Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1919690

malena3

  • Gost
Odgovori #2850 : 09 Maj 2007, 11:03:20
Satin, nas Kalčin bo tudi brez potomcev. :)

Je pa res, da se ob nekaterih oglasih resno vprašaš, ali ljudje vejo koliko je 1 in 1.
Jaz sem 1x klicala na en oglas in mi še opredeliti niso znali, kaj imajo doma..ali AM ali Husky-a.
Kakšni papirji, kva so to že papirji? Da o negi ne govorim.

Tako da sva kar dve trapasti..boba mogli tiste dnarčke kar dol požreti, hehe. :)

 



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2851 : 09 Maj 2007, 11:21:36
Malena3 tiste dinarčke jih pri meni kar Lars dol popapa  :o :D, mah sam da je moj dramatik zdrav in happy z nami, pa še dolgo naj bo tako.
Itak pa sem rekla da bom en dan riskirala nekaj euvrov da mi psa poslika profi in iz une slike ki mi bi najbolša bom iz nje dala naredit sliko po naročilu iz olja, sicer ne bo poceni ampak saj ni važno...
Veš kaj edino malo mi je žal za Larsa ker se mora zdaj v prtljažniku Cliota vozit, v karavanu bi imel več placa, ampak mislim da mojega pajaca to sploh ne moti samo da sva skupaj in da se potepava naokrog. :D :-*


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2852 : 09 Maj 2007, 14:41:15
Malena koliko je Kal sedaj star (lahko da si že napisala pa sem spregledala, pa se mi ne da brskati priznam ;) :-*) Mi je pa tako luštno gledati njegove fotke, ker me ful na Larsa spominja ko je bil v tej fazi. Je imel tudi podobno masko ki pa je potem nekje ob starosti letu pa pol postala kakršna je sedaj. Res mi je luštno takole podoživljati Larsovo mladost ;D, ko je bil ena taka mala hiperaktivna žverca :D Ma moram enkrat Larsove fotke iz otroštva gor dat, skenirane so že samo še do sem jih moram spravit :D 8)


malena3

  • Gost
Odgovori #2853 : 09 Maj 2007, 14:44:37
Kal bo ravno drugi teden dopolnil 7 mesecev....
Gre tako itro čas, ravno včeraj sem gledala slikice, ko je bil še tako majhen.

Se je pa gospoda odločil, da ne bo več spal v koči, tako da spi samo še zunaj.

Ja Satin, lepo bi bilo, da nam pokažeš kako fortkico.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2854 : 09 Maj 2007, 14:52:00
Bom bom, če ne prej pa ko se vidimo ti bom kar album poturila za gledat :D Tudi Lars ne spi v koči, ko je bil v tej starosti sem tudi jaz zgubljala živce, no pa sem kmalu ugotovila, da ko je zanj premrzlo hitro sam odkuri v kučico. Včasih kar pozabiš da jih greje kožuh ki zdrži zelo nizke temperature ;) :D
Mi zdaj doma delamo pa je oče doma in je skoz na vrtu in bo potem ko bo to za nami rabil kar nekaj časa da se spet navadi na ustaljen ritem :D

Ja čas tako hitro beži, prehitro... ;)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2855 : 10 Maj 2007, 10:13:46
Kako so kaj vaši pesjančki?! Upam da so OK in zdravi! :-* ;) Namreč meni moj dela preglavice in počasi me že grabi panika, sicer tako vidno ni nič, tudi ostalo je OK, vendar moj cuker ni tisti Lars ki ga jaz poznam. Sej res mogoče delam samo paniko ampak resnično me vse skupaj žre in razmišljam samo še o tem ali je ali ni? Res je tudi da je moj mali pravi glumac in se zna tudi krasno sam smilit sebi, pa še kaj zraven, vendar vseeno zadnje čase mu ni nič prav, on bi se samo crkljal in stiskal, guzil v naročje (vsi ki ga poznate veste da to ni ravno njegova značilnost)...enostavno mam en slab filing, ki se ga nikakor ne morem znebiti.  Ne vem lahko si vse skupaj samo domišljam in ga daje mogoče vreme, ali pa je sam preklopil da je senior in se tako tudi obnaša ne vem....


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2856 : 11 Maj 2007, 13:56:34
Jutri gremo v Arboretum Volčji potok. Kdaj se dobimo?

Meni bi bilo fino čimprej dopoldne, ker moram potem za knjige...  :)

Kdo vse še pride?

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2857 : 11 Maj 2007, 14:00:04
Kdaj se dobimo?
Ob 16 uri :)


malena3

  • Gost
Odgovori #2858 : 11 Maj 2007, 23:56:07
Satin, mislim, da ni kaj hujšega.
Dejansko sedaj vsi tarnajo, da so psi bolj leni, čudni...tudi Kal je tak...včasih tako čudno gleda, da bi res misla, da ga vse kosti bolijo.
Je tudi nekaj v zraku, ki vpliva na naše počutje (glavoboli,smrkanje), in obenem tudi na naše pesjanarčke.

Mogoče ga še malo opazuj......če se ti bo zdelo, da ni ok, pa se oglasi pri veterinarju na nek rutinski pregled, da se pomiriš in 100% prepričaš, da je vse ok.

Pozdravi Larsa in mu predaj en  :-* od mene.

Lahko vprašam, kdaj ste se menili za Arboretum?
Ker jaz sedaj prvič slišim...nebi vedla, če nebi prebrala.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2859 : 12 Maj 2007, 00:10:29
Mislim, da gre majchy v arburetom z nekom... ni blo mišljeno kot da greste tja na sprehod ;)

Mene jutri žal ne bo... niti tamal mi ne sme noret, tko da je brezveze da grem brez njega, tudi če bom imela čas...

Lepo se mejte ;)



malena3

  • Gost
Odgovori #2860 : 12 Maj 2007, 00:17:07
Aja, sem misla, da sem kaj prespala.

Kaj pa je z malim Cacy?



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2861 : 12 Maj 2007, 00:21:51
Nič pretresljivga... mal more počivat, zarad nogice k je preveč norel... pa je boljš mal počitka narest da bo kaml vse ok, kokr pa da se ne pozdravi do konca in se vleče "poškodba"... tko da tale teden trpimo k mormo bit pr mir :D ;D

to je pa tko če maš štorastega psa ::)



malena3

  • Gost
Odgovori #2862 : 12 Maj 2007, 00:26:58
Po dolgem času še nekaj pozdravov od naju:

S svojo najboljšo prijateljico...


Čas za počitek




Prijatelja za vedno.



malena3

  • Gost
Odgovori #2863 : 12 Maj 2007, 00:28:56
Aja...je bil mal štorkla......a ni nič bolj len k je tako vreme? :-\

Potem pa čimprejšnje okrevanje.

Jutri se lepo imejte, kej poslikajte, Maych fajn se uči. :)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2864 : 12 Maj 2007, 07:49:12
Da bi bil len? :D :D Ko bo on len, bom jst takoj pr vetu, ker to pa ni normalno :D ;D

Zdej je pomlad, vsem psom mora dogajat :o no mojim vsem dogaja :D



Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2865 : 12 Maj 2007, 11:00:20
hm a ni blo to zmenjeno danes za sprehod in da se dobimo ob 16ih pred arboretumom?
sedaj pa še tako čudno vreme... še vedno velja potem?

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2866 : 12 Maj 2007, 11:33:27
Ja thor, ja je bilo tako zmenjeno in še vedo velja, da ob 16 uri se dobimo pred aboretumu in to ne glede  na vreme.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2867 : 12 Maj 2007, 12:37:52
Jst se opravičujem, ker nism vedela da ste za arburetum zmenjeni :-[
Zdej vem, da greste v arburetum na sprehod ;D Lepo se mejte ;)



Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #2868 : 13 Maj 2007, 11:41:21
no na koncu sta najbolj uživala Aska in Ben...


Kaj bomo že šli???


Prodana duša za piškotek


rožice in dlakice :D


Počitek v senci



Seveda si Ben ni mogel pomagati, da ne bi delil poljubčkov


in še malo rožic in dlakic :D



Seveda se je bilo treba tudi ohladiti


Mljask kako bi bla dobra za večerjo :D


My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2869 : 13 Maj 2007, 13:30:36
hahahaha, tale zadna slikca je pa super (no sej so vse zelo lepe) :o :D ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2870 : 13 Maj 2007, 14:07:42
Joj pri zadnji sem se pa pošteno nasmejala. Krasno si tole ujel Thor  :o.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2871 : 14 Maj 2007, 07:08:47
Ja bi Aska in Ben še bolj uživala, če ne bi bilo tako vroče :)

No gremo že dalje


čakata na priboljške


malo poziranja




žeja je res huda


le kaj tam pod drevesom tako lepo diši

končno malo osvežitve :D


Več pa tukaj: http://aska-zivali.moj-album.com/album/7751483/?stran=1

Lp



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2872 : 14 Maj 2007, 08:21:16
Aska in Thor77 slikice so prekrasne :)

Malena3 hvala, zaenkrat ga bomo samo opazovali, namreč se vse bolj nagibam k mnenju da mojega psa daje razpoloženjsko nihanje, namreč predkratkim je naš sosed naredil visoki "kitajski zid" in mu tako zaprl pogled na del njegove sprehajalne poti, namreč Lars zelo rad opazuje okolico in tisto je bil še za povrh njegov najljubši kot, ker se je lahko z glavo lepo naslonil na zid in užival v okolici v senčki 8), no tega zdaj ni več in odkar stoji tam "kitajski zid" Lars ni še uporabil svojega kotička ::) 8). Poleg tega ga zgleda tudi malo vreme daje (ali pa spomladanska utrujenost ;)) ...

Če pa pa se filinga ne bom mogla znebit, bo šel Lars na en tak check up, mislim da takrat bo pa v trenutku stari Lars samo da bo zagledal veta :o :D ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2873 : 14 Maj 2007, 20:49:57
Lepe fotke od vseh.  :)  :) :)

Lepo se mejte.  8)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


karateman

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2874 : 19 Maj 2007, 20:13:49
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in zato upam, da pisem v pravo temo. In sicer nameravam kupiti Sibirskega Haskija zato bi prosil za infromacije, kje bi ga lahko kupil. Bil bi zelo hvalezen, ce kdo ve za kaksno leglo al kaksno drugo infromacijo, da mi jo sporoci. Hvala lepa!



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2875 : 19 Maj 2007, 20:18:11
Lepo pozdravljen.

Trenutno lahko rodovniškega huskyja kupiš pri edini vzrediteljici v SLO Maji Golob.

KONTAKT:
Maja Golob - psarna HYDRARGIUM Gregorčičeva 11, 5280 Idrija, tel. 041/473 314 E-mail: [email protected]

Me pa močno zanima zakaj si se odločil ravno za sibirskega huskyja? :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


karateman

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2876 : 19 Maj 2007, 20:27:41
Aha, Majchy najlepsa hvala!

Zakaj sem se odlocil, zato ker mi je Haski ze od nekdaj najlepsa vrsta psa! Ne vem, deluje mi nekaj vec kot pes, ko ga vidim mi srce zacne hitreje biti in zelim si, da bi ga lahko imel tudi jaz, da bom lahko zanj skrbel in da bom lahko z njim hodil na sprehode, da ga bom lahko vzgajal itd. V glavnem ker imam pse najraje, ta pes pa se mi zdi se nekaj vec kakor pes  ;D  Zato Haski!



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2877 : 19 Maj 2007, 20:37:04
Si že imel kdaj prej psa oz. imaš že kakšne izkušnje z njim?
 
Ker ne glede na vse se moraš zavedati, da husky zares ni navaden pes. Prav tako kot po videzu, tako tudi po karakterju. Je namreč zelo trmast, pri učenju z njim moraš biti zelo potrpežljiv, dosleden, ima zelo močan plenilski nagon in ga moraš zelo dobro naučiti odpoklica, potem je nujno, da se vsak dan veeeeliko giblje, teče, ker mu bo drugače dolgčas, kar bo pokazal s tuljenjem, uničevanjem raznoraznih stvari, itd.

Samo tako napišem z dobrim namenom, ker vse preveč huskyjev se kupi samo zaradi prekrasnega videza, modrih oči, itd, potem pa se jih lastniki naveličajo, ker jim primanjkuje časa za gibanje, vzgojo itd. In na koncu se vse preveč huskyjev oddaja zaradi vseh teh razlogov.  ::)

Lep pozdrav, napiši še kaj.  ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2878 : 19 Maj 2007, 20:38:45
karateman dobrodošel :) Lepo, da se zanimaš za to prelepo pasmo in da se zanimaš o leglih. Majchy ti je že elpo povedala kje jih lahko dobiš v SLO rodovniške SH-je. Ali ga nameravaš šolati, To ti toplo priporočam, da ga začneš že takoj, ko pride v tvoj dom in ga tudi potem tudi v šolo pelješ. Res ti to zelo priporočam...lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2879 : 19 Maj 2007, 20:48:14
Res dobro pemisli, tako SH kot Am-jev se preveč hitro potem oddaja, ko vidijo kako zahtevna pasma je to. No potrebno je ogromno vstrajnosti in potrplenja in res to niso psi za vsakogar. Predno se ga vzame, se je treba res prepričati in pozanimati čimveč o teh zahtevnih pasmah in bolje, da sedaj dokler še nimaš tega psa ali psičke, dobro premisliš in se zavedaš odgovornosti in še enkrat, da si ga/jo pripravljen šolati. Res se ti to še kako obrestuje. Ok moja ni SH pač pa AM, samo vseeno, ampak ves moj trud je bil in še bo poplačan. Naslednji teden greva celo na RO izpit oz. tekmo obenem. Tako, da se vse da, če se hoče :).

lp