Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911414

alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #3120 : 28 Junij 2007, 18:12:19
Majchy: Ja Tirosek je v Novi Štifti, mi smo v Šmiklavžu. Kdo pa so tvoja žlahta? Mogoče poznam :o
Jaeseni greva v OŠ...potem pa bova zaključili, doma pa jo bom navadila še na vleko sani.

Lanabela: Tumorja pa res ne želim imeti pri soji psički, kaj jo naj dam stelirizirat pri 9 mesecih ???


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #3121 : 28 Junij 2007, 18:54:09
Jest sem glede sterilizacije kar dobro pozanimala in sem na koncu prišla do odločitve da s tem opraviva pred prvo gonitvijo. Sem govorila s kar nekaj veterinarji in sem dobila podobne odgovore, kot je že Lanabela napisala. Sany je bila stara ravno malo čez 9 mesecev ko je bila sterilizirana.

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3122 : 28 Junij 2007, 23:23:27
Pesjanarsko srečanje je res pred kratkim bilo. Samo vseeno me zanima, če ste za kakšno srečanje z našimi polarčki in bi obiskali ZOO?? ;D Lahko pa gremo tudi kam drugam ;)


malena3

  • Gost
Odgovori #3123 : 29 Junij 2007, 06:37:05
Jaz pred dopustom ne utegnem...potem po dopustu pa ni problema.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3124 : 29 Junij 2007, 08:12:53
Jaz sem pa zbolela, naslednji teden pa šibam v tujino. Kasneje pa lahko.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #3125 : 29 Junij 2007, 21:35:50
Js sm tut za to srečanje :) mogoč konc avgusta???


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3126 : 29 Junij 2007, 22:15:23
Jaz pred dopustom ne utegnem...potem po dopustu pa ni problema.
Kdaj pa jo mahneš na dopust? Jo pa po tvojem dopustu kam mahnemo ;D

Jaz sem pa zbolela, naslednji teden pa šibam v tujino. Kasneje pa lahko.
No pa potem kasneje ;D

Js sm tut za to srečanje :) mogoč konc avgusta???
Super ;D

lp


Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3127 : 01 Julij 2007, 20:37:53
Pozdravljeni!

Se že vnaprej opravičujem, če se je o zadevah, ki me zanimajo že pisalo, vendar segajo debate na forumu tako daleč nazaj, da nisem uspel podrobno pregledati vseh objav ...

Resno se namreč zanimam za posvojitev huskyja, vendar gre v tem primeru za že 3 leta starega samca. Ozadnje zgodbe, je za take primere bolj kot ne tipično - družina ugotovi, da je s takšnim psom res preveč dela in ga poizkusijo oddati naprej.
Če bi pes prišel k novemu lastniku (meni ;) ) bi mu bilo zagotovo bolje kot mu je trenutno (pomanjkanje pozornosti, ogromno pomanjkanje rekreacije), vendar se bojim, kako bi se zadeve obnesle po takšni (za psa najbrž kljub vsemu šokantni) spremembi. Glede na to, da je pasma že tako ali tako bolj zahtevna in je potrebno več vstrajnosti z vzgojo ipd. ... Bi bil (tako neodvisen) pes sploh sposoben sprejeti novega gospodarja?
Čeprav pravega "gospodarja" trenutno niti nima, ker ga na sprehode vozi 5 ljudi, čez vikend pa ga lastnica pelje na gozdno pot in vozi za njim z avtom po 5 km v vsako smer ... Obup. Predvsem pa hočem z napisanim povedati, da pes načelno ni na nikogar resnično navezan in slovo morda ne bi bilo tako težko (?).

Če ima kdo kakšne izkušnje - lepo prosim za nasvet!


LP, Iztok



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3128 : 01 Julij 2007, 21:08:08
Zgodbice kako se pes naveže na enega samega človeka so plod domišljije ljudi,ki bi si želeli potrditev, da so vasj nekomu na svetu nenadomestljivi.
Psi  seveda se navežejo na svoje krdelo-a zgolj zato,ker jim to omogča preižvetje. Pes kot krdelna žival ve,da je njegov obstoj možen samo v skupini.
Če dobi pes priložnost, da se preseli v novo krdelo oz k novemu gospodarju na boljše bo to možnost z velikim veseljem zagrabil.
Koliko bo pri menjavi v stresu je odvisno od psa. Načeloma pri psih z trdnim karakterejem in vzgojo,ki je doustila noramlen razvoj osebnosti  menjava okolja ni posebno stresna. V vsakem primeru je stres izključno toliko časa dokler se pes ne prepriča,da bo v novem okolju ostal in da osvoji nov sistem.
Bolj prvinske pasme,ki so bolj samostojne še lažje prenesejo menjave , kot npr kakšne občutljive družne.
V tvojem primeru ne dvomim,da bo pes v kratkem samo tebe imel za svojega, saj boš prvi , ki se bo z njim resnično ukvarjal. Z navezanostjo torej zagotovo ne bo težav niti ti zdajšnji lastnki ne bodo konkurenca. Upoštevati pa moraš,da polrne pasme svojo navezanost ne kažejo tako intenzivno in na tak način kot nekatere druge pasme. Prav tako  samo iz ljubezni od tebe ne bo opustil nobenega nezažljenega vedenja,ki se ga je v preteklosti morda navzel. Zato boš moral pač delati na šolanju in disciplini- kakor je itak vedno potrebno.

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3129 : 02 Julij 2007, 08:07:27
Veliko ti je že povedala deteljica, glede na situacijo ki jo opisuješ, je velika možnost da se bo pes dokaj hitro in lepo navadil nate, polarci so malce samosvoji psi, ki zelo radi uporabljajo svojo glavo, pri njih partnerstvo temelji na vzajemnem spoštovanju (torej 50:50). Če si pridobiš njegovo spoštovanje bo ta pesjan tvoj zvesti spremljevalec do konca svojega življenja.
Glede šolanja, ja res niso najbolj enostavni za šolanje - prav zaradi tega ker zelo radi uporabljajo svojo glavo, sicer stvari zelo hitro dojemajo, vendar če v zadevi ne vidijo nobene koristi zase je velika možnost da tega ne bodo izvedli, poleg tega tudi ne marajo da eno vajo prevečkrat ponavljajo - ne marajo preveč enoličja.
Nekateri krasno delajo na hrano ali igrače, samo ugotovit moraš na kaj pada in potem bo vse lepo teklo ;)

Če se odločiš zanj, veliko sreče in veselja, pa seveda se priporočamo za kake njegove slike in poročila kako vama gre ;)


malena3

  • Gost
Odgovori #3130 : 02 Julij 2007, 09:41:58
Še moj nasvet: prijatelj iz tujine se je vrsto let ukvarjal z vzrejo in šolanjem husky-ev.

In tako je velikokrat vzel pod streho kakega že odraslega pesjanarja, katerega mu bivši lastniki niso bili kos, oziroma, za moje pojme niso imeli veliko mere potrpežljivosti.

Z vsakim se je odlično ujel, je pa on zelo veliko prakticiral veliko igre-različnih oblik, kratkih, vedno jim je dajal veliko novega, svežega in vedno jim je dneve zapolnjeval z različnimi igrami za razmišljanje, prav tako ni uporabljal nobene oblike prisile, kazni so bile dosledne itd....

Tako da glede na napisano situacijo mislim da imaš idelane šanse, da ga lepo vzgojiš, ravnanje bivših lastnikov pa rajši nebi komentirala,  ::), posebej ne tiste vožnje z avtom za psom, moram pa dati točko za izvirnost...jao...



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3131 : 02 Julij 2007, 10:24:10
No jaz sem jo posvojila staro leto in pol, bilo je treba veliko ukvarjanja, ampak se je obrestovalo :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


tinkarca

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3132 : 02 Julij 2007, 11:21:44

 Zdravo!

Tudi jaz sem nova na tem forumu - sem Iztokova punca in za zgoraj omenjenega haskija naj bi skrbela s skupnimi mocmi, zato tudi mene zanima nekaj stvari v zvezi z njimi.

In sicer sem v zadnjem tednu prebrala tono stvari o haskijih vkljucno s tem, da niso psi cuvaji in da te ne opozorijo ce kdo nepovabljen pride v hiso, ker imajo radi vse ljudi("najinega" so pri prejsnjih lastnikih enkrat celo ukradli izpred hise:)). Pri tem me zanima naslednje: ali to pomeni, da pes ne bi odreagiral niti ce bi bil lastnik neposredno ogrozen - npr. da bi ga napadel clovek ali kaksen drugi pes?

Druga stvar, ki me zanima pa je- glede na to, da ga bova vzela s seboj na morje - kolikokrat na dan ga je potrebno peljati v morje, da mu ni prevroče? Verjetno ga je potrebno tudi takrat imeti privezanega?

Za odgovore se vam ze vnaprej lepo zahvaljujem!

Lp, Tina



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3133 : 02 Julij 2007, 11:28:27
Naš je kar čuvaj (mogoče se je to navadu od drugega psa ki ga imamo), veliko laja (ne tuli) kadar kdo pride, mogoče tudi malo iz strahu, ker se boji neznanih... velikokrat pa laja od veselja ko kdo pride in skače po ograji in po ljudeh (grda navada ja  :-[). Tako da naš je kar vredu čuvaj :-*

Je bila tudi ena situacija, ko je ena zmešana soseda napadla mojo sestro in je mela kamne v roki, je grozila da ji jih bo vrgla v glavo in je haski (ki je bil s sestro zunaj) renčal in šel proti njej (sestra ga je komi držala), se pravi jo je branil...

Težko je pa rečt kak bo pes, vsi so različni ;)



malena3

  • Gost
Odgovori #3134 : 02 Julij 2007, 11:34:44
Hm, zadnjič ko smo bili v gozdu in je šel mimo en gospod, se je moj naježil in začel renčati.
To se je do sedaj zgodilo samo ene 2x, drugače pa če kdo pride k bajti, skače in bi se igral.
Ne vem, mogoče čuti človeka po karakterju, nimam pojma.

Sicer ne vem kaka je stvar, ampak ta, o katerem sem pisala prej (znanec iz tujine) je imel slabo izkušnjo, ko ga je nekdo hotel ukrasti sredi sprehoda in takrat je pač pes odreagiral zelo, zelo burno, tipa je napadel in ugriznil.



malena3

  • Gost
Odgovori #3135 : 02 Julij 2007, 11:39:06
Tinkarca, glede vode je zopet odvisno...moj se ne kopa, ampak samo namaka v vodi, zmoči se to trebuha.

Zdej, glede na slano vodo bi bilo potem super, da se ga zmoči z navadno vodo, ampak tukaj ne vem, koliko bi kaj odregiral na to kopanje.

Glede privezanega ali ne....to bosta videla, kako se bo on sploh obnašal pri vama. Jaz svojega spustim, ampak če ne uboga, gre takoj na štrik, ker ne upam reskirati raznega skakanja po ljudeh in da mi prinese v gobcu kako sosedovo kuro.

Mogoče bi bilo najboljše, da ga spustita za začetek nekje doma, kjer je varno pred ljudmi, živalimi, cesto, da vidita, kako bo odregiral. Sploh odpoklic je pri husky-ih zelo problematična stvar.

Kdaj pa ga nameravata dobiti in kdaj nameravata oditi na morje?




tinkarca

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3136 : 02 Julij 2007, 11:54:53
 Iskat ga nameravava iti nekje sredi julija, bolj resno bi sli pa na morje septembra...



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3137 : 02 Julij 2007, 11:57:43
Tinkarca načeloma Husky niso čuvaji, je pa tudi od psa do psa različno, moj se oglasi če kdo od domačih pride domov češ kje si bil tako dolgo :o ::), če pride kdo drug ga še nisem slišala lajati. Je pa tudi moj že mene branil, ko sva na sprehodu srečala človeka ki se je čudno obnašal, Lars se je naježil in zamolklo renčal, dlje od tega k sreči ni pršlo, pa kadar smo na vrtu nas brani pred sosedovo  psico Dobermanko ki se nonstop dere ::)
Drugače pa gre tukaj za pse ki so zelo družabni in uživajo v družbi ljudi, tako da jim čuvajske značilnosti niso ravno pisane na kožo. Torej če bi ti raje čuvaja, husky ni ravno primeren za to ;)

Glede kopanja gre tudi moj samo najdlje (po novem) do trebuha, boh ne daj v globljo, je pa dobro psa po kopanju v slani vodi ob koncu dneva umiti še s sladko vodo ;)
Glede na to da bosta psa dobila nekaj časa pred tem predno gresta na morje, bi vama priporočala da ga imata na vrvici, saj jih je zdaj na voljo kar veliko recimo Flexi se da regulirati dolžina, namreč ne boste dovolj dolgo skupaj da bi psa toliko dobro spoznala da bi vedela kako bo reagiral ob določenih dražljajih ;)


tinkarca

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3138 : 02 Julij 2007, 12:16:23
Glede na to, da tudi do zdaj ni bilo pri hiši nobenega čuvaja, bomo tudi vnaprej zmogli brez;) Mene samo to veseli, da vecina psov na nek nacin odreagira, ce cuti, da je lastnik nevarnosti - tako, da bom imela boljsi obcutek, ce ga bom zvecer peljala na sprehod:)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3139 : 02 Julij 2007, 12:39:02
Več o samemu pesjanu probajta dobiti še pri njegovih sedanjih lastnikih, potem bosta imela malce več vpogleda v njegov vedenjski vzorec.
Glede mojega je pa tako, jaz težko predvidevam ker je moj en netipično tipičen husky, še posebaj glede na ostale huskye tu na forumu katere z Larsom poznava. Kajti moj ne mara ravno preveč da se tuji ljudje preveč obregajo vanj, on je čisto zadovoljen samo z nami, ne sprejme ravno vsakega :-[ je bolj tako nedostopen oz. vzvišen. Sicer mi je to čisto všeč, ker ne maram da mi ravno vsak ki ga srečam šari po psu, ampak ko sem pa v družbi prijateljev ki bi ga z veseljem pocrkljali mi je pa malo nerodno (zgleda ravno tako kot da bi ga tega učili) :D
Sicer ga ljudlje zanimajo vendar samo od daleč :o :D


Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3140 : 02 Julij 2007, 14:00:56
Kako visoko pa lahko dejansko skoči? Baje jim meter in pol ni pretiran problem ...
Se mi zdi, da bom moral vrtno ograjo malce nadgraditi ;)



malena3

  • Gost
Odgovori #3141 : 02 Julij 2007, 14:02:49
Zna skoči zelo visoko....mi smo že večali, ja, pa ne vem če ne bomo še 1x. ::)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3142 : 02 Julij 2007, 14:06:49
Mislim da bi nekje 2 metrska ograja zadostovati, tako imamo mi v planu, je pa tako da se ti polarni hudiči dokaj hitro naučijo vseh neumnosti in še izvajajo jih zelo radi >:( ::)  Je pa treba paziti na temelje je dobro da so vsaj kak meter v zemljo zabetoniranu, ker če ne gre s preskakovanjem, so izredno dobri v kopanju lukenj in pa plezanje preko ograje jim baje tudi ni tuje :o >:( >:D

Imate doma še kako drugo domačo žival npr. muco, zajčka...? Če imate, se je dobro pri prejšnih lastnikih pozanimat kako prenaša muce..., ker drugače bosta imela kar nekaj težav da ga privadita na njih, namreč za njih so male živali plen in če kakšna konča v njihovih šapah se jim ne piše nič dobrega.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3143 : 02 Julij 2007, 14:17:31
Jaz imam ograjo visoko 2 m in se mi ni zgodilo, da bi jo preskočila, pa lahko vzame zelo dolg zalet. Samo robnike je treba betonirati na robove, ker radi skopljejeo pod ograjo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #3144 : 02 Julij 2007, 16:51:58
Glede morja, je fino, če imate možnost vzeti apartma s klimo. Tako naredimo mi in ko je vročina res najuhujša pustiva Sany kar v apartmaju pa ni nobenih problemov. Zjutraj in pozno popoldan ko ni več tako vroče jo vzameva na plažo, kjer si najdemo kotiček v senci, pa ni nobenih problemov. Sany drugače obožuje vodo(dokler ni prisoten kakšen šampon ;D) tako da jo večkrat tudi na morju peljem do vode da se kopa, ampak ne mara pa preveč valovov. Če gresta v kakšen kamp ali kaj pa na javno plažo, je zelo pomembno da se prej pozanimata če so psi dovoljeni, ker se je nama že parkrat naredilo da so nas ljudje ki so se kopali nadrli in hoteli nagnati, čeprav ni nikjer pisalo da je za pse prepovedano >:( >:( >:( Ampak se nismo dali ;)
 
Glede ograje pa pomojih izkušnjah je najbolje imet tako res trdno( ne tiste mrežaste, za vrt,sploh če ni varjena), ker mi smo postavili čisto novo, ko sem dobila Sany(prejšnjo je zlahka preskočila) pa je bila kar naenkrat potem luknja v njej, Sany pa nikjer. Najprej smo mislili da jo je Sany zgrizla, šele potem ko smo jo že kakšne trikrat popravili(se je poznalo na računu ;)), smo pa ugotovili, da jo pravzaprav grize sosedova prinašalka >:( in sosedi se sploh ne dajo prepričat da njihova psica to dela, čeprav je sedaj na tistem mestu ograja dvojna in je uničena samo iz zunanje strani >:(
Se pa strinjam z Albo, da je robnike treba obvezno zabetonirati.

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3145 : 02 Julij 2007, 17:40:48
Kaj ko bi šli na dopust kam v gore, bi blo bolje za psa in za lastnike  ::)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


malena3

  • Gost
Odgovori #3146 : 03 Julij 2007, 06:35:59
Kaskaee, kaj pa če niso ljubitelji gora? :)



Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #3147 : 03 Julij 2007, 07:48:59
vsak lastnik SHjev bi moral biti ljubitelj mraza in snega :D če ne drugega, saj ti ni treba iti v gore... pod gorami je prav tako fletno (Bovec, Kranjska, Bohinj,...)

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


malena3

  • Gost
Odgovori #3148 : 03 Julij 2007, 08:39:46
Thor, sej za Bohinj itd druge lokacije ne rečem, grem tudi pri nas okoli kam višje, ampak da bi šla namesto na morje na dopust v gore, se pa ne vidim.... mraza in snega imamo dost skozi celo leto, sončka pa ne ravno. ::)



Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #3149 : 03 Julij 2007, 09:29:14
e viš, mene pa na sever rine... letos grem za dopust v Moskvo :D

pa če bo vse posreč še pozimi v St. Petersburg

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija