Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911113

malena3

  • Gost
Odgovori #2520 : 12 Februar 2007, 22:13:37
In katera od konzerv spada med boljše?
Jaz sem tem Moly, Špar, Mercator na daleč izognem.

Večina kar jih poznam, dobro prebavljajo Friskies.

Kal obožuje konzerve. Hm,, mogoče mu Hills dela težave?

In zakaj potem vsi veterinarji oglašujejo Hills? :-\



malena3

  • Gost
Odgovori #2521 : 12 Februar 2007, 22:17:30
Malena3, kadar opisuješ težave s Kalom je tako kot bi mi opisovala moje težave, ki sem jih imel s Xeno, ko je imela 6-mesecev. Živahnost, grizljanje tega in onega, pobiranje svinjarije na sprehodih..... Skratka tvoj kuža mi je zelo všeč, sem ga vidu v Ratečah  ::)
Nikar se pretirano ne sekiraj za to in ono, kuža je zelo živahen, išče pozornost, veliko se igraj z njim, pa če to še tako neumno zgleda  >:D .
Kadar sm se jest igral s Xeno, tudi na sprehodih, je folk sm čudno gledu, češ temu se je čist obrnlo. To je temelj na katerem gradimo svoj odnos s psom.
Jaz in Xena sva lani obiskovala malo šolo, opravila sva tudi ISP-A, med najboljšimi v klasu. Čeprav so mi prvi dan ko sva stopila v šolo, rekli:" kaj malamuta imaš, ti boš imel še velike probleme" pa se je potem izkazalo, da so vsi " taposlušni " imeli probleme  ;D
Kar se pa hrane tiče bi ti priporoču, da ne mešaš preveč sestavin skupaj, en dan mu daj samo brikete, drugi dan pa mu kuhaj če želiš, saj pes kr dolgo prebavlja tko da je težko ugotovit kaj mu ni blo po godu.
Moja psa ne smeta jest npr: makaronov, ker potem driskata ( drug dan, če jesta zvečer )
Če pa na sprehodu kej pobereta ( kakci divjadi)  ponavadi ni nobenih problemov.

KASKAE.. a sva se midva zgrešila v Ratečah?
Grizenje je blo obupno, posebej njegova dominantnost.
Zdej je poštekal, da kot 1 če ne sede, ne dobi nič, kot drugo, pa da sem jaz tista, ki mu daje hrane, vode, sprehoda, igro, itd.
Otročja sem jaz še bolj kot Kal. >:D
Mene moti le to, da me kdo gleda čudno, če se Kal obnaša zoprn na sprehodu in ga dam sedi. Zgledam kot ena teritorialka nad psom, samo hočem imeti red povsod in ne samo doma.




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2522 : 12 Februar 2007, 23:09:30
In katera od konzerv spada med boljše?
Jaz sem tem Moly, Špar, Mercator na daleč izognem.

Večina kar jih poznam, dobro prebavljajo Friskies.

Kal obožuje konzerve. Hm,, mogoče mu Hills dela težave?

In zakaj potem vsi veterinarji oglašujejo Hills? :-\
Vse te hrane niso dobre, tudi Fiskies ni dobra hrana.
Drugače tudi meni ni jasno zakaj vetiji tako reklamirajo ta Hills, ker spada med slabše hrane, kot tudi Eukanuba..

Mogoče si Kaskae-ja zgrešila zato, ker ni imel nobene pasje mrcine takrat z sabo :P

Tudi mene so čudno gledajo, ko sem kje vzunaj vadila vaje poslušnosti, ko vadila sedi, prostor (tudi v gibanju ta ukaza) in vse ostalo. So si ziher mislili, da se mi je malce zmešalo >:D Pa sej tako je še zmeraj ;).

Kar se tiče teh pudingov je pa točno tako kot je Sammy že napisala. Res za pse niso niti malo zdravi.

Kar se tiče hranjenja pa vstrajaj pri tem, da ko mu daš hrano in če je v 15 minutah ne poje, mu jo vzami in jo dobi spet šele pri naslednjem obroku in tako dalje. Res ni pametno mu puščat briketov stalno v skledi, da si jih privošči kadarkoli,  ko se mu zahoče. S tem ko se psu pušča v skledi, se ga samo razvadi.  Ne bo nobenega psa konec, če dan,  dva ali pa tri ne bo nič jedel zaradi trme. Sej v naravi tudi niso imeli vedno vsak dan možnosti ujeti kakega plena in so več dni brez hrane bili. Če boš pri tem vstrajala, bo potem ugotovil, da bolje, da poje, ko mu daš hrano, kot pa da ne poje. No moje mnenje je tako.

Pa res tako kot sem ti že svetovala in ti je že Sammy tudi, da je bolje, da ga ne hraniš vsaj eno uro pred sprehodom kot po sprehodu.
 
Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2523 : 12 Februar 2007, 23:14:48
nebivedu dobrodošel tudi na tem forumu :)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2524 : 12 Februar 2007, 23:15:58
Nebivedu, dobrodošel tukaj. :)

LP, Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2525 : 13 Februar 2007, 08:42:44
Malena ja Lars tudi banane papa, najboljše so seveda takrat ko jih papam še jaz, niso pa njegovo najlubše sadje so bile pa od mojega prejšnega psa Ax-a, mislim da so Larsu najslajše maline, borovnice in grozdje od sadja, Lars si z naštetim kar sam postreže na vrtu, ko so maline in robide zrele je ponavadi kar gužva tam :o :D ;)

Glede hranjenja bom jaz rekla takole če se le da se drži preverjenih navodil, drugače je nekaj malega odvisno tudi od psa samega, pač Lars je že od malega navajen da ima brikete vedno navoljo kar pa pri njemu ni delalo težav glede na to da ni ravno ne vem kako mahnjen na hrano, pa še njegov glavni obrok je bil vedno kuhan. Za Larsa vem da je pač en teden ali več pripravljen vztrajat brez jedi, to je pokazal že kot trimesečni mladič ko smo ga hoteli počasi s kuhane hrane preusmeriti na brikete in konzerve, je že pač tako da se tudi med psi najdejo eni ki so bolj ješči in tisti drugi ki niso ::) ;)
Ko se takole spominjam za nazaj se zdaj smejim ker je vse skupaj občasno skorajda spominjalo na tisto eno za mami, eno za atija.... ;) no sicer nismo šli v take ekstreme ampak smo se pač znašli, zdaj skuhamo hrane za cel teden ali dva, lepo razdelimo v škatle in lepo pospravimo v hladilno omaro, ko se ena škatla sprazni se iz skrinje vzame nova, tako nam je vsaj prišparano vsakodnevno kuhanje, kak dan se odloči da ne bo jedel in je samo na briketih ali pa si celo vzame kakšen dan ali dva posta in je samo na vodi.

Pač pri Larsu si to lahko privoščim, vprašanje če si bom lahko pri drugem oz. naslednjem psu, če bo bolj ješče narave potem mu bo skoz na voljo samo skleda s svežo vodo, če bo pa Larsovega kalibra, pa tudi skleda briketov, včasih ko ima Lars svoje dneve je en sam briket sposoben žvečit skorajda celo uro :o :D ;)


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #2526 : 13 Februar 2007, 09:55:00
Gotov puding iz trgovine ni dober za nobeno živo bitje, niti za človeka (včasih se itak prekršimo, ampak nam tako zelo ne škodi), kaj šele za psa, ki prvo kot prvo ne sme čokolade (zaradi vsebnosti theobromina, ki je v določeni koncentraciji smrten za psa), drugo kot drugo vsebujejo preveč sladkorja, tretje - veliko konzervansov, četrto - barvil itd. itn.
Glede čokolade svetujem v branje tale članek.

Gotov puding iz ljubljanskih mlekarn nima čokolade(čeprav piše čokoladni puding). Ima samo obilico naravnega kakava v mleku in par dodatkov za strjevanje in na vrhu smetano iz mleka. U bistvu ni neka nenaravna stvar, ker ima še manj barvil kot recimo briketi. Same čokolade Gal niti ne obožuje, jo poje mogoče kak košček ali dva, naslednjega pa že pusti. Obožuje pa čokolado z rižem - tisto, ko je samo na vrhu malo čokolade, na dnu pa sam riž - tistega pa poje kolikor hočeš. Zelo rad ima pa orehe, lešnike, in kakršnekoli drugačne oreške(indijske in podobne sorte).
Na dalšjem sprehodu po gozdu si pa vedno sam najde kake gozdne sadeže, doma na vrtu pa zaenkrat še ne obira sadja, mogoče kako hruško ali jabolko, ki je padlo na tla, vendar proti prejšni rottweilki, ko je ta recimo spraznila komplet gredco korenja naenkrat, pa Gal ne poje veliko sadja.



Imam pa eno vprašanje, ali vaši psički tut provocirajo ostale?
Gal recimo vidi odvezanega psa, ki gre renčeče proti njemu in takrat se gal lepo uleže na tla pa počaka da ta pes pride čisto blizu, potem pa skoči čez njega in ga začne provocirat. Tisti renčeči pes se zaganja vanj, vendar mu Gal odskakuje in zgleda, kot da bi se mu smejal in mu govoril; "ti si ena počasna zadeva" in tko se tistemu drugemu psu čisto strga, takrat pa potem gal še bolj z veseljem začne provocirat. Niti ne laja, niti ne renči, samo gleda ga in frise poka, drugi pes pa tuli, renči, laja in se zaganja vanj. Če pa pride preblizu vratu od gala, pa gal zarenči tok, da se tisti pes kr umakne. Potem pa jovo na novo perovocirat.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2527 : 13 Februar 2007, 09:58:45
Alba po navadi provocira pse, ki so za ograjo in greva midve mimo. Takrat skače naprej in nazaj pred ograjo in draži psa na drugi strani.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #2528 : 13 Februar 2007, 10:04:38

...včasih ko ima Lars svoje dneve je en sam briket sposoben žvečit skorajda celo uro :o :D ;)

Pri nas tut en sam briket meče po stanovanju in se žoga z njim, po kaki uri norenja z briketom, ga pa ali poje, ali pa zdrobi in pusti na tepihu.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2529 : 13 Februar 2007, 11:16:18
No Lars ga samo obdeluje ko da bi bil žvečilni ali pa ga je zgleda potrebno utopiti v slini :o :D Lars gre mimo psov mirno, sicer se povohajo, velikokrat gre mimo njih ko da jih ni razen pri NO mu malce zavore popustijo in tam gre mimo v bojni pripravljenosti, da bi jih pa provociral to ne.

Lars je bol Lover kot pa kak street fighter, ga več ali manj zanimajo samo punce, vendar če je treba se zna postavit zase in za svojo drago ;)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2530 : 13 Februar 2007, 15:31:39
Gotov puding iz ljubljanskih mlekarn nima čokolade(čeprav piše čokoladni puding). Ima samo obilico naravnega kakava v mleku in par dodatkov za strjevanje in na vrhu smetano iz mleka. U bistvu ni neka nenaravna stvar, ker ima še manj barvil kot recimo briketi. Same čokolade Gal niti ne obožuje, jo poje mogoče kak košček ali dva, naslednjega pa že pusti. Obožuje pa čokolado z rižem - tisto, ko je samo na vrhu malo čokolade, na dnu pa sam riž - tistega pa poje kolikor hočeš.

Ja saj v bistvu je čokolada iz kakava, v kakavu pa je strupen teobromin. V pasji čokoladi je le-ta odstranjen, kljub temu pa mi izraz "pasja čokolada" oz. izdelek ni všeč, to so začeli proizvajati takrat, ko so ugotovili, da je določena doza za psa smrtna in zaradi tega, ker so začeli pse vse bolj počlovečevati.  ::)
Drugače pa lahko dolgoročno zaradi čokolade, kakava itd. pride do okvare jeter, če že driske nima.

Če ima pes nekaj rad, to ne pomeni, da je to dobro zanj. Isto je pri ljudeh - koliko jih rado je v McDonald's-u, v resnici pa je to sam strup.

Malena, jaz se tudi sprašujem, zakaj veti reklamirajo Hills in prihajam vedno znova do odgovora, da nimajo pojma o pasji prehrani.  :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2531 : 13 Februar 2007, 15:37:26
Ben je najraje češnje in sladoled od priboljškov :D
drugače pa ga hranim z razno hrano, ker mu hrana ne paše vsaka... od Pedigre briketov do kuhanega mesa sem pa tja pa tudi kako konzervo, vendar redko...

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2532 : 13 Februar 2007, 16:32:31
Zakaj na policijskem avtu na vratih piše policija  ???
Zato da policaji vejo kje se vstopi  :D
Veterinarji pa reklamirajo Hills zato ker gor piše veterinary diet  :o :o :o
KASKAE.. a sva se midva zgrešila v Ratečah?
Grizenje je blo obupno, posebej njegova dominantnost.
Zdej je poštekal, da kot 1 če ne sede, ne dobi nič, kot drugo, pa da sem jaz tista, ki mu daje hrane, vode, sprehoda, igro, itd.
Otročja sem jaz še bolj kot Kal. >:D
Mene moti le to, da me kdo gleda čudno, če se Kal obnaša zoprn na sprehodu in ga dam sedi. Zgledam kot ena teritorialka nad psom, samo hočem imeti red povsod in ne samo doma.


Če pes rad grize mu kupi takšne igrače katere bo grizu, še posebej če mu rastejo zobje. Xena je najraje cufala plišaste igrače, stare čevlje, žoge, tudi polena so prav prišla. Škode po hiši pa ni nikol delala, mogoče ravno zato ker je mela igrače.
Je pa psa najlažje učit skozi igro, vsaj pr nas je blo tako, ker X1 ni nora na hrano. Bolj ko se boš igrala s psom bolj bo nor nate ( preverjeno  ;) )
V rateče nisem šel s psi, tko da sem bil bolj neopazen  :o

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2533 : 13 Februar 2007, 16:47:08
Veterinarji pa reklamirajo Hills zato ker gor piše veterinary diet  :o :o :o
Dober odgovor, verjetno ni daleč od resnice.

V rateče nisem šel s psi, tko da sem bil bolj neopazen  :o
Sta me vidva vprašala, če je Sammy, Sammy? (upam, da je očitno, kaj hočem s tem vprašati :-[ :D)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2534 : 13 Februar 2007, 16:53:20

Sta me vidva vprašala, če je Sammy, Sammy? (upam, da je očitno, kaj hočem s tem vprašati :-[ :D)
Mislim, da je Janka ( ženska z vozičkom ) čohala Sammya, pa hčerki Katarinci je bil tud všeč, je že zdaj nora na kužke  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2535 : 13 Februar 2007, 16:59:35
Mislim, da je Janka ( ženska z vozičkom ) čohala Sammya, pa hčerki Katarinci je bil tud všeč, je že zdaj nora na kužke  :D

Aaa, spomnim se ...  :) Drugače pa je dobro, če so otroci navajeni na pse in ne cvilijo (če krilijo z rokami, kričijo, bežijo pred psom so itak idealen plen ::)).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #2536 : 13 Februar 2007, 17:02:21
Ja to imaš pa prov,sosedov fantek tudi beži to pa je naši Xeni zelo všeč,če ne gledam kaj počneta bi jo mali kar udaril.
hvala bogu da se ne srečata velikrat.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2537 : 13 Februar 2007, 18:48:40
Malena3, malo me spominjaš name, ko sem se odločala za nakup psa. Brala sem priporočila o hrani, kakšno, kdaj, koliko. Tega sem prebrala toliko, da me je glava bolela. In tudi komplicirala sem, da so me bili vsi siti! "Pa kako bom mladiču dala na 3 ali 4 ure jesti do tega in tega meseca, ko pa hodim v službo?" "Kako naj vem kakšno količino?" in tako dalje v nedogled.
In mi je rekel moja kolegica naj ne kompliciram toliko, stvari se same od sebe uredijo. Isto jaz svetujem tebi. Če psa dobro poznaš in znaš opazovati, ti vse pove, ni res? Če imaš psa, ki ni požrešen, mu daj jesti in če vse zmaže, mu daj še. Ko bo imel dovolj, bo hrano pustil. Razen, če je požeruh....  ;)

Kristinca & Florinca


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2538 : 13 Februar 2007, 19:03:16
Če imaš psa, ki ni požrešen, mu daj jesti in če vse zmaže, mu daj še. Ko bo imel dovolj, bo hrano pustil. Razen, če je požeruh....  ;)

Problem pri tem je, da se na ta način pes lahko zelo zredi, kar pa zanj vsekakor ni dobro. Trpijo sklepi, kosti, pozneje ima lahko težave s srcem ipd. Če že sebe ne moremo kontrolirati, dajmo vsaj njih, za zdravje gre.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2539 : 13 Februar 2007, 19:08:37
Jaz izhajam iz svojih izkušenj in moja psica, ki jo hranim, kot je navedeno zgoraj, je daleč od tega, da bi bila debela, ravno tako jaz, hvala za kompliment.  ;)  Zato sem pa pripisala, razen, če je pes požeruh. 

Sammy, če imaš doma psa, ki bi pojedel več kot bi bilo dobro zanj, ga verjetno moraš malo nazaj držat, jaz soje ne rabim, kot tudi sebe ne.

Kristinca & Florinca


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2540 : 13 Februar 2007, 19:17:57

MI smo Kasa " posvojili ", ko je bil star 10 mes. ,ko smo ga prpeljali domov je imel hudo drisko, drugače pa ni kazal da je kej bolan. Ga peljemo vetu in ugotovi, da ima pes vnetje prebavil, najbrž zaradi prenajedanja . Smo klical prejšnje lastnike, pa so rekli, da mu je velikokrat sosed ( penzionist ) kr čez ograjo stresal ostanke,ker je kuža baje lačen, ko vse tok hitr poje  >:(
Ja naš KAS je požeruh in nočem si niti zamislt kaj bi blo,če bi bil sam z vrečo briketov  :'(

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #2541 : 13 Februar 2007, 19:56:51
Jah, drugi problem pa je, da se pri psu dolgo ne vidi, da je debel oz. da ima prekomerno telesno težo (rajši manj kg kot preveč) oz. ko se vidi, je že res hudo. Pa dobro, vsak lahko počne s psom, kar sam hoče (recimo), ampak dobronamerno pa tudi lahko svetujemo, zdaj pa če se ti nasveti upoštevajo ali ne ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


malena3

  • Gost
Odgovori #2542 : 13 Februar 2007, 23:21:09
Ma komplicirala sem še bolj, ampak sedaj res delam kot si rekla Florinca, opazujem svojega psa.
Najdeš 100 različnih mnenj, nasvetov, knjig in imaš res že polno glavo vsega.

Ampak res iščem in iščem okoli prave konzerve.
Npr, bila sem v dveh živalskih trgovinah in imajo seveda Hills, Eucanubo. Za Hills sicer nisem vedela, da je toliko težav, za Eucanubo pa sem že slišala.
Zadnjič sem bila tudi v City parku v trgovini in so imeli celo polico naronanih konzerv od Hillsa. Kje pa vidim imena konzerv, ki jih prvič vidim in ki jih tudi ne mislim kar kupovati. Kal naravnost obožuje konzerve. Škoda ker ni od AG kakih konzerv.

Opažam, da vaši pesjanarčki bolj malo jedo konzerve, pa vseen, kak nasvet, kaj bi lahko poizkusila?



malena3

  • Gost
Odgovori #2543 : 13 Februar 2007, 23:30:20
KASKAE, pri Kalu ni šlo za navadno grizenje ali grizenje zaradi zob. No to zadnje sigurno malo, ampak sva imela probleme z njegovo dominantnostjo.
Zato so vse igrače letele iz pesjaka ven, razen kakih kosti. Ker on se ni igral, on si je lastil igračo in izvajal šefa nad nami, vsemi. Poleg tega je zarenčal v igračo, jo stresal in cufal.
Tako da smo delali po navodilih in hvala bogu, da se je stanje izbolšalo.
Zdej včasih še vedno misli, da če mene ni poleg, lahko dela traparije. Ko pa stopim nepričakovano do njega, je obrat za 90 stopinj.
Prej tudi nikoli ni drugega delal, kot zagrizel v roko, da bi talal kake poljubčke, kje pa. Tako da pri ljudeh, ki jih zelo malo vidi, dela še traparije.

Jaz takoj pri njemu vidim, kdaj se dolgočasi ali ima preveč energije. Zakopava, odkopava, poje litanije. Ampak smo na srečo tudi med tednom tako organizirani, da ni nikoli sam v pesjaku po cel dan, da gre na res "orenk" sprehod z kup letanja, norenja.

Glede na njegovo dominantnost me je pa presenetilo, da se je 2x odpel od povodca in prišel na ukaz nazaj ali pa kar počakal z povodcem v gobčku.

Glede hrane sem res malo previdna, ker vse pa res ni dobro za pse. Sploh pri njemu se takoj pokaže kaka driska.

Ampak poleg vsega si ne predstavljam življenja brez njega, sploh pa ne vedno ubogljivega psa, ki te nikoli ne preseneti s čim novim. :)



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #2544 : 14 Februar 2007, 08:12:15
Če ima pes nekaj rad, to ne pomeni, da je to dobro zanj. Isto je pri ljudeh - koliko jih rado je v McDonald's-u, v resnici pa je to sam strup.

Mal offtopica, ampak ko smo že pri mcdonaldsu, je to verjetno najbolj prečiščena hrana na svetu. V vsaki drugi gostilni se lahko prej zastrupiš kot v macu, ker tam se bojijo tožbe.


Kar se tiče pudinga ali mleka, Gal nima nikoli driske, pa tudi če popije po pol litra mleka naenkrat. Jogurte in razne sirne namaze tudi obožuje, marmelado(domačo) tut, salam pa vseh recimo ne mara. Nekatere samo povoha(poli), kake suhe domače klobase pa z užitkom. Recimo pečenih bučk poje več kot mesa.

Pa če le more ukrade kako napol prazno flašo kokte - kokto bi pa skos pil, samo mu je ne pustimo.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2545 : 14 Februar 2007, 08:15:51
Malena3, konzerv jaz svoji psici ne dajem. Imela sem mačka (10 let) in je oboževal konzerve, zato sem mu jih kupovala - kakšne zdaj res ni relevantno. Bistvo je, da se je poznalo na zobeh. Bila je tudi moja krivda, ker jih nisem čistila, :-[ ampak briketi so boljši za zobe kot konzerve, zato v naši hiši konzerv ni. Tu pa tam kako žlico ali dve kot dodatek h briketom to je vse. 

Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #2546 : 14 Februar 2007, 08:21:36
Ja sej res Florinca, si me spomnila.
Kako pa skrbite za zobe vaših pesjanarjev?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2547 : 14 Februar 2007, 08:25:03
No jaz kot sem že velikokrat napisala moram Albo močno držati nazaj, ker bi pojedla neomejeno veliko. Dejansko ni sem pri njej doživela, da bi kaj povohala in pustila. Strogo dobiva samo 200g briketov na dan, popoldan pa kako jabolko ali korenje. Ima 21.5 kg, kar se mi zdi da je ravno prav.

Jaz ji zobe enkrat na teden umijem in moram se pohvalitil, da sva se znebili kamna, ki ga je prej imela kar nekaj. Sem prav presenečena.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2548 : 14 Februar 2007, 08:33:18
S čiščenjem zob je dobro začeti čim prej, ko je mladič še mlad. Vsekakor morata imeti s psom razčiščeno, da imaš ti kot alfa pravico kadarkoli odpret gobec in kaj ven vzet.

Jaz sem vzela eno svojo obrabljeno zobno ščetko in Flori to predstavila kot igro. In sem ji najprej en malo okoli zob šarila, drugič malo več itd. Za nagrado je smela na koncu piti iz pipe, ker voda direktno iz pipe je takooo strašno dobra.  ;)  Zdaj jih pereva enkrat ali dvakrat na teden, včasih pogosteje, ker če sliši, da si jih perem jaz, bi si jih tudi ona.

Kristinca & Florinca


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2549 : 14 Februar 2007, 08:35:22
Je pa o čiščenju zob že odprta tema v poglavju NEGA.....

Kristinca & Florinca