Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1911446

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3210 : 10 Julij 2007, 16:02:58
Malena pozabla napisat ful dober filmček, glavni igralec pa tudi :-* :D

Veš kaj glede na to kake pesjane si mam namen nabaviti me boš še prosila  :P :o :D >:D  Madoniš če bomo za pesjane mel bomo pa še zate mal napraskal a boš mela isto tarifo za vse razstave ali bodo domače kej cenejše, pa popust na kolegialnost ;) :D >:D

Sem pa prejle malce bolj si ogledala Nutelline fotke s srečanja in glej vraga, moj pesjan se je celo postavil kot se šika (OK ne čisto, zadnje tace je malce po NO postavil, ne čisto ampak dovolj da mu malce hrbtna linija pade)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3211 : 10 Julij 2007, 16:05:34
Satinka pol se bova pa kr za količinski popust zmenile :D :D :D :P



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3212 : 10 Julij 2007, 19:14:31
Pa še v solastništvo se oddaja 2-letna psička(rodovniška):
http://www.bolha.com/oglas2495386

lp
Hmm, mamljiva ponudba, sm kaj za vraga pomeni solastništvo  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3213 : 10 Julij 2007, 21:33:08
Solasništvo pomeni, da ne odločaš samo ti kaj bo s psom..... razstave, parjenje in te stvari. 

Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #3214 : 10 Julij 2007, 22:46:31
V nekaterih primerih je pomenilo solastništvo tudi to, da se vzreditelji niso ukvarjali s psom, pametovali pa so na veliko-beri:negativno.



malena3

  • Gost
Odgovori #3215 : 10 Julij 2007, 22:53:38
Prosim da malo pošljete naprej, kar sem priložila v pdf datoteki.
Bi vam bila zelo hvaležna, sama pa sem razočarana-again. >:(



malena3

  • Gost
Odgovori #3216 : 10 Julij 2007, 22:56:07
Satin, hvala za pohvalo glede našega igralca. :P



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #3217 : 11 Julij 2007, 04:26:42
Prosim da malo pošljete naprej, kar sem priložila v pdf datoteki.
Bi vam bila zelo hvaležna, sama pa sem razočarana-again. >:(
A ni tole že dolgo časa nazaj krožilo okrog  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3218 : 11 Julij 2007, 05:11:09
malena3 zanimiv filmček :). Tisto iz priloge se mi zdi, da je res že krožilo naokol ;)

kaskae glede solastništva pa so ti že odgovorile ;)


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #3219 : 11 Julij 2007, 09:05:43
Ja za tole Brino sem tud jest že vidla oglas. Božica, take lasntnike bi jest kr... >:( >:( >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


malena3

  • Gost
Odgovori #3220 : 11 Julij 2007, 09:07:03
Ja baje je še vedno pri lastnici, več izvem tekom dneva.



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #3221 : 11 Julij 2007, 09:15:03
Gal dobiva temno rjav rep, noge ima črno sivo belo in oranžne, hrbet je sivo črn z belim flekom, po trebuhu je pa čisto bel, tko da imamo vse barve, ki jih imajo haskiji na enem psu.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3222 : 11 Julij 2007, 11:25:50
Solastništvo je lahko zelo v redu zadeva, ali pa tudi ne (saj poznate pregovor, da v španoviji še pes crkne). Tista lepotica iz oglasa je res mamljiva... Je pa pri takih solastništvih treba res dobro premisliti, kaj potegne za sabo. V konkretnem primeru zanesljivo ne gre za vzreditelja, ki bi premalo delal in preveč pametoval in če bi si psičko lahko privoščila, bi si načeloma s to lastnico celo upala iti v španovijo.
kar se pa Brine tiče, mi zadeva smrdi, veliko takih in podobnih zadev kroži po netu v nedogled dolgo, nekatere so čista potegavščina, druge pa so zastarele. Se je že zgodilo, da je tak oglas dal na net jezen možiček, da je zagrenil življenje svoji ženkici.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3223 : 11 Julij 2007, 11:45:01
Če koga resno zanima solasništvo psičke (Day) iz oglasa, potem naj si na list napiše vsa vprašanja kar ga zanima, in lepo pokliče na objavljeno številko. Sem prepričana, da s pravim pristopom in zanimanjem, je možno vse lepo zvedeti (kaj pomeni solasništvo v tem primeru).
Jst lahko le povem, da je psička zelo ubogljiva in rada dela, ter je zelo prijazna  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3224 : 11 Julij 2007, 12:02:48
Cacy nehi, meni se že brez tega cedijo sline.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3225 : 11 Julij 2007, 12:05:33
Cacy a bi ti rada meni plane pomešala! Mislim vsak dan se vsaj najman ene 3x slinim ob njeni sliki ::)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #3226 : 11 Julij 2007, 12:11:20
Ok, bom nehala ;D :P



alora

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
  • Moj Sibk.<3.
Odgovori #3227 : 12 Julij 2007, 14:30:46
ja ko je bla siba mejhna je ble čist taka_zlo podobna...zlo se je spremenila...RESSSSS


tinkarca

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3228 : 16 Julij 2007, 11:54:59
Zdravo!

Z Iztokom bi Dona rada peljala na morje, ampak nimava karavana ali enoprostorca pa me zanima, kakašne so vaše izkusnje s tem....



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3229 : 16 Julij 2007, 12:02:49
Živjo Tinkarca, jaz tudi nimam enoprostorca ali karavana, ima pa v prtljažniku od Cliota vseeno dovolj prostora, drugače pa ga lahko z varnostnim pasom za pse, pripneta na zadnje sedeže ;) Moj se sicer ne mara vozit na zanjih sedežih ker nima dovolj dobrega pregleda, v prtljažniku pa prav uživa :D ::) Če nimata klime se gre na pot ponoči ali pa zelo zgodaj zjutraj ko ni tako vroče, vmes se je potrebno seveda še kaj ustaviti, drugače pa če se rad vozi ne bi smeli imeti večjih težav ;)


tinkarca

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3230 : 16 Julij 2007, 12:10:30
Hvala za odgovor:)

Varnosti pas za pse pa verjetno prodajajo v trgovinah z malimi živalmi?



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3231 : 16 Julij 2007, 12:15:11
V vseh bolje založenih trgovinah bi ga morali imeti, za tele vem da ga imajo Zootic v Cityparku in pa Mr. Pet v BTC-ju ;) Na pot vzamita tudi dovolj vode ;)


tinkarca

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3232 : 16 Julij 2007, 12:18:51
Aja, pa se eno vprasanje imam..V petek, ko sva ga sla obiskat je ful skakal na naju...ampak tako, da se je potem s tacami prijel za naju in ni hotel dol...mlajša lastnica je rekla, da skuša pokazati prevlado, ampak meni se je bolj zdelo, da se goni...



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3233 : 16 Julij 2007, 12:47:08
Skakanje po ljudeh, živalih ali naskakovanje je pasja govorica, ki pomeni izražanje nadrejenosti. Takega obnašanja ne dovoli, pa če se še tako fino zdi.

Kristinca & Florinca


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3234 : 16 Julij 2007, 13:25:33
Lahko da je hotel pokazat svoje veselje, možno tudi da si vaju je poskusil podrediti ali pa..., je pa težko takole ker nisem videla situacije, vendar naslednjič ko bo začel skakat se ne ozirajta nanj in počakajta da se umiri in šele nato pojdita do njega, če bi nakazl da bo znova skočil reci fuj, lahko si pomagaš tudi tako da ga primeš za ovratnico da ne bo mogel skakati, v primeru da te preseneti si lahko pomagaš tud tako da mu nastaviš koleno ali pa se enostavno umakneš in počakaš da se umiri, pri tem ga seveda ignoriraš.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3235 : 16 Julij 2007, 13:42:20
Jaz po napisanem bolj sumim, da gre za izražanje dominance. Če želite, da se skakanje ob vsakem obisku, prihodu domov,... neha, je nujno, da psa ignorirate tako dolgo, da se umiri. Šele, ko se umiri, ga ogovorite in pobožate.

Kristinca & Florinca


malena3

  • Gost
Odgovori #3236 : 16 Julij 2007, 14:44:10
Jaz pa nebi rekla, da gre za prevlado, ampak za izražanje čustev.

Pes ima že tako premalo pozornosti, pameten je pa tudi dosti, da si vaju je zapomnil od zadnjič.
Lahko da gre za prevlado, ampak sem videla že ene 20 takih situacij, pa tudi situacij prevlade in v takih primerih gre ponavadi za neko čutveno situacijo. Moje mnenje.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3237 : 16 Julij 2007, 16:27:46
Čisto moje osebno mnenje, pri skakanju ne gre vedno za prevlado, včasih gre za čisto veselje ko vidijo njim dragega človeka, moj tud rad od veselje skače ko me končno vidi doma po dolgih 8 - 9 urah dela v službi, in ne ne gre za njegovo prevlado nad mano, pa je moj zelo dominanten + še malce težak karakter :D ali pa recimo v igri, namreč zelo dobro ve kje je njegovo mesto v naši družini ;)
Enostavno je tako vesel ko me vidi da že ne več kako bi mi pokazal to, seveda poleg spada še kak poljubček :D, vendar pa on točno ve pri komu si to lahko dovoli, mami tega ne bo delal ker ve da ni tako zdrava kot smo ostali ;), pri bratovi punci tud ne bo naredil tega ker čuti da jo motijo dlake :o :D (res pa je tudi da ne kotira preveč visoko pri njemu), pri meni, bratu ali očetu pa da občasno (seveda ko mu to mi dopustimo) svojim čustvom prosto pot :D :P In ja če čuti da se kam odpravljam brez njega me bo tudi težko izpustil, in tudi v igri točno ve kje so meje, za katere ve da jih ni dobro prestopiti.
Je pa mogoče tudi keč v tem ker polarci malce na samsvoj način pokažejo koliko jim pomeniš ;), med tem ko večino časa delujejo bolj hladno jim nato vsake toliko kapne da nam morajo pokazati kako močno nas imajo radi in ti pribrzijo v naročje ko vlak in se ti v 5 brzini kapultirajo v naročje se poguzijo in nato nadaljujejo svoje delo naprej :D ;) :P


+1


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3238 : 16 Julij 2007, 17:27:57
Lahko da je hotel pokazat svoje veselje, možno tudi da si vaju je poskusil podrediti ali pa..., je pa težko takole ker nisem videla situacije, vendar naslednjič ko bo začel skakat se ne ozirajta nanj in počakajta da se umiri in šele nato pojdita do njega, če bi nakazl da bo znova skočil reci fuj, lahko si pomagaš tudi tako da ga primeš za ovratnico da ne bo mogel skakati, v primeru da te preseneti si lahko pomagaš tud tako da mu nastaviš koleno ali pa se enostavno umakneš in počakaš da se umiri, pri tem ga seveda ignoriraš.
K temu bi dodala še to, da ko pes skoči nate mu enostavno obrneš hrbet (pokažeš bok) in kot je že Satin napisala, da ga ignoriraš.

+1


malena3

  • Gost
Odgovori #3239 : 16 Julij 2007, 17:57:14
Pes, ki skače in s tem izkazuje svojo nadrejenost, ponavadi takrat, ko ga ignoriraš ali kaznuješ še začne tuliti zraven, vedno pa je tudi možnost, da nam sporoča svoje veselje in nam z zvokom želi povedati, da nam nič noče, in da nas je samo vesel...tako da..težko je takole reči...

Sicer pa, tipično na njihovo izjavo-lastnikov mislim, z psom se ne ukvarjajo in takoj bleknejo, da je dominanten in da hoče prevlado. No, za kazen pa ga mogoče zaradi tega še peljali niso na tisti sprehod z avtom. ::)

Mislim da bosta obnašanje lahko razčlenjevala ko bo nekaj časa pri vama in se vaju navadi. :)