Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911639

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3150 : 03 Julij 2007, 09:46:09
Tudi moj idealni dopust bi ble severne države :), toliko imam rada mraz, sneg in podobno. Ampak moj možek se ne da in me vsako leto prepriča za morje.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3151 : 03 Julij 2007, 09:48:29
e viš, mene pa na sever rine... letos grem za dopust v Moskvo :D

pa če bo vse posreč še pozimi v St. Petersburg

Mene tudi ... predvsem Skandinavija ... V Rusijo greš s psom?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


malena3

  • Gost
Odgovori #3152 : 03 Julij 2007, 09:55:46
Jaja, jaz bi tud šla čim bolj na sever, sam kaj ko celo leto delaš za en dopust, itak imam pa jaz za morje že 3 leta isto destinacijo.

Alba, napokava kufre pa nekam greva? :P
Kam bi pa šla?

Thor, Moskva je pa moja želja že od nekdaj, da jo obiščem. ::)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3153 : 03 Julij 2007, 11:09:13
Tudi moja velika želja je poleg eksotike obiskat severne dežele, Aljasko, Skandinavijo, Islandijo in pa seveda Rusijo z njenimi cvetovi Moskvo, St. Petersburg, še posebaj se mi je ta dežela priljubila po opisovanju mojega očeta, ki je kar nekaj let preživel na delu tam :), zanj je Rusija poleg Slovenije ena najlepših dežel ;D Mogoče se mi želja kmalu uresniči ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3154 : 03 Julij 2007, 11:40:16
Malena3 moja sanjska destinacija je Norveška  ;D, a si predstavljaš iti tja v času snega, psom se strga :).


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3155 : 03 Julij 2007, 16:38:21
Mene pa vleče, da bi šla na Norveško, Švedsko, Finsko, Canado, Grenlandijo ter absolutno na Aljasko ;D, pa še kam ;).


malena3

  • Gost
Odgovori #3156 : 04 Julij 2007, 19:05:43
Hm, eno vprašanje mam..moja mrcina se vsak dan skoz dere...

To izgleda tako, da ko se igrava in mu mečem žogico, ali pa skačem po pesjaku ko malo neumna, se on začne dreti, no, tuliti in to tko histerično, da ne vem če ga ne slišijo tam do nakupovalnega centra ene 10 km preč od nas. Isto je, če ga kličem po imenu. Seveda ne vsak dan, ko mu je vroče ali je len, se mu kaj takega ne da, v večini pa vedno.

Se komu svita, kaj naj bi mi želel s tem povedati?



Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3157 : 05 Julij 2007, 02:25:12
Zdravo!

Midva z Iztokom sva sla v ponedeljek pogledat kužka Dona, ki ga nameravava posvojiti - glede česar sva vas spraševala za mnenje nekaj dni nazaj.

Don svoje dneve preživlja priklenjen na vrtu in sicer na cca. 2,5-3m dolgi vrvi. Zraven ima hiško in vodo. Hranijo ga enkrat na dan, kadar pač imajo čas. Večino dneva je sam. Še posebej poleti, ko so otroci na morju, a tudi v drugih letnih časih ni dosti bolje. V hišo ga ne spustijo, torej je tudi takrat, ko so domači doma, a so v hiši, sam. Na sprehod ga peljejo le zvečer - hodi cca. 2 km na dan. Enkrat do dvakrat na teden pa teče 10 km za avtom. To, da naj haskiji ne bi smrdeli zanj ne velja, saj sva ga ze od daleč zavohala pa tudi njegova dlaka ni sivo bela ampak že bolj sivkasto rjava -pes je pač zunaj. Da zanj res nimajo časa se vidi tudi po tem, da ima na sebi še polovico zimska dlake, saj ga izgleda nihče ne češe.

Ko sva ga peljala na večerni sprehod je najprej noro vlekel, ker je na ta sprehod očitno res čakal ves dan - na poti nazaj pa se je umiril. Ko sva ga pripeljala nazaj, ga je lastnica priklenila nazaj, mi pa smo se usedli nekaj metrov stran. Pes je stal in cvilil - jaz predvidevam, da je hotel k nam, saj je bil tako izvzet iz dogajanja. Ko sva odhajala ga je lastnica spet odvezala in pes je spet pritekel in začel skakati na naju. Ko so ga ponovno privezali in sva midva odšla pa je revež cvilil na svojem koncu vrta.


Najino mnenje je torej , da pes krvavo potrebuje človeško pozornost, zanima pa naju, kaj o tem mislite vi, ki imate s temi psi več izkušenj.....   



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3158 : 05 Julij 2007, 04:28:24
Vzamita psa čimprej in hvaležen vama bo vse življenje , lahko ste sigurni, da ne bo niti malo pogrešal bivših lastnikov  :P



Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3159 : 05 Julij 2007, 05:42:49
Vzamita psa čimprej in hvaležen vama bo vse življenje , lahko ste sigurni, da ne bo niti malo pogrešal bivših lastnikov  :P
Točno tako, čimprej rešita tega psa, da pride v boljše roke. Tako se ne dela s psi, pa naj bo to SH ali ni važno katera pasma. Tale pes bo presrečen, ko ga bosta vzela. Sigurno vama bo zelo hvaležen :)

lp


malena3

  • Gost
Odgovori #3160 : 05 Julij 2007, 06:39:45
Kot prvo, ne odlašajta, in ga vzemita ČIMPREJ.

Kot drugo, žal mi je da to napišem, vendar v primeru, da psa ne nameravata vzeti, mi prosim sporočita, da ukrepamo dalje, ker tole je praktično že za prijavo inšpekciji: neprimerni bivalni prostori, nečloveško ravnanje, zanemarjen pes,...

Po vsem, kar sem sedaj prebrala, sem zelo zgrožena in zanima me, kako je pri njem z zdravstvenem stanjem?
Če živi v takih pogojih in dobiva hrano kot pač je, najbrž za kako razglistenje in cepljenje še slišali niso.
Imata možnost, da ga odpeljeta do kake veterinarske klinike?

In kar me najbolj zanima, kdaj ga sploh mislita vzeti?

Pes NUJNO potrebuje NOV, UREJEN IN NORMALEN DOM, naučila ga boste vse, kot druge pse, kar pa je še najbolj pomembno, dala mu bosta svetlo točko v življenju.




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3161 : 05 Julij 2007, 07:43:20
Hm, eno vprašanje mam..moja mrcina se vsak dan skoz dere...

To izgleda tako, da ko se igrava in mu mečem žogico, ali pa skačem po pesjaku ko malo neumna, se on začne dreti, no, tuliti in to tko histerično, da ne vem če ga ne slišijo tam do nakupovalnega centra ene 10 km preč od nas. Isto je, če ga kličem po imenu. Seveda ne vsak dan, ko mu je vroče ali je len, se mu kaj takega ne da, v večini pa vedno.

Se komu svita, kaj naj bi mi želel s tem povedati?

Malena mislim da se Kal pogovarja s teboj, nekaj podobnega počne nas, seveda je najglasnejši takrat ko se gre z očetom ali bratom "borbe". Histerijo zganja samo takrat ko kam greva, ker je totalno neučakan ali pa tegoto ko spozna da on ne gre z mano ::)


malena3

  • Gost
Odgovori #3162 : 05 Julij 2007, 08:34:48
Aha, hvala Satin.

Ja, sej to se dogaja v večini med igro, ko oba skačeva ko malo  ::) :P



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3163 : 05 Julij 2007, 08:42:09
Čakaj še malo pa te bo ob prihodu domov začel "nap!"%evat" kje si tako dolgo hodila, seveda ti bo poleg povedal še vse kar se je čez dan dogajalo okoli njega.
Meni je Lars prav smešen, ko tako brblja, godrnja, brunda in tuli, čez čas prav pogruntaš kdaj te "nap!"%eva", kdaj ti kaj pripoveduje in kdaj v igri vpije še še še... :o :D ;) :P Midva z Larsom imava občasne medsebojne "pogovore" zakaj naj bi kaj storil in kaka je korist od njega, najboljši pa je ko se s fotrom kregata za grozdje :D >:D
Samo takrat ko bi si najbolj želela da se dere, takrat je pa čisto tiho in vzvišeno opazuje ljudi ki prihajajo k nam, češ oni niso vredni da bi se jaz oglasil ::) :o :D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3164 : 05 Julij 2007, 09:19:27
Iztok pozdravček,

tudi moje mnenje je, da psa čimprej vzameta. Če še nimata ograje zgrajene, je pes za ta čas lahko notri, pri nas je bilo tako. Problemi bi mogoče lako bili pri čistoči, vendar se pes kaj kmalu navadi tudi na to. Jaz bi ga skopala, ornk sčesala, preverila stanje zobk, ali je bil redno cepljen, razglisten, ali ima mogoče bolhe.
Glede na to, da ga ne sprehajajo veliko, sem mnenja, da če ga bosta trikrat dnevno vodila na sprehod, bo pes zelo hitro pokazal hvaležnost in navezanost na vaju. Bo pa seveda treba ga navaditi, da hodi poleg. S tem sva imela midva nekaj problemov, vendar se je naučila tudi to.
Pri moji psički vidim hvaležnost in navezanost na naju, ker sva jo posvojila in ji resnično posvečava veliko časa.

Prosim ne odlašajta :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3165 : 05 Julij 2007, 10:45:06
Tudi jaz mislim,da ni kaj odlašat. Ograja? Ja no pa kaj če je ni. Kasneje lahko postavita zunanji boks za čas , ko bosam. Zdaj pa ga imejta v hiši. Uredita varen prostor ali posatvita veliko kletko za čas ko bo sam. Praktično - začnita, kot bi imela mladička.
Za navezanost je najbolje, da itak čim manj oz nič pohaja, pa čeprav samo po velikem vrtu. Imejat ga čim bliže sebi . Večkrat na dan se po malem igrajta, hranita ga veliko iz roke- tudi redne obroke. Lahko ga takoj začneta učit s klikerjem. Ko nimata časa zanj ne rabi vrta in prostranstev, naj kar počaka v bolj omejenem prostoru.
Kasneje pa, če in ko boste imeli ograjo ga lahko tudi zunaj malo pustita. Ampak psi,s katerimi se redno kdo ukvarja itajk nimajo nobenega veslja od vrta, če ni tam tudi koga,ki bi jih zabaval oz s ez njimi ukvarjal. Večinoma stojijo ali ležijo pred vrati in čakajo,da jih spustijo notr.
Prostorem boks oz ograjena manjša površina tik ob hiši jim popolnoma zadošča. Res ni nujne potrebe po ograjevanju celih haciend. To mislijo ljudje, ki verjamejo, da psu hektari  lahko nadomestijo pozornost- ampak to žal (ali na srečo ) ni res, tako kot otrokom ne moremo s številnimi dragimi igračami nadomestiti naše družbe in igre z njimi.
 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3166 : 05 Julij 2007, 10:54:08
Jah, kužatu se mogoče malce vidijo zadnja rebra. To verjetno ravno ni znak, da je natreniran, ampak kvečjemu malce podhranjen?  :-\
Sicer deluje zdrav ...
Vglavnem, 23. julija gre sigurno z nama, novo nesmrdljivo vrvico in oprtnico pa seveda glavnik ze imava ;)

Najbolj se pa "veselim" kopanja. Glede na to, da v 3 letih in pol vode še ni videl od blizu ... Načelno sva ga mislila imeti ene 2 dni sicer zunaj (in mu seveda stalno delati družbo), magari na vrvici, toliko da se vsaj malo navadi na drugo lokacijo, potem pa ga poizkusit okopat  :o , da se bo pujsek lahko preselil notri v hišo :)
A kdo slučajno ve kateri šampon in balzam sta primerna za Huskyje?

Alba, a ti svojo posvojila še pred "puberteto"?
Hehe, našega bo treba še marsikaj naučit. Recimo da se ne skače na vse po vrsti. Pa kremplje mu bo treba postrižt - Tini se že pozna, da ga ni ta pravi čas za tace ujela :o ...



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3167 : 05 Julij 2007, 11:05:03
Če se SH pri vsej tej dlaki vidijo zadnja rebra, potem je nekaj hudo narobe! (mogoče ste mislili, da se jih čuti, to pa ni tok narobe). Kopanje zna bit zanimiva reč, jst ne vem če bi se upala v to hitro spustiti pri odraslem in novem psu. Mogoče je res bolje počakati par dni, da se naveže. Lahko pa doma na vrtu z igro probate, če ima rad vodo (vrtna cev, da se malo špricate in igrate zravn).
Vsekakor pa je pomembna navezanost in tudi jst bi delala tako kot je deteljica opisala.
Iztok, iz kje pa ste? (če nism spregledala že tega podatka) Zakaj šele 23.7. po psa?

Lep pozdravček



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3168 : 05 Julij 2007, 11:09:20
Jaz bi verjetno žrtvovala tistih nejkaj fičnkov in psa peljala v kakšen salon da ga očedijo, mu postrižejo kremplje in kar je še takih neprijetnih zadev. Saj bi denar pošteno zaslužili. Domov bi pripeljali čistega psa, od katerega ne bi frčala dlaka, mirno bi ga lahko vzeli v hišo, tistih nekaj debelih ur, ki bi mjih porabili za izčesavanje stare dlake in kopanje (da o čiščenju stanovanja po tem posegu ne govorim) pa bi raje porabili za prijetne sprehode in igro s psom.


malena3

  • Gost
Odgovori #3169 : 05 Julij 2007, 11:11:21
Jaz sem prav vesela, da ga bosta vzela, res.

Šamponi niso točno določeni, ampak ga ne kopajta preveč, za prvič bo 1x čisto dovolj, da ga orenk skopata, potem se bo itak sam umival-ko mačka.

Tukaj si preberita eno temo od šamponov: TUKAJ

Imam pa jaz nekaj testerjev šamponov, pa jih ne rabim, in vama jih lahko pošljem.



malena3

  • Gost
Odgovori #3170 : 05 Julij 2007, 11:13:22
Nista odgovorila...najbrž ga mislita peljati k VETERINARJU?
Mene to zelo skrbi, ampak res.....kremplje in vse ostalo že pride, najprej ga je treba celotnega pogledati.

Ja, iz kje sta?

Drugače pa vam bomo rade volje pomagali, no, vsaj jaz, le da mišek dobi normalen dom.

Najbrž je še za jesti dobil kar ostanke hrane... ::)



Iztok

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3171 : 05 Julij 2007, 11:19:55
Po psa greva sele takrat, ker naju prej bolj ali manj ne bo doma. Drugace sva iz Ljubljane. Glede salona je pa takole - sva ze prisla na to idejo in tudi ze sprasevala za termin, ampak so imeli prvi prosti termin sele 29.avgusta. To je bil salon v BTC-ju, ki naj bi bil eden izmed redkih, ki jemlje tudi tako velike pse. Morda kdo od vas pozna kaksen drug salon, kjer bi nas vzeli hitreje?
Ce, ne potem se zelo priporocava za testerje :) (Hvala malena)

Nacelno naj bi bil cipiran in cepljen ampak verjetno, ga bova vseeno peljala na en hiter pregled.



malena3

  • Gost
Odgovori #3172 : 05 Julij 2007, 11:30:18
Vama bom pisala privat, da se domenimo za testerčke.

Res ga peljita na pregled, glede na to, kako delajo z njim, je vprašljivo, kolikokrat je bil cepljen, razglisten in vse ostalo.
V Ljubljani so super klinike, tukaj še nekaj linkov od salonov, pa malo povprašajta.

http://www.liliput.si/
http://www.klinikaloka.com/osebje.htm
http://www.smrcek.si/My_Homepage_Files/Page0.html



malena3

  • Gost
Odgovori #3173 : 05 Julij 2007, 13:38:58



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3174 : 05 Julij 2007, 14:00:27
No sej se iz knjižice vidi kolikokrat in za kaj je bil cepljen.

To če se mu vidijo rebra pomeni, da je definitivno premalo hranjen.

Predlagam rajši nakup oprsnice, ker bo manj pritiskala na sapnik, če bo pes vlekel na sprehodu.

Ne Alba je bila stara eno leto in pol, ko sva jo midva dobila.

Glede krempljev je pa tako, da če ga dovolj voziš ven, da teče, se mu sami brusijo. naša ma tako lepo zbrušene.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3175 : 05 Julij 2007, 14:03:39
Malena ful lep video... bi se jim kar pridružu ;)


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #3176 : 05 Julij 2007, 14:24:22
hehe no zdaj sem pa dobil odgovor na vprašanje, zakaj se Ben letos noče slečt in zamenjat zimeskega plašča za lahkotnejšo poletno opravo :D zime sploh ni bilo konec :D

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3177 : 05 Julij 2007, 16:34:11
malena super link do filmčka si dodala :D


malena3

  • Gost
Odgovori #3178 : 05 Julij 2007, 17:43:50
Sam da vam je všeč. :P



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3179 : 05 Julij 2007, 19:35:11
ko gledam take filmčke ratam depresiven, PREKLETO POLETJE  >:(

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~