Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911439

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2490 : 08 Februar 2007, 11:08:38
Jaz imam skoraj vedno povodec na več karabinov, ker je bolj praktičen za privezovanje (sploh za vaje odlaganja). Pa mi nikoli ni noben nič rekel. Če se prav spomnim, sem ga imela celo spomladi na izpitu.
Ja pri nas so tako na zečetku tečajev predlagali točno kakšen mora biti povodec. Sčasoma sem imela tudi jaz tak povodec na več karabinov, ki mi je še posebno prav prišel pri odlaganju. Na samem izpitu pa navaden povodec na en karabin sem imela.

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2491 : 08 Februar 2007, 16:31:46
Pa še en filmček: http://www.youtube.com/watch?v=MDze2wWGV90

Meni je tale pesjanko, ki nastopa v filmčku res prekrasen :)

Lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2492 : 09 Februar 2007, 10:00:14
Hehehe...kakšen filmček :P Prava faca je tale SH. Se je kr malce gluhega naredil, ko ga je lastnica poklicala.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2493 : 09 Februar 2007, 10:47:52
Kolk je teh filmčkov!!!! Noro, prav nasmejim se.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


malena3

  • Gost
Odgovori #2494 : 10 Februar 2007, 00:28:52
Ja Alba, ne greva v Fido, ker oni začnejo z šolanjem že ob 16.00, jaz pa sem takrat še veselo v službi.
Ena opcija je bila Kranj, ena Fido, ena je pa Lesce.
Do Lesc imam najbližje, če ne drugega, kar peš po bližnjici.
Ker nimam še svojega avtomobila, službe so pa res različne in je zelo težko uskladiti.

Če ne drugega, potem nadaljno šolanje kje drugje.



malena3

  • Gost
Odgovori #2495 : 10 Februar 2007, 00:37:46
Malena, o klikerju je veliko na netu, tudi slovenskih člankov, če potrebuješ imam jst še ena navodila, kako se začne kliker uporabljati. V mali šoli moraš tudi imeti le navadn povodc (ne flexi), ni pa nujno da je 125cm dolg, lahko je daljši da ima ps pri igranju več "svobode"...vsaj pri nas je bilo tako.
V kero malo šolo pa ga boš vpisala?

CACY, mam jaz tudi o klikerju en kup literature, ampak bi blo fajn videt to v živo. Sem pa brala, da je prvi postopek sploh psa naučiti na zvok klikerja.



malena3

  • Gost
Odgovori #2496 : 10 Februar 2007, 00:41:10
No mene zanima, če mi lahko malo opišete, kako ste hranili psa.
Npr 4 mesce in naprej.
Pa vem, da so mnenja spet različne glede briketov in kuhane hrane. Sem brala tukaj na forumu, da eni dajejo samo brikete in konzerve, spet drugi pa brikete in en obrok kuhane hrane, drugi pa kar brikete zmešajo z kuhano hrano.

Kje se da dobiti kaka res fajna tabelca, po kateri se zgleduješ, koliko gramov hrane naj dobi pes glede na starost in težo?
Ker vsaka znamka ima po svoje definirano.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2497 : 10 Februar 2007, 01:25:09
malena3 od četrtega meseca do šestega sem Asko hranila trikrat na dan. Od šestega dalje vse do danes in tako bo tudi v bodoče dvakrat dnevno (zjutraj in zvečer).
Če psa hraniš z briketi, je res najbolje, da jih samo z njim. Če kdaj dobi kaj drugega zraven, ne vidim problemov, da bi bilo kaj narobe.
Vsak vrsta briketov ima svojo tabelo, kolikor je priporočljivo, da jim damo briketov. Obstajajo merilni lončki, ki jih lahko dobimo zraven, ko kupujemo brikete. Če nam jih sami ne dajo, povprašamo po njih, načeloma jih imajo povsod. Kake dobre tabele tako na splošno težko, da bi obstajala. Saj je od hrane do hrane oz proizvajalca do porizvajalca različno.

Lp


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2498 : 11 Februar 2007, 23:06:32
Jst glede hrane niti nimam pametnega nasveta... Jst nikol nism hranila psa glede na tabele ki so na hrani :-[ se mi je velikrat zdelo da je odmerek prevelik kolikor je tam napisano (mogoče želijo tako prodati več hrane) in raje dajem toliko da ima pes primerno težo za svojo velikost.
Naši psi so hranjeni s tistim kar jim paše. Vsakemu psu paše nekaj, in določene stvari pač ne. To moraš ugotoviti sam, to ti težko prodajalec zagotovi, da z njegovo hrano pa ne bo problemov. Moji psi jejo brikete večinoma, 1x ali 2x na teden pa kuhano hrano (čist so nori na to  :o :o to tako jejo da komi dihajo zravn :o).
Včasih na brikete dobijo tudi konzervo rib (sardele v olju).
Bolje je hranit mladička v več obrokih (tudi odrasle v 2), ampak to ne pomeni da vsak obrok dobi polno posodo, ampak da se ta obrok pač razdeli na toliko delov kolikokrat ga želimo hranit.
Če bo pes bolj aktiven bo rabič več hrane (to je nekako tako kot pri ljudeh). Meje morajo biti pa povsod.

Vmes pa seveda dobijo tudi različne priboljške... od frolicov, pedigree rodeo in kostke, kak sirček od sendviča :) hehe

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2499 : 11 Februar 2007, 23:45:55
Ja meni se tudi zdi, da so tisti odmerki, ki pišejo na embalaži koliko gramov mora pes dobiti na dan, res preveč. Aski dam manj kot piše tam na navodilih in niti ne merim. Vse je res odvisno koliko je pes aktiven.   


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #2500 : 12 Februar 2007, 08:01:46
Lepo pozdravljeni vsi skupaj.

Midva Gala futrava tako, da mu zjutraj streseva brikete v skledo in ko jih zmanjka dobi novo pošiljko. Poje lahko kolikor hoče, vendar je itak bolj narcisek in vzdržuje linijo,tako da tisti briketi ostanejo tudi več dni v skledi. Vodo pa dobi najmanj dvakrat na dan svežo. Kar se pa tiče hrane, ki jo mi jemo, pa pride kdaj pa kdaj prosit in takrat dobi kej mesa, ali pa kakšen drug priboljšek. Občasno pa še od mesarja prinesemo kako velko kost na kateri je še kej mesa in to potem gloda. Pa zelo rad ima pršut.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2501 : 12 Februar 2007, 10:46:30
O nebivedu pozdravljen še tukaj.
Jaz imam eno požeruhlico in ji dajem res majhen obrok, pa vzrdžujeva težo. Poleg briketov dobi enkrat na teden tudi konzervo, in pa makarone ter ribe.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2502 : 12 Februar 2007, 11:55:15
Lars je že od malega na kuhani hrani poleg pa dobi še brikete ki jih ima skos na voljo, čeprav smo glede briketov šele zdaj našli uspešno formulo... Namreč smo dali kar nekaj znamk čez pa nobene niso bile taprave, včasih sem kat bla vesela sosedovih psov da smo sploh porabili 15kg vrečo nekje v roku 6 mesecev ;)
Ko je bil manjši smo ga tam do 6 mesecev hranili 5x na dan, od 6 - 10 mesecev 3x in nato tam 15 mesecev 2x na dan, zdaj je tako da pozimi ponavadi dobi 2x na dan obrok, poleti pa le 1x, s tem da se mu včasih sam odpove, tega je še najbolj vesel sosedov pesjan >:( ::)
Ima pa cel čas na voljo tudi brikete, kajti prav samih briketov razen občasno on ne bo papal, pa čeprav včasih med njih umešamo kaj slastnega kot kake tunce, kak mesek... Ta dobro bo dol polizal brikete pa pustil za takrat ko mu bodo zadišali, še najboljši so briketi takrat ko je treba gazdarco razjezit ter jih razstresemo >:( in jih mora nato ona pobirat, Lars jih pa iz roke papca, takrat so briketi najboljši in najslajši :o :D >:D

Nebivedu pozdravljeni med nami! ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2503 : 12 Februar 2007, 12:00:07
Satin, na katerih briketih ste sedaj (sej vem da jih ti ne ješ :P) da jih ima raje??



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2504 : 12 Februar 2007, 12:13:04
Trenutno smo na AG Premium with Fresh Chicken and Rice, moram reči da jih res rad je  :o ;) in da 15 kg žakelj zdelamo kar v doglednem času glede na to da poleg papamo še kuhano hrano!
Sicer ima Lars trenutna kar 2 kg ali več kot je zanj idealno ampak glede na to da je pri unih ta visokih in da je zima, ter on zunaj me to sploh ne moti, poleg tega pa se mu teh nekaj kg preveč zaenkrat nikjer ne pozna, spomladi bo on že stari on, kar pomeni da bodo tudi odvečni kg skopneli :D :P


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2505 : 12 Februar 2007, 12:16:53
Zanč se mi ni zdel da ima kej preveč ;) je mel pa malo več dlake kokr takrat ko smo šli na sprehod, je zelo lep 8)

Eno vprašanje za tiste, ki ste kupili mladičke v Vitanjah... Ali ste tam videli kakšne druge mladičke poleg vaših?? Je bil kje kak mladiček, ki ima rjave oči (oz kakršne koli samo ne oba modra)???
(in ne, ne zanimam se za nakup, zgolj radovednost)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2506 : 12 Februar 2007, 12:24:51
Pa ima najbrž kar blizu 30 kg ampak sej pravim glede na to da je na meji glede višine in ker je lepo mišično razvit se mu teh kg viška niti ne pozna in me zaradi tega niti ne moti, poleg tega pa je on še zunaj v pesjaku in mu tale višek  tudi prav pride, v drugem primeru bi bil Lars najbrž že na dieti. Spomladi se bo pa on sam itak nanjo vrgel :D :P tako da bojo kg hitro skopneli :P :o :D
Sej pravim edino kar bi Lars lahko še podedoval po očetu je njegova dlaka, tako pa jo je zgleda bolj po mami ampak drugače je kul, moj lepotane :o :D ;)
Tudi drugače ima pozimi boljšo dlako kot poleti, poleg tega pa najbrž še mi kako napako pri negi naredimo in jo poškodujemo, se mi zdi da ga oče včasih malo prevečkrat češe... ;) ::)


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #2507 : 12 Februar 2007, 14:13:10
Gal tudi ne mara drugih briketov kot samo mačje, pa še to samo tiste, ki imajo ribe notri. Njega prepričat, da bi se enkrat tok najedu, da bi obležal, nam je ratalo smao enkrat - in to na morju, kjer smo mu dal vsaj kilo svežepečenega odojka - tok se ga je najedel, da je potem obležal za ene 3 ure - to je bilo prvič, zadnjič in nikoli več.
Zdej pa poje mogoče za 2 pesti briketov, pa kake 3 do 4 koščke salame, pa vsak dan vsaj en čokoladni puding s smetano. Puding mu je pa vsakodnevna hrana - tisti pudingi od špara, ki so po 0,2 al 0.3 eura, ampak več kot dveh na dan ne poje, tut če mu jih daš, ga pusti na tleh. Zato ima ponavadi tut na vseh slikah umazan gobec, ker je ves od pudinga - je ga namreč kar iz lončka, pa cel gobec not zarine, potem pa z jezikom liže puding.



malena3

  • Gost
Odgovori #2508 : 12 Februar 2007, 14:20:00

Eno vprašanje za tiste, ki ste kupili mladičke v Vitanjah... Ali ste tam videli kakšne druge mladičke poleg vaših?? Je bil kje kak mladiček, ki ima rjave oči (oz kakršne koli samo ne oba modra)???
(in ne, ne zanimam se za nakup, zgolj radovednost)

Ja Cacy, sprašuješ za Oazo ne? Ja, jaz sem ga vidla, takrat ko sem vzela Kala. Bratec je imel eno oko rjavo, drugo modro.
Zakaj sprašuješ?



malena3

  • Gost
Odgovori #2509 : 12 Februar 2007, 14:24:48
SATIN...če sem te prav razumela, potem daš Larsu briketke in jih ima skozi celi dan na voljo, ko zmanjka, pa dosipleš?

Midva imava tudi AG briketke, do sedaj ni bilo problemov, ampak ima Kal kar preveč v zadnjem času drisko in moram pogruntati, kaj mu ne paše.

Kal dobiva 3x na dan, zjutraj konzervo Hills, popoldne kuhano hrano, zvečer pa briketke. Zmeraj počakam 15 minut, če pusti, vzamem skledo. Ne vem, jaz sem dobila take napotke.
Seveda vmes dobi še kako skutko-nemastno, ki jo ima zelo rad(včasih malo meda gor na skutko), ali pa posušena ušesa, piškotke. Ampak to na prehodih, če gremo kam dalj, drugače pa ne.

Še nekej...pred sprehodm mu ne dajem jesti, ampak ko prideva iz sprehoda, mu dam obrok. Po obroku skoraj vedno počiva. Bi moralo biti kaj razmika?

Kal ni izbirčen, še riž je spet začel jesti.

NEBIVEDU LEP POZDRAV. :)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2510 : 12 Februar 2007, 14:27:34
Mi vas je ful zanimivo brat kako vaši pesjani sladko in čokoladno obožujejo, sej ne da mojni sladkosned boh ne daj daleč od tega, res pa je da ne pada na čokolado, piškotke ali kaj podobnega, Lars se poleti loti obiranja sladkih malin, pa jabolčk, ameriških borovnic, češenj, robid, jagod,... in seveda ne smemo pozabit na njegovo najljubšo sladico SLADOLED :o :D, pa še to ne vsakega proizvajalce le izbranih LM, Mövenpick,... sicer bolj pada na te na mlečni osnovi čeprav mu je od LM tudi limonin sorbet dober, ok sladoled pali čez celo leto, samo kaj ko ima Lars hudo konkurenco zanj, smo pa zato tako dobri in ko kupujemo vedno eno banco kupimo samo zanj :o :D ;) :P
Če jaz nimam enga razvajenega norčka :D ;) ::)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2511 : 12 Februar 2007, 14:48:40
Pri nas je Alba imela drisko od hills piškotkov, od drugega nikoli. Pravijo, da se obrok da nekje pol ure po sprehodu, da se telo malo umiri.

Ji pa jaz nikoli ne pustim polne skledice preko dneva. Kar poje poje, se celo včasih zgodi, da ne poje takoj vsega. Potem to umaknem - če gre za brikete.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2512 : 12 Februar 2007, 15:10:44
Ja malena Lars ima brikete skoz na voljo in to že od malega to pa zato ker je bil to edini način da je kot mladič kaj pojedel, Lars je bil namreč tam do enega 5 leta grozno neješč, tako da sem bila glede na to kako se je lepo razvijal prav presenečena, ker sem se bala da bo presuh, vendar tudi zdaj se on ne bo pregrešil in šel čez mejo mogoče edino pri sladoledu :o :D >:D
Smo tudi mi s to varianto šli pa ni šlo, smo ga pustili lačnega in je moj tečko cukrasti vztrajal cel teden samo ob vodi, 1x je hrano skupaj s skledo zakopal da smo mi mislili lej ga pa je le popapal, samo čudno se nam je zdelo k sklede ni blo nikjer na vidiku, le en sumljiv kupček peska tam kjer je skleda stala, konzerv sploh ne prebavljamo, riža ne jemo ker ga ne maramo ker smo se ga pri 2,5 mesecih preobjedli pri zdravstveni dieti, vendar ga moram pohvaliti nikdar ni fehtal ko smo mi jedli, pa je bil takrat z nami, zdej sicer pride malo bližje in telepo gleda, včasih da svojo glavo na kolena  vendar se bo ob ukazu prostor postavil na prostor malce stran od nas in šele takrat potem dobi kako kostko ali meso nikdar prej, tudi če tega ne dobi se vseeno umakne samo bolj žalostno gleda, tko da res nikdar ne izsiljuje za hrano pri mizi, pa poleti kar dostikrat pečemo zunaj če je lepo vreme :D :-* Vendar smo tudi pri kuhani hrani izredno natančno vsega mora biti ravno prav ničesar ne sme biti preveč ali premalo :D ;D

Ima Lars tudi svojo uro hranjenja in če jo samo malo zamudimo je za tisti dan konec, poleg tega pa Lars ko pridemo s sprehoda ponavadi ne gre direkt v pesjaka ampak se cortamo ali v dnevni ali pa na terasi če je še sonček, če pa kdaj slučajno gre direkt noter pa gre on samo malo vode spit in potem ležat na svoj prostor sej ve da potem v roku pol ure pride njegov obrok, ga še nisem videla da bi on direkt k hrani letel po sprehodu ;)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2513 : 12 Februar 2007, 15:21:26
Še nekej...pred sprehodm mu ne dajem jesti, ampak ko prideva iz sprehoda, mu dam obrok. Po obroku skoraj vedno počiva. Bi moralo biti kaj razmika?

V bistvu naj bi bila pred in po obroku vsaj ura razmaka, da si organizem odpočije in je s tem manjša možnost, da pride do zasuka želodca.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2514 : 12 Februar 2007, 15:47:47
Točno tako Sammy. Jaz ji dam takoj zjutraj, ko vstanem, potem greva pa čez kaki dve uri ven.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2515 : 12 Februar 2007, 15:56:47
Ja Cacy, sprašuješ za Oazo ne? Ja, jaz sem ga vidla, takrat ko sem vzela Kala. Bratec je imel eno oko rjavo, drugo modro.
Zakaj sprašuješ?

Ja za Oazo me je zanimal...
Zanimal me je zato ker imajo vsi modre oči, no tisti za katere vem.
Veliko ljudi vedo, da "morajo" haskiji imeti modre oči, in veliko ljudi to zahteva in kupi takega mladiča (drugo jim pa ni važno). Pa mi je bilo zanimivo, da je večina psov iz Oaze tako "idealnih" za take kupce.
Men se je že velikrat zgodil, da so me spraševal kako to da naš nima modrih oči, ker haskiji morjo met modre... pa tudi da je malamut zato, ker nima modrih oči :D :D :D



Alba, naš Dream je imel tudi težave s Hillsom, je bruhal vsako jutro, so mu briketi kislino delali... tako da smo potem prekinili s temi briketi.



malena3

  • Gost
Odgovori #2516 : 12 Februar 2007, 16:34:24
CACY, men se pa zdi, da je pri njemu redko, da ima kdo dva različna očka. Ne vem. Poznam od njega samo Živo in še eno uporabnico, pa Kal. Vsi majo modre očke.
Jaz sem ga rezervirala že pred leglom. Vem da ima tudi rjave husky-e, samo jaz jih nisem videla.

Jaz sem opazila, da veliko ljudi gleda samo oči pri Husky-ih. Kakšen te direkt vpraša, če je to husky, veliko pa slišim šepetanja, ko grem mimo; lej to je ta k ma modre oči.




malena3

  • Gost
Odgovori #2517 : 12 Februar 2007, 16:39:28
Ja, pred sprehodom ni problema, po sprehodu morva še mal počakat. Sicer ne dobi takoj isto minuto, ampak je tko grozno lačen, da nakazuje s tem, ko hodi do prostora in nazaj in mi hoče povedati, da je lačen.

Hm, Satin, Lars papa banane? Me zanima če bodo Kalu všeč jagode, maline. Tega je pri nas več kot dovolj.

Pa je puding sploh dober za psa?

Jaz Hills brikete nisem kupovala, jih je Kal dobu samo takrat, ko je bil na infuziji, ampak je bil še tako lačen in jih ni jedel.
Te AG ima zelo rad.

Driske spet nima več, tako bom postopoma probala.

Al je pa možno, da jo dobi od tega, ko stlači vse v gobec? Sicer zdej uboga na fuj, ampak to on tko specialno hitro izvede, da ni res. >:(



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2518 : 12 Februar 2007, 18:22:06
Malena3, kadar opisuješ težave s Kalom je tako kot bi mi opisovala moje težave, ki sem jih imel s Xeno, ko je imela 6-mesecev. Živahnost, grizljanje tega in onega, pobiranje svinjarije na sprehodih..... Skratka tvoj kuža mi je zelo všeč, sem ga vidu v Ratečah  ::)
Nikar se pretirano ne sekiraj za to in ono, kuža je zelo živahen, išče pozornost, veliko se igraj z njim, pa če to še tako neumno zgleda  >:D .
Kadar sm se jest igral s Xeno, tudi na sprehodih, je folk sm čudno gledu, češ temu se je čist obrnlo. To je temelj na katerem gradimo svoj odnos s psom.
Jaz in Xena sva lani obiskovala malo šolo, opravila sva tudi ISP-A, med najboljšimi v klasu. Čeprav so mi prvi dan ko sva stopila v šolo, rekli:" kaj malamuta imaš, ti boš imel še velike probleme" pa se je potem izkazalo, da so vsi " taposlušni " imeli probleme  ;D
Kar se pa hrane tiče bi ti priporoču, da ne mešaš preveč sestavin skupaj, en dan mu daj samo brikete, drugi dan pa mu kuhaj če želiš, saj pes kr dolgo prebavlja tko da je težko ugotovit kaj mu ni blo po godu.
Moja psa ne smeta jest npr: makaronov, ker potem driskata ( drug dan, če jesta zvečer )
Če pa na sprehodu kej pobereta ( kakci divjadi)  ponavadi ni nobenih problemov.

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2519 : 12 Februar 2007, 19:47:46
Reakcija drugih na Hills je bila zaradi tega:
zjutraj konzervo Hills,
  ;)
Hills pač ne spada med kake posebej dobre znamke, za svojo kvaliteto je veliko veliko predrag. Dobro, nekateri psi ga očitno prenašajo (tako sklepam), ampak tega v bistvu še od nikogar nisem slišala.

Pa je puding sploh dober za psa?
Gotov puding iz trgovine ni dober za nobeno živo bitje, niti za človeka (včasih se itak prekršimo, ampak nam tako zelo ne škodi), kaj šele za psa, ki prvo kot prvo ne sme čokolade (zaradi vsebnosti theobromina, ki je v določeni koncentraciji smrten za psa), drugo kot drugo vsebujejo preveč sladkorja, tretje - veliko konzervansov, četrto - barvil itd. itn.
Glede čokolade svetujem v branje tale članek.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard