Nepričakovani mladički hrčka

Westy_ka · 10220

Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
: 27 December 2007, 18:24:55
Približno 2 tedna imam doma hrčico, danes je pa nepričakovano skotila 4 ali 5 mladičkov. Ne vem, kaj storiti ali kako za njih poskrbeti, vem le, da bom naredila vse, da bodo preživeli. Izkušenj nimam nobenih, to je moje prvo leglo. Zanima me, je navadna žagovina škodljiva? Kakšno steljo rabijo mladički? Je treba hrčici dajati kako posebno hrano? Nujno rabim pomoč, vsak nasvet mi bo prišel prav, že vnaprej hvala.

Lp



peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #1 : 28 December 2007, 10:09:11
Predlagam, da se obrneš na veterinarja - vsaj pokliči. To bi storila jaz.

Pa veliko veselja z malimi!

In dogs we trust!


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 28 December 2007, 11:45:18
Ja, smo bili pri veterinarju, ker smo muca peljali na ceplenje in sem sproti vprašala še za hrčke. Mogoče bo še komu drugemu ta tema prišla prav, zato bom kar napisala. Torej, hrčki rabijo toploto, zato je dobro, če imajo narejeno gnezdo. Če mamica ne naredi gnezda, ga moreš ti sam. Moja ima gnezdo, kupila sem ji pa tudi 100% bombaž, je neke vrste vatica, ki je namenjena za hrčja gnezda. Veterinar mi je predlagal, naj hrčico kar pustim, ker bo že sama poskrbela za njih, edino kaj ji nudim jaz, je higijena. Povedal mi je tudi, da je stelja ok in da hrčici tudi ne rabim dajati kake posebne hrane. Upam, da bodo moji mali uspeli preživeti, če se še komu zgodi to kar se je meni, mu pa želim veliko sreče ;)

Lp



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #3 : 28 December 2007, 18:54:56
Westyka jaz sem nekoč tudi imela hrčka, in enkrat mlade! Pa sem jih pustila predvsem pri miru, in res kot si ti rekla skrbela sam za higijeno. In so res lepo zrastli in potem smo jih tudi hitro oddali. Boš videla, ko malo zrastejo kakšni hudički bodo! >:D 8) Aja mi smo imeli ruske hrčke, ki so že tako majhni, mladički pa so nam uhajali skozi kletko in smo pol morali naki zagredit ::) Hudički, da ne moreš verjet >:D >:D >:D >:D

:)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #4 : 28 December 2007, 21:03:39
uuuu,naraščaj  :o
Westy_ka,kakšno hrčico pa to imaš?
In koliko malčkov je?  :D



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 29 December 2007, 11:33:39
Joj, že komaj čakam na to, da mali hudički začnejo noret :P. Sicer je v trgovini in tudi na računu pisalo, da je hrčica roborovski, ampak jaz tega ne verjamem. Če že, je mešanček z roborovskim. Mali so na srečo samo štirje in so že vsi rezervirani :D

Slika mamice:



Pa še mladički:



Lp



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 29 December 2007, 11:48:10
tudi jaz sem imela kakšnih 10 let nazaj hrčka, ki se je čez 2 tedna izkazal za brejo hrčico:) bilo je mislim da 6 mladih, eden je bil albino z rdečimi učki. za hrčico sem skrbela tako kot prej, ko ni bilo mladih. zanje je poskrbela sama, zrasli so v prave srčke ;D



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #7 : 29 December 2007, 11:53:08
Ježeš kakšna luštna kepica je mamica  :D
Pa se je kaj spremenila v obnašanju?
Kako pa ji je ime?  :-[
Mladički so še slepi,ane?



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 29 December 2007, 11:59:29
V obnašanju se je spremenila ampak tako...čist mičkeno ;) Do tujcev je še bolj napadalna kot drugače, včeraj je ugriznila mojo prijateljico :P Tudi ven s kletke noče tako zelo, kot je drugače hotela. Zelo lepo skrbi za male. Ime ji je Fortuna, mladički so še pa slepi ja. Da pa ne bom vsega dvakrat pisala, vam predlagam, da si ogledate mojo temo (predilna naprava 'Westy', nahaja se pri vseh ostalih predstavitvah ljubljenčkov), kjer je vse še bolj podrobno opisano pa še več slik hrčice je gor.

Lp



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #9 : 05 Januar 2008, 12:40:18
Kako kaj mali hrčki...kakšna nova slikca?

:)


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 06 Januar 2008, 16:45:45
Mladička sta samo še dva (očitno je drugidva pojedla, kar je pri hrčkih normalno) sta pa zeeelo velika in vedno bolj siva. Kmalu bosta začela hoditi ven iz gnezdeca, ko se bo to zgodilo pa ju poslikam ;)

Lp



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #11 : 06 Januar 2008, 17:33:47
oh škoda, da sta samo še dva :(...ti pa kar poslik! ;D

:)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #12 : 10 Januar 2008, 20:24:09
Moja (pokojna) skakačka je imela tud okrog 4 leta nazaj leglo 5 mladičev in so vsi zrasli v lepotce, 2 smo pa obdržali. Zanimiva izkušnja. :) Najvažnejše je pa, da dokler niso mladički stari kakšen mesec ne menjaš stelje, ker se zna zogodit, da mama ubije oz poje al karkoli že tamale. Jaz sem na srečo lih par dni prej si sposodla v knjižnici knjigo  o glodalcih in vse prebrala kako je treba skrbet za samica preden in po tem ko skoti, ker se mi je zdela neki sumljivo debela pa sem vzela za vsak slučaj...na srečo. :)



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 10 Januar 2008, 22:16:49
Hmmm...zakaj je pa pol moja pojedla mladičke :-\ stelje zagotovo nisem zamenjala. Včeraj sem videla da je še samo eden, tisti ki je že od začetka bil največji. Vem zato, ker ima na hrbtu tako pikico. On bi rad že malo hodil po kletki, mamica pa ga kar potisne nazaj v brlog :D. Joj no upam, da vsaj tega ne bo pojedla :-X Izkušnja imeti leglo je sicer čudovita ampak.... >:(

Lp



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #14 : 10 Januar 2008, 22:34:19
Nimam pojma kaj tvoji ni odgovarjal :(...a si si sposodla kakšno knjigo o glodalcih? Jaz sem si takrat vse notri prebrala in se ravnala po tistih navodilih pa so tamali vsi zrastli in šli v oddajo, tisti ki smo jih oddali.



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 11 Januar 2008, 17:31:46
Priznam, da si nisem sposodila nobene knjige, sem si pa veliko prebrala na internetu. Prej so mi hrčki bili brezvezni, dokler nisem naletela na neko stran in tam je blo vse napisano kako spuščajo ljudje svoje hrčke po sobah in jih jemljejo ven pa božajo itd. Takrat sem se zaljubila in se odločila da bom enega imela, takrat sem si najpotrebnejše prebrala. O zdravi prehrani, kaj se sme kaj ne, zakaj samo enega hrčka, o čiščenju kletke, življenski dobi,... No takrat sem kupila Mišota, mojega prvega hrčka ki je lani žal umrl (tumor na očesu, star okoli 3 leta). Čez približno dva tedna sem si kupila novega hrčka, mojo Fortuno (to ki jo imam zdaj). Bila je pač breja in zdaj imam. Logično, nisem bila pripravljena. Takoj ko sem dobila leglo, sem si veliko prebrala o oskrbi le tega in tudi pri veterinarju sem se posvetovala. Bili so štirje, sedaj je le eden. Meni se zdi zdrav, zelo je velik, lepo odlakan, divji. Mislim, da je vedno manj verjetno, da bi še tega pojedla. Zagotovo je tole leglo bila lepa izkušnja ampak nič za začetnike kot sem bila v tem primeru jaz, ker ni to kar tako, nezahtevno, samo zaradi tega ker so hrčki. Vsem, ki nikakor nočejo legla, priporočam, da kupijo samčka ker enostavno ne moreš vedeti kaj se bo zgodilo, tako kot tudi jaz nisem. Še enkrat vam želim veliko sreče s svojimi malimi kosmatinčki :-*

Lp



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 18 Januar 2008, 12:39:00
Takole, slike od malega:





Lp




Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #17 : 18 Januar 2008, 12:42:42
kok je lepiiii <3

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 18 Januar 2008, 14:42:49
iiiiiiiii  :o

zakaj je pa samo še eden - a je tistega ki je še ostal tudi pojedla  ??? :(

Lp



Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 19 Januar 2008, 07:09:23
Ja, žal :-\. Še kaki teden, pa bomo šli v nov dom. Upam, da bom ga velikokrat videla, da ga ne bom rabila preveč pogrešati  :)

Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 20 Januar 2008, 11:56:50
Hmmm...zakaj je pa pol moja pojedla mladičke :-\ stelje zagotovo nisem zamenjala. Včeraj sem videla da je še samo eden, tisti ki je že od začetka bil največji. Vem zato, ker ima na hrbtu tako pikico. On bi rad že malo hodil po kletki, mamica pa ga kar potisne nazaj v brlog :D. Joj no upam, da vsaj tega ne bo pojedla :-X Izkušnja imeti leglo je sicer čudovita ampak.... >:(

Lp

Ali so bili bolni, jih je bilo glede na prostor preveč...Hrčki so pač kanibali, ni nič čudnega če požre vse mladiče. Ko bo mali star 4 tdne ga vzemi tran od mame-da ne bo še enih mladičev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 20 Januar 2008, 19:42:59
Ali so bili bolni, jih je bilo glede na prostor preveč...Hrčki so pač kanibali, ni nič čudnega če požre vse mladiče. Ko bo mali star 4 tdne ga vzemi tran od mame-da ne bo še enih mladičev.

Ja to pa bo držalo. Mali gre verjetno še ta teden vstran, imam že pripravljeno kletko, če bi se slučajno kje zataknilo in novi lastniki ne bi morali takoj ponj.

Lp