ne vem koliko tam povozilo. Eden je že preveč ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #67 : 02 November 2009, 18:17:48
Skogkatt, je pa tudi res, da ti (pa ne samo ti ;) ) pobiraš revčke, ki so večinoma zavrženi ali pa z "lastniki", ki ravno ne skrbijo za mačke in so zanje potrošna roba.  :(

Če pa naš maček, rad čepi na sosedovi ruševini, lovi miške, je v okolju brez cest in intenzivnega kmetijstva (hrib), ki se dejansko ne oddalji od bajte razen, če gre z nami na sprehod... Najprej sem bila grozno proti, ko so ga starši od mojega dragega začeli spuščat, ko naju ni bilo doma, ampak zdaj vidim, da mu ni hudega in da izjemno uživa. Pa še mačk je na vasi bolj malo in zna bit celo, da so poštimane, če se sklepa po psicah...

Nikakor pa nebi prestopil praga brez da bi bil prej kastriran. Vseeno pa menim, da so hormoni z nekim namenom v telesu in so potrebni za zdrav razovoj in vedno, če ni zelo nujno raje počakam, da kolikor toliko odrastejo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #68 : 02 November 2009, 18:31:09
... Vseeno pa menim, da so hormoni z nekim namenom v telesu in so potrebni za zdrav razovoj in vedno, če ni zelo nujno raje počakam, da kolikor toliko odrastejo.

In ravno tu se mnenja razhajajo in toliko koliko je študij za prepubertetno K/S , toliko jih je tudi proti pa še nenatančna je večina študij povrh vsega. Vsak naj zase odloči, vsekakor vidim, da niso vsi veti na tekočem in se kakovostno zelo razlikujejo, 300kosmatih je vsekakor odlična izbira kar se ambi tiče ;) Btw. Prepubertno K/S izvajajo tudi že na psih.

Andreja, vse razumem, tebe razumem, Apollo razumem, vsem mačkam želim, da doživijo 20 let ali več in umrejo naravne smrti, nič manj jim ne želim, ampak mene res nima smisla prepričevati za zunanje življenje mačk, mam tega vsak dan poln kufer ;) In vse mačke katere pobiramo, so v bistvu lastniškega izvora, pa nima veze kako so pristale speštane na cesti, negovane ali ne, jim to nič več ne koristi. Vse kar zahtevam je da se jih ima pod nadzorom, tako kot se ima recimo pse pod nadzorom :) Kastrirane ali ne, nekastrirane še toliko bolj seveda :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #69 : 02 November 2009, 18:56:57
Nič ne prepričujem. Samo svoje mnenje sem povedala  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #70 : 02 November 2009, 19:08:56
He he res je :) ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #71 : 02 November 2009, 19:11:41
PS: Super buča!  :D :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #72 : 02 November 2009, 19:30:08
hvala, pa še kastrirana je :P  :D  :o


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #73 : 02 November 2009, 19:38:58
 ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #74 : 15 November 2009, 11:45:34
Od moje prijateljice mucka je stara okrog pol leta.
Kmalu jo bo kastrirala, da ne bo kmalu dobila prvih mladičkov.
Jaz bi vzela eno njeno mucko, vendar za mačko ni dobro, če ima mladičke enkrat in potem ne več zaradi kastracije.
(Za mucko želi vse najboljše kar se da) :)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #75 : 15 November 2009, 14:02:24
Najbolje, da muco kastrira/sterilizira preden bo prvič imela mladiče, se pravi čimprej :)
Če si sama želiš mucka lahko pobrskaš po oglasih, kjer je polno muc, ki se oddajajo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #76 : 15 November 2009, 21:08:35
Ja. Rekla je, da jo bo kastrirala še ta mesec :)
Mucko bom pa vzela kar od mamine prijateljice, ker jih ima polno (okrog deset muck če ne štejemo mladičkov) :) :)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #77 : 16 November 2009, 20:07:52
Še mamini prijateljici povej, da naj kastrira/sterilizira svoje mačke :-\


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #78 : 17 November 2009, 07:17:03
Ja, bom probala čim prej  :-\
Pa prijateljica je rekla, da ga bo šla kastirati kar v zavetišče (je zastonj in bolje).  :) :)

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 17 November 2009, 13:42:46
Pa prijateljica je rekla, da ga bo šla kastirati kar v zavetišče (je zastonj in bolje).  :) :)

Lastniških mačk zavetišča ne s/k. O tem, da je bolje pa raje ne bom izgubljala besed...


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #80 : 17 November 2009, 20:11:34
Jaz ne vem, Yo.
Ona je tako rekla jaz pa ne vem.

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #81 : 06 Marec 2010, 22:54:56
No, danes je bil tudi Lumpi na kastriranju. Pa naj vam on razloži kako je bilo:

Že zgodaj zjutraj so mi lastniki umaknili vodo. Čez nekaj ur so me peljali v ambulanto. Tam me je pregledala gospa z belo haljo in rekla, da je zdrav za hmmm... kaj je že tista beseda??? Aha, da sem zdrav za kastracijo. Lastniki so odšli mene pa pustili v beli sobi, z dekletom, ki ima belo haljo in belim računalnikom, v galvnem vse je bilo belo. Odpeljala me je v miren prostor, in me pičila s čudno, ostro stvarco. Začel sem se zibati in že čez nekaj časa sem sladko spal. Sanjal sem o velikanski vrečki Royal Canina, o Whiskasu in Hill's-u. Potem pa sem zaslišal znan glas. Vrečka RC-ja se je oglasila: Ja Lumpi, se že budiš, in pred sabo sem zagledal lastnike. Odpeljali so me domov.  Kar nisem mogel hoditi, rahlo mi je bilo slabo in zibal sem se med hojo. Malo sem bil v šoku. Ugotovil sem, da je moja zadnjica zeleno modra. Ko sem polizal barvo dol, mi je ostalo slabo in izbljuval sem modro slino. Bil sem neznansko žejen. Ampak vodo sem dobil šele zvečer.
Zdaj grem pa spat,

Lp, Lumpi

P.S. Njegova zadnjica Ž8po domače rit) je billa zeleno-modra zaradi spreja, ki hitreje celi rane.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 26 Julij 2010, 16:04:50
Kikija to čaka konec avgusta.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #83 : 01 Oktober 2010, 21:48:08
Naš je paniko zganjal.
Menda je veterinarki, ko ga je z inekcijo pičila, zbežal iz operacjiske in ga je našla za vrati, že vsega omotičnega.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 04 Oktober 2010, 23:04:44
Revček. Mi smo ravno dali enega mačeta kastrirati pri babici, je bil glasen še pa još.

Sem pa dokaj nejevoljna, ker se mi zdi, da so nekateri veterinarji in njihovi tehniki dokaj nespretni pri rokovanju divjih mačk - eni jim premočno dozo našopajo pa kar takole malo na uč  :-\ drugi ne znajo prijet (ena mačka jim je dobesedno po zidu plezala).



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 05 Oktober 2010, 08:18:45
Naš mali muc bo tudi kastriran, smo ugotovili, da ni punčka, ampak punček  :o  ;D Po vseh pametovanjih upam, da je imela veterinarka prav, osnove bi skoraj morala poznat ;)
Smo se dogovorili za kastracijo pri 5 mesecih, se zdi ok, a ne? Čeprav je že kar velik (1,5kg) in "pameten" - danes je mojo torbo napadel (tko od strani in našopirjen ::):D
Koliko časa poseg traja? Še vedno velja vprašanje iz druge teme, kje v okolici Domžal dobro opravijo tak poseg? Koliko stane, okoli 50 eur?


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 05 Oktober 2010, 13:30:11
Pišem malo pozno, Kiki je kastriran. Smo pa peljali že pred časom na kastracijo muca bučkota. Nekaj dni po kastraciji je dobil na zadnjiku zelo veliko bulo. Ne vem če od kastracije, ampak tem veterinarjem tudi zaradi drugih izkušenj ne zaupam več. Naši sta bili na Kliniki za male živali Postojna, on pa na veterinarski postaji ilirska bistrica, pa jih tu vedno oddajo še ne kaj preveč prebujene, tam pa sta bila popolnoma zbujena.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 05 Oktober 2010, 13:40:00
Se mora potem še pri veterinarju zbuditi? Sem mislila, da se doma, kot sem prebrala pri nekaterih :-[ Moram biti še na kaj pozorna? Koliko časa pa rabi, da je tak kot prej? No, skoraj :o 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #88 : 05 Oktober 2010, 13:55:36
sama sem bila telo  zadovoljna z obema - Noe in Rex -(nismo ravno kastrirali, so pa bili drugi, malo zahtevnejši posegi). Pri obeh dobiš nazaj zbujene. Rex je verjetno cenejši, ker dela sam.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 05 Oktober 2010, 14:27:24
Super, toliko, da vem. Za cepljenje mi je vseeno kam peljem, ostalo pa...se raje malo pozanimam. Za mačke pa sploh ne vem kam, kje so boljši, ampak za tole že skoraj na bi smel biti problem :) Sem klicala v Noe, a številka ni dosegljiva ::) :)