Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911621

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2730 : 28 Marec 2007, 09:59:53
Alba, Maja ima neke probleme z eno psico doma, samo novih informacij nimam :-\ očitno enih mladičkov ne bo :'( :-\ Bomo vidl kaj bo naredila narava.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2731 : 28 Marec 2007, 10:38:07
Cacy upam da se bo zadeva srečno razpletla, čeprav je res da mati narava ponavadi ve kaj dela.

Barb imaš srečo da te samo s smrčkom drega, moj se na ves glas pritožuje in me naganja da zdej je pa res skrajni čas da se zmigava naokrog :D Sicer ga pa zdej že pznaš pa veš kako vokalen zna bit če hoče :D

Malena glede kokic pa kar pazi, namreč se v teh naših "volkcih" skriva en tak velik lovec, no sej če so pri miru še gre medtem če se pa gibljejo pa  >:(. No Lars je eno ujel pri svojih 6 mesecih, od takrat naprej mu gredo zelo na živce, no ta je bila hvala bogu ena in edina :-[ >:(, ker pazimo da mu ob pogledu na njih ne bi spet kaj na pamet palo. Je pa tako ima dneve ko jih sploh ne šmirgla, drugače pa jih tako s tabelim spremlja če začuti da je pod nadzorom, čist tak sluičajno če bi se mu kaka hotla v goboce vržt >:(
Glede mačk je pa takole, z našima dvema se razume in jih ne preganja, tujih pa ne trpi in bi jih najraje... Ko smo na sprehodu se sicer ponavadi takrat ko nas Andreja nadzoruje delamo slepe ampak jih imamo vseeno na oku, če nam slučajno uspe za kako malo skočit ob besedici NE odnehamo ampak vseeno pokažemo da smo malo užaljeni, pa na to hitro pozabimo ker je okoli nas veliko zanimivih stvari. Na domačem dvorišču pa razen domačih mačk drugih ne mora in mara videt in jih je potrebno pregnati ker pri nas nimajo kaj iskati >:D, še posebaj je alergičen na enega velikega črnuha (men je pa tak lep 8)) ker se la te vedno nekaj spravlja na njegovo lubico Lily >:( ::)
Prav zaradi tega upam da bodo do konca skupaj, ker ne vem kako bi sprejel novo mačjo članico :-\


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2732 : 28 Marec 2007, 10:55:51
Kal je res v pravi lepotec :o

Pa tudi enega AM imamo v šoli in je enako firbčen kot Kal.
A ni ta AM psička?


Majchy kako je z Živo?

Lp


malena3

  • Gost
Odgovori #2733 : 28 Marec 2007, 11:23:05
Hm, mislim da je tudi ženska AM, ampak ej v drugi skupini kot jaz, tako da je še nisem uspela spoznati.
Kako pa ji je ime, da malo pogledam in povprašam?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2734 : 28 Marec 2007, 11:23:46
Jupi, danes je Živa spet stara Živa.  :o Zjutraj navsezgodaj sva že bile na sprehodu in je veselo tekala in kopala po zemlji in lovila ptiče.  :D :D :D Očitno ji res samo nekaj ni pasalo. Samo to se je res naredilo prvič v 7ih letih odkar jo imam.  ???

Živa se vsem zahvaljuje za  :-* in jih vrača nazaj.  :)

LP, happy Maja  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #2735 : 28 Marec 2007, 11:27:23
No fino,sem zelo vesela....
to sem jaz že kar navajena tudi od ostalih, ker tao hitro kej smuknejo v usta, da ni res.
Lepo pozdravi Živo in ji pošlji koš  :-* od Kala in mene.

Glede kur Satin, Kal jih sedaj res samo oapzuje, ampan ne upam reskirati...zadnjič ko je ušel k njimi je šel takoj v pesjak na kazen. Ne vem ali je že poštekal, ampak ne mislim nič upiti in se dreti, ampak lepo v pesjak in čao.
Sicer je pa to itak njihov nagon, tako da...

Na mačke je pa alergičen ko nič. Ko je prišel k nami, jih je v strahu opazoval, sedaj bi pa vsakega pohopsal, če bi se dalo.
Naša mucka je itak hišna mucka in ga ona špega samo skozi okno, tako da ni panike, hehe... ;)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2736 : 28 Marec 2007, 11:34:07
Malena, glede kur, mačkov, ptičev ga res pazi. Imej ga skoz na očeh. Pri nas glede domačih mačk ni panike, točno ve katere so naše in jih sploh ne šmirgla. Ko pa pride okoli hiše kakšna tuja mačka oz. mačkon pa tuli in skače po pesjaku. Tudi ko greva na sprehod je alergična na tuje mačke. Ptiči jo zamikajo včasih, odvisno od dneva.

Kure so pa itak pri njej specialiteta. Enkrat mi je v sosednji vasi v sekundi za vrat stisnila turškega petelinčka, sploh nisem dojela. Pa sem potem plačala tistemu moškemu, ki ga je imel pa se opravičila, pa še na žalost je lovec.  :-\

Pa enkrat ko je bila v puberteti mi je ušla k sosedi, ki je imela ful zagrajenih kur. V 5sekundah je razdpodila vse kure, in jih raznesla po travniku.  :-[
Malena, res čimbolj streniraj Kala sedaj. Kajti ko bo v puberteti, takrat ga bo največ špicil in zganjal lumparije. Živa se je po puberteti ful umirila in postala prav pridna.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2737 : 28 Marec 2007, 12:12:55
Pri nas je dve mački že celo v gobcu držala, ampak jima ni naredila nič. Enkrat je pa po gobčku fasala, ko se jo je maček naveličal.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2738 : 28 Marec 2007, 12:55:14
No jaz za Larsa vem da če bi jih dobil in da mi tega ne bi pravočasno opazili, se tem mucam na žalost ne bi dobro godilo :-\ >:( On striktno prenaša samo naši dve vse ostale so najhuši sovražnik ki ga je potrebno uničiti, sicer pa je že knjigah napisano da če se od malega pravilno spoznani z domačimi malimi živalicami jih bodo še sprejeli - vendar samo domače, kar ni domače bodo preganjali. Če tega ne vzameš v obzir ko se odločaš za to pasmo, potem je bolje da se SH odpoveš. Mi smo se potrudili in nam je uspelo, pa so bile Mitzy in Lily pred njim tu, vendar še vedno nadzorujemo situacijo, bolje preventiva kot kurativa ;) :P Sicer če zalaufata gre on za njima, vendar ko se ustavita ju samo povoha, prelubčka in preliže, potem pa nazaj iskat krte z nosom po vrtu. Je pa res da je bolj navezan na Lily kot Mitzy, sicer pa naša Lily je itak nekaj special :o :D ona mu tudi kar zaušnice potala če misli da si je dovolil preveč ;) Falot :D ampak je moj crkljivi falot, moj naj naj naj z vsemi napakami in plusi :P, sicer pa saj tudi jaz nisem brez napak :P se prav lepo dopolnjujeva ko sekirava eden drugega :o :D >:D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2739 : 28 Marec 2007, 13:02:49
Jst ne vem a mam jst res tok mevžaste pse, al so teli mački okol naše bajte taki bojevniki :D Naš Dream je enkrat po lovu za mačko okol bajte, nazaj prišel s KREMPLJEM (celim) na nosu :D :o :D pol so ugotovil da sosedovi muci en manjka :D ::)
Ko sm mu pa prinesla pokaza mladička mucija, tm ene 3 tedne starga, sam da bi ga povohu, mu je pa skor glavo odgriznu :o ampak sm mela dobr reflex in se je vse srečno končalo ;D zdej mu jih ne kazem več :D ::)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2740 : 28 Marec 2007, 13:09:49
Ne Cac je bil samo Dream pamaten pa je mačjega "norca" pustu pr mir ko mu je ta pokazu kako težko orožje on skriva v mehkih tačkah :D :P Drugače pa so mačke psu kar precej nevarne s kremplji in ponavadi kot sem nekajkrat vidla letijo direkt na oči in njuško, čeprav sem poznala tudi enega mačjega "psihopata" k se je psu direkt za goltanc obesu :o, so se ga vsi vaški pesjani bal, sam domačga psa je prenašu, sta bla ful hecna ker mu je na hrbtu spal, in ko je pes vstal je ta dol ruknu :D ;D Kako smo se jima nasmejali ko sta mela te vaje :D ;) >:D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2741 : 28 Marec 2007, 13:21:27
Jst ne vem a mam jst res tok mevžaste pse, al so teli mački okol naše bajte taki bojevniki :D Naš Dream je enkrat po lovu za mačko okol bajte, nazaj prišel s KREMPLJEM (celim) na nosu :D :o :D pol so ugotovil da sosedovi muci en manjka :D ::)

Hehehe... Pri nas je Živa enkrat zalavfala za Mico in se hotela igrat z njo, pa jo je Mica samo zašamarila s tačko po smrčku. Ji je takrat ful kri lila. Tako da pri nas mačke takoj spravijo v red našo Živo, če slučajno kej preveč teži.  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2742 : 28 Marec 2007, 13:32:16
Majch tvoja Mici je pa Xena bojevniška princesa :o, naša Mitzy je pa taka nežna, sramežljiva duša ki se najbolje in najvarnejšo počuti v mojem naročju ali na veji v krošnji bližnjega drevesa :o :D Ji je Lily bolj blizu samo ona ni nikdar krempljev stegnila proti Larsu, ga je vedno samo s taco skloftala :D
Mah ti naši razvajenci ;D


malena3

  • Gost
Odgovori #2743 : 28 Marec 2007, 13:42:13
Jaz se še danes smejim, ko se spomnim, kako smo zadnjič lavfali za Kalom, ko je zavohal kure. Ko da smo na atletskem tekmovanju za štafeto, kdo bo hitrejši. ;D
Sem se že videla, kako odpiram denarnico in plačujem račun za kure. ::)
Sicer so pa sosedje tud čoknjeni, te kure imajo povsod zmetane, še dobr da vejo sploh katera kam spada.

Mačkov je pri nas okoli hiše več kot preveč od soseda. Zmeraj vem kdaj pridejo Kala dražiti, ker laja ko nor.

Velikrat na sprehodu leti za pticami tud po 2km, kr lavfa in lavfa, samo itak greva vedno tako, da ne more kam pretirano uiti in potem ko vidi kako je daleč, še hitrejš lavfa nazaj.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2744 : 28 Marec 2007, 14:11:56
Alba ptiče občasno neki želi jagat, ampak nima kakega interesa. sem ji pa dala za povohat mojo nimfo, pa jo je ugriznila v rep. drugače ju pusti na miru, samo opazuje in če letita nad njo neka grize v prazno. Po moje bi ju pokončala iz golega veselja, ker sta to premikajoči se majhni bitji.
Je pa že ubila ježka, nešteto krtov, miši in celo podgano. FUJ, še dobr da nič ne poje ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2745 : 28 Marec 2007, 17:25:22
Ben okoli hiše pusti živali pri miru, razen mačke zapodi, vendar jim nič ne naredi... ampak ko pa ga peljem na sprehod za Savo in ga tam tudi spustim, tam pa postane volk in je konec moje besede, če zagleda kakšno žival... tak da je pokončal že kar nekaj miši in celo eno pižmovko (podgani podobna žival)...

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2746 : 28 Marec 2007, 17:26:54
aja, pa še povabilo... v soboto imamo pohod "Po obronkih jablaniške doline", tukaj v bližini Litije... Če koga zanima, da bi se pridružil? Start je med 0700-1000, hoje je za kake tri urce, trasa pa prov fajn in tudi razgledi zelo bogati!

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2747 : 29 Marec 2007, 06:40:01
Jaz na žalost ne bom mogla, se imam za učit :(. Se pa lahko kdaj drugič zmenimo, zdaj se že dolgo nismo videli.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


malena3

  • Gost
Odgovori #2748 : 29 Marec 2007, 09:00:40
Alba, hehe, mislim da se nam bo do kakega pesjanarskega srečanja pa le uspelo srečati, no.

Lepo se uči.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2749 : 29 Marec 2007, 09:25:17
Barb a mi mal učnega lederzitza posodiš, bi se jaz tud mogla pa se ne morem prpravt da sploh ne omenjam šele spravt! Rabm en orenk dopust :D ;)
Ma bomo kar en orenk piknik nardil :o :D


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2750 : 01 April 2007, 15:26:19
Sm mal obujal spomine na Rateče in našel te dve slikce v arhivu a se mogoče kdo prepozna na njiih  ::)




Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #2751 : 02 April 2007, 07:43:24
Hehe....se poznamo ja. :-[ ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2752 : 02 April 2007, 08:26:48
Ja se prepoznamo  ;)  ;D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2753 : 03 April 2007, 12:43:38
Cacy maš kake novice glede Majine psičke upam da je z njo vse OK. Ker pa je tema malo zamrla jo bova midva z Larsem zopet malo obudila ;) Naš mulc prav uživa v lepih dnevih ko se lahko martinčka na soncu, mislim mojga psa se nič ne primejo "pametne" ugotovitve kakšnih mimoidočih na sprehodu kako se on muči pri nas ker je tu pri nas zanj prevroče, kajti on se še kar naprej cmari na soncu ko kak nemc na morju, hvala nebu da se vsaj obrača da je z vseh strani lepo in enakomerno "zapečen" :o :D :P


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2754 : 03 April 2007, 13:05:07
Princes je postala mamica (ponosni očka je Clark) 6 haskijev ;D 4 samčki in 2 samički, eni so črni, drugi sivi, kej več niti ne vem, vem le da sta samički vsaka ene barve in da je en črn samček precej samotojn in ponosen že takoj ko je pršu vn (baje se je kr na noge postavlu :o).

Majchy, pripravi se da bova šle jih v prihodnjem mescu pogledat enkrat ;) Ostali pa slikice dobite :P

Clark pa pridno nabira šampionate po evropi.

lp 8)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2755 : 03 April 2007, 13:39:57
Čestitke obema tako mamici kot očku, pa kar 4 fante :o :D Ma so baceki zdaj so sigurno ko kake male kobasice, moram it mal na Majino stran prečekirat če je že kake slikce gor dala.
Cacy men kar eno punco preštuli, jo bom doma že kam skrila ok barva nav sicer tista ki jo hočema ampak bomo tud s črno belo zadovoljni :D ;)
Ma da ti ne pozabiš kaj sva se zmenile za Monaco!!!! :D :P


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2756 : 03 April 2007, 16:00:11
Slikic še ni, k se Maji ne da slikat :D pa tud bolj malo časa ima... Zdej so itaq kot podgance k so ene 3-4 dni stari, so čist nezanimivi ;D
Satin, žal ti ne morm nobene bejbe zrihtat, so že oddane :P jih boš pa vrjetno kje vidla :P (in ne, ne pride k nam nobena :D)



Za Monaco pa nism pozabila 8) Jst že komi čakam da gremo :o



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2757 : 03 April 2007, 21:04:44
Majchy, pripravi se da bova šle jih v prihodnjem mescu pogledat enkrat ;) Ostali pa slikice dobite :P

Jaaaaaaaaaaaaa, komaj čakam  :-* :-* :-* Da vidim majhne kepice in jih prečohljam. Čestitke ponosnemu očetu in skrbni mamici. :o
Hehehehe, res super.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2758 : 03 April 2007, 21:13:13
cacy, kdaj so malčki rojeni, kateri datum?  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2759 : 03 April 2007, 21:16:08
Ob pondelkih si frej?? Če bova šle 16.4., ker morm jst Byla vrnit ;D no sej se bomo še zmenile, morm še z Majo govort, kdaj bo mela cajt ;)
Skoteni so bli v soboto 31.3. če se ne motim.