ali so to gliste ?

aljosa · 6405

aljosa

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 27 December 2007, 13:20:36
danes se je zgodilo da je moja mačka pričela bruhati in dobila je drisko.  Niti noče nič jesti, le vsake nekaj čase gre pit vodo oz na wc.
zj me pa zanima ali so to gliste ali kaj ?  na internetu sem že pogledal in po mojih predvidevanjih so to gliste ? :-\
zj me pa zanima ali se dobijo kakšne tabletke ali kaj podobnega pač proti tem.
kaj uporablate vi oz. vaš maček  prti glistam. Naš maček se zadržuje v stanovanju, samo kdaj pa kdaj ga spustimo tudi ven.    zj me pa zanima kako bi se lahko tem glistam izognil ???    al ga naj ne spušamo več ven ali kaj  ???  pa nekje sem prebral da bi bilo dobro vsakega mačka 1x na 3 mesce peljati veterinarju   ali je to res ? ker za vsak obisk moram plačati 20 € oz več    dozdaj je bil že 2x ali 3x  :-[ stara je pa 8 mesecov  pred dvemi meseci 10.10 je bila pri veterinarju in dobila zdravilo proti glistam  in še nekaj zajedalcev   kuliko čase drži to zdravilo  in ali bi se dalo dobiti tabletke al kaj podobnega in bi pač sam dajal po potrebi ?  :-\

help me  :'(

lp aljosa
 



aljosa

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 27 December 2007, 17:29:24
ok smo bli pr veterinarju      trakuljo naj bi imela   je dobila 2 inekciji pa še neko anpolo k mormo namazat čez 3 tedne


p.s  račun je biu  38 €  :o >:(



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #2 : 27 December 2007, 17:37:37
Bruhanje in driska ne pomeni avtomatično, da ima mačka gliste (ali trakuljo), tako da upam, da veterinar ni nekaj na pamet zdravil. Čudno mi je, da bi dal injekcije zaradi trakulje. ??? Če ne bo bolje, potem ga pelji kam drugam ali pa zahtevaj, da mačko temeljito pregledajo.


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3 : 27 December 2007, 17:57:17
Suki je ob prvem obisku (ko bila že pri meni) dobila injekcijo za notranje zajedalce in ne tabletke.


aljosa

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 27 December 2007, 17:57:46
inekcije je dobila za blaženje trebušnih krčev  :-\



LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 December 2007, 12:56:37
V izogib podobnim težavam, se priporoča na 3 do 4 mesece iz preventivnih razlogov mački ali psu dati tabletko proti notranjim zajedalcem. Tablet je kar nekaj, verjetno najbolj "popularen" PRATEL, ki ga lahko kupiš na veterinarskih klinikah ali v specializiranih trgovinah za male živali.

LP Nina



aljosa

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 December 2007, 13:43:11
hvala useen
na veterini so sklepali pravilno maček je že skoraj ok   včeraj zvečer je že dobil apetit, danes zjutraj je pa pojedel kar 3  porcije  :D   vrjetn hoče nadoknadit za nazaj  ;D

za te tabletke pa se bom pozanimal 

hvala in lp.   aljoša 



mini-abercrombi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Januar 2008, 22:06:48
Pozdravljeni!
Doma imam mucko ki je redno zunaj, drugače pa je v hiši. Pod repom in na "stegnih" ima včasih nekakšne bele stvarce ki ji vrjetno prilezejo iz ritke :-\, zato je več ne spustim v hišo. Nevem kaj je to in kako se naj tega hudiča znebim!!? Pred 1 mesecem je dobila pratel ampak očitno ne pomaga :-\



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 17 Januar 2008, 00:18:42
Lahko so odrivki trakulje. Kakšne oblike so: kot laski ali kot kvadratki? Če slednje, pol gre za trakuljo. Kdaj si začel opažat te "bele stvarce"? Lahko se je okužila naknadno. Koliko tehta? Ena tablete ZANTEL (dobiš jih pri vetu) azdostuje za psa/malko za 10 kil, za odraslo mačko je to 5 kil, se pravi polovička, za 6 mesecev staro mucko 1/3, za manj pa 1/4. Zdrobiš in vmešaš v hrano. zadostuje enkraten odmerek. V primeru, da ima muca gliste, ravno tako uporabiš ZANTEL, saj tableta deluje za oboje. (Pratel deluje samo za trakulje). Zantel je pa še proti srčnim črvom, ampak s tem te zdaj ne bom mešala.

Aja, še to: pri odpravljanju trakulje je treba obvezno odpraviti tudi bolhe (ki so lahko včasih vmesni gostitelj).

Notranje zajedalce se odpravlja na 3 mesece, po potrebi prej (če opaziš odrivke ipd.)

Ker je muca tudi zunanja, ji daješ VSAK MESEC še STRONGHOLD (proti bolham, glistam, garjam ...) - to je taka ampulca, katero mački stisneš med lopaticama na KOŽO (odmakneš kožo) in se je ne dotikaš kake 4 ure.